کشور لبنان

کشور لبنان

کشور لبنان کشوری خارق العاده و زیبا است که طبیعت، سواحلی بی نظیر، دریا و موزه های فراوانی را در خود جای داده است. همانطور که بیروت پایتخت کشور لبنان را عروس خاورمیانه نام نهاده اند. این کشور عربی با در بر داشتن تفریحات پرهیجان آبی و سواحل بی نظیر، جاذبه های فرهنگی و طبیعی، وجود سنت های قبایل مختلف عرب و موزه هایی تاریخی که گویای گذشته های دور کشور لبنان می باشند، مکان های گردشگری لبنان و البته غذاهای لبنانی که در دنیا شناخته شده هستند همیشه حرفی تازه برای گفتن دارد. در این بخش قصد داریم شما را با مکان های دیدنی لبنان آشنا کنیم. پس با ما همراه شوید.

جاذبه های گردشگری لبنان

بنای تاریخی بعلبک/ Baalbek

اگر قصد سفر به کشور لبنان را دارید حتما از بعلبک دیداری داشته باشید. بعلبک یکی از بناهای تاریخی ارزشمند کشور لبنان است که گویای تاریخی پر فراز و نشیب از خرابه های رومی در لبنان  می باشد و این مکان  در یونسکو به ثبت رسیده است.  بنای تاریخی بعلبک دربردارنده ی معماری بی نظیری است که مورخان با دیدن این بنا مات و مبهوت شده و به درستی آن زمان را لمس خواهند نمود. بعلبک برای دولت لبنان چنان جایگاهی دارد که هر ساله این بنا میزبان جشنواره های تابستانی خواهد بود و به طور حتم هر کس در این جشنواره ها حضور بهم رساند خواهد توانست شاهد هنرمندان بزرگی از سراسر دنیا باشد.

بنای تاریخی بعلبک در کشور لبنان

غارجیتا/Jeita Grotto

در خارج از محدوده ی شهر بیروت  شخصی با نام ویلیام تامسون در سال ۱۸۳۶ غاری را کشف کرد که به آن غارجیتا گفته می شود هر چند که در زمان جنگ جهانی اول این جاذبه ی طبیعی صدماتی جدی را متحمل شد اما باز هم سنگ های طبیعی تشکیل دهنده آن به زیبایی خود نمایی می کنند.

این طبیعت بکر در کشور لبنان چنان جذابیتی دارد که هر ساله پذیرای هزاران گردشگر و بازدید کننده می باشد جالب بودن غارجیتا به دلیل اینکه که تمامی طبیعت و سنگ نمای این غار به جز تنها راهی که به منظور ورود و خروج  به غار مهیا شده باقی نما سال ها است دست نخورده باقی مانده است در ابتدای ورود به غار بازدید کنندگان با دو غار رو به رو می شوند یکی غار پایینی و دیگری غار بالایی که هر دوی این غارها دارای جاذبه های طبیعی متفاوتی هستند.

البته برای تماشا  کردن از جاذبه های دیدنی غار پایینی لازم است تا از قایق استفاده نموده و به آرامی درون غاری حرکت کنید که در بستر رودخانه ای توام با آرامش قرار گرفته است.

کاخ بیت الدین/Beiteddine Palace

کاخ بیت الدین یکی از باشکوه ترین بناهای تاریخی در کشور لبنان است که بدون شک می تواند در سفر به کشور لبنان یکی از مکان هایی باشد که لذت بخش و دیدنی است سبک معماری به کار رفته در این بنا تا حدی ارزشمند است که در قرن نوزدهم به عنوان شاهکار معماری معرفی شده است و در دنیا تنها بنایی بوده که چنین زیبایی را شامل می شود. کاخ بیت الدین به همت امیر شبیر دوم در حدود ۳۰ سال مورد ساخت قرار داشته است در سفر به این کاخ بی نظیر نه تنها می توانید تماشاگر بنای معماری و تاریخی این کاخ باشید بلکه قادر خواهید بود بازدید کننده ی موزه هایی باشید که درون کاخ مستقر شده اند.

این بنای تاریخی در  کشور لبنان در بردارنده ی جشنواره های موسیقی و هنری می باشد. کاخ بیت الدین ۴۰ کیلومتر از شهر بیروت فاصله داشته و در کنار خود روستایی را قرار داده با نام دیرالقمر که این روستا هم به دلیل داشتن زیبایی های فراوانی در دل طبیعت خود به یکی از جاذبه های گردشگری سفر به لبنان تبدیل شده است پس بنابراین به شما پیشنهاد می شود در سفر به لبنان و بازدید کاخ بیت الدین حتما بازدیدی هم از روستای دیرالقمر داشته باشید و خود را میهمان طبیعت بکر این منطقه کنید.

جهت اطلاع از شرایط اخذ ویزای بلاروس، الزامات ورود و اقامت در این کشور به صفحه “اخذ اقامت بلاروس” مراجعه کنید.

خیابان الحمراء

خیابان الحمراء که در شهر بیروت قرار دارد و نام شانزلیزه را به خود گرفته مرکز دانش و فرهنگ مردم کشور لبنان را در بر دارد. کسانی که به کشور لبنان سفری خواهند داشت حتما رفتن به خیابان الحمراء و بازدید از دانشگاه های این شهر را حتما در لیست سفر خود قرار دهد چرا که این خیابان معروف میزبان بیشترین دانشگاه و مراکز فرهنگی همچنین دانشجویان مختلف، گردشگران و همچنین مردم محلی خون گرمی را در کل کشور لبنان در دل خود جای داده است.

خیابان الحمراء

منطقه Tal

در سفر به لبنان حتما بازدید از منطقه Tal در تریپولی را فراموش نکنید زیرا زمانی که در امتداد این خیابان پیاده روی می کنید دقیقا حضور در قرن بیستم رو حس کرده و از دیدن ساختمان هایی زیبا در این خیابان شگفت زده خواهید شد در ضمن با حضور یافتن در این خیابان دیدن جاذبه های دیگری که پنهان هستند می تواند توجه هر بیننده ای را به سمت جذب نماید. البته زمانی قدم زدن در خیابان های تریپولی لذت بخش تر خواهد شد که همانند سنت دیرینه مردم آنجا از رستوران های محلی تریپولی خوردنی های معروفی مانند باقلوا، فلافل، حلوا و همچنین غذاهایی دلپذیری مانند Baba Ghanouj, Batata Harra, Fuul, Fattoush, Chic Taouk خریده و با لذت هرچه تمامتر میل نمایید.

مراکز خرید و بازارهای بیروت

در صورت تمایل به خرید و تماشای مدل لباس ها و سایر کالاهای لبنانی رفتن به مراکز خرید و بازارهای بیروت را که مرکزی از برندهای بین المللی می باشد را حتما در نظر داشته باشید هر چند که این گونه مراکز و خیابان های منتهی به آنها شلوغ می باشند اما برای یک گردشگر دیدن رفتار و فضای شلوغ خیابان های کشور لبنان بدون شک دیدنی و به یاد ماندنی خواهد بود.

همچنین بازدید و خرید از بازارهای Jbeil  را هرگز فراموش نکنید این بازارها جزء قدیمی ترین بازارهای کشور لبنان هستند که تا به امروز هم به عنوان مرکز خرید و هم به عنوان نمایی تاریخی مورد بازدید گردشگران زیادی قرار گرفته است مطمئنا مکان امن و جالبی باشد برای داشتن عکسی خاطره انگیز در سفر به کشور لبنان.

در پایان اشاره ای باید کرد به منطقه ای زیبا و دیدنی با نام Akkar  در نواحی شمالی لبنان که در بردارنده منازی طبیعی و گستره های جالب و شگفت انگیز می باشد و به طور حتم جواهری بوده در نواحی شمال لبنان که به دلیل حمایت نکردن دولت لبنان از این منطقه به عنوان جذب گردشگر و توریست ها هستند گردشگران بسیار زیادی که از وجود این منطقه ی وصف نشدنی غافل مانده اند.

شرکت همیشه سفر در تور لبنان همراه شما عزیزان است تا لحظاتی به یادماندنی را در این کشور زیبا تجربه کنیید.

گروه:

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو