منطقه ساحلی جونیه

سفر به ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺳﺎحلی ﺟﻮﻧﻴﻪ در لبنان / کشور لبنان / شهر بیروت

دسته‌ها: جاذبه های لبنان

ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺳﺎحلی ﺟﻮﻧﻴﻪ در لبنان یکی از زیباترین شهرهای بیروت لبنان به شمار می آید که هر ساله گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در ارتباط با شهر زیبا و دیدنی جونیه لبنان هستید، توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آشنایی با کشور لبنان، عروس خاورمیانه

نام کشور لبنان از واژه “لین” که به قله های سفید کوهستان های این کشور اشاره دارد، گرفته شده است و پایتخت آن شهر بیروت می باشد. کشور لبنان یکی از زیباترین کشورهای منطقه خاورمیانه محسوب می شود که لقب عروس خاورمیانه را به این کشور اختصاص داده است. دارای جاذبه های گردشگری و دیدنی بسیاری می باشد که در تمام طول سال، گردشگران بسیاری برای دیدن جاذبه های این کشور به این منطقه آسیایی سفر می کنند.

از شهرهای مهم کشور لبنان، می توان به بیروت، طرابلس، جونیه، زحله و … اشاره کرد. زبان و خط رسمی مردم این کشور لبنان عربی می باشد. دین اسلام و مسیحیت، ادیان اصلی این منطقه آسیایی را تشکیل داده اند. در ادامه این نوشته قصد داریم تا یکی از جذاب ترین شهرهای کشور لبنان، جونیه را معرفی کنیم.

ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺳﺎﺣلی ﺟﻮﻧﻴﻪ

ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺳﺎحلی ﺟﻮﻧﻴﻪ در لبنان

با توجه به اینکه شهر بیروت به عنوان پایتخت کشور لبنان محسوب می شود و یکی از شناخته شده ترین شهرهای این کشور می باشد اما ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺳﺎﺣلی ﺟﻮﻧﻴﻪ در لبنان را می توان از زیباترین شهرهای این کشور آسیایی نام برد. این شهر زیبا دارای سواحل فوق العاده جذاب و دیدنی می باشد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره خواهد کرد.

شهر جونیه لبنان در واقع در امتداد ساحل دریای مدیترانه قرار گرفته است و در 16 کیلومتری شهر بیروت و بخشی از این شهر محسوب می شود. این شهر دیدنی به دلیل وجود مجسمه مادر در بالاترین نقطه این منطقه به نوعی شبیه به شهر ریو دو ژانیرو برزیل می دانند. اگر قصد سفر به کشور لبنان را دارید، توصیه می‌کنیم از رفتن به ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺳﺎحلی ﺟﻮﻧﻴﻪ لبنان غافل نشوید.

بیروت

جاذبه های گردشگری ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺳﺎحلی ﺟﻮﻧﻴﻪ

همانطور که از اسم این منطقه شهری کشور لبنان مشخص می باشد، شهری ساحلی محسوب می شود که به این شهر نمایی زیبا و جذاب بخشیده است. جونیه یکی از زیباترین و جذاب ترین شهرهای کشور لبنان به شمار می آید که هرساله گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند. از جاذبه های گردشگری ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺳﺎحلی ﺟﻮﻧﻴﻪ، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استراحتگاه های ساحلی همراه با سکوی سنگی قدیمی
 • بندرگاه زیبا و دیدنی
 • پاراگلایدر و آسانسور گوندولا
 • تپه های مشرف به خلیج جونیه
 • حرم بن لادن هیرسا

استراحتگاه های ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺳﺎحلی ﺟﻮﻧﻴﻪ

ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺳﺎحلی ﺟﻮﻧﻴﻪ با آب و هوای گرم و معتدل در تمام طول سال گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. دلیل اصلی معروفیت و شناخته شدن این منطقه از کشور لبنان را می توان وجود استراحتگاه های ساحلی برای سکونت در شب همراه با سکو های سنگی قدیمی بیان کرد. وجود پاراگلایدر و آسانسور گوندولا در این منطقه برای حمل و نقل مسافران از کوه به حرم بن لادن هریسا از جذاب ترین تفریح های این منطقه به شمار می آید.

در بالای جونیه و در مسیر هریسا با تپه کوچکی به نام بکرکی مواجه خواهید شد که جایگاه پدر سالار کاتولیک مارونیت محسوب می شود که کاملا به خلیج جونیه مشرف خواهید شد و یقینا از دیدن این خلیج زیبا از ارتفاعات نهایت لذت را خواهید برد.

استراحتگاه های ساحلی جونیه

پاراگلایدر و آسانسور گوندولا در ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺳﺎﺣلی ﺟﻮﻧﻴﻪ

وجود پاراگلایدر و آسانسور گوندولا در منطقه ساحلی جونیه از جاذبه های گردشگری جونیه محسوب می شوند که گردشگران بسیاری از این وسیله نقلیه استفاده خواهند کرد. این پاراگلایدر در قوستا و در فاصله 3 دقیقه ای از هیرسا قرار دارد که از بهترین جاذبه های تفریحی منطقه برای انجام فعالیت های فضای باز به شمار می آید.

آسانسور گوندولا نیز در حد فاصل ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺳﺎﺣلی ﺟﻮﻧﻴﻪ و هریسا عمل می کند که منظره پانورامای زیبا و دیدنی را برای مسافران از خلیج و ساحل جونیه فراهم خواهد آورد. بنابراین اگر تصمیم به سفر به کشور لبنان را دارید، حتما به جونیه لبنان سری بزنید و از جاذبه های دیدنی و گردشگری منطقه نهایت لذت را ببرید. تورهای بسیاری نیز در زمینه ارائه خدمات و امکانات برای سفر به کشور لبنان مشغول فعالیت می باشند که مسافرت با تور لبنان به شما در داشتن تجربه ای بی دردسر کمک خواهد کرد.

جاذبه منطقه ساحلی جونیه لبنان

آشنایی با تور لبنان

بسیاری از آژانس های هواپیمایی در زمینه تور لبنان مشغول فعالیت هستند که به شما در داشتن سفری بی دردسر و راحت به ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺳﺎﺣلی ﺟﻮﻧﻴﻪ کمک خواهند کرد. این آژانس های مسافرتی در ازای دریافت هزینه مناسب به ارائه خدمات متنوع و گوناگون همراه با اقامت در بهترین هتل های کشور لبنان و شهر جونیه مشغول هستند. از بهترین هتل های کشور لبنان-‌جونیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هتل متیوس
 • هتل ویستا دل مار
 • هتل آکواریوم هتل اند ریزورت
 • هتل بل آزور
 • هتل ریولی پالاس
 • هتل مدیسون
 • هتل پورتمیلو
 • هتل پورتالونا ریزورت

این نکته را در نظر داشته باشید که آژانس های هواپیمایی ارائه دهنده تور لبنان با توجه به موارد زیر از قیمت های مختلفی برخوردارند:

 • درجه و خدمات هتل
 • تعداد شب اقامت
 • موقعیت قرارگیری هتل
 • خدمات مربوط به صرف غذا

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو