جنگل حرا

سفری خاطره انگیز به جنگل حرا قشم / ایران / قشم

دسته‌ها: ایرانگردی

جنگل حرا قشم از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های توریستی در استان هرمزگان می باشد که با داشتن ویژگی های منحصر به فرد مقصد بازدید انبوهی از گردشگران قرار می گیرد در زمان مد درختان حرا از زیر آب بیرون آمده و در زمان جزر دریای خلیج فارس جنگل حرا در آب فرو می رود. پوشش گیاهی و جانوری بی نظیر این جنگل ها در سواحل دریای عمان و خلیج همیشه فارس از زیباترین پدیده های کشورمان می باشد.

معرفی جنگل حرا قشم

جزیره قشم مناطق توریستی و زیبای کشورمان می باشد که با داشتن طبیعتی بی نظیر و فوق العاده خود از محبوب ترین و پرطرفدارترین مقصد گردشگری در میان مسافران ایرانی و خارجی به شمار می آید. در استان هرمزگان میان انبوهی از زیبایی های نهفته در دل جزیره قشم جنگلی با طبیعتی خیره کننده وجود دارد که به عنوان معروف ترین و بهترین جاذبه های گردشگری در این منطقه شناخته می شود این جنگل دریایی با منظره های بی نظیر و چشم اندازهای زیبایش توانسته است در اولویت انتخاب های بسیاری از مسافران و توریست ها قرار بگیرد.

جنگل حرا قشم که با نام جنگل های مانگرو نیز شناخته می شود در هنگام مد و جزر، نمایان و ناپدید می شود از این رو گردشگرانی که قصد بازدید از این زیبایی خیره کننده و شگفت انگیز را دارند بایستی در زمان مد دریای نیلگون خلیج فارس در این منطقه حضور داشته و بیرون زدن درختان از زیر آب را مشاهده کنند. جنگل حرا قشم در حالت کلی از مساحت 7500 هکتار برخوردار بوده که حدود 2400 هکتار این جنگل ها در جزیره قشم واقع شده است.

جنگل های رویایی حرا قشم با خاصیت درمانیشان شناخته می شود که علاوه بر این موضوع مکان ایده آلی برای زیستگاه بسیاری از گونه های پرندگان و گیاهان می باشد که این امر سبب معروفیت جنگل های حرا شده است. درختان و درختچه های این جنگل که در مرداب های مناطق گرم رشد می کنند می توانند در شرایط زیستی در ارتفاع های مختلفی از 5 الی 10 متر نیز برسند.

جنگل حرا قشم

ویژگی های جنگل حرا قشم

جنگل حرا قشم دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که این امر سبب معروف بودن و محبوبیت بسیار این جاذبه گردشگری در سالیان دور و دراز شده است از جمله این ویژگی های جنگل های حرا می توان به سازگاری آن با آب شور دریای خلیج فارس اشاره کرد و پوست درختان حرا با خاصیت جذب آب شور و دفع نمک آن از آب شیرین تغذیه می کنند.

درختان زیبا و دیدنی جنگل های حرا در طول سالهای بسیار همیشه سبز و باطراوت بوده و طول آنها با توجه به شرایط زیستی شان متفاوت می باشد. این جنگل ها با در برگرفتن سواحل خلیج فارس و دریای عمان از زیباترین مناطق توریستی در استان هرمزگان می باشد که در سفر به این جزیره رویایی حتما از این منطقه دیدن کنید که بی شک گشت و گذار در میان جنگل های مرتفع حرا از زیباترین تجربه های سفر گردشگری شما به این جزیره خواهد بود.

بهترین زمان سفر به جنگل های زیبای حرا قشم

همانطور که می دانید جزیره قشم از شرایط اقلیمی گرم و مرطوب برخوردار می باشد و این امر به دلیل موقعیت جغرافیایی این جزیره می باشد از این رو بهترین زمان سفر به جنگل حرا قشم را می توان فصل بهار و اوایل فصل پاییز دانست چرا که در این ایام به دلیل شرایط اقلیمی حاکم جزر و مد دریای خلیج فارس همواره مشاهده شده و مسافران می توانند در دو حالت از این منطقه زیبا و رویایی دیدن نمایند. در فصل تابستان به دلیل گرم بودن هوا گاهی ممکن است مسافران از آفتاب سوزان جزیره کیش شاکی شوند که این امر سبب خواهد شد بازدید از زیبایی های نهفته در دل جنگل های حرا قشم با لذت بسیار سپری نشود هم چنین به دلیل فصل مسافرت بودن در این ایام شاهد شلوغی و ازدحام جمعیت در این جزیره می باشیم.

جنگل حرا

تفریحات و دیدنی های جنگل های حرا قشم

مسافران و توریست هایی که قصد بازدید از جنگل های زیبای حرا را دارند می توانند از جالب ترین تفریحات و دیدنی های این منطقه نهایت لذت را ببرند. قایق سواری در میان جنگل حرا قشم از هیجان انگیزترین و منحصر به فردترین لحظاتی می باشد که در انتظار شما می باشد. قایق های متعددی در جنگل های حرا برای گشت و گذار در میان جنگل ها و پوشش گیاهی و جانوری خاص در این منطقه در نظر گرفته شده است که که با انجام حرکات نمایشی و با شور و ذوق بسیار شما را به دیدن زیبایی های نهفته در دل این منطقه می برد.

پوشش گیاهی در جنگل های حرا

پوشش گیاهی جنگل های حرا را چندل و درختان حرا تشکیل می دهند که این پوشش بی نظیر و زیبا در یک نگاه تحسین هر فردی را بر می انگیزد. در زمان مد می توانید پوشش جانوری بسیار جالبی را در این جنگل ها مشاهده کنید و به صید گونه های مختلفی از ماهی ها مشغول شوید که این امر در فصل بهار و پاییز از طریق افراد بومی به صورت انبوهی انجام و به فروش می رسد. درختان حرا دارای میوه های نارنجی کوچکی هستند که خوردنی نبوده و تنها نقش زیبایی این پدیده خارق العاده را به دنبال دارند. درختان جنگل های حرا در زمان جزر و مد اگر با دقت بنگرید شاهد تغییر رنگشان خواهید بود که در زمان بیرون آمدن از زیر آب با دریافت اکسیژن مجدد این اختلاف رنگ نمایان می شود.

جنگل های حرا با چاشنی حنا

با توجه به تمامی توضیحاتی که در بخش های قبلی نیز ذکر کردیم می توان نتیجه گرفت جنگل حرا قشم در حال حاضر از مهمترین قطب های توریستی و گردشگری در این منطقه می باشد که با استقبال گرم توریست های داخلی و خارجی مواجه شده است؛ که این امر سبب شده روز به روز شاهد راه اندازی غرفه ها و فروشگاه های متعددی در این منطقه باشیم که صدف های دکوری، لوازم های آرایشی و صنایع دستی بی نظیر در این غرفه ها عرضه می گردد. از جالب ترین غرفه های موجود در جنگل حرا قشم می توان به غرفه نقش حنا اشاره کنیم که علاقه مندان به حنا می توانند با مراجعه به این غرفه زیباترین و پیچیده ترین نقش ها را بر دستان خود پیاده کنند.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو