دروازه هند

آشنایی با دروازه هند در قلب شهر دهلی / کشور هند / شهر دهلی

دروازه هند در دهلی یکی از بهترین جاذبه های دیدنی هند به شمار می رود که هر ساله خیل عظیمی از گردشگران از آن دیدن می نمایند. این دروازه معماری منحصر به فرد خود را دارد و نسبت به سایر سازه های هند متمایز می باشد و با مشاهده آن می توانید با فرهنگ و تاریخ هند آشنا شوید. در ادامه توضیحات کامل تری ارائه نموده ایم.

دروازه هند در دهلی یکی از بهترین جاذبه های دیدنی دهلی می باشد که این دروازه را می توان یکی از میراث این کشور به شمار آورد. کشور هند را می توان به عنوان سرزمین عجایب شناخت و مرکزیت این کشور دهلی است و عجایب بسیاری در دهلی قرار گرفته اند.

همانطور که از نام دروازه می توان به آن پی برد توسط این دروازه برای ورود و خروج از دهلی استفاده می شده است. این دروازه بسیار بزرگ و عظیم است و معماری منحصر به فردی که دارد توجه همگان را به خود جلب خواهد نمود. معماری این بنا الهام گرفته از معماری بریتانیایی می باشد و ارتفاع آن به 42 متر می رسد. دلیل ساختن دروازه هند در دهلی را می توان کشته شدن 90.000 سرباز هندی دانست و ساخت این بنا به سال 1931 برمی گردد. یکی از بهترین جاذبه های گردشگری هند و دهلی را می توان دروازه آن دانست و بازدید از این بنا بی شک در برنامه تور هند قرار خواهد گرفت.

دروازه هند در دهلی

بهترین زمان بازدید از دروازه هند در دهلی

قبل از اینکه در تور هند شرکت نمایید باید بدانید که بهترین زمان بازدید از این منطقه چه زمانی خواهد بود و در این رابطه باید گفت: یکی از مهمترین موارد تاثیرگذار بر وقت سفر، آب و هوای منطقه خواهد بود. در فصل بهار آب و هوای دهلی بسیار مناسب خواهد بود و میزان بارش به گونه ای است که آب و هوای منطقه را معتدل خواهد ساخت.

در فصل تابستان شاهد آب و هوای گرمی در منطقه خواهیم بود و میزان بارش به حداقل خواهد رسید و در اغلب سال ها صفر برآورد شده است. فصل پاییز دیگر فصلی است که برای شرکت در تور هند بسیار مناسب خواهد بود چرا که آب و هوای منطقه بسیار مساعد است و میزان بارش مناسب می باشد. در فصل زمستان بیشترین بارش را در این کشور شاهد خواهید بود و البته سرمای آن سوزان نخواهد بود.

چنانچه تمایل به سفری ارزان داشته باشید می توانید فصول تابستان و زمستان را انتخاب نمایید چرا که در این دو فصل میزان هزینه ها برای گردشگران به حداقل خواهد رسید. اما بهترین زمان سفر به هند جهت بازدید و گردش را می توان اوایل بهار و اواخر پاییز دانست.

دروازه هند در دهلی

ویژگی های ظاهری دروازه هند

دروازه هند دهلی زیبایی های منحصر به فرد خود را دارد که توجه همگان را به خود جلب خواهد نمود. برای ساخت این دروازه عظیم از سنگ گرانیت، مرمر و ماسه قرمز استفاده شده است و ترکیب این مصالح سبب پدید آوردن نمایی بسیار زیبا و اعجاب آور شده است. استفاده کردن از ماسه قرمز سبب تغییر رنگ دروازه شده و به رنگ سرخ روشن دیده می شود. دروازه هند هیچگونه طراحی خاصی ندارد و الهام گرفته از معماری بریتانیایی می باشد و دلیل آن را می توان سازگاری با تمامی احزاب دانست.

برای ساخت طاق دروازه هند در دهلی از طاق پیروزی واقع در پاریس الهام گرفته شده است و طاق پیروزی نیز مانند دروازه هند در دهلی به عنوان یادبود بنا شده است. جهت ساخت پایه های دروازه از ماسه قرمز استفاده شده و قالب بندی شده است و به همین دلیل نمایی تراشیده و زیبا از آن شاهد خواهید بود. یک قوس بر بخش بالایی دروازه ساخته شده است که در بخش میانی آن کلمه هند به انگلیسی حکاکی شده است. بر روی این سازه 13218 نام حکاکی شده است و این نام ها متعلق به سربازانی است که دروازه به یاد آنها بنا شده است.

دروازه هند در دهلی

معماری منحصر بفرده دروازه دهلی

برای ساخت این دروازه در دهلی از بهترین و زبده ترین معماران استفاده شده است و معماری این دروازه را سر ادوین لوتینز بر عهده داشته است که وی از جمله معماران حرفه ای هند می باشد. این معمار در ساخت بنا ها و یادواره ها نقش بسزایی داشته است. ادوین طی سال 1910 میلادی توانسته 66 سازه یادبود معماری نماید و این سازه ها در سراسر جهان بنا شده اند.

سر ادوین لوتیز به دلیل معماری ماهرانه ای که دارد شهرت بسیاری دارد و به عنوان بهترین معمار قرن بیست شناخته می شود. ادوین خود اعلام کرده که برای معماری طاق این دروازه از طاق پیروزی پاریس الهام گرفته است و به این مورد افتخار نیز می کند. بسیاری از سازه های اینچنینی در سبک متقارن ساخته شده اند اما دروازه هند در دهلی کاملا نامتقارن می باشد و مهمترین بخش آن را می توان گنبد آن دانست و برای ساخت آن از سنگ های رنگی استفاده شده است که به زیبایی هرچه تمام تر سازه کمک کرده است و این گنبد عمق کمی دارد و دلیل آن سبک معماری خاص دروازه می باشد.

دروازه دهلی،یادبود سربازان کشته شده در جنگ جهانی اول

دروازه هند در دهلی تاریخچه دور و درازی دارد و ساخت دروازه های یادبود زمانی آغاز شد که پس از جنگ جهانی اول در انگلستان یک یادبود به عنوان دروازه بنا شد. پس از ساخت دروازه های بسیار در سراسر جهان، در کشور هند نیز اقدام به ساخت دروازه کردند و دروازه دهلی به عنوان یکی از مهمترین یادبودها برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره سربازان می باشد. ساخت این دروازه به سال 1913 بر می گردد و کار ساخت آن حدود 2 سال به طول انجامید. این سازه از نظر معماری هیچ گونه شباهتی با سایر بنا ها در هند نداشته و مورد توجه تمامی سلیقه ها خواهد بود.

Indian Gate in Delhi

اهمیت گردشگری دروازه دهلی

دروازه هند در دهلی از اهمیت گردشگری بالایی برخوردار می باشد و هر ساله خیل عظیمی از گردشگران از این سازه دیدن می نمایند. این دروازه به عنوان بزرگترین یادبود جنگ در کل سطح کشور هند شناخته می شود. این سازه علاوه بر گردشگران از نظر معنوی برای مردم هند نیز حائز اهمیت می باشد. با بازدید از این دروازه می توانید با فرهنگ و تاریخ هند نیز آشنا شوید. محل قرارگیری دروازه به گونه ای است که می توانید در کنار آن از جاذبه های طبیعی و تاریخی دیگری نیز دیدن نمایید مانند :

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی همیشه سفر در زمینه ی فروش بلیط چارتری داخلی و خارجی ، اخذ ویزا  ، رزرو هتل و فروش تور داخلی و خارجی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو