مزرعه چابهار

مزرعه گاندو چابهار / کشور ایران / شهر چابهار

دسته‌ها: ایرانگردی

مزرعه گاندو چابهار یکی از بهترین و بی نظیرترین جاذبه های دیدنی این شهر می باشد که با داشتن تمساح های دوست داشتنی خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جذب کند.

گاندو به نوعی از تمساح گفته می شود که با داشتن قد کوتاه خود یکی از دیدنی ترین و جذاب ترین حیوانات موجود بوده و در یکی از مناطق حفاظت شده شهر چابهار نیز نگهداری می شود. این تمساح با داشتن پوستی تیره و ضخیم خود هر گردشگر و توریستی را به هیجان و ترس وا داشته و بهترین و بی نظیرترین لحظات را ممکن است برای آنها به ارمغان بیاورند.

اگر شما نیز به دنبال یکی از طبیعی ترین و بهترین جاذبه های شهر چابهار می باشید می توانید بازدید از مزرعه گاندو چابهار را در اولویت های خود قرار داده و از نزدیک شاهد تماشای یکی از عجیب ترین و ترسناک ترین تمساح های جهان باشید. توجه داشته باشید که بازدید از این منطقه ممکن است برای بسیاری از گردشگران خوشایند نباشد ولی هر گردشگری که از این مکان بازدید می کند نظرش راجع به آن تغییر می کند و بازدید از آن را در اولویت های سفر بعدی خود قرار می دهد.

در ادامه مقاله نیز سعی بر آن داریم تا در مورد بهترین زمان بازدید از مزرعه گاندو چابهار و تمساح مذکور توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

gandu-farm-chabahares

منطقه حفاظت شده گاندو

منطقه حفاظت شده گاندو با داشتن مساحتی به اندازه ی 465181 هکتار تحت مدیریت سازمان محیط زیست واقع شده است و در سال 1361 نیز به این اسم تغییر نام یافت. مزرعه گاندو چابهار یکی از اسامی محلی می باشد که مردم محلی این شهر برای تمساح پوزه در نظر گرفته اند و این گونه از تمساح نیز بسیار با ارزش و کم پیدا می باشد که همین امر سبب شده تا این منطقه به یکی از مهمترین مناطق حفاظت شده در کشورمان تبدیل شده است.

این منطقه در نزدیکی شهر چابهار و نیکشهر و سرباز واقع شده است که آب موجود برای زندگی تمساح ها نیز از رودخانه ها و اراضی ساحلی دریای عمان تامین می شود و سازمان مدیریت بر محیط زیست نیز نظارت بسیار کاملی بر این مکان دارند.

راه اندازی مزرعه گاندو چابهار یکی از مهمترین فعالیت های اکوتوریستی به شمار می آید که این پروژه از طرفداران بسیار زیادی برخوردار بوده و حتی می توانید حضور گردشگران خارجی را نیز در این مکان مشاهده کنید. این مزرعه در لیست بهترین و مشهورترین جاذبه های دیدنی استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

بهترین زمان بازدید از مزرعه گاندو چابهار

بهترین و مناسب ترین زمان برای بازدید از مزرعه گاندو چابهار فصل پاییز می باشد به طوری که گردشگران در این فصل می توانند شاهد بیرون زدن بچه تمساح ها از تخم هایشان باشند و شگفت انگیزترین لحظات را در این منطقه به دست بیاورند. شما نیز می توانید با توجه به زمان اوقات فراغت خود در یکی از روزهای آینده از چابهار و مزرعه گاندو بازدید داشته باشید.

مزرعه گاندو چابهار

بازدید از مزرعه گاندو با تور چابهار

امروزه تورهای بسیار مختلف از شهرهای گوناگون کشورمان به سوی مزرعه گاندو چابهار برگزار می شود که بسیاری از گردشگران و توریست ها می توانند با شرکت در این تور چابهار ، به راحتی از این مکان بازدید داشته باشید و هیجان انگیزترین و بهترین لحظات را در این منطقه برای خود و خانواده خود به ارمغان بیاورید.

توجه داشته باشید که قیمت تورهای مزرعه گاندو چابهار با توجه به امکانات مختلف آن، بسیار متفاوت می باشد و شما می توانید با توجه به میزان درآمد خود یکی از بهترین این تورها را رزرو کنید. تور لیدرهای حاضر در تورهای گردشگری به سوی این شهر اطلاعات بسیار کامل و دقیقی را درباره این تمساح ها در اختیار دارند که می توانند با شما در میان بگذارند.

نکات مورد توجه در بازدید از مزرعه گاندو

گاندوها حیوانات بسیار خجالتی هستند ولی در عوض از نوع باهوش ترین تمساح های جهان بوده و به همین جهت به سختی با گردشگران و توریست ها ارتباط برقرار می کنند. اگر شما نیز قصد بازدید از مزرعه گاندو چابهار را دارید بایستی یک سری نکات را مورد توجه قرار دهید تا از این طریق بدون بروز مشکلی بتوانید به راحتی از این منطقه حفاظت شده و گاندو ها بازدید داشته باشید. از مهمترین این نکات در هنگام بازدید از مزرعه گاندو چابهار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  بیش از حد به این تمساح ها نزدیک نشوید
  •  حتما قوانین مربوط به این منطقه را به خاطر بسپارید
  •  به هیچ عنوان با دست خود به این حیوانات غذا ندهید
  • در زمان خواب گاندو ها به هیچ وجه به آنها نزدیک نشوید
  • هیچ گونه مزاحمت و مشکلی را برای گاندوها به وجود نیاورید چرا که در صورت عصبانی شدن آنها کار گردشگران بسیار سخت خواهد شد.
مزرعه گاندو چابهار

بازدید از تمساح پوزه در منطقه گاندو

همانطور که در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، گاندو نام دیگری از تمساح پوزه می باشد که با داشتن طول بسیار کوتاه خود در مقایسه با دیگر تمساح ها، یکی از نادرترین تمساح های موجود در جهان می باشد که نژاد آن را به کشورهای پاکستان و هندوستان اختصاص می دهند و جانور با داشتن ویژگی های بسیار بی نظیر خود توانسته است از دیگر تمساح های جهان متمایز باشد از مهمترین این ویژگی های تمساح گاندو می توان به داشتن 68 عدد دندان، تخم گذاری در ماه اردیبهشت، تعداد تخم در حدود 30 عدد، فصل جفت گیری در فصل اسفند، مقاوم در برابر سرمای بالا و پاهای کوتاه اشاره کرد.

توجه داشته باشید که در مزرعه گاندو چابهار این جانوران به میزان دمای اقلیمی حساس هستند و به همین جهت در فصل تابستان بیشترین وقت خود را در آب سپری می کنند. اقدامات بسیار زیادی برای عدم شکار این جانوران توسط مردم محلی صورت گرفته است و فرهنگ سازی های بسیار کلانی نیز به مردم ارائه شده تا بتوانند از طریق این تمساح ها کسب درآمد کنند تا اینکه آنها را منقرض نمایند.

مزرعه گاندو چابهار

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه “تور چابهار” وارد شوید.

دیگر جاذبه های دیدنی چابهار :

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو