معرفی کوه گل فشان چابهار و همه چیز درباره آن / کشور ایران / شهر چابهار

شهر چابهار یکی از زیباترین شهرهای کشور است که دارای دیدنی های بسیاری می باشد. کوه گل فشان چابهار نیز یکی از جاذبه های بسیار زیبا و در عین حال متفاوت شهر چابهار است که در میان گردشگران بسیار محبوب می باشد. اگر تا بحال از کوه گل فشان دیدن نکرده اید، حتما با تور چابهار به این منطقه سفر کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

کوه گل فشان چابهار کجاست؟

کوه گل فشان چابهار یکی از پدیده های طبیعی و بسیار زیبا است که در قسمت جنوب شرقی کشور واقع شده است. کوه گل فشان چابهار یکی از حیرت آورترین و زیباترین دیدنی های این شهر می باشد به گونه ای که هر انسانی از دیدن آن متعجب خواهد شد. بزرگترین کوه گل افشان در قسمت شمالی جاده کهیر، در بندر تنگ قرار دارد و شما می توانید در 95 کیلومتری غرب بندر کنارک و در کنار دشت کهیر، این کوه را مشاهده نمایید. گل فشان ها در واقع مجموعه ای از تپه هایی با ارتفاع متفاوت هستند و در حال حاضر یکی از این تپه ها فعال است و شبیه آتش فشان عمل می کند.

در قسمت  بالای گل تپه ها دهانه هایی جند سانتی متری وجود دارد که از این دهانه ها گل خاکستری رنگ خارج می شود و به سمت پایین یا همان دامنه می ریزد. شما می توانید با تور به این منطقه زیبا بروید و از آنجا دیدن کنید. قیمت تور چابهار نیز بسیار مناسب و ارزان است و شما می توانید با کمترین هزینه به دیدن این پدیده های زیبا و خدادادی بروید. همچنین با تور چابهار شما می توانید علاوه بر دیدن کوه گل فشان، از دیگر دیدنی های این شهر زیبا نیز دیدن کنید و لحظات خوشی را برای خود رقم بزنید.

علت طبیعی به وجود آمدن کوه گل فشان چابهار

در واقع علت به وجود آمدن کوه گل فشان امری کاملا طبیعی است و همین باعث حیرت گردشگران شده است. گل و لای موجود در زیر زمین، به سطح زمین رسیده و شکلی ماهوری به خود می گیرند و همین باعث به وجود امدن این گل افشان ها شده است. در واقع نوعی فعالیت های زمین شناختی باعث به وجود امدن این تپه ها شده است. هیچ گونه گیاهی در این تپه ها رشد نمی کند و شما فقط تلی از گل را مشاهده می کنید. به علت مسطح بودن سطح زمین اطراف کوه گل فشان چابهار، شما می توانید این تپه ها را که به صورت مخروطی شکل هستند از دور مشاهده کنید.

کوه گل فشان در چابهار نمونه ای نادر از گل افشان ها

کوه گل فشان یکی از نمونه های نادر این پدیده طبیعی در کشور ایران است. در کشورهای دیگر در چند ساحل می توان این پدیده را مشاهده کرد اما در کشور ایران تنها گل فشان ها مربوط به شهر چابهار هستند. در کل دنیا فقط 24 منطقه دارای این پدیده طبیعی هستند که در کشور ما نیز این پدیده در شهر چابهار وجود دارد. گل افشان ها در قاره آمریکا، آسیا و اروپا وجود دارند که بسیار دیدنی و زیبا هستند.

منظره کوه گل فشان در چابهار

اگر به کوه گل فشان چابهار بروید می توانید خودتان این منظره زیبا را از نزدیک ببینید و مسحور زیبایی های آن و خلقت خداوند شوید. بلندترین قسمت های تپه های گل افشان در قسمت بندر تنگ حدود 100 متر ارتفاع دارد و در اطراف این تپه ها هیچ چیزی جز بیابان صاف و مسطح به چشم نمی خورد.

در فاصله حدود 200 متری از این کوه گودالی با عمق حدود 2 متر وجود دارد که برای دیدن تپه ها و رسیدن به کوه باید وارد این چاله شد. بالا رفتن از کوه بسیار راحت است و کار سختی نیست فقط سعی کنید که در فصول  سردتر سال به این منطقه سفر کنید زیرا در فاصله فصل زمستان تا اردیبهشت ماه فعالیت این تپه نیز بیشتر است.

خاصیت درمانی کوه گل فشان در چابهار

خاصیت درمانی کوه گل فشان در چابهار بسیار معروف است و شما می توانید با یک تیر دو نشان بزنید و با سفر به این منطقه علاوه بر اینکه از این کوه زیبا می توانید دیدن کنید و از منظره آن لذت ببرید، می توانید از خواص درمانی آن بهره مند شوید.

گل هایی که از این تپه ها می جوشد برای درمان دردهای ستون فقرات، مفاصل، انقباض های عضلانی، باز شدن عروق و بیماری های عصبی بسیار عالی و مناسب است. اگر شما هم از یکی از این بیماری ها رنج می برید، می توانید به این تپه های زیبا سفر کنید و چند ساعتی را در گل های شفا بخش این تپه ها دراز بکشید و درمان شوید.

نقش کوه گل فشان در صنعت گردشگری

کوه گل فشان در چابهار بدون شک یکی از شلوغ ترین مکان های دیدنی این شهر به حساب می آید. در واقع بسیاری از افراد از شهرهای دیگر و حتی از کشورهای همسایه به این منطقه سفر می کنند تا از نزدیک شاهد دیدن این پدیده طبیعی جذاب و دیدنی باشند. گل افشان ها نیز به همین علت برای صنعت گردشگری بسیار مهم و حائز اهمیت هستند.

در واقع اکوتوریسم در سال های اخیر توانسته است سهم بسیار مهمی در صنعت گردشگری و جذب توریست داشته باشد. در واقع برای گردشگران جوشیدن گل از زمین که با گاز همراه است، پدیده ای منحصر بفرد و جالب است که تا بحال نمونه آن را ندیده اند و همین باعث جذب آن ها به این منطقه شده است. حتی بسیاری از افراد نیز فقط به دلیل درمان به دیدن این تپه ها می روند که این نیز خودش جای بحث دارد و بسیار مهم است.

قیمت تور بیروت نیز یکی از مناسبترین تورهای خارجی همیشه سفر محسوب می شود.

نکاتی در زمان بازدید کوه گل فشان چابهار

  • یکی از قسمت های جالب این است که به هنگام جوشیدن گل ها از دهانه کوه، صدایی مانند شلیک گلوله شنیده می شود که بسیار جذاب است.
  • هر ده الی پانزده دقیقه عمل جوشیدن گل در دهانه کواه اتفاق می افتد.
  • سعی کنید به هنگام بارندگی به این منطقه سفر نکنید زیرا بالا رفتن از کوه برای شما سخت خواهد شد.
  • به هنگام جوشیدن گل ها از دهانه ها، حبابی تشکیل می شود که بسیار زیبا و دیدنی است.
  • در حال حاضر فقط یکی از سه تپه گل افشان فعالیت دارد و دوتای دیگر فعلا فعال نیستند.
  • گل هایی که از دهانه کوه می جوشند، سرد هستند و هیچ گونه بخار یا گرمایی ندارند و برای درمان به راحتی می توان از آن استفاده کرد.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو