کاخ شهر در جیپور زیباترین جاذبه ی گردشگری / کشور هند / شهر آگرا

معرفی کاخ شهر در جیپور

کاخ شهر در جیپور توسط مهاراجه مادهو سینگ در اواخر قرن نوزدهم ساخته شد. هدف از ساخت این کاخ فراهم کردن مکانی برای جلسات و بازدیدهای مقامات دولتی با هم دیگر  بود. ساختمان ها و کاخ های زیادی در کشور هندوستان وجود دارند اما زیبایی کاخ شهر در جیپور متفاوت تر و خاص تر است. از طبقه های رنگارنگ و منسجم کاخ پیداست که از معماری اسلامی الهام گرفته شده است. غیر ممکن است که گردشگری به هندوستان سفر کند و بازدید از این کاخ زیبا را از دست دهد. سالانه گردشگران زیادی از این جاذبه ی گردشگری هندوستان در شهر جیپور دیدن می کنند.

شکوه و عظمت کاخ شهر جیپور

جیپور پایتخت بیابانی هندوستان که به واسطه ی ساختمان های صورتی با عنوان شهر صورتی از آن یاد می شود. با بقایا و ساختمان های قدیمی که در دل خود جای داده، بازدیدکنندگان و گردشگران را فریب می دهد. به همین دلیل است که یکی از بناهای قدیمی این شهر به نام کاخ شهر به عنوان یکی از برترین جاذبه های گردشگری هندوستان در سال 2019 شناخته شد.

دلیل این برتری معماری پیچیده ای است که با تماشای آن شکوه و عظمت میراث سلطنتی مهاراجه برای بازدید کنندگان تصویر سازی می شود. با بازدید از کاخ شهر می توان فهمید که سلطنت حاکم بر جیپور یکی از ثروتمندترین خانواده ها بوده اند. این مجتمع عظیم دارای باغ ها، حیاط ها و موزه ها وگالری های متعددی است که چشم هر بیننده ای را متحیر می کند. شاید در نگاه اول باورنکردنی باشد که شهر کوچکی مانند جیپور ساختمانی به آن عظمت را در دل خود جای داده باشد. به همین دلیل است که یکی از شهرهای اسرار آمیز و مهیج برای هدف گردشگری است.

موقعیت جغرافیایی و معماری کاخ شهر

کاخ شهر در مرکز شهر جیپور واقع شده است. البته اگر بخواهیم دقیق تر به موقعیت جغرافیایی آن اشاره داشته باشیم، در شمال شرقی جیپور قرار دارد. روزانه اتوبوسهای زیادی در نقاط مختلف شهر برای رفت و آمد به کاخ شهر مهیا هستند. گردشگران می توانند به واسطه ی این اتوبوسها به راحتی از کاخ شهر در جیپور بازدید کنند. عظمت و بزرگی این کاخ باعث شده تا برای آن چهار ورودی در نظر گرفته شود. اودای پول، جبل چوک، تریپولیا گیت و ویرندرا پول نام هایی مختص به این ورودی ها هستند.

این کاخ به شکل شبکه ای طراحی شده است. به همین دلیل هر ورودی به یک یا چند مکان خاص منتهی می شود. معابد متعددی مانند چاندرا محل، مبارک محل، دیوان ای خاس، معبد گوین که در داخل کاخ قرار دارند، این بنا را مقدس تر و پربازدید تر کرده اند. بیشتر مردم هندوستان به دلیل وجود این معابد چندین بار در ماه از این کاخ بازدید می کنند.

هر آنچه قبل از سفر به کاخ شهر باید بدانید

همانطور که ذکر شد کاخ شهر در جیپور بسیار وسیع و بزرگ است. به همین دلیل ورودی های متعددی نیز برای آن در نظر گرفته شده اند. بنابراین گردشگرانی که برای اولین بار قصد سفر به هندوستان و بازدید از کاخ شهر جیپور را دارند باید شناخت مختصری درباره ی این کاخ داشته باشند. البته در داخل خود کاخ راهنماهایی برای کمک کردن و معرفی کاخ به گردشگران و بازدیدکنندگان خدمت رسانی می کنند.

اما انتخاب ورودی ها، شناخت ورودی ها، اطلاعاتی درباره ی معابد و موزه های واقع در کاخ می تواند بازدید را برای شما جذاب تر کند. تورهای مسافرتی بزرگی که نمایندگی مسافرت به قاره ی آسیا و کشور هندوستان را بر عهده دارند بهترین راه برای کسب اطلاعات درباره ی کاخ هستند. حتی می توانید به واسطه ی این تورهای مسافرتی سفری هیجان انگیز به هندوستان و شهر جیپور داشته باشید.

اسرار درونی کاخ شهر جیپور

گالری ها و موزه های کاخ شهر در جیپور  باعث می شوند تا بازدید کنندگان اطلاعات بسیار زیادی را بدست آورند. برای مثال در گالری های هنری که در کاخ قرار دارند نقاشی های زیبا و خاصی از کسانی که در کاخ زندگی کرده اند وجود دارد.

بیشتر این نقاشی مربوط به ملکه ی کاخ هستند. استقبال از مقامات دولتی در این کاخ صورت گرفته که همین مورد باعث شده تا زره ها و اسلحه های فراوانی از آن دوران در این کاخ باقی بماند. وجود مجسمه ها و کنده کاری های جذابی که نشان از معماری مغمول و راجستانی دارد نمای درونی و بیرونی این کاخ را جذاب تر نشان می دهد.

هیجان برای بازدید کنندگان زمانی آغاز می شود که از دالان های متعدد و اتاقهای خصوصی عبور می کنند. وجود ستون های فراوان در ورودی ها باعث می شود تا این کاخ اسرار آمیز تر جلوه کند. مطمئنا گردشگران بعد از بازدید از کاخ شهر سوالات متداولی به ذهنشان خطور می کند. پس منبع جامعی را برای کسب اطلاعات درباره ی کاخ شهر انتخاب کنید.

برنامه های مهیج کاخ شهر

نمایش ها و برنامه های هیجان انگیزی برای بازدید کنندگان در نظر گرفته شده است. سالن های بزرگی که در کاخ شهر وجود دارند محل  اجرای نمایش نامه های قدیمی و تاریخی هستند. گردشگران و بازدیدکنندگان در هنگام حضور در کاخ می توانند از این نمایش ها لذت ببرند.

گروه های نمایش متشکل از مردان و زنان در سالن های مختلف استقرار یافته اند تا با اجرای رقص و حرکات نمایشی اوقات فراغت جذاب تری را برای بازدید کنندگان فراهم آورند. در گوشه به گوشه ی کاخ  افرادی وجود دارند که با انجام کارهای مختلف آداب و رسوم هندو ها و مردم شهر جیپور را به نمایش می گذارند. زیبایی این کاخ به واسطه ی اجرای این برنامه ها دو چندان می شود. تصویر سازی هایی که با نمایش ها و معماری و اثرات هنری انجام شده باعث می شود تا خاطرات ماندگاری از آن جا ثبت نمایید.

جاذبه های بیشتری از هندوستان را در کاخ شهر ببینید

موقعیت جغرافیایی کاخ شهر در جیپور باعث شده تا بتوان به واسطه ی بازدید از آن جاذبه های گردشگری بیشتری را نیز مشاهده نمود. زمانی که شب فرا برسد شما در بلندترین نقطه ی کاخ می توانید بایستید و زیباترین منظره و بناهای قدیمی دیگر را مشاهده کنید. هاوا ماهل یکی از زیباترین مکان هایی است که می توان دید. درخشیدن چراغ های هاوا ماهل در شب باعث می شود تا یک نمای خیره کننده را به خود بگیرد.

قلعه ی کهربا دیگر مکانی است که شما می توانید از بلندای کاخ شهر نظاره گر آن باشید. اجرای رقص و موسیقی در شب این قلعه را جذاب تر می کند. جیپور بار یکی از مکان های مهیج برای جوانان است که در کنار کاخ شهر واقع شده و به راحتی قابل دسترسی است. بنابراین شما می توانید با بازدید از کاخ شهر دیگر دیدنی های هندوستان را نیز مشاهده نمایید.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو