همه چیز درباره جزیره هرمز و ﻫﻨﮕﺎم در قشم / ایران / قشم

آشنایی با جاذبه های جزیره هرمز قشم

جزیره هرمز، بزرگترین جزیره قشم است این جزیره بیضی شکل در فاصله کمی از بندرعباس قرار دارد.
جزیره هرمز در مجاورت خلیج فارس  واقع شده و یکی از شگفت انگیزترین جزایر که به عناوین مختلفی شناخته می شود (جزیره خاک های رنگی). هرمز با مساحت 42 کیلومتر یکی از زیباترین ساحلهای خلیج فارس را دارد.
مردم آن در روستای کوچکی به نام هرمز ساکنند و روستای هرمز در میان انبوهی از درختان نخل قرار دارد و دارای مسجدی با کوچه های خاکی پر پیچ و خم است.
تنها 6 کیلومتر از مساحت جزیره  مسکونی است و در مابقی جزیره سکونتی دیده نمی شود.
هنگام دومین جزیره قشم که از جزیره هرمز کوچکتر است و به جزیره دلفین ها معروف می باشد.

جزیره هرمز در قشم

جزیره هرمز یکی از جزایر مهم با موقعیت استراتژیک در جنوب ایران یکی از پدیده های زمین شناسی است تنها 8 کیلومتر با بندر عباس فاصله دارد جزیره ای که دارای فرهنگی متفاوت است.
دیدنی های زیادی دارد از جمله خاک های رنگی و خاص همینطور معماری که می توان گفت عجیب است خاک این جزیره را به هفتاد رنگ می توان دید  و خوراکی بودن این خاک از دیگر شگفتی های این جزیره زیباست.
در گذشته یک مرکز تجاری بوده که به تصرف پرتقالی ها در آمده است این جزیره را دروازه خلیج فارس می گویندکه هم از بعد جغرافیایی و هم بازرگانی دارای اهمیت خاصی است.
کوههایی مملو از رنگ و صخره هایی شکل گرفته از فرسایش زمین و خاک سرخ هرمز همه از موارد دیدنی این جزیره است تنها راه رسیدن به این جزیره  از طریق قایق و لنج از بندر عباس است.

قیمت تور چابهار

هنگام در قشم

هنگام دومین جزیره قشم است یکی از جزایر زیبای قشم که جز مراکز گردشگری مهم و جنوبی کشور  است این جزیره به جزیره دلفین ها معروف بوده و این امر به دلیل این است که در سواحل آن در بسیاری مواقع دلفین ها را در در حال بازی و پریدن بیرون از آب مشاهده خواهید کرد از آن به عنوان بزرگترین آکواریوم طبیعی به وسعت خلیج بزرگ فارس یاد می کنند، دلفین های این منطقه به بینی بطری معروف هستند.

معمولا این دلفین ها را هنگام رسیدن به این جزیره با حر کات نمایشی خواهید دید که یکی از زیباترین صحنه هایی است که می توانید در تمام عمرتان تجربه کنید.
این جزیره سه منطقه مسکونی کوچک دارد و پدیده های طبیعی زیادی در جزیره زیبای هنگام تجربه خواهید کرد.

جاذبه های دیدنی جزیره هرمز

جزیره هرمز به ظاهر کوچک است اما مکان های دیدنی جذابی دارد از جمله این جاذبه ها می توان به قلعه تاریخ هرمز اشاره کرد به جز این قلعه که معروف به قلعه پر تقالی هاست، دره رنگین کمان یکی از زیبا ترین دره های جزیره زیبای هرمز می باشد. در کنار این موارد موزه دکتر ناد علیان یکی از مکان های گردشگریست.
دره مجسمه ها یکی دیگر از مکان های دیدنی جزیره هرمز است که تنها چند صد متر با ساحل فاصله دارد و سنگ های مختلفی در شکل ها ی متعدد وجود دارد این مجسمه ها شبیه حیواناتی به شکل سر گوسفند و مرغ و اژدها و … است.

این جزیره قبلا در زیر آب بوده و بتدریج از آب بیرون آمده است فرسایش سنگ ها با نقش و نگار در میان سنگها و در فاصله کمی  از پرتگاهی عمیق وجود دارد، مسیر رسیدن به این دره با شن های بلورین پر شده است برای رسیدن به این منطقه حتما راهنما نیاز است.

تور بالی

یکی از زیباترین و جذاب ترین جاذبه های دیدنی جزیره هرمز فرش خاکی قرمز جزیره است که نماد تمدن هزار ساله جزیره می باشد هر ساله در نیمه دوم سال یا به مناسبت عید نوروز و یا مواردی از این قبیل جشنواره های سالانه برگزار می شود که با خاک های رنگی خود جزیره اهالی طرح های نقش بومی می گسترانند و عناصر و اسطوره های هرمزگان را نقش می زنند.
در این تصاویر تصویری از لاک پشت، عقاب و نقوش پوشاک زنانه و تصاویری از قلعه پرتقالی ها و جبیر و غیره می سازند.
غار الهه نمک از دیگر جاذبه های دیدنی جزیره زیبای هرمز است محلی ها به آن الهه نمکی می گویند این غار دارای طیف های مختلف رنگی در بدنه خود است.

جاذبه های دیدنی هنگام در قشم

این جزیره یکی از زیباترین و دیدنی ترین جزایر خلیج فارس است این جزیره با آب های شفاف و زیبایش مامن ماهیان آبزیان زیادی است،
بسیاری از گردشگران حین رفتن به جزیره شاهد بازی دلفین ها و پرش آنها به بیرون و حرکات نمایشی هستند در ساحل این جزیره شاهد خرچنگها و تخم گذاری لاکپشت ها در فصول مختلف خواهید بود. خاردم های مصری و جبیرها از دیگر موارد دیدنی و زیبای جزیره هنگام است.
یکی از دیدنی های جزیره هنگام کوه ناکس است که ارتفاع آن به 106 متر ربع می رسد این جزیره دارای دو روستای قدیمی و جدید است و در آن خیابانی به چشم نمی خورد این جزیره سرشار از آرامش و بدون ماشین است.
ساحل زیبای هنگام در کنار جزیره زیبای هنگام همراه با رقص امواج در کنار پهنه نیلگون و زیبای آن سواحل صخره ای و شنی با دیدن امواج فارس دیدنی است.

ساحل نقره ای جزیره هرمز

ساحل نقره ای و درخشان هنگام با چهره ای متفاوت و جادوی  که در سواحل کالیفرنیا به چشم می خورد و درخشش آن به جهت وجود فیتو پلانکتون ها دریایی این ساحل است همچنین هنگام حیات وحش جذابی دارد.
جبیر نوعی آهو است که در شبه قاره هند و ایران زیست می کنند و زیستگاه آن در مناطق گرم و بیابانی است.
خاردم های مصری نوعی سوسمار هستند که اعراب در گذشته از آن به عنوان منبع غذایی استفاده می کرده است.
همچنین چرم گرفته شده از این سوسمار در میان اعراب بهترین نوع چرم شناخته شده است لاک پشت پوزه عقابی از نمونه های کمیاب لاک پشت معمولا به ساحل هنگام برای تخم گذاری می آیند.

سفر به جزیره هرمز و هنگام در قشم

کمتر کسی است که نام جزیره قشم را نشنیده باشد تنها راه سفر به جزیره هرمز و هنگام در قشم از راه قایق و لندی گراف است
این جزیره در تمام روز های سال آب و هوای یکسان و نسبتا گرمی دارد اما در تمام فصول سال پذیرای مهمانان و گردشگران زیادی از اکثر نقاط کشور و کشورهای چون هند و پاکستان و … است
برای سفر به این شهر می توانید فصل زمستان و بهار را انتخاب نمایید زیرا در سایر فصول، دمای هوا بالاست .

درباره جزیره قشم

قشم یکی از مشهور ترین جزایر جنوب کشورمان است که همانطور که گفته شد از سه جزیره کوچک و زیبا تشکیل شده است این جزیره جاذبه های دیدنی و منحصر به فردی دارد
که به آن اشاره شد علاوه بر آن قشم به عنوان یک مرکز تجاری بزرگ بسیار حائز اهمیت است به طوری بسیاری افراد در روز های مختلف سال برای خرید و گردش به بازارهای این جزیره زیبا مراجعه سفر می کنند.
قشم دارای سه جزیره شامل هرمز، هنگام و لار می باشد هر سه این جزایر در عین کوچکی زیبا و منحصر به فرد هستند.

[foogallery id=”17301″]

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو