جزایر ناز قشم

سفر فراموش نشدنی به جزایر ناز قشم / کشور ایران / جزیره قشم

دسته‌ها: ایرانگردی

جزیره قشم به عنوان بزرگ ترین و وسیع ترین جزیره جنوب کشور یکی از قطب های گردشگری و البته تجاری ایران شناخته می شود که در استان هرمزگان و در دل آب های نیلگون خلیج فارس و دریای مکران واقع شده است. قشم همچون دیگر جزایر جنوب کشور علاوه بر نقش اقتصادی توانسته در فصل های مختلف سال مورد توجه گردشگران باشد. جزایر ناز قشم نه تنها به عنوان یکی از دیدنی های قشم و هرمزگان بلکه به عنوان یکی از عجایب هفتگانه شناخته می شود.

آب و هوای جزیره در نیمه دوم سال بی نهایت مطبوع و خنک است و می توان در پاییز و زمستان از خنکای نسیم و هوای خوب ساحلی لذت برد. نیمه اول سال نیز فصل مناسبی برای سفر است به شرط اینکه شرجی بودن هوا و رطوبت شما را اذیت نکند. در تعطیلات نوروز جمعیت زیادی به قشم سفر می کنند، اما اردیبهشت فصلی مناسب برای این سفر است. تابستان ها را اما بهتر است فراموش کنید زیرا گرمای هوا می تواند حسابی شما را کلافه کند.

این جزایر زیبا در جنوب شرقی قشم واقع شده و بدون شک تور قشم و گردش در جزایر ناز یکی از رویایی ترین سفرهای شما خواهد بود. بومی های منطقه به جزایر ناز، کَردَه می گویند ولی نقشه های رسمی این منطقه را با همان نام جزایر ناز ثبت کرده اند. جالب است بدانید که جزایر ناز قشم در لیست منطقه جهانی ژئوپارک جزیره قشم نیز ثبت شده و در گذشته بیشتر محلی برای استراحت ماهیگیران بوده ولی امروزه کاربری آن توریستی و تفریحی است.

درباره جزیره قشم

پیاده روی در میان آب های خلیج فارس

در جنوب شرقی جزیره و قبل از اسکله ساحلی و رسیدن به روستای سوزا شما به راحتی می توانید جزایر ناز را پیدا کنید. اما علت شهرت این جزایر چیست؟ شاید تا به حال نشنیده باشید که در جنوب ایران می توانید جزایری را پیدا کنید که در میان آبها واقع شده ولی در هنگامه جزر و عقب رفتن دریا شما به راحتی می توانید تا رسیدن به آنها پیاده روی کنید. روی صخره ها بنشینید و به چشم انداز جزایر اطراف مانند لارک و یا تنگه هرمز خیره شوید.

همین ویژگی جغرافیایی خاص موجب شده جزایر ناز قشم از اهمیت خاص و فوق العاده ای در گردشگری ایران  و البته منطقه برخوردار شود. در سالهای اخیر نیز با فراهم آوردن زیرساخت های توریستی، تفریحات دریایی و بازی های آبی، رستوران و کافه جزایر ناز توانسته اند که میزبان گردشگران باشند.

جزایر ناز قشم

تفریح و گردش در جزایر ناز قشم

اگرچه زیرساخت های رفاهی در جزایر ناز موجود نیست و به دلیل بکر بودن جزایر ناز قشم در دست اجرا هم قرار نخواهد گرفت، ولی دنیایی از بازی های متنوع، تفریحات دریایی و آبی برای تجربه یک روز بینظیر منتظر شماست که اولین آن لذت پیاده روی در هنگام جزر دریا است.

به این ترتیب با عمق دریایی که شاید بیشتر از مچ پا نباشد شما می توانید یکی از بهترین پیاده روی های زندگی را تجربه کرده و به صخره های جزایر ناز قشم برسید. حالا بهترین موقعیت برای عکاسی با چشم انداز دریا است. این موقعیت منحصر به فرد موجب شده پیاده روی تا صخره های جزایر ناز قشم یکی از بهترین سوژه های عکاسی با بهترین چشم انداز های طبیعی باشد.

آفرود سواری

اگر تا به حال لذت آفرود سواری را تجربه نکرده اید، بهتر است این موقعیت هیجان انگیز را در جزایر ناز تجربه کنید. انواع آفرود های اسپرت و لوکس با رنج قیمت های مختلف منتظر شماست تا آفرود سواری را تجربه کنید. در حین آفرود سواری البته حتما نکات ایمنی را که به شما گوشزد می شود رعایت کنید زیرا اگر کنترل سرعت از دست راننده خارج شود علاوه بر آسیب های جدی به محیط زیست جزیره، دیگر گردشگران نیز دچار مشکل خواهند شد.

اسب سواری و شتر سواری

تقریبا در تمام جزایر جنوب کشور شما می توانید لذت اسب سواری و یا شتر سواری را تجربه کنید. عکاسی از این سواری هیجان انگیز را با چشم انداز دریا فراموش نکنید و البته فراموش نکنید که هنگام شتر سواری سر و صدای زیادی نکنید زیرا موجب اذیت شتر خواهد شد.

تفریح و گردش در جزایر ناز قشم

تفریحات هوایی

تفریحات ما تا اینجا هزینه چندانی نداشتند، از اینجا به بعد باید پول بیشتری خرج کنید، یکی از تفریحات گران تر جزایر ناز قشم، تفریحات هوایی است. چتربازی، پاراگلایدر، پاراموتور و کایت بورد پرداخت هزینه بیشتر و البته آموزش لازم را می خواهد.

بدون شک نگاه کردن به خلیج فارس از آسمان، جزایر اطراف، تنگه هرمز و البته جزایر ناز می تواند تجربه ای فوق العاده باشد. به این ترتیب اگر می توانید هزینه اش را بپردازید از قبل ساعت مناسب را رزرو کرده و برای آموزش های ابتدایی و نکات ایمنی به مربیان مراجعه کنید. حتما بادگیر همراه داشته باشید زیرا وزش نسیم در آسمان می تواند شما را اذیت کند. به این ترتیب پس از آموزش های لازم ساعت مناسب را برای خودتان رزرو کرده و چشم انداز جزایر و سواحل آبی را تجربه کنید.

naz islands

قایق سواری و غواصی

قایق سواری هم یکی دیگر از تفریحات و بازی هایی است که در تمام سواحل منتظر شماست. اگر می خواهید حسابی آدرنالین ترشح کرده و هیجان زیادی را تجربه کنید جت اسکی و موج سواری منتظر شماست. برای تفریحات آرام و خانوادگی (به ویژه اگر کودک) همراهتان است، قایق سواری را تجربه کنید. اما سومین تفریح ما باز هم هزینه زیادی می طلبد.

اگر می خواهید تنهایی و در آرامش و سکوت از دریای آرام و زندگی موجودات دریایی لذت ببرید، غواصی در آبهای نیلگون جزایر ناز قشم منتظر شماست. همچون بازی های هوایی برای غواصی هم باید ساعتی را جهت آموزش رزرو کنید. پس از کرایه وسایل، پرداخت هزینه و مشخص شدن روز مراجعه، کشف دنیای جذاب زیر آب منتظر شماست.

در نهایت باید گفت، سفر قشم می تواند یکی از سفرهای داخلی بی نهایت جالب و هیجان انگیز باشد. دنیایی از بازی ها و تجربیات جدید در جزایر ناز قشم منتظر شماست. برای این سفر از همین حالا برنامه ریزی کرده و در اولین تعطیلات آن را تجربه کنید. بدون شک از انتخاب جزایر ناز قشم و دیگر جزایر جنوب کشور پشیمان نخواهید شد.

قایق سواری و غواصی در قشم

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو