نکات گردشگری

خیابان حمرا، معروفترین خیابان بیروت

معروفترین خیابان شهر بیروت یکی از معروف ترین خیابان های شهر بیروت است. از جمله جاذبه های اصلی و مورد علاقه گردشگران خارجی به شمار می آید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

بیروت کجاست؟

بیروت پایتخت و یکی از شهرهای معروف و پرطرفدار در کشور لبنان است. بیروت در واقع یک شبه جزیره است که شکل کلی آن به صورت مثلثی شکل است که از شهرهای بندری لبنان به شمار می آید. این شهر عربی زبان، ساختاری زیبا و بسیار متفاوت داشته و از قدمت بالایی در میان شهرهای لبنان برخوردار می باشد.

این شهر سالانه گردشگران بسیار زیادی را به خود جلب نموده و بخش اعظمی از درآمد سالانه خود را از طریق گردشگری تامین می نماید. سفر به بیروت در زمستان، بسیار لذت بخش بوده و به دلیل آب و هوای شرجی و متعادلی که دارد از پرطرفدارترین تورهای گردشگری به شمار می آید.

تور بیروت

تور بیروت و بازدید از زیبایی های آن،  یکی از بهترین و جذاب ترین تورهای گردشگری در میان جمعیت ایرانیان و کشورهای همسایه ایران است. تور بیروت از جمله سفرهای بسیار زیبا و شگفت انگیز بوده و خاطراتی فراموش نشدنی و ماندگار را برای شما رقم خواهد زد.

گردشگری در بیروت و بازدید از جاذبه ها و مکان های دیدنی آن، بسیار منحصر به فرد بوده و می تواند لذت داشتن یک سفر رویایی و تکرار نشدنی را برای شما به ارمغان آورد. این شبه جزیره زیبا دارای آب و هوایی منحصر به فرد است و کسالت های ناشی از سفر را برای شما لذت بخش می نماید. خیابان حمرا از اصلی ترین و جذاب ترین دیدنی های بیروت می باشد که همواره توجه گردشگران ایرانی و خارجی را به خود جلب نموده و از مقاصد اصلی آنها برای سفر به بیروت در کشور لبنان است.

 آشنایی با معروف ترین خیابان بیروت

خیابان حمرا از جمله معروفترین خیابان شهر بیروت و زیباترین مکان های گردشگری در کشور لبنان بوده و لذت داشتن یک سفر رویایی را برای  شما به ارمغان می آورد. غذاهای لذیذ، سنتی و مدرن، خرید و سوغاتی های رنگارنگ، بازدید از مراکز خرید، لذت بردن از آب و هوای ویژه و بازدید از انواع نمایشگاه ها و گالری های هنری از جمله تفریحات و لذت های بی نظیر در سفر به بیروت می باشد.

این خیابان قدمت زیادی دارد و در گذشته های دور، مرکزی برای فعالیت و هنرنمایی هنرمندان، تاریخ نگاران و نویسندگان بزرگ این سرزمین بوده است. افراد بومی در این کشور از این خیابان به عنوان شانزلیزه بیروت یاد کرده و آن را مرکز زیبایی و هنر در این شهر می دانند.

خیابان حمرا دارای نمایشگاه ها، گالری های هنری، پاساژها و مراکز تجاری ویژه ای است و به دلیل داشتن رستوران های بسیار مدرن، زبانزد عام و خاص می باشد. دانشگاه های کازیان و دانشگاه آمریکایی بیروت از جمله دانشگاه های معروف و معتبر شهر بیروت هستند که در خیابان معروف حمرا واقع شده اند

جاذبه های خیابان حمرا

هتل های موجود در خیابان منحصر به فرد حمرا یکی از اصلی ترین و پرطرفدارترین جاذبه های این خیابان است و همواره گردشگران تور بیروت را به خود می خوانند. باید توجه داشت خیابان حمرا از جمله مکان های اصلی کافه های زنجیره ای بسیار معتبر و معروف دنیا بوده و بازدید از این کافی شاپ های معتبر بسیار لذت بخش و خاطره ساز خواهد بود. اقامت در هتل های بیروت و لذت بردن از امکانات ویژه و منحصر به فرد آن نیز از دیگر جذابیت های گردشگری در لبنان و پایتخت آن یعنی شهر بیروت است.

خوراکی های خیابان حمرا

نوشیدنی ها و خوراکی های خیابان زیبای حمرا از اصلی ترین لذت های این سفر بوده و نوشیدن قهوه های خوشمزه و گوارا در این مکان، از جمله تجربه های تکرار نشدنی و منحصر به فرد در سفر به خیابان حمرا می باشد. غذاهای تند و تیز عربی و لبنانی از جمله فلافل از بهترین لذت های گردشگری در بیروت است. خوردن و امتحان کردن انواع غذاهای عربی بسیار خوشمزه از خاطرات سفر به بیروت بوده که از تنوع بسیار زیادی در خیابان حمرا برخوردار می باشند.

مزه کردن شاورما و سایر غذاهای سنتی و بسیار خوشمزه عربی با ادویه جات خوشمزه و بسیار منحصر به فرد آن می تواند برای شما یک لذت بسیار منحصر به فرد محسوب شده و سفر به بیروت را به خاطرات فراموش نشدنی شما مبدل نماید.

مراکز خرید خیابان حمرا

بی شک خرید و داشتن سوغاتی های مخصوص سفر از جمله شگفتی های اصلی سفر به بیروت بوده و خیابان زیبای حمرا از اصلی ترین خیابان ها و مراکز خرید مهم در این سفر به شمار می آید. این خیابان حاوی مراکز تجاری و خرید معتبر و متنوع بسیار زیادی است که گردشگران بسیار زیادی را به خود فرا می خواند. مراکز خرید این خیابان بسیار مجلل و باشکوه هستند و می تواند احتیاجات گردشگران و متقاضیان در زمینه خریدهای مختلف را برطرف نموده و پاسخگوی نیاز آنها باشند. ما به شما توصیه می کنیم به خیابان حمرا رفته و در آنجا از بهترین سوغاتی ها و مراکز خرید لذت فراوان و بی پایان ببرید.

 کافی شاپ های خیابان حمرا

قهوه نوشی یکی از بزرگترین و اصلی ترین لذت های سفر به بیروت در خیابان مشهور حمرا می باشد. معروفترین خیابان شهر بیروت با طول یک کیلومتر، کاملا سنگفرش شده و دارای تعداد بسیار زیادی از کافی شاپ ها و انواع مختلف قهوه های دنیا می باشند.

کافی شاپ های خیابان طویل حمرا از مکان های مهم و لذت بخش برای عشاق و جوانان این منطقه بوده و نوشیدن قهوه های خوشمزه و گوارای این کافی شاپ ها از جمله قهوه های ترک و اسپرسو از لذت های تکرار نشدنی در این خیابان حمرا به شمار می آیند.

معروف ترین کافه خیابان حمرا

این کافی یکی از مهمترین و معروف ترین کافه های معروفترین خیابان شهر بیروت حمرا است و حرفه ای ترین افراد علاقه مند و اهل قهوه را به خود می خواند. این کافه تقریبا 80 سال قدمت دارد و قهوه در آن با شیوه هایی خاص و متفاوت دم شده و برای متقاضیان سرو می گردند. قهوه های این کافی رنگ و بویی متمایز داشته و همواره عطر آن، فضای خیابان زیبای حمرا را در بر می گیرد. توصیه می کنیم در سفرهای گردشگری به شهر لبنان و خیابان زیبای حمرا حتما از کافی شاپ یونس دیدن نموده و از نوشیدن قهوه های آن لذت ببرید.

قدم زدن در این خیابان زیبا و به نظاره نشستن زیبایی ها و جاذبه های این خیابان از لذت ها و مقاصد اصلی گردشگران خارجی در سفر به بیروت بوده و لذتی بی پایان برای آنها تلقی می گردد. گرفتن عکس ها و فیلم های یادگاری در این خیابان از بهترین و مهمترین لذت های گردشگری در سفر به بیروت است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو