شهر بعلبک لبنان

سفری هیجان انگیز به بعلبک لبنان / کشور لبنان / شهر بیروت

دسته‌ها: جاذبه های لبنان

شاید شما از افرادی باشید که رنج سفر را به خاطر زیارت ائمه و دل از دنیا کندن تحمل می کنید. یکی از کشورهایی که بیشتر مسلمانان دوست دارند به خاطر مسایل دینی به آن سفر کنند کشور لبنان است. شهر بعلبک لبنان در کشور لبنان نیز از شهرهایی است که هنگام سفر به این کشور نباید دیدار از آن را از دست داد. در این مقاله کمی در مورد این شهر صحبت می کنیم.

آنچه در ادامه می خوانید.

کشور لبنان عروس خاورمیانه

کشور لبنان یکی از کشورهای آسیایی است که بیشتر مردم مسلمان دوست دارند برای زیارت به آن جا سفر کنند. به این کشور عروس خاورمیانه لقب داده شده است زیرا از نظر زیبایی در میان کشورهای خاورمیانه یگانه است. از شهر های مهم لبنان می توان به شهر دمشق، طرابلس، زحله، صیدا، صور و بعلبک اشاره کرد. در میان این شهرها شهر بعلبک لبنان نامی آشنا در میان گردشگران خارجی و مسلمانان دارد.

تنوع آب و هوا در کشور لبنان زیاد است زمستان های سرد و بارانی و تابستان های بسیار گرم و شرجی ره آورد تنوع آب و هوایی است. در زمستان ها به علت کوهستانی بودن منطقه دما تا زیر صفر هم می رسد پس به زمان سفر خود به این کشور دقت کنید.

آثار تاریخی شهر بعلبک لبنان

آشنایی با شهر بعلبک لبنان

شهر بعلبک لبنان برای بیشتر مسافران خارجی نامی آشنا دارد. از آن جهت که این شهر در سر راه کاروان امام حسین (ع) به شام بوده است. در هر کجا از این شهر تاریخی که قدم می گذارید نشانی از عبور این کاروان می بینید. در ورودی شهر حرم حضرت خوله را می بینید. این حرم بعد از 1400 سال هنوز ایستاده پا بر جا و هنوز عاشقان زیارت خود را دارد. درختی که به سر مزار ایشان به دست مبارک امام سجاد کاشته شده است هنوز هم سبز است.این درخت یکی از جاذبه های گردشی در شهر بعلبک است.

آثار تاریخی شهر بعلبک لبنان

اما علت این که بیشتر گردشگران خارجی این شهر را می شناسند و برای مقصد سفر خود انتخاب می کنند معابد سه گانه ژوپیتر، ونوس و باخوس است. قلعه تاریخی بعلبک لبنان نیز یکی از نوادر تاریخی است که چشم همه را به سوی خود خیره می کند. در گذشته به این شهر هلیوپولیس گفته می شد که معنایی چون شهر خورشید داشت. بسیاری از توریست ها و گردشگران داخلی برای گذران یک روز عالی در طبیعت بی نظیر آن به این شهر سفر می کنند.

معبد ژوپیتر بعلبک لبنان

اگر شما دوستدار تاریخ هستید از دیدن معبد ژوپیتر در بعلبک لبنان لذت خواهید برد. هنگامی که به بزرگی سنگ هایی که این معبد بر روی آن ها بنا شده است نگاه می کنید یک واقعیت تلخ شما را عذاب می دهد. واقعیت این که 100 هزار برده هنگام ساخت این بنا مرده اند اما باز هم دیدن از این معبد لطف خود را دارد.

سنگ هایی که وزن هر کدام به چندین تن می رسد چگونه از چندین کیلومتر دورتر به محل معبد آورده شده اند. این سوال ها در هنگام بازدید از آن روح شما را کنکاش می کند. هنگام دیدار از این معابد شما به یاد بنای تخت جمشید در کشور ایران خواهید افتاد. شما می توانید اوج هنر و معماری را در معابد سه گانه ژوپیتر ببینید. هنگام دیدار از معبد ژوپیتر از موزه های کنار این معابد نیز دیدن کنید. در این موزه ها آثار تاریخی به دست آمده از این معابد نگهداری می شوند.

مزار شیث نبی در بعلبک لبنان

این شهر به علت داشتن مکان های مذهبی بسیار مورد توجه مسلمانان است. یکی از مکان های مذهبی که مسافران داخلی و خارجی بسیاری را هر ساله به سوی خود جذب می کند مزار شیث نبی است. شاید هنگام بازدید از این مزار دچار تردید شوید زیرا در یک محوطه 33 متری نرده ای کوتاه به رنگ سبز زده شده و همگان بر این تفکر هستند که مزار شیث نبی در این قسمت قرار دارد.در تعیین مکان درست مزار دو نقل قول وجود دارد.

یکی از نقل قول ها می گوید این پیامبر به علت جثه ی بزرگی که داشته مزاری به این طول دارد و در قولی دیگر گفته شده که مکان درست مزار مشخص نیست. بنابراین محدوده آن را به این صورت معین کرده اند. البته در قسمت شمالی شهر بعلبک لبنان نیز در یک روستا منسوب به شیث نبی مزاری برای این پیامبر وجود دارد. این پیامبر از فرزندان حضرت آدم است و بعد او جانشین وی شد.

معبد باکوس در بعلبک لبنان

اگر به کشور لبنان سفر کردید حتما دیدار از این معابد را در شهر بعلبک از دست ندهید. این معبد با شش ستون بلند و زیبا  از جنس سنگ در دره بقاع خودنمایی می کند. همه کسانی که به بعلبک سفر می کنند دوست دارند یک روز زیبا را در این معبد بگذرانند.
حتی اگر شما طرفدار برگزاری جشنواره هستید باز هم شهر بعلبک برای شما جذابیت و گیرایی خاصی دارد.

در این شهر هر ساله جشنواره تابستانی برگزار می شود و شما می توانید در کنار هنرمندان و مشاهیر دنیا یک روز خاص و زیبا را سپری کنید. هنگام بازدید از معبد باکوس بعلبک لبنان حتما لباس مناسب و کفش راحت همراه داشته باشید زیرا به علت کوهستانی بودن محل ممکن است که هوا سرد شود.

معبد باکوس در بعلبک لبنان

غذاهای لبنانی یک دلیل برای سفر به بعلبک

شاید یکی از دلایلی که افراد را به سفرهای خارجی می کشاند امتحان کردن طعم غذاهای این کشورها است. در میان انواع گوناگون غذا می توان از غذاهای حوضه ی مدیترانه به عنوان غذاهایی عالی نام برد. اما در خود حوضه دریای مدیترانه غذاهای لبنانی بسیار بالاتر از دیگر غذاها قرار می گیرد.

هنگام سفر به لبنان چشیدن طعم غذاهای لبنانی را فراموش نکنید. از جمله پرطرفدارترین غذاها می توان به  شاورما، سالاد فاروش، فلافل لبنانی، بابا قانوش، کنافه، سالاد تبوله و… نام برد. شما می توانید هنگام سفر به بعلبک لبنان از این غذاها میل نمایید.

غذاهای لبنانی

بهترین زمان سفر به لبنان

شما می توانید در بیشتر مواقع سال به کشور لبنان و شهر بعلبک لبنان سفر کنید. اما اگر در تور لبنان ثبت نام کرده اید سعی کنید که زمان سفرتان بیشتر بهار و تابستان باشد. دمای هوا در این فصول زیاد تغییر نمی کند و شما می توانید بیشتر زمان خود را به گردش و تفریح بگذرانید. سفر با تورهای گردشی به شما این امکان را می دهد به دور از نگرانی محل سکونت و خورد و خوراک به فکر تفریح باشید.

برای دریافت اطلاعات در خصوص لبنان و بیروت به لینک های زیر مراجعه کنید:

تور بیروت لحظه آخری

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو