هرآنچه باید در مورد غار های بانیستی چابهار بدانید / ایران / چابهار

غار های بانیستی

غار های بانیستی در شهر چابهار جای گرفته است.این شهر یکی از شهر هایی می باشد که همه ساله گردشگران زیادی از این شهر زیبا بازدید می نمایند.غارهای سه گانه بانسیتی یکی از جاذبه های تاریخی شهر چابهار می باشد که همه ساله گردشگران زیادی از این مکان بازدید می نمایند.شما می توانید با مطالعه این مقاله به نکات مفیدی در مورد تور چابهار به دست بیاورید.

غار های چابهار

غارهای بانیستی در روستای تیس واقع شده است.این غار های سه گانه یک نمونه از آثار تاریخی شهر چابهار می باشد که همه ساله مسافران زیادی را به سوی خود جذب می نماید.این غار ها نشان دهنده ی تاریخ گذشتگان روستای تیس می باشد.

روستای تیس، روستایی تاریخی و قدیمی است که کارشناسان قدمت غار های بانیستی را به 2500 سال پیش نسبت داده اند.در ادامه با ما همراه باشید تا نکات جالبی را در مورد این غار ها بدانید.روستای تیس در گذشته با نام بندر تیس شناخته شده است که این بندر با راه یافتن به آب های آزاد یک مرکز تجاری و بازرگانی محسوب می شده است.

به غیر از این غار ها ، آثار گردشگری و تاریخی بسیاری در این روستا واقع شده است این آثار تاریخی شامل قلعه ی پرتغالی های تیس، قلعه ی پیروز گت و همچنین گورستان قدیمی که امروزه به گورستان جن ها مشهور می باشد.همه ساله مسافران زیادی به این روستای تاریخی سفر می نمایند تا از آثار تاریخی و گردشگری این روستا بازدید نمایند.

تور لبنان

غار های سه گانه بانیستی – غار های بانیستی

این غار یکی از غار های مشهور در کشور ایران است که در میان بومیان به اسم بان مسیتی معروف می باشد.واژه بان مسیتی در زبان بلوچی به معنی مرد صالح و واژه مسیتی به معنای پرستشگاه می باشد.

این مکان، در گذشته مکانی برای تشریفات مختلف و ذبح قربانیان بوده است.در روبروی هر یک از غار ها یک سکو وجود دارد که این سکو محل ذبح تشریفات می باشد.در میان اولین غار مقبره ای مکعبی بنا شده است.

تاریخچه غار های سه گانه بانیستی

همان طور که قبلا اشاره شد این غار ها در روستای تیس واقع شده اند.غار های بانیستی نشان دهنده ی تاریخ گذشتگان در این روستا می باشند.همان طور که از شواهد پیداست این غار ها در گذشته های دور محل پرستش و عبادت گاه برای مردمان این روستا بوده است ولی امروزه فقط گردشگران می توانند از این غارهای سه گانه بازدید نمایند و این غار های بانیستی به عنوان‌ آثار ملی ثبت شده است.این غار های سه گانه دارای دو غار دست ساز و مصنوعی و یک غار طبیعی می باشد.

همچنین غار های سه گانه در ارتفاعی بالاتر از سطح آب واقع شده است.غار اول طبیعی بوده و ساختار این غار به صورت یک نیم دایره طراحی شده است.در داخل این غار یک مقبره با دیواره های سفید وجود دارد.

بر روی دیواره های این غار علامت ها و نشانه های مختلفی وجود دارد که به نظر می آید به زبان هندی و گجراتی شباهت بسیاری دارد.دره تیس در موازات ورودی غار اول بنا شده است که این دره دارای آب و هوای مساعد و بهاری می باشد.آتار تراشکاری و کنده کاری را می توان به واضحی در این غارها مشاهده نمود.

همه ساله کارشناسان مختلفی از انواع نقاط ایران به این غار ها سفر می نمایند تا این آثار تاریخی را مورد بررسی قرار دهند.دهانه ی غار دوم بسته است.احتمال می رود که در گذشته غار دوم به داخل غار سوم راه داشته است و بعد ها با گذشت زمان این راه بسته شده است.سقف غار دوم بسیار کوتاه است و حدود 80 سانتی متر می باشد.

قیمت تور لبنان

تور چابهار

تور چابهار همه ساله از کشور های مختلف به سوی شهر چابهار روانه می شود.تور های مختلف با هدف های مختلفی به این شهر زیبا سفر می نمایند.هدف برخی از افراد برای سفر به چابهار لذت بردن از آب و هوای بهاری این شهر می باشد ولی بعضی از گردشگران با هدف بازدید از مکان های تفریحی و تاریخی چابهار به این شهر سفر می نمایند.

زمان سفر به این شهر براساس هدف مسافرت می تواند متفاوت باشد که در ادامه بهترین زمان سفر به شهر چابهار معرفی می شود.

قیمت تور چابهار بسیار به صرفه بوده و شما می توانید با استفاده از تور به این شهر زیبا سفر نمایید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید.سفر با تور مزیت های مختلفی دارد که در ادامه به این مزیت ها اشاره می نماییم.

یکی از مزیت های سفر با تور، به صرفه بودن و همچنین صرفه جویی در زمان می باشد.

هزینه سفر به غار های بانیستی

سفر به چابهار می تواند هزینه های مختلفی به دنبال داشته باشد که این هزینه های مصرفی با توجه به شرایط مختلف متفاوت می باشد.در این بخش از مقاله بررسی و تحلیل هزینه های سفر به چابهار را بررسی می نماییم.

شما می توانید با استفاده از تور به این شهر مسافرت نمایید تا بتوانید از مزیت های مختلف این تور استفاده نمایید. می توانید با سفر در فصول مختلف سال از تخفیف های ویژه تور چابهار بهره مند شوید و از این طریق در هزینه های مصرفی خود صرفه جویی نمایید.

همچنین در فصولی که مسافران زیادی به این شهر سفر نمی کنند به این شهر زیبا مسافرت نمایید تا بتوانید بلیط های ارزان قیمت و با قیمت مناسب تهیه نمایید.

شما با سفر به این شهر می توانید هتل های ارزان قیمت را رزرو نمایید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید.در این بخش مقاله روش های مختلفی برای به صرفه شدن هزینه های مصرفی شما پیشنهاد می شود.

شما با استفاده از این سایت می توانید، بلیط های ارزان قیمت تهیه نمایید و همچنین می توانید از طریق این سایت هتل هایی با کیفیت بالا و هزینه به صرفه رزرو کنید.

بهترین زمان سفر به چابهار

شهر چابهار دارای آب و هوای معتدل و مناسب می باشد.بهترین زمان سفر به چابهار با توجه به هدف سفر شما می تواند کاملا متفاوت باشد.یکی از مشکلاتی که سفر کنندگان به چابهار با آن مواجه هستند انتخاب زمان مناسب برای سفر به چابهار می باشد.

در این بخش به بهترین و مناسب ترین زمان سفر به این شهر اشاره می شود.این شهر در 4 فصل سال نیز آب و هوایی مناسب و معتدل دارد.بندر چابهار یکی از خنک ترین بندر های موجود در کشور ایران می باشد.

[foogallery id=”17182″]

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو