باغ میوه های استوایی چابهار

باغ میوه های استوایی چابهار / کشور ایران / شهر چابهار

شهر چابهار یکی از زیباترین و دیدنی ترین شهرهای استان سیستان و بلوچستان می باشد که در شرقی ترین نقطه کشور قرار گرفته است و از مهمترین بنادر جنوبی نیز به شمار می آید. سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی از این شهر بازدید می کنند و از بهترین و بی نظیرترین جاذبه های آن بازدید به عمل می آورند.

یکی از بی نظیرترین و شگفت انگیزترین جاذبه های این شهر می توان به باغ میوه های استوایی چابهار اشاره کرد که یکی از طبیعی ترین و دوست داشتنی ترین جاذبه های این شهر به شمار می آید که توانسته است توجه بسیاری از توریست ها و مسافران را به سوی خود جلب کند. اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده نزدیک از این شهر و جاذبه های آن بازدید داشته باشید می توانید باغ میوه های استوایی را در اولویت های خود قرار داده و یکی از بهترین و بی نظیرترین لحظات را در این باغ سپری نمایید.

آنچه در ادامه خواهید خواند.

باغ میوه های استوایی چابهار

باغ میوه های استوایی چابهار یکی از بی نظیرترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می آید که با داشتن انواع میوه های ناشناخته و خوشمزه خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جذب کند. شما نیز می توانید با تور چابهار در اولین فرصت به دست آمده از این باغ شگفت انگیز و بی نظیر بازدید نمایید و بهترین لحظات را برای خود به ارمغان آورید.

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد بهترین زمان بازدید از این باغ و انواع میوه های استوایی توضیحات بیشتری را ارائه دهیم.

 بهترین فصل سفر به باغ میوه های استوایی

یکی از مهمترین و اساسی ترین موضوعاتی که در مورد بازدید از باغ میوه های استوایی وجود دارد بهترین زمان بازدید از این باغ می باشد که در خصوص این امر می توان گفت، بهترین زمان برای بازدید از باغ میوه های استوایی فصل تابستان و پاییز است چرا که در این دو فصول می توانید از انواع میوه های استوایی بهره مند شده و نهایت لذت را از این باغ ببرید. توجه داشته باشید که زمان اوقات فراغت گردشگران و توریست ها نیز سهم بسیار زیادی را در زمان سفر گردشگران و بازدید آنها از باغ میوه های استوایی چابهار خواهد داشت.

شما نیز می توانید با توجه به علاقه و زمان مورد نظر خود، در اولین فرصت به دست آمده به همراه دوستان و خانواده از این باغ زیبا بازدید داشته باشید. باغ میوه های استوایی شهر چابهار با داشتن 530 هکتار یکی از بزرگترین باغ های گردشگری ایران به شمار می آید و با داشتن درختان بسیار زیبا توانسته است بهترین لحظات را برای بازدیدکنندگان خود به ارمغان آورد.

باغ میوه های استوایی چابهار

 بازدید از باغ میوه های استوایی با تور چابهار

توجه داشته باشید که در سال های اخیر شاهد برگزاری انواع تورهای گردشگری به سوی شهر چابهار هستیم که هر کدام از این مجریان سعی بر آن دارند تا بازدید از این مکان را در اولویت های خود قرار داده و از این طریق بهترین و بی نظیرترین لحظات را برای گردشگران و مسافران خود به ارمغان آورند.

در نظر داشته باشید که شما نیز می توانید با شرکت در یکی از تورهای چابهار به راحتی و در بهترین زمان ممکن از این باغ بازدید لازم را داشته باشید. قیمت تور چابهار نیز با توجه به خدمات و امکانات ارائه شده بسیار متفاوت خواهد بود و گردشگران می توانند با توجه به بودجه در اختیار خود یکی از بهترین آن را رزرو کرده و خود را برای سفری هیجان انگیز آماده کنند.

انواع میوه های استوایی در این باغ

یکی از مهمترین سوالاتی که برای بسیاری از گردشگران در زمان بازدید از باغ میوه های استوایی چابهار وجود دارد این است که از چه نوع میوه های استوایی می توان در این باغ پیدا کرد. از مهمترین و خوشمزه ترین میوه های موجود در باغ استوایی چابهار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •   انبه
 •   پایاپا
 •   موز
 •   زیتون
 •   خربزه درختی
 •   چیکو
 •   پالسا
 •   گواوا

توجه داشته باشید که درباغ میوه های استوایی چابهار می توانید بیش از صدها میوه به اشکال، رنگ ها و طعم های بسیار مختلف مشاهده کنید که حجم بسیار زیادی از باغ را میوه های کنار و گواوا احاطه کرده است. گردشگران می توانند زیر درختان سر به فلک کشیده این باغ به استراحت پرداخته و از لذیذترین میوه های این باغ میل کنند. همچنین انواع خرما نیز از دیگر محصولاتی می باشد که در این باغ موجود است و توانسته توجه گردشگران را به سوی خود جلب کند.

نکات درباره باغ میوه های استوایی

اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده نزدیک، از باغ میوه های استوایی چابهار بازدید داشته باشید بایستی به یک سری از نکات توجه نمایید که از مهمترین نکات مورد توجه در بازدید از باغ میوه های استوایی چابهار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •   عدم نوشتن یادگاری بر روی درختان
 •   نریختن زباله در محیط باغ
 •   عدم کندن شاخه های درختان
 •   عدم بالا رفتن از درختان برای کندن میوه ها
 •   عدم روشن کردن آتش
 •   رعایت نکات مربوط به حفاظت از محیط زیست
 •   گوش کردن به مسئولان و باغداران حاضر در باغ
انواع میوه های استوایی در این باغ

نقش باغ میوه های استوایی در اقتصاد این شهر

امروزه بسیاری از افراد به دنبال نقش باغ میوه های استوایی این شهر در اقتصاد این شهر هستند که بی شک می توان گفت، نقش این باغ بسیار مثبت بوده و باغداران این شهر می توانند با برداشت میوه های استوایی خود و ارسال آنها به شهرهای مختلف کشور سود بسیار خوبی را به دست آورند چرا که میوه های استوایی در هیچ جایی از کشور عزیز ما رشد نمی کنند و اگر مسئولین به شکل هدفمند بتوانند این میوه ها را پرورش دهند و به فروش برسانند بی شک می توانند نقش بسیار مثبتی را در اقتصاد محلی شهر چابهار ایفا نمایند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تور چابهار به سایت همیشه سفر مراجعه کنید.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو