تور آفریقا

تور آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی در جنوبی ترین قسمت قاره آفریقا واقع شده است و چهارمین کشور پهناور و بیست و چهارمین کشور پرجمعیت جهان نیز به شمار می رود. ویژگی های فرهنگی و طبیعی، دره های زیبا، بیابان های بکر، صخره های مرجانی، پارک های جنگلی، سواحل کناری نیلگون اقیانوس و شهرهای شلوغ و سرزنده این کشور توریستان زیادی را به خود جذب می کند.

مناظر طبیعی فراوان، غواصی میان کوسه ها و وجود حیات وحش غنی از جمله جاندارانی مانند شیر، بوفالو، پلنگ، کرگدن، فیل از جاذبه های شگفت انگیز برای دوست داران طبیعت و حیات وحش است. گردشگران می توانند برای آشنایی با تاریخ گسترده آفریقا از کیپ تاون یکی از زیباترین شهرهای دنیا، فرهنگ ها و غذاهای مختلف دوربان، گالری ها و موزه های ژوهانسبورگ و سووتو زادگاه نلسون ماندلا بازدید کنند. برای گردش به سواحل گرمسیری آفریقای جنوبی و شهرهای زیبای آن می توانید از خدمات تور آفریقای جنوبی در شرکت همیشه سفر استفاده کنید.

تور آفریقای جنوبی

موقعیت جغرافیایی کشور آفریقایی جنوبی

این کشور که بین دو اقیانوس هند و اطلس و در جنوبی ترین نقطه قاره آفریقا قرار دارد دارای سه پایتخت مجزا می باشد. قوه مجریه در پرتوریا، پارلمان در کیپ تاون و قوه قضائیه در بلوم فونتی و پر جمعیت ترین شهر آن نیز ژوهانسبورگ است. آفریقا جنوبی به دلیل مهاجرت از لحاظ نکاتی بسیار متنوع و میزبان بزرگ ترین جمعیت ترین جمعیت های دورگه و اروپایی و هندی در قاره آفریقا می باشد. همچنین این کشور دارای 11 زبان رسمی و 11 نام رسمی (به ازای هر زبان، یک نام) می باشد.

آب و هوای آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی به خاطر تنوع در آب ‌و‌ هوا که در مناطق مختلف آن وجود دارد یک مقصد گردشگری مناسب برای علاقه مندان به سفر در تمام فصول است .آفریقای جنوبی به طور کلی آب ‌و‌هوای ملایم و خوبی دارد و تعداد زیادی از روزهای سال آفتابی هستند، عامل اصلی تاثیرگذار در شرایط آب‌ و‌هوا ارتفاع و اقیانوس‌ های اطراف است که هر 1000 متر ارتفاع تقریبا 6 درجه از دمای هوا را کاهش میدهد و ساحل شرقی در کنار اقیانوس هند قرار دارد که دارای جریان ‌های گرم است و ساحل غربی در کنار اقیانوس اطلس واقع شده که دارای جریان ‌های سرد است.

تابستان و زمستان آفریقای جنوبی، در تضاد با تابستان و زمستان اروپا و آمریکای شمالی قرار دارد، فصل خشک از ماه می تا سپتامبر ادامه دارد و زمستان است و تقریبا در تمام طول زمستان بارندگی وجود ندارد و رطوبت بسیار کم است به صورتی که با کمبود آب ، حیات وحش در اطراف منابع آب قابل پیش‌ بینی جمع می‌ شوند و تنها کیپ غربی ، بارش زمستانی دارد و هوا سرد و مرطوب است.

فصل مرطوب از اکتبر تا آوریل ادامه دارد و تابستان است و میتوان گفت نسبت به زمستان فصل بسیار مناسبتری برای سفر با تور آفریقای جنوبیی است، در این فصل بارندگی اتفاق می‌ افتد و ساحل اقیانوس بسیار گرم است، هوا رطوبت زیادی دارد و دما به 30 درجه می ‌رسد، در این فصل از سال گرمای غیرقابل تحملی در صحرای کالاهاری جریان دارد و دمای هوا به بالای 40 درجه هم می ‌رسد.

واحد پول آفریقای جنوبی

واحد پول رایج کشور آفریقای جنوبی رند است که با کد ایزوی و علامت انحصاری ” ZAR” نشان داده می شود و مسئولیت کنترل این واحد پولی برعهده بانک مرکزی آفریقای جنوبی قرار دارد؛ پیشنهاد می شود که قبل از سفرتان ارز خود را تبدیل کنید و یا اینکه دلار آمریکا را به همراه داشنه باشید که البته در بعضی موارد حمل و نقل ممکن است دلار را نیز از شما نپذیرند.

مردم ، زبان‌ و فرهنگ

آفریقای جنوبی ۱۱ زبان رسمی دارد: زبان آفریکانس، انگلیسی و آفریقای جنوبی. فهرست زبان‌های ملی هند از لحاظ تعداد زبان‌ها در رتبه اول است و پس از آن آفریقا رتبه خوبی قرار دارد. زبان انگلیسی در سراسر جهان و از جمله آفریقای جنوبی رواج بسياری دارد اما پر متکلم ترین زبان آفریقای جنوبی به شمار نمی‌آید. ۱۱ نام رسمی برای آفریقای جنوبی وجود دارد که به ازای هر زبان یک نام مستقل در نظر گرفته شده‌است.

زبان فاناگالو، زبان خوئی, زبان لوبدو ، زبان خوسا، زبان نامازبان دبل شمالی, زبان فوتیزبان نس و زبان اشاره‌ای آفریقای جنوبی. این زبان‌ها گاهی در مقاله‌های رسمی به کار گرفته می‌شوند. شهرت آنها و تعداد مکان‌های رسمی به کار گرفته می‌شوند، اما شهرت آنها و تعداد گویش وران شان کم است.

بسیاری از زبان‌های غیررسمی قبیله‌های سان و خوی خوی شامل لهجه های محلی است که به سمت شمال کشور یعنی نامیبیا و بوتسوانا هم کشیده شده‌اند. مردم این کشورها از لحاظ قبیله با بقیه آفریقایی تفاوت دارند و به عنوان جوامع شکارچی معروف هستند. آنها به حاشیه رانده شده‌اند. اغلب زبان‌های شان در حال تبدیل شدن به زبان‌های انقراض یافته است.

بسیاری از سفید پوستان آفریقای جنوبی به زبان‌های اروپایی مانند پرتغالی (که سیاه پوستان آنگولا و موزامبیک هم به آن سخن می‌گویند) آلمانی و یونانی صحبت می‌کنند و بسیاری از آسیایی‌های مقیم آفریقای جنوبی و هندی‌ها به زبان‌های آسیای جنوبی مانند هندیگوجاراتی و زبان تامیل صحبت می‌کنند.به علت تنوع نژادی در کشور آفریقای جنوبی، فرهنگ «واحدی» در این کشور نمی‌توان یافت. امروزه تنوع غذایی در این کشور که متأثر از فرهنگ‌های مختلف حاضر در آن است.

مردم آفریقای جنوبی

باورها و آداب و رسوم مردم کشور آفریقای جنوبی

  • بین ارزش های ساکنین شهر و روستا تفاوت های عمیقی وجود دارد.
  • ساکنیان شهر درگیر زندگی سریع بوده و این تاثیرات را در دیدگاهشان هم می توان حس کرد.
  • مردم ژوهانسبورگ بیشر به عنوان مردمی با دیگاه متریالیستی شناخته می شوند و معمولا ارزش افراد به چیزهایی که دارند بازمی گردد، نه کسی که هستند. برای ساکنین این شهر، شهر نشینی یک مزیت و نشانه کمال بوده و فامیل هایی که در روستا زندگی می کنند از این کمال بهره مند نیستند.
  • مردم کیپ تاون به شهر خود می بالند و اغلب آن را از سایر نواحی کشور برتر می دانند.
  • پیوندهای خانوادگی، دوستی های بلند مدت و جایگاه اجتماعی برای این مردم اهمیت زیادی دارند.
  • سیاه پوستان روستایی هنوز هم وابسته به سنت های کهن خود هستند، ولی جامعه شهرنشینان سیاه، تحت تاثیر محیط اطراف و بین الملی خود قرار گرفته اند.
  • برای احوالپرسی، رسومات گوناگونی در آفریقا وجود دارد که بسته به میراث قومی و فردی که ملاقات می کنید، تفاوت دارد.
  • به هنگام معاشرت با خارجی ها، اکثر مردم آفریقای جنوبی دست داده و ارتباط چشمی برقرار می کنند.

شهرهای آفریقای جنوبی

ژوهانسبورگ

ژوهانسبورگ یکی از شهرهای دیدنی کشور آفریقای جنوبی است که با داشتن معادن طلای متعدد، به شهر طلایی مشهور شده است. این شهر با ترکیبی از فرهنگ های بومی مختلف، مراکز خرید فراوان، بازدید از مناطق تاریخی، غارها، مناظر طبیعی و تست غذاهای مختلف برای توریستان خارجی تجربه ای متفاوت خلق می کند. همچنین موزه های مشهور، رستوران ها و کافه های فوق العاده، استودیوهای هنری و گالری های متفاوت از محبوب ترین جاذبه های گردشگری این شهر به حساب می آید.

یکی از بزرگ ترین گالری های هنری در کشور آفریقا به نام گالری هنری ژوهانسبورگ در این شهر ساخته شده است که بیش از ۹۰۰۰ آثار هنری شامل نقاشی ها، مجسمه ها و طراحی های قرن ۱۷ از هنرمندان آفریقایی و اروپایی به نمایش می گذارد. از جمله موزه های مشهور ژوهانسبورگ می توان به موزه هنر wits، موزه ملی نظامی، موزه linefieild، موزه ماندلا و موزه آپارتاید اشاره کرد

کیپ تاون

شهر ساحلی کیپ تاون به عنوان پایتخت پارلمانی یا قانون گذار آفریقای جنوبی و در کنار اقیانوس اطلس جنوبی شناخته شده است. کیپ تاون با زیبایی های طبیعت وحشی، مناطق ساحلی، غواصی با کوسه های سفید، مراکز تجاری، تپه ها و کوه های زیبا توانسته است تعداد زیادی از گردشگران را به آفریقای جنوبی بکشاند. یکی از معروف ترین خلیج های آفریقای جنوبی در کیپ تاون به نام خلیج تیبل است که با داشتن کوسه های سفید و خوک های آبی شهرت یافته است.

در اطراف این ساحل کوه تیبل یا تافلبرگ قرار گرفته است که با استفاده از تله کابین موجود در آن جا می توانید به ارتفاعات کوه بروید. می توانید با رفتن به منطقه سیتی بول از مراکز خرید و محله آتلانتیک سی بورد از سواحل زیبای این شهر مانند ساحل بولدزر بازدید کنید. اسکله ویکتوریا اند آلفرد، آکواریوم تو اوشینز و باغ کریستنباش از مناطق مشهوری است که نباید از قلم انداخت.

کیپ تاون

سان سیتی

منطقه ای توریستی و لوکس برای گردشگران آفریقای جنوبی است که میان دره آتشفشانی کوه های پیلانسبرگ و رودخانه ایلدنز قرار گرفته است. هتل های مجلل به نام های سان سیتی، کاسکاداس، کاباناس و پالاس، باغ های زیبا، دریاچه فلامینگو و آبشارهای کوچک از امکانات تفریحی و سرگرم کننده این منطقه به شمار می روند.

هتل پالاس از مجلل ترین هتل های این مجتمع که به شکل کاخ ساخته شده است با عاج فیل ها، شمع های فراوان، پوست گورخر تزئین شده که بدون شک از شگفتی های معماری در آفریقای جنوبی است. در قسمت مرکزی سان سیتی پل های پوشیده از مجسمه های فیل ساخته شده است که زیبایی منحصر به فردی در میان جنگل های منطقه ایجاد می کند. از تفریحات هیجان انگیزی در میان مجتمع سان سیتی مانند بازی گلف، زیپ لاین، پارک آبی و هزارتوی شهر گمشده تعبیه شده است که می توانید لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی

خانه نلسون ماندلا

خانه نلسون ماندلا رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی در محله اورلاندو وست و در ناحیه سووتو شهر ژوهانسبورگ تبدیل به موزه شد که قدمت آن به سال ۱۹۴۵ میلادی می رسد. این خانه قدیمی نلسون ماندلا در سال ۱۹۹۷ به طرفداران ماندلا فروخته و توسط موزه میراث فرهنگی سووتو به موزه ملی این کشور تبدیل شده است. علاقه مندان به ماندلا می توانند با بازدید از این موزه با رهبر آفریقای جنوبی، یادگاری ها، عکس ها، هدایا، نشان های افتخار، وسایل های یادگاری از ماندلا و فعالیت های وی آشنا شوند. موزه ماندلا مانند تمامی موزه های موجود در این شهر از پر بازدید ترین مکان های تاریخی به شمار می رود.

دهکده فرهنگی لسدی

دهکده فرهنگی لسدی یکی از محبوب ترین مناطق توریستی آفریقای جنوبی است که دارای فرهنگ، قبایل و تمدن غنی با ۱۱ زبان رسمی دنیا می باشد. این منطقه در نزدیکی سد هارتبیس پورت و به فاصله ۱ ساعت از شهر ژوهاسنبورگ است. دهکده لسدی از خانه های سنتی و تاریخی آفریقایی پوشیده شده که سبک زندگی، آوازهای سنتی، غذاهای خوشمزه بومی و رقص های محلی آفریقایی را به معرض نمایش برای توریستان می گذارند. با اقامت در مهمان خانه های سنتی در باغ های سرسبز این منطقه می توانید تجربه زیبایی را با خانه هایی از طراحی های رنگی به شکل زنبور عسل را داشته باشید

دهکده فرهنگی لسدی

پارک شیر و سافاری

پارک شیر و سافاری منطقه حفاظت شده ای است در منطقه گوتنگ شهر ژوهانسبورگ که برای پرورش حیوانات ملی آفریقای جنوبی از جمله شیرهای سفید ایجاد شده است. این پارک حدود ۵۰ سال هست که از منطقه های گردشگری جذاب برای دوست داران جانداران حیات وحش و طبیعت به حساب می آید. حیوانات وحشی دیگری مانند چیتا، شغال، سگ های وحشی، کفتار و بزهای کوهی در این منطقه نگه داری می شوند

محله بوکاپ

بوکاپ یا مالای کوارتر محله رنگارنگی در نزدیکی شهر کیپ تاون از مناطق توریستی کشور آفریقای جنوبی است. خانه های رنگی مجله بوکاپ در دهه ۱۷۶۰ ساخته بود که در آن زمان به بردگانی که از مالزی، اندونزی و سایر نقاط آفریقا آمده بودند، اجاره داده می شد. در ابتدا این خانه ها به رنگ سفید بودند؛ سپس با وضع قانونی برده ها توانستند خانه ها را خریداری کنند و آن ها را به رنگ های شاد و دلخواه دربیاورند.

خانه های رنگی قدیمی بوکاپ با قدمت نزدیک به قرن ۱۸ میلادی به همراه سنگ فرش های خیابان ها منظره ای بی نظیر و زیبا را برای توریستان نمایش می دهد که با ترکیبی از معماری هندی و گرجستانی ساخته شده اند. پیاده روی در میان خیابان های این محله و بازدید از مساجد، معابد و موزه های بوکاپ با نحوه زندگی و آداب و رسوم مردم آن جا بیشتر آشنا خواهید شد

اسکله ویکتوریا و آلفرد

اسکله ویکتوریا و آلفرد از مراکز تجاری و تفریحی در دامنه کوه تیبل در شهر کیپ تاون با چشم انداز اقیانوس آتلانتیک هست که هر ساله با میلیون ها نفر از گردشگران به یکی از مناطق توریستی مشهور تبدیل شده است. این مجموعه دارای تعدادی زیادی از رستوران ها، فروشگاه ها، گالری های هنری، آکواریوم، آمفی تئاتر، بازارچه ها و امکانات تفریحی متنوع مانند غواصی، ماهیگیری و قایق سواری است که تجربه کردنشان سفر به یادماندنی را برای شما رقم خواهد زد.

همچنین تماشای بیش از ۳۰۰ گونه جانوری مانند کوسه، پنگوئن ها و لاک پشت ها برای کودکان و هم بزرگسالان تجربه جذابی خواهد بود. اولین سنگ این اسکله توسط ملکه انگلستان و پسرش قرار داده شده است؛ به همین دلیل این اسکله به نام او و پسرش نام گذاری شده است

قلعه گود هوپ

قلعه گود هوپ یادگار به‌جا مانده از دوران استعمار هلند در شهر کیپ‌تاون است. ساختمان این قلعه ۵ گوش است و دیوارهای آن از خاک رس ساخته شده‌ بودند، اما به دلیل ناپایدار بودن این خاک بعدها بازسازی شد و به شکل امروزی درآمده است. ساخت این قلعه از سال ۱۶۶۶ آغاز شد و پس از تکمیل شدن به یکی بناهای مهم تاریخی در شهر کیپ‌تاون تبدیل شد.

در گذشته این قلعه مرکز حکومت هلندی‌ها در کیپ‌تاون بوده است اما در حال حاضر به موزه تبدیل شده است. این موزه شامل صلاح‌های نظامی، وسایل سرامیکی و آثار ارزشمند هنری می‌شود. علاوه بر موزه، در ساختمان قلعه کلیسا، بخش‌های مسکونی و سلول زندان نیز وجود دارند که برای عموم قابل هستند. از جذابیت‌های این قلعه برگزاری مراسم نظامی است که هرساله در ماه نوامبر همراه با اسب‌سواری، درشکه سواری و رژه‌های پیاده‌نظام برگزار می‌شود. بسیاری از گردشگران برای تماشای این مراسم جذاب به شهر کیپ‌تاون در آفریقای جنوبی سفر می‌کنند.

یادبود رودز

رودز بنایی است که برای یادبود سیسیل رودز سیاستمدار انگلیسی در آفریقای جنوبی ساخته شده است. به دلیل علاقه بسیار زیاد این سیاستمدار به کوه دیویل، ساختمان بنا در دامنه این کوه قرار دارد. در بدو ورود به آرامگاه رودز چندین پله قرار دارند، هر کدام از پله‌ها نماد و نشانه داستانی خاص و جالب هستند. در کنار این بنای زیبا و پله‌های منحصربه‌فردش مجسمه‌هایی نیز وجود دارند که فضای یادبود آن را بسیار زیبا و دیدنی کرده‌اند.

یادبود رودز

پارک جنگلی کروگر

فکر ملاقات با سلطان جنگل آن‌هم از فاصله چند متری، بدون هیچگونه قفس و فنسی، آدرنالین خونتان را بالا می‌برد؟ پس دیدار با حیوانات کم‌نظیر پارک جنگلی کروگر آفریقای جنوبی را در دستور کار سفرتان به آفریقا قرار بدهید.
حین سافاری در پارک کروگر از جوار رودخانه سابی می‌گذرید و با انواع حیوانات مانند فیل‌ها، بزهای کوهی، میمون‌های بازیگوش دیدار خواهید کرد. همانطور که غرق تماشا و عکسبرداری از حیوانات هستید، ممکن است یک گله آهوی آفریقایی و یا بزکوهی شاخدار از سمت دیگر عبور و شما را مسحورتر کنند.

جزیره روبن، زندان نلسون ماندلا

یکی از مهمترین دلائلی که افراد زیادی سالانه به کیپ تاون، پایتخت آفریقای جنوبی، سفر می‌کنند؛ همین جزیره زیبا و البته پر رمز و راز است. جزیره روبن اگرچه از زیبایی‌های طبیعی زیادی برخوردار است؛ اما به (( آلکاتراز آفریقای جنوبی ))معروف شده است.
این خطه از زمین محصور در میان آب‌ها، حدود 20 سال زندانی برای رهبر آزادی‌خواه و رئیس‌جمهور فقید آفریقای جنوبی ((نلسون ماندلا)) بوده است.

روبن، جزیرهایی تخم‌مرغی شکل است و از شمال تا جنوب در حدود 3/3 کیلومتر وسعت و در حدود 9/1 کیلومتر نیز پهنا دارد و در فهرست میراث ملی آفریقای جنوبی جایی را به خود اختصاص داده است.
چهره‌های آپارتاید زیادی به عنوان چهره‌های سیاسی از طرف کلنی‌های هلندی نشین آفریقای جنوبی به این جزیره فرستاده می‌شدند تا دوران محکومیت خود را گذارده و اندیشه‌های آزادی‌خواهی دور شوند.

نام جزیره روبن در فهرست آثار گردشگری سیاه دنیا ثبت شده است و به خاطر ارزش تاریخی، انسانی و سهمی که در جریان آزادی‌خواهی انسان‌های آزاده دنیا دارد؛ هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

پارک ملی گاردن روت، شگفتی طبیعت

اگر به آفریقای‌جنوبی سفر کردید، قدم زدن در پارک ملی ((گاردن روت)) را فراموش نکنید. این پارک ملی با داشتن آب و هوای کاملا مدیترانه‌ایی، جانی تازه به شما می‌بخشد. مسیر پیاده‌روی گاردن روت در امتداد اقیانوس هند از خلیج ماسل تا رودخانه استورمز در دماغه غربی شرقی امتداد دارد.

این مسیر برای رانندگی و گذر از عارضه‌های طبیعی همچون شهرهای ساحلی زیبا، تالاب‌ها و دریاچه‌ها، و صخره‌های ساحلی بسیار محبوب است. در این مسیر میتوانید گله‌های کوچکی از فیل‌ها و شترمرغ‌ها را در مسیرهای جنگلی و دسته‌های نهنگ‌ها و یا دلفین‌ها را در مسیرهای آبی ببینید.

دیدار با کوسه های اقیانوس

باورکنید و یا خیر یکی از جاذبه‌های بسیار محبوب گردشگری در آفریقای جنوبی دیدار با کوسه‌های خطرناک اقیانوس هند است. اما نترسید، مجریان تورهای گردشگری شما را درون قفس‌های آهنی بسیار محکمی قرار می‌دهند.

شما با تجهیزات کامل غواصی درون این قفس‌ها قرار می‌گیرد و به اعماق اقیانوس برده می‌شوید. برای لذت بردن از این تجربه نیاز به هیچگونه تجربه و یا دانش قبلی از غواصی نیست. بهترین زمان غواصی شهرهایی مانند سیمون، جزیره سیل، جزیره دایر، خلیج ماسل و گانسبائی به پایتخت‌های کوسه‌های سفید در جهان معروف هستند.

استلنبوش

استلنبوش، یکی از تماشایی‌ترین شهرها در آفریقای جنوبی است و بعضی از بهترین رستوران‌ها و کافه‌های آفریقا در این شهر قرار دارند. بنابراین استلنبوش علاوه بر دوستداران طبیعت، مقصدی مناسب برای شکموها نیز به حساب می‌آید. همچنین دوستداران تاریخ می‌توانند از موزه روستا و موزه‌ روپرت دیدن کنند و طبیعت‌دوستان نیز می‌توانند سری به باغ گیاه‌شناسی بزنند و در «پارک حفاظت‌شده‌ یونکرس هوک» به دوچرخه‌سواری یا کوهنوردی بپردازند.

استلنبوش

گلدن مایل

منطقه‌ ساحلی و تفریحی گلدن مایل در شهر دوربان، شروع خوبی برای گردشگران این شهر است. سواحل طلایی این مکان، موج‌سواران و ماهی‌گیران و شناگران را از سراسر دنیا به سمت خود می‌کشاند و رستوران‌ها، مغازه‌ها، مجتمع‌های تفریحی و ساختمان‌های بلند هتل‌ها در اطرافش، بازدیدکنندگان را به یاد ساحل میامی می‌اندازد. ورزشگاه موسی مابیدا و دنیای آبی یوشاکا از جمله جاذبه‌های دیدنی گلدن مایل است

عجایب آفریقای جنوبی

هسته اصلی در کشور آفریقای جنوبی خانواده است به طوری که قبیله‌های مختلف در این کشور بسیار به هم احترام می‌گذارند.
این کشور هنوز هم دارای جامعه سنتی است به طوری که بانوان حق ندارند صدای خود را برای آقایان بلند کرده و مردان در آن ارزش بالاتری دارند. مردمی که در بخش‌های روستایی زندگی می‌کنند به نسبت مردم شهری تفاوت عقیده بسیار زیادی دارند. زندگی در شهرهای این کشور سریع و به نوعی ماشینی است. مردم شهرهای مختلف این کشور بسیار به شهر خود می‌بالند و این موضوع از طرز صحبت این افراد مشخص است.

در این کشور دوستی‌های طولانی مدت دیده می‌شود. رسم و رسوماتی که برای احوالپرسی در بین تیم‌های مختلف این کشور دیده می‌شود با هم فرق دارد و هر قوم بر اساس رسم و رسوم خود اقدام به احوالپرسی می‌کند. مردم کشور آفریقای جنوبی به هنگام معاشرت با خارجی‌ها با آن‌ها دست می‌دهند و بسیار علاقه دارند که ارتباط چشمی برقرار نمایند. هدیه دادن بخش مهمی از زندگی محسوب می‌شود به طوری که از شکلات برای هدیه استفاده می‌کنند و بسته‌بندی‌های سفید را انتخاب می‌کنند هدیه به محض گرفتن باز می‌شود.

برای مهمانی‌های شام باید به موقع برسید و معمولاً تأخیر در این کشور چندان گزینه خوبی نخواهد بود. در مهمانی‌ها افراد از لباس‌های راحتی استفاده می‌کنند. کمک کردن به میزبان بخشی از فرهنگ مردم این کشور محسوب می‌شود.تمامی روابط‌های کاری در شرکت‌ها صورت می‌گیرد و افراد موظف هستند از لباس‌های رسمی استفاده کنند و با هم ارتباط خوبی بگیرند. در این کشور سمت‌های برابر و مساوی دیده می‌شود. سبک برقراری ارتباط به طور کلی با توجه به میراث فرهنگی این کشور در نظر گرفته می‌شود. در این کشور برای توضیح یک موضوع بیشتر از دست‌های خود استفاده می‌کنند. حجاب کشور آفریقای جنوبی آزاد است و افراد از لباس‌های راحتی استفاده می‌کنند.

عجایب آفریقا

تور آفریقای جنوبی

تور آفریقای جنوبی به شما تنوع بسیار وسیعی برای گذراندن یک تعطیلات ارائه می دهد.تنوع طبیعت و مناظر دیدنی آن بسیار زیاد است.از صحرا های سوزان و دشت های خشک گرفته تا تپه های سرسبز روستایی و دره حاصلخیز تا کوه های مرتفع چشم نواز با قله های پوشیده از برف و یا خیابان ها و بوتیک های رنگارنگ، چندین هار کیلومتر خط ساحلی در دور تا دور این کشور که در غرب بسیار خشن، اسرارآمیز و متغیر بوده ولی در قسمت شرقی بسیار ملایم و مدیترانه ایست.

لذت رانندگی در صحراهایی که از زیبایی می درخشند را تجربه کنید، می توانید از قدم زدن در کوهستان لذت ببرید ویا به یک ساحل در امتداد خط ساحلی اطلس وحشی رفته و یا در بهترین و زیباترین زمین های گلف دنیا به بازی گلف بپردازید.یکی از هیجان انگیزترین جاذبه های آفریقای جنوبی این است که می توانید شیرها را موقع شکار و فیل ها را موقع حمام از نزدیک تماشا کنید!
سفر به این کشور می تواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد.در صورتی که علاقمند به سفرهای هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما ازران قیمت از هزینه های سفر خود کم کنید.همچنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز می تواند پیشنهاد خوبی باشد.

برگشت به منو