بنر درخت مکرزن

معرفی درخت کهن سال مکر زن چابهار / کشور ایران / شهر چابهار

آیا شما نیز اسم درخت مکر زن را شنیده اید؟ آیا می دانید که سالانه گردشگران و توریست های بسیار زیادی برای بازدید از درخت مکر زن روانه شهر چابهار می شوند؟

چابهار یکی از دیدنی ترین و شرقی ترین شهر کشورمان می باشد که این شهر دقیقا در مرز ایران واقع شده است و یکی از مهمترین بنادر جنوب کشور نیز به شمار می آید توجه داشته باشید که این شهر با داشتن جاذبه های گردشگری و توریستی بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را به سوی خود جذب نماید. یکی از دیدنی ترین و جذاب ترین جاذبه های این شهر، درخت کهن سال مکر زن چابهار نام دارد که از عجیب ترین و شگفت انگیزترین درخت های جهان بوده و میوه های آن نیز طعم بسیار جالبی را دارد.

درخت کهن سال مکر زن چابهار

درخت کهن سال مکر زن چابهار  یکی از جالب ترین و جذاب ترین جاذبه های دیدنی این شهر می باشد که سالانه گردشگران بسیار زیادی از آن بازدید می کنند. این درخت را با نام های دیگری از جمله انجیر هندی و انجیر معابد می شناسند و اصل آن را به هند شرقی اختصاص داده اند که با داشتن برگهای بسیار پهن خود، توانسته است در لیست عجیب ترین درختان جهان واقع شود.

درخت مذکور در نزدیکی شهر نیک شهر نیز واقع شده است و به همین جهت در لیست مقاصد گردشگری هر دو شهر می توان اسم آن را مشاهده نمود. این درخت در نزدیکی مسجد کاشته شده است که گمان می رود از سایه آن برای نشستن استفاده می شده است و دارای چرخه ی زندگی بسیار عجیبی می باشد.

درخت کهن سال مکر زن چابهار  دانه های خود را در داخل فضولات پرندگانی که بر روی درخت فرود می آیند گذاشته و بعد از جوانه زدن این دانه ها، ریشه هایی از آنها به سمت زمین فرستاده می شود و کل تنه درخت مکر زن را فرا گرفته و باعث مرگ درخت اصلی شده و خودشان شروع به رشد می کنند تا جای درخت اولیه را بگیرند.

شاخه های بسیار عجیب و غریب این درخت از سمت آسمان به زمین برگشته اند و از دوباره در خاک فرو رفته اند که از محل فرو رفتن آنها ساقه دیگری رشد کرده است. این رشد بسیار شگفت انگیز درخت مکر زن سبب شده است تا حالت بسیار عجیبی را داشته و به صورت تکه تکه قابل مشاهده باشد.

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد دسترسی، بهترین زمان بازدید از درخت کهن سال مکر زن چابهار  و سفر با تور چابهار توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

ویژگی های مهم درخت مکر زن

درخت مکر زن دارای ویژگی های بسیار جالبی می باشد که در بخش های قبلی راجع به یکی از مهمترین این ویژگی ها، همان رشد آن، توضیحاتی را به حضورتان ارائه دادیم. از دیگر مهمترین ویژگی های این درخت می توان به داشتن برگ های بسیار پهن، شاخه هایی به سمت زمین، رشد در لای شن و زیبایی عجیب آن اشاره کرد.

توجه داشته باشید که بسیاری از مردم محلی این درخت را با نام درخت انجیر هندی یا انجیر معابد می شناسند. البته در برخی از مقاله ها نیز می توان اسم لور را برای این درخت مشاهده کرد که گمان می رود این درخت مربوط به اقلیم هند شرقی باشد.

 نقش درخت مکر زن در صنعت گردشگری چابهار

یکی از مهمترین موضوعاتی که برای بسیاری از مسئولان گردشگری وجود دارد، سهم درخت کهن سال مکر زن چابهار  در صنعت گردشگری این شهر و جلب توجه گردشگران و توریست ها می باشد که در این زمینه نیز تحقیقات زیادی صورت گرفته است و نتیجه بسیار مثبت بوده و این امر نشان می دهد که درخت مکر زن توانسته است به یکی از مهمترین مقاصد گردشگری این شهر تبدیل شود و بتواند با زیبایی منحصر به فرد خود نگاه های زیادی را به سوی خود جذب کند. 

دسترسی به درخت کهن سال مکر زن چابهار

اگر قصد بازدید از درخت کهن سال مکر زن چابهار  را دارید می توانید با در دست داشتن آدرس زیر به راحتی بازدید خود را انجام دهید:

  •   آدرس درخت مکر زن: ایران – استان سیستان و بلوچستان – چابهار- ضلع جنوبی روستای رمین – کنار گورستان
  •   مدت زمان لازم برای بازدید از درخت مکر زن نیز حدود 2 ساعت می باشد
  •   بازدید از درخت مکر زن نیز رایگان خواهد بود.

توصیه می شود که حتما در سفر خود به چابهار، اقدام به بازدید از این درخت بی نظیر و شگفت انگیز داشته باشید و حتما دوربین حرفه ای خود را نیز به همراه داشته باشید تا بتوانید بهترین و جالب ترین تصاویر را به ثبت برسانید.

بهترین زمان بازدید از درخت مکر زن

یکی از مهمترین سوالاتی که بسیاری از گردشگران و توریست ها دارند، بهترین زمان بازدید از درخت کهن سال مکر زن چابهار  می باشد که در خصوص این سوال می توان گفت، بهترین زمان بازدید از این درخت هم اکنون می باشد چرا که این درخت در فصل حاضر به دوران میوه دهی خود می رسد و گردشگران و توریست ها می توانند علاوه بر بازدید از این درخت، فرصت چشیدن طعم میوه آن را نیز به دست بیاورند.

همچنین شرایط آب و هوایی چابهار را نیز در نظر بگیرید به طوری که این شهر از گرمترین و شرجی ترین شرایط اقلیمی برخوردار می باشد و بهترین زمان برای سفر به آنجا نیز فصل های خنک خواهد بود به همین جهت اگر قصد بازدید از جاذبه های دیدنی و درخت مکر زن این شهر را دارید می توانید هم اکنون به همراه دوستان یا خانواده ی خود از این شهر بازدید داشته باشید.

برای اخذ اقامت کشور اوکراین، می توانید به آژانس مسافرتی و گردشگری همیشه سفر مراجعه نمایید.

بازدید از درخت مکر زن با تور چابهار

امروزه تورهای گردشگری بسیار زیادی به سوی شهر چابهار در حال شکل گیری است به طوری که گردشگران علاقه مندی زیادی را برای شرکت در این تورها از خود نشان می دهند و همین امر نیز مجریان آژانس های مسافرتی را ترغیب می کند تا تورهای بسیار متعددی را به سوی این مقصد برگزار کنند. قیمت تور چابهار نیز بسیار مناسب و معقول می باشد که این فرصت یکی از بهترین موقعیت ها برای بازدید از درخت کهن سال مکر زن چابهار  به شمار می آید و شما می توانید به راحتی از این درخت به همراه دوستان خود بازدید داشته باشید.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو