دروازه قران شیراز

بازدید از دروازه قرآن شیراز / کشور ایران / شهر شیراز

دسته‌ها: ایرانگردی

دروازه قرآن شیراز یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شیراز است که جزو محبوب ترین جاذبه های این شهر به شمار می آید و سالانه افراد بسیار زیادی از این جاذبه دیدن می کنند.
ما در این مطلب قصد داریم نکاتی مهم درباره دروازه قرآن شیراز را برای شما بیان کنیم، بنابراین در صورتی که شما نیز جزو افرادی هستید که قصد سفر به شهر شیراز را دارید به شما توصیه می کنیم حتما این مطلب را به دقت مطالعه کنید تا با این جاذبه گردشگری شیراز بیشتر آشنا شوید.

Quran-gate

دروازه قرآن شیراز

شهر شیراز در گذشته دارای دروازه های بسیار زیادی بود که دلیل این موضوع اهمیت استراتژیک این شهر در طول تاریخ ایران است، دروازه قرآن شیراز یکی از 6 دروازه ای است که در حال حاضر در شهر شیراز قرار دارد و از بین نرفته است و به همین دلیل جذابیت های بسیار زیادی برای توریست ها دارد.

این دروازه امروزه یک جاذبه گردشگری بسیار مهم در شهر شیراز به شمار می آید و شما در هر زمان از سال که به شهر شیراز سفر کنید می توانید توریست های داخلی و خارجی زیادی را مشاهده کنید که برای بازدید از این دروازه آمده اند.

دروازه قرآن شیراز در حال حاضر به عنوان یکی از نمادهای اصلی این شهر شناخته می شود و مردم شهر شیراز نیز احترام زیادی برای این دروازه قائل هستند و همین موضوع نیز یکی دیگر از دلایل اهمیت بسیار بالای این دروازه نزد توریست ها می باشد.

دروازه قران شیراز

تاریخچه دروازه قرآن شیراز

دروازه قرآن شیراز یکی از جاذبه های گردشگری این شهر است که در زمان عضدالدوله دیلمی ساخته شده است و یکی از آثار تقریبا مذهبی این شهر به شمار می آید چرا که در بالای آن قرآنی قرار داده شده است تا مسافرانی که وارد این شهر می شوند و یا از این شهر خارج می شوند به این وسیله متبرک شوند.

یکی از نکات بسیار مهمی که در خصوص این دروازه وجود دارد این است که به خط سلطان ابراهیم بن شاهرخ تیموری نوشته شده بود، بسیاری از تاریخ شناسان ادعا دارند که این قرآن ها به قرآن 17 تعلق دارند و این قرآن به موزه پاریس منتقل شده اند

اطلاعات کاملی که باید درباره ی تور قشم بدانید.

سبک ساخت منحصر به فرد دروازه شیراز

یکی از نکات بسیار مهمی که باید در خصوص دروازه قرآن شیراز بدانید این است که این دروازه نمادی از آرامگاه کوروش کبیر است که جزو بزرگترین پادشاهان ایرانی بوده است و از آن جایی که در گذشته دارای اهمیت زیادی بوده است در ساخت آن از مصالح مقاومی استفاده شده است که این موضوع نیز باعث شده است تا این اثر تاریخی در حال حاضر نیز بر جای خود استوار باشد.

دروازه قران شیراز

شاید این سوال نیز برای شما پیش آمده باشد که چرا در میان تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری شهر شیراز ما باید از دروازه قرآن شیراز دیدن کنیم؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت که علاوه بر این که خود دروازه قرآن شیراز یک بنای کوچک ولی در عین حال بسیار زیبا است این مکان مناظر فوق العاده ای را نیز در اطراف خود دارد که علی الخصوص بعد از غروب آفتاب بازدید از این اماکن می تواند تجربه ای فوق العاده را برای شما به همراه داشته باشد، اگر علاقه مند به شعر و هنر هستید باید بدانید که مزار خواجوی کرمانی نیز در همین منطقه است و شما در حین بازدید از دروازه قرآن شهر شیراز می توانید از مزار او نیز دیدن کنید.

جاذبه های گردشگری اطراف دروازه قرآن شیراز

در اطراف دروازه قرآن شیراز جاذبه های گردشگری بسیار زیادی وجود دارد که می توانید از هر یک از آنها دیدن کنید، بوستان خواجوی کرمانی یکی از این جاذبه های بسیار زیبا است که دارای منظره ای فوق العاده است و شما می توانید برای یک تفریح چند ساعته از آن دیدن کنید، در این بوستان یک آبنمای زیبا و همینطور یک ساختار پله ای در کل بوستان وجود دارد که باعث زیبایی و جذابیت هر چه بیشتر آن شده است.

غارهایی که درون بوستان خواجوی کرمانی وجود دارد می تواند یکی دیگر از جاذبه های گردشگری باشد که شما با بازدید از آن ها می توانید خاطره ای فوق العاده را در سفر به شهر شیراز برای خود به ارمغان بیاورید.

Quran-gate

سفر با تور بهترین انتخاب برای سفر

سفر کردن به صورت خانوادگی و یا به صورت تکی می تواند مزایای زیادی را برای شما داشته باشد ولی با این حال همراه شدن با یک تور گردشگری می تواند برای شما مفیدتر باشد و باعث شود که در سفر خود بتوانید تجربه های فوق العاده ای را بدست بیاورید.

تور شیراز یکی از محبوب ترین تورهای گردشگری داخلی است که در بازه های زمانی مختلف برگزار می شود و
معمولا طرفداران بسیار زیادی را نیز دارد، شما می توانید با همراه شدن با یک تور گردشگری به مقصد شیراز به این شهر سفر کنید و در این سفر از بسیاری از جاذبه های گردشگری شهر شیراز نیز دیدن کنید، شما با رفتن به تور شیراز می توانید از دروازه قرآن شیراز نیز دیدن کنید و با بخش های مختلف آن بیشتر آشنا شوید و اطلاعات زیادی را درباره آن بدست بیاورید.

قیمت تور شیراز

یکی از مهم ترین مزایایی که شرکت در تور شیراز برای بازدید از جاذبه های گردشگری این شهر برای شما دارد این است که شما به این شکل می توانید هزینه های خود را به میزان بسیار زیادی کاهش دهید، قیمت تور شیراز نسبت به سایر روش هایی که برای سفر به شهر شیراز می توانید از آن ها استفاده کنید بسیار پایین تر است و به همین دلیل شما می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید و این هزینه ها را در موارد دیگری صرف کنید.

در صورتی که قصد ثبت نام در تورهای ارزان قیمت شهر شیراز را دارید به شما توصیه می کنیم حتما از وب سایت همیشه سفر دیدن کنید.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو