هرآنچه باید در مورد تلگرافخانه چابهار بدانید / کشور ایران / شهر چابهار

تلگرافخانه چابهار یکی از مکان های گردشگری در این شهر می باشد که همه ساله بازدید کنندگان زیادی برا بازدید به این شهر سفر می نمایند.تلگرافخانه چابهار دارای معماری قدیمی می باشد که مصالح ساختمانی با کیفیت بالا برای ساخت تلگرافخانه چابهار استفاده شده است.شهر چابهار دارای مکان های گردشگری مختلفی می باشد.این شهر دارای آب و هوای بسیار خوب و معتدل می باشد.در این مقاله به توضیح و بررسی تلگرافخانه چابهار پرداخته می شود و شما با مطالعه ی این مقاله می توانید مطالب مهمی را در مورد این ساختمان به دست بیاورید.

آنچه که باید درباره قیمت های تور چابهار بدانید.

شهر چابهار

چابهار یکی از شهرهای موجود در جنوب استان زاهدان می باشد که این شهر همه ساله گردشگران زیادی را از نقاط مختلف جهان به سوی خود جذب می کند.شهر چابهار دارای مکان های گردشگری زیادی را در خود جای داده است به همین علت گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می نماید.چابهار دارای آب و هوای بسیار مساعد و متعادل می باشد که به همین علت مسافران زیادی به این شهر سفر می نمایند.

آب و هوای این شهر در بیشتر فصل های سال مساعد بوده و به همین علت در فصل های مختلف سال مسافران زیادی به سوی خود جذب می کند.در این بخش مقاله به مکان های گردشگری و مکان های تفریحی این شهر زیبا می پردازیم.در این مقاله به طور منحصر به فرد تنها در مورد تلگرافخانه چابهار صحبت می کنیم و این تلگرافخانه چابهار را به صورت دقیق بررسی می نماییم تا شما در هنگام سفر به شهر چابهار بتوانید به خوبی از این مکان تاریخی و کاربردی بازدید نمایید و نهایت استفاده را از این بنای تاریخی ببرید.

این مکان بی دو تاریخ 1867 و تاریخ 1869 بنا شده است. این بنا توسط کمپانی هندی در شهر چابهار بنا شده است. کمپانی هندی تحت سلطه انگلیسی ها بود و به همین علت نام این مکان به تلگرافخانه انگلیسی ها مشهور بود ولی بعد ها بعد از آزادی ایران از دست انگلیس، نام این مکان به تلگرافخانه انگلیس تغییر پیدا کرده است.

تلگرافخانه چابهار

زمانی که شما با تور چابهار به این شهر زیبا سفر می کنید شما حتما می توانید از این مکان زیبا و جذاب بازدید نمایید و اطلاعات مهمی را در مورد این ساختمان قدیمی به دست بیاورید.در این بخش مقاله به بررسی نکات مهمی در مورد این ساختمان تاریخی می پردازیم تا بتوانید به نحو احسن از این مکان تاریخی استفاده نمایید. هدف از ساخت این ساختمان، رونق تجارت و دریانوردی و ایجاد ارتباط بین کشور های هند و ایران و گوادر و جاسک می باشد.

با ساخت این مکان باعث شده است که ارتباط صوتی بین این مکان ها به خوبی برقرار شود و باعث می شود تا تجارت و بازرگانی بین ایران و هند پیشرفت زیادی داشته باشد.شما می توانید با تور های مختلف به این شهر تاریخی و تفریحی سفر نمایید تا از تمام مکان های زیبا و جذاب این شهر بازدید نمایید و اطلاعات دقیقی از این شهر به دست آورید.

با سفر به شهر چابهار از مکان های تفریحی و گردشگری این شهر نهایت لذت و استفاده را ببرید. هر ساله مسافران زیادی از نقاط مختلف جهان برای بازدید از مکان های تفریحی و تاریخی این شهر زیبا به شهر چابهار سفر می نمایند. تلگرافخانه چابهار یک بنای قدیمی است که توسط کمپانی هند بنا شده است به همین علت این ساختمان نشان دهنده ی معماری انگلیسی می باشد.

اگر می خواهید درباره ی اخذ پاسپورت دومنیکا بدانید، به سایت همیشه سفر مراجعه نماید و در صورت نیاز به راهنمایی با همکاران ما تماس بگیرید.

معماری ساختمان تلگرافخانه چابهار

معماری این ساختمان بسیار منحصر به فرد بوده است و نشان دهنده معماری و ساخت انگلیس در سال های قبل می باشد.
این ساختمان در دو طبقه بنا شده است که شیروانی های زیادی در بنای این ساختمان دیده می شود که جنس این شیروانی ها از جنس سفال می باشد.معماری این ساختمان توجه هر بیننده ای را به سوی خود جلب می کند .

بافت تلگرافخانه چابهار قدیمی بوده و یک نوع معماری قدیمی انگلیسی را به نمایش می گذارد. این ساختمان تاریخی دارای قوس های هلالی شکل مختلفی است که زیبایی منحصر به فردی به این بنا بخشیده است. زیربنای این ساختمان حدود 630 متر مربع می باشد. طبقه اول این ساختمان دارای 4 اتاق بزرگ می باشد که دو اتاق از این 4 اتاق دارای سرویس بهداشتی هستند ولی داخل دو اتاق دیگر سرویس بهداشتی وجود ندارد. سقف این ساختمان از تیر های چوبی غول پیکر ساخته شده است. کف و راه پله های این ساختمان از الوارهای چوبی مقاوم و بزرگی ساخته شده است که در طی این چندین سال دست نخورده باقی مانده اند.

تاریخچه ساختمان تلگرافخانه

همان طور که اشاره شد این ساختمان در طی دو سال توسط کمپانی هند ساخته شده است که باعث افزایش ارتباط بین دو کشور هند و ایران شده است.زمان ساخت این ساختمان تاریخی مصادف با دوره ی قاجار می باشد.در زمان قاجار بنا ها و ساختمان های معدودی در ایران ساخته شده است که یکی از این ساختمان های کاربردی، ساختمان تلگرافخانه چابهار می باشد.

نکته مهم در مورد این ساختمان این نکته می باشد که این ساختمان قدیمی به مدت چندین سال به عنوان اداره پست شهرستان چابهار مورد استفاده قرار می گرفت ولی در طول های بعدی این مکان در فهرست مکان های تاریخی و آثار ملی قرار گرفت و اجازه استفاده از این مکان به عنوان اداره پست در این مکان مردود اعلام شد.

دور تا دور این ساختمان رواق های بزرگی بنا شده است ولی امروزه این رواق ها دچار فرسایش شده اند و نیاز به بازسازی دارند.هر کدام از 4 اتاق این ساختمان دارای دو در ورودی می باشد که  ورودی هر کدام از و اتاق ها دارای قوس های هلالی شکلی هستند که زیبایی خاصی به این بنا بخشیده است.

همیشه سفر به عنوان مجری تور قشم، ارزان ترین و بهترین تور گردشگری قشم را ارائه می دهد.

تور چابهار

از مکان های گردشگری شهر چابهار بازدید نمایید.شهر چابهار مکان های گردشگری مختلفی دارد که در اگر با استفاده از تور به این شهر سفر نمایید می توانید از مکان های گردشگری این شهر بازدید نمایید.توصیه می شود اگر از مکان های گردشگری این شهر آگاهی کامل ندارید،با استفاده از تور چابهار به این شهر سفر نمایید.

قیمت تور چابهار بسیار به صرفه بوده و شما می توانید با پرداخت قیمت تور، از خدمات این تور به نحو احسن استفاده نمایید و سفری مطمئن و با آرامش داشته باشید.شهر چابهار مسافران زیادی را از نقاط مختلف جهان به سوی خود جذب می نماید.

تور چابهار مسافران در بهترین و مناسب ترین فصل سال به شهر چابهار می برد تا مسافران گرامی از آب و هوای این شهر استفاده کافی نمایند.شما برای اینکه با تور مناسبی به این شهر سفر نمایید می توانید از طریق این سایت اقدام نمایید تا سفری مطمئن و همراه با آرامش داشته باشید.

 هزینه سفر به چابهار

هزینه سفر به این شهر می تواند هزینه های مختلفی برای مسافران به دنبال داشته باشد.شما می توانید با استفاده از تور به این شهر سفر نمایید تا بتوانید از خدمات این تور استفاده نمایید و از تلگرافخانه چابهار دیدن نمایید و  همچنین در هزینه های سفر خود صرفه جویی نمایید.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو