دره ستارگان

دره ستارگان قشم / کشور ایران / جزیره قشم

دسته‌ها: ایرانگردی

شهر قشم یکی از شهرهای بسیار محبوب و جذاب است که هر ساله گردشگران زیادی آن را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند.این شهر پر از مکان های دیدنی و جذاب است که برای همگان بسیار جالب و جذاب است. دره ستارگان قشم  نیز یکی از مکان های دیدنی و بسیار جذاب این شهر است که هر ساله افراد بسیاری از آن دیدن می کنند. اگر قصد سفر به شهر زیبای قشم را دارید، بهتر است با این مکان بسیار جذاب و دیدنی پیش از سفر آشنا شوید.

تاریخچه پیدایش دره ستارگان قشم

دره ستارگان قشم بدون شک یکی از شاهکارهای خلقت است که چشم هر بیننده ای را در نگاه اول به خود مسحور می کند. دره ستارگان قشم بیش از دو میلیون سال قدمت دارد و به همین دلیل بسیار ارزشمند و قدیمی به شما می رود. این دره به دلیل فرسایش آب های سطحی و تندبادها و رگبارها به وجود آمده است و به شکلی که امروزه می بینید در آمده است. بنابراین شکل های جالب و شگفت انگیزی که در این دره زیبا به وجود آمده است بر اثر این عوامل بوده است. جالب است بدانید که جنس همه صخره ها در دره ستارگان از جنس آهک و سیمان استو همین باعث متمایز شدن این جاذبه دیدنی شده است.

جنس صخره های دره ستارگان قشم

در واقع جنس این صخره ها یکی از عوامل اصلی فرسایش صخره ها و پدید آمدن شکل های بسیار زیبا در این دره است.این مکان زیبا و دیدنی مانند نگینی در شهر قشم به شمار می رود.این مکان به دلیل شکلی که دارد از نظر بسیاری از ساکنان بومی و اطراف این دره، به عنوان مکانی خوفناک نیز شناخته می شود. بنابراین اگر قصد سفر به شهر زیبای قشم را دارید، حتما از دره ستارگان دیدن کنید و از دیدن زیبایی های این منطقه شگفت زده شوید.

جاذبه های قشم

موقعیت دره ستارگان قشم

دره ستارگان قشم در پنج کیلومتری جزیره زیبای قشم و در نزدیکی روستایی به نام برکه خلیفه واقع شده است. بنابراین دسترسی به این منطقه برای گردشگران سخت نیست و به راحتی و با اتومبیل می توان از این مکان زیبا دیدن کرد.برای دسترسی به این منطقه شما می توانید پس از گذر از پارک زیتونو جاده جنوبی به سمت روستای خلیفه حرکت کنید.پس از ورود به جاده فرعی روستا، پی از 500 کیلومتر می توانید تابلوی دره ستارگان را ببینید. در واقع دره ستارگان قشم در 5 کیلومتری شمال روستای برکه خلیفه واقع شده است.

ویژگی های شگفت انگیز دره ستارگان قشم

دره ستارگان قشم بدون شک یکی از عجیب ترین دیدنی های قشم و بخشی از ژئوفیزیک جزیره قشم به شمار می رود. این جزیره در آثار یونسکو به عنوان تنها پارک ژئوفیزیک در خاورمیانه به ثبت رسیده است. دره ستارگان یکی از عجایب هفت گانه جزیره قشم نیز به حساب می آید و همین مسئله دیدن آن را برای بازدیدکنندگان جذاب تر نموده است.

وجود اشکال بسیار زیبا و ستون های نوک تیز برای همگان بسیار جالب و جذاب است و این نمونه از اشکال را فقط می توان در کشور آمریکا پیدا کرد. مخروط های نوک تیز، آرک ها و نوارها و تیغه های بسیار زیبای این منطقه باعث شده است تا این منطقه به یکی از دیدنی ترین مکان های دیدنی جزیره قشم تبدیل شود. شب ها در این منطقه شما شاهد منظره ای بسیار جذاب هستید که شاید نمونه آن را در هیچ کجای دنیا نتوان یافت.

star-valley attraction

افسانه هایی درباره دره ستارگان قشم

افسانه هایی در مورد دره ستارگان قشم وجود دارد که زاییده خیال مردمان بومی در اطراف این منطقه است. یکی از افسانه هایی که درباره این منطقه وجود دارد، این است که افتادن ستاره ها در دره ستارگان باعث ایجاد این اشکال زیبا در این منطقه بوده است. این افراد معتقدند که روزی ستاره ها از آسمان به این منطقه افتاده اند و با پرتاب خاک به سمت های دیگر، این دره زیبا به وجود آمده است.به همین دلیل بسیاری از مردم محلی به این منطقه استاله کفته یا  ستاره افتاده می گویند.

دومی افسانه در مورد این منطقه این است که مردم فکر می کنند به دلیل ایجاد صداهای ترسناک که به دلیل وزش بادمیان صخره ها است،این منطقه محلی برای زندگی و رفت آمد اجنه و ارواح است و به همین دلیل غروب و شب ها مردم به این منطقه رفت و آمد ندارند و از آنجا می ترسند.

تنگه چاهکوه در دره ستارگان

یکی از قسمت های بسیار جالب و جذاب در دره ستارگان قشم، تنگه چاهکوه است. تنگه چاهکوه 100 متر عمق دارد و به دلیل داشتن چاه های آب بسیار زیاد در این قسمت، به نام دره چاهکوه شناخته می شود.آب های شیرین در این منطقه از دره ستارگان جمع می شوند و چاهکوه به عنوان یکی از منابع ذخیره آب شیرین نیز شناخته می شود. برخی از افراد معتقدند که این دره به دلیل شکست طاق دیس بزرگ به وجود آمده است.

سنگ های موجود در این دره زیبا از جنس آهکی و رسوبی رشته کوه زاگرس هستند. نکته ای که در مورد این دره وجود دارد این است که زمانی که باد به این منطقه می وزد،به دلیل برخورد باد با سنگ ها و حرفه های موحود در این دره، صداهایی ترسناک به وجود می آید که بسیار جالب و هیجان انگیز است و به همین دلیل مردم محلی این منطقه، داستان هایی در مورد ارواح را در این منطقه درست کرده اند.

جاذبه دیدنی دره ستارگان

بازدید گردشگران سراسر دنیا  از دره ستارگان

دره ستارگان در جزیره قشم نه تنها برای مردن ایران بسیار جالب و جذاب است، بلکه از اغلب کشورهای دنیا نیز گردشگران از این منطقه دیدن می کنند. وجود انواع پوشش های گیاهی و جانوری در کنار منظره بسیار زیبای این منطقه و وجود استانداردهای لازم  گردشگری باعث این مسئله بوده است.

بازدید از دره ستارگان

منطقه ژئوفیزیک خاورمیانه

این منطقه تنها ژئوفیزیک موجود در خاورمیانه است و به همین دلیل دارای ارزشی بسیار زیاد نزد گردشگران است. در ایران نیز پس از اینکه از این دره در فیلم اژدها وارد می شود، استفاده شد ،شهرت آن در میان ایرانیان نیز افزایش یافت و همین مسئله باعث شده است تا این مکان به یکی از پر بازیدترین مناطق دیدنی جزیره قشم تبدیل شود.اگر شما تا بحال از این منطقه بسیار زیبا و خارق العاده دیدن نکرده اید، حتما به این منطقه نیز سفر کنید و آن را از نزدیک مشاهده کنید.

دیگر جاذبه های تماشایی قشم :

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو