جزیره هنگام قشم

جزیره هنگام قشم زیباترین جزیره جنوب ایران / کشور ایران / جزیره قشم

دسته‌ها: ایرانگردی

جزیره هنگام قشم یکی از زیباترین جزیره های واقع شده در جنوب ایران می باشد که با داشتن شگفتی های بسیار منحصر به فرد خود توانسته است در مرکز کانون گردشگران واقع شود. فاصله بسیار نزدیک این جزیره به جزیره قشم سبب شده است تا گردشگران و توریست هایی که قصد بازدید از جزیره قشم را دارند، سری نیز به هنگام زده و اوقاتی را نیز در این جزیره سپری کنند.

مردم بسیار خون گر با لباس های رنگارنگ محلی و غذاهای محلی بسیار لذیذ از مهمترین آیتم هایی می باشد که سبب شده است تا بسیاری از گردشگران بازدید از این جزیره را در اولویت های خود قرار دهند. در ادامه مقاله در مورد جاذبه های گردشگری و تاریخچه جزیره هنگام توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه خواهیم داد.

 جزیره هنگام قشم

نگاهی به تاریخچه جزیره هنگام قشم

جزیره هنگام از تاریخ بسیار جالبی برخوردار است به طوری که این جزیره به مدت بسیار طولانی تحت استعمار پرتغالی ها و انگلیس ها واقع شده است تا اینکه در سال 1307 حکومت پهلوی خواستار حاکمیت این جزیره می شود و با تدارک دیدن ارتش بسیار قوی از سراسر کشور توانستند در همان سال استقلال این جزیره را به دست بیاورند و در سال 1311 نیز این جزیره به شکل کامل از سلطه و نیروهای نظامی استعمارگران پاکسازی شد و امروزه فقط می توانید آثار برجای مانده از این استعمار زورگویانه را در کوچه های مختلف این جزیره مشاهده کنید.

جزیره هنگام قشم

جاذبه های دیدنی جزیره هنگام قشم

مسافران و توریست هایی که به قصد بازدید از جزیره هنگام قشم به جنوب سفر می کنند می توانند از متفاوت ترین و بی نظیرترین جاذبه های دیدنی این جزیره بازدید داشته و زیبایی های مختلفی را مورد تماشا قرار دهند. از مهمترین و زیباترین جاذبه های دیدنی جزیره هنگام قشم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پارک کروکودیل

این پارک در سال 1389 راه اندازی شد و در سال 1390 نیز به دلایل مختلف به جزیره قشم انتقال داده شد و امروزه می توانید تعداد بسیار نادری از این موجودات را در این پارک مشاهده کنید.

سنگ مادر و دختر

سنگ هایی که شباهت بسیار زیادی را به انسان داشته و در مورد آنها نیز داستان های زیادی وجود دارد که مناسب ترین موضوعات برای شب نشینی های اهالی این جزیره می باشد.

نخلستان های هنگام

از دیگر مهمترین جاذبه های گردشگری این جزیره می توان به نخلستان های آن اشاره کرد که سر به فلک کشیده اند و زیبایی خاصی را به این جزیره بخشیده اند.

بقایای استعمار

این جزیره به مدت بسیار زیادی تحت سلطه انگلیسی ها و پرتغالی بوده است و امروزه می توان آثار برجای مانده از این استعمارگری را در این جزیره مشاهده کرد که از مهمترین آنها می توان به کشتی به گل نشسته کشور پرتغال اشاره کرد.

بازار هنگام

یکی از دیدنی ترین بازارهای محلی در جنوب کشورمان می باشد که رنگ و بوی محلی را داشته و مردم این جزیره و جزیره های اطراف با عرضه کردن محصولات محلی و دست ساخت خود سعی بر آن دارند تا توجه گردشگران و خریداران را به سوی خود جذب کند.

سنگ مادر و دختر جزیره هنگام

سوغاتی جزیره هنگام

جزیره هنگام قشم با داشتن سوغاتی ها و صنایع دستی بسیار زیبا و بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جذب کند که بی شک این امر در اقتصاد محلی جزیره هنگام نیز تاثیرگذار بود و شما می توانید با خرید سوغاتی های جزیره هنگام در رشد و رونق گرفتن اقتصاد محلی این منطقه موثر واقع شوید.

از مهمترین و زیباترین این سوغاتی ها می توان به مواردی از جمله روغن کوسه، ادویه جات، روغن محلی، زیورآلات و حصیر اشاره کرد. خانم های این جزیره با استفاده از صدف های کنار دریا، شگفت انگیزترین و دوست داشتنی ترین زیورآلات را برای گردشگران و توریست ها تهیه و آماده می کنند. شما نیز میتوانید برای دوستان و نزدیکان خود، یکی از بهترین و زیباترین این سوغاتی ها را تهیه و خریداری کنید.

Hengam Island

بهترین زمان سفر به جزیره هنگام

از دیگر مهمترین موضوعاتی که در مورد سفر به جزیره هنگام قشم وجود دارد، بهترین زمان برای این سفر می باشد. شرایط آب و هوایی جزیره هنگام بسیار گرم و مرطوب می باشد به طوری که بسیاری از گردشگران تحمل هوای شرجی و گرم را ندارند و به همین جهت ماه های آذر و دی را برای بازدید از این جزیره انتخاب می کنند چرا که در این ماه ها از میزان گرما و رطوبت این جزیره کم می شود و گردشگران می توانند سازگاری زیادی را با شرایط اقلیمی این جزیره داشته باشند. همچنین می توانید در این ماه ها از بازی های بسیار متنوع دلفین ها نیز آشنا شده و لحظات بسیار بی نظیری را در این جزیره تجربه کنید.

Hengam Island

دسترسی به جزیره هنگام

اگر شما نیز دوست دارید تا در آینده نزدیک از زیبایی ها و دیدنی های این جزیره بازدید داشته باشید و بهترین لحظات را برای خود رقم بزنید می توانید با در دست داشتن آدرس این جزیره در کوتاه ترین زمان ممکن خود را به آن برسانید. این جزیره در 80 کیلومتری بندرعباس واقع شده است که بی شک تنها راه برای ورود به آن نیز از جزیره قشم خواهد بود. فاصله میان جزیره هنگام تا قشم نیز در حدود 53 کیلومتر می باشد که گردشگران و مسافران می توانند با مراجع به اسکله ی کندالو و سوار شدن بر قایق های لنگر انداخته در این اسکله، به راحتی خود را به جزیره هنگام قشم برسانند.

فاصله این سفر دریایی نیز در حدود 8 دقیقه خواهد بود و شما می توانید از 8 صبح تا غروب خود را به راحتی به جزیره هنگام قشم رسانده و لذت یک سفر دریایی را نیز برای خود به ارمغان بیاورید. شما می توانید قبل از سفرتان نقشه راهنمای گردشگری این جزیره را تهیه و در اختیار داشته باشید تا با برنامه ریزی بسیار جالبی اقدام به بازدید از جاذبه های گردشگری این جزیره نمایید.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو