جزیره قشم

جزیره قشم / کشور ایران

شهر قشم در جنوب ایران در استان هرمزگان قرار دارد که  یکی از پرجمعیت ترین جزایر خلیج فارس هم به حساب می آید .در چندین دهه اخیر یکی از محبوب ترین مکان های گردشگری در جنوب کشور بوده است و هر سال شاهد مسافرت گردشگران و توریست های زیادی به این جزیره زیبا هستیم این امر نه تنها به خاطر بازارهای دیدنی این شهر است بلکه به خاطر جاذبه های طبیعی و زیبا و کم نظیرش می باشد.

قشم جاذبه های طبیعی زیادی دارد و شهر قشم از مناطق آزاد تجاری و شهری، گردشگران زیادی را هر ساله از نقاط مختلف کشور به  این جزیره زیبا می کشاند. کمتر کسی است که وصف جزیره زیبای قشم به گوشش نخورده باشد. برای سفر به قشم و دیدن زیبایی های قشم بهتر است سفری به این جزیره زیبا داشته باشید.

 معرفی جزیره قشم

قشم به عنوان دومین جزیره خلیج فارس 1492 کیلومتر مربع مساحت دارد که بخش وسیعی از این سرزمین به عنوان منطقه تجاری آزاد شناخته شده است، کشتی های قاره پیما در کرانه های این شهر سوخت گیری می کنند و این بندر هم به عنوان منطقه تجاری و یکی از مناطق آزاد تجاری برای ترانزیت کالا منطقه ای استراتژی محسوب می شود.

این شهر به منابع پتروشیمی و گاز و نفت نزدیک است و همین موضوع باعث شده است بستر مناسبی برای فعالیت در حوزه های مختلف دارویی و آرایشی و غذایی و صنایع داشته باشد. شهری که از بعد تجاری و موقعیتی  حائز اهمیت است، شهری جذاب برای تفریح و سرگرمی است.

همچنین سرمایه گذاری در این منطقه آتیه دار است، سفر به قشم هم به صورت دریایی و هم از طریق هوا ممکن است، از بندر عباس که نزدیکترین بندر به قشم است می توانید با لندی گراف و قایق به این جزیره زیبا سفر نمایید. بندری خارق العاده با زیبایی هایی که نمی توان از آن گذشت.

برای اخذ ویزای آفریقای جنوبی به سایت همیشه سفر مراجعه کرده ، درخواست خود را اعلام نمایید تا همکاران ما در بخش ویزا، شما را راهنمایی نمایند.

جزیره قشم

آب و هوای شهر قشم

اقلیم این سرزمین گرم و خشک است اما به دلیل همجواری با دریا، رطوبت هوا در این شهر بالاست و تابستان های بسیار گرمی دارد. در خنک ترین روزهای این شهر دمایی حدود 26 درجه سانتی گراد را تجربه خواهید کرد و در گرم ترین روزها به 46 درجه هم می رسد. این موضوع که چه زمانی را برای سفر به شهر قشم انتخاب نمایید برمی گردد به سلیقه ی خودتان زیرا در سردترین روزها و گرم ترین روزها هم این شهر مملو از مسافر و گردشگرانی است که به این منطقه سفر کرده اند.

بالاترین درجه دما ی هوا را در 10 تیر ماه تا اواسط شهریور تجربه می کنید و سردترین ماههای این شهر دی و بهمن است. درجه دمای هوا در سردترین روز سال به صفر رسیده و در گرم ترین روز های سال به 46 درجه سانتی گراد می رسد. پوشش گیاهی قشم که مهمترین شان هم محسوب می شود، جنگل های حراست که بیشتر از 2000 کیلومتر مساحت دارد. در بخش های مختلف شهر شما شاهد درختان کرت و کنار و کهور و اغلب درختان کوتاه بیابانی خواهید بود.

فرهنگ و مردم قشم

مردم قشم فارسی زبان هستند ولی اغلب شان با لهجه محلی صحبت می کنند. زبانی که در میان مردم اطراف قشم رایج است محلی و یا بندری است اما این بدین معنا نیست که زبانشان برای گردشگران قابل فهم نیست. مردم این شهر مسلمان هستند و حرفه مردمش بخشی تجاری و بخشی دامپروری و صیادی و کار در معادن است، جالب است بدانید قشم دارای معادنی از قبیل خاک سرخ ، گاز، سنگ آهن، نمک و سنگ لاشه تلمبر می باشد.

که بخش زیادی از مشاغل مردم این جزیره را به خود اختصاص داده است.غذاهای مردم قشم  پرادویه وک می تند است و بیشترین بخش سفره هایشان را ماهی تامین می کند. از خوشمزه ترین غذاهای قشم می توان کلمبا و عنکاس و توموشی را نام برد.

جاذبه های دیدنی شهر قشم

از جمله این جاذبه های دیدنی می توان تنگه چاه کوه، دره ستارگان و غار خوبس و جزایر ناز و جنگل های حرا و غار نمکی را نام برد و همه این موارد در کنار  تجربه یک خرید بی نظیر و ارزان از بازار های محلی و بازار تجاری می تواند برای هر گردشگری کوله باری از خاطرات خوش و بیاد ماندنی (از سفر به جزیره قشم ) داشته باشد.

دژ پرتغالی چهره ای متفاوت از شهر قشم را به شما نمایش می دهد و بخشی از آثار دژهای دیگر مانند دژ نادری و دژ خاور لات از دیگر آثار دیدنی و تاریخی قشم محسوب می شود و جالب است بدانید اولین ژئوپارک خاورمیانه در قشم قرار دارد که سازمان یونسکو این ژئوپارک را در عضویت شبکه جهانی به ثبت رسانده است.

گونه های در خطر انقراض و کمیاب گیاهی در این ژئو پارک محافظت شده و در سطح جهانی به عنوان پدیده نادر شناخته می شود. این منطقه دارای مجسمه های طبیعی است که حاصل فرسایش صخره هاست. نقش های برجسته آن در دنیا نایاب است. دیدن دلفین های خلیج فارس یکی دیگر از جاذبه های دیدنی قشم است که اگر با قایق و یا لندیگراف به این بخش از دریای قشم بروید حتما شاهد پریدن این دلفین از داخل اب به بیرون و حرکت دست جمعی آنها خواهید بود.

جاذبه های دیدنی قشم

سواحل شهر قشم

کرانه های قشم با مساحتی بیش از 1500 کیلومتر مربع  متنوع ترین پدیده های طبیعی زیبا را در خود جای داده است. جزیره ای که از لحاظ گردشگری جاذبه های بی نظیری دارد. سواحل متعدد این جزیره شامل سواحل سلخ ، دوستکو ، مسن ، شیب دراز ، سیمین و سوزا ، سواحل زیتون و جزایر ناز است.

زیبایی این سواحل به دلیل وجود پدیده های طبیعی شگفت انگیز و کم نظیر و زیبای آن است. برخی از سواحل شهر قشم ماسه ای و گلی و برخی صخره ای هستند. در بخشی از سواحل شهر قشم پوشش جنگلی متفاوتی به چشم می خورد. در حقیقت شهر قشم مجموع این پدیده های زیبای طبیعی است که به صورت یک جا زیبایی و شگفتی را در خود جای داده است، سواحلی نقره فام و سیمین گونه و سواحل شنی قشم گردشگران زیادی را به این جزیره می کشاند.

برای سفر به کشور هند ابتدا باید فرم ورود به هند را دریافت نمایید.

در بخشی از سواحل جزیره قشم شاهد بالا آمدن لاکپشت ها برای غذا خوردن و استراحت و حتی نفس گیری خواهید بود. برای دیدن این همه زیبایی حتما به این جزیره متفاوت سفر کنید.از اینکه تا پایان متن ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم.

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

گروه:

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو