گذری تاریخی در دل موزه ملی بیروت / کشور لبنان / شهر بیروت

موزه ملی بیروت یکی از موزه های لبنان در باستان شناسی است که در شهر بیروت، پایتخت لبنان واقع شده است. موزه ملی بیروت سال 1942 و در دل آشوب های جنگ جهانی دوم افتتاح شد. این مجموعه گنجینه بسیار ارزشمندی داشته و در حال حاضر یکی از بهترین های موزه های باستان شناسی و تاریخی منطقه است که بیش از 1000 قطعه باستانی و تاریخی را برای علاقمندان، گردشگران و پژوهشگران تاریخ به نمایش گذاشته است.

بیروت نیز خود به پاریس خاورمیانه و البته عروس شهرهای جهان مشهور است و زیباترین سواحل منطقه را دارد. تاریخ کهن بیروت و البته حال و هوای باستانی شهر، کافه های کوچک و بزرگ، خوش طعم ترین غذاهای عربی با ادویه های خاص، جاذبه های تاریخی و موزه های ارزشمند و البته چشم انداز ساحلی همگی موجب شده که بیروت زیبا یکی از قطب های گردشگری خاورمیانه باشد. برای آشنایی گذرا با بیروت زیبا، آب و هوای شهر، بهترین فصل سفر و تور بیروت و البته موزه ملی بیروت در ادامه با ما همراه باشید.

نگاهی به بیروت زیبا

بیروت پایتخت لبنان و یکی از زیباترین شهرهای خاورمیانه با آب و هوایی مدیترانه است. بیروت از شمال به نواحی کوهستانی و از جنوب به ساحل دریا می رسید. تابستان های شهر مرطوب و گرم است ولی بهار و پاییز دلنشینی دارد. بیروت و دیگر شهرهای لبنان همچون دیگر شهرهای منطقه زمستان های سرد و البته توام با بارندگی دارد.بهترین زمان سفر به لبنان و لذت بردن از زیبایی ها و دیدنی های بیروت اوایل پاییز و اوایل بهار است تا بتوانید علاوه بر ساحل از زیبایی های شهر نیز لذت ببرید و حسابی در دل بیروت قدم بزنید.

بیروت شهری چند فرهنگی و البته کهن است. قدمت این شهر به زمان یونانی ها می رسد و دوران های تاریخی مختلفی را پشت سر گذاشته است. همین مرکزیت موجب شده این شهر از دوران رومی ها، اعراب، عثمانی ها و دوران معاصر آثار مختلف تاریخی و فرهنگی داشته باشد. علاقمندان تاریخ و فرهنگ در این سفر فراموش نشدنی نباید جاذبه های بیروت به ویژه موزه ملی بیروت را از دست بدهند.

آشنایی با موزه ملی بیروت

موزه ملی یکی از بهترین موزه های بیروت و البته لبنان است که به عنوان یکی از گنجینه های باستان شناسی کشور شناخته می شود. این مجموعه در سال 1942 افتتاح شد و گنجینه اش نزدیک به صد هزار قطعه دارد که از تاریخ دوران کهن تا قرون وسطی را نگه می دارد. موزه بیروت یکی از بی نظیر ترین مجموعه های تاریخی جهان در عمارتی سه طبقه است و تنها طبقه همکف و اول امکان بازدید دارد. زبان مجموعه انگلیسی و فرانسه است و راهنماهای مجموعه به هر دو زبان مسلط هستند.

موزه ملی یکی از مهمترین نمادهای تاریخی و فرهنگی شهر است که علاوه بر علاقمندان تاریخ، بدون شک توجه هر توریست و گردشگر دیگری را نیز جلب خواهد کرد. ساختمان موزه شکوهی چشم گیر دارد و با ستون هایی به سبک یونانی تزئین شده است که در نگاه اول حسابی توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند. گنجینه موزه نیز ترکیبی از آثار یادگار فرهنگ لبنان و تمدن منطقه است.

مهمترین آثار گنجینه موزه ملی بیروت

بدون شک پس از جست و جو در اینترنت عکسهای بسیاری از گنجینه موزه را پیدا خواهید کرد، اما ما می خواهیم در حال حاضر چند مورد از بهترین و دیدنی ترین اشیای تاریخی موزه ملی را به شما معرفی کنیم. این اشیا سوژه عکاسان بسیاری بوده و در تیتر اول اخبار موزه های جهان به چشم می خورد.

یکی از این اشیا که شاید عکس آن را به کرات در اینترنت دیده باشید، پیکر کوچکی از جنس برنز و طلا است. این شی با ارزش و گرانبهای تاریخی از حفاری های معبد بیبلوس به دست آمده و ارزش تاریخی فوق العاده ای دارد. مجسمه مرمرین فنیقی نیز یکی دیگر از اشیای گرانبهای موزه است که گروهی پسر بچه را نشان می دهد و یکی از سوژه های عکاسی موزه ملی بیروت است. مجسمه خدابانوی سلامت هیجیا نیز از حفاری های بیبلوس پیدا شده و یکی دیگر از شاهکارهای مجموعه موزه بیروت است.

راهنمای بازدید از موزه ملی بیروت

اول از همه در نظر داشته باشید پس از ورود شما می توانید پاسپورت خود را تحویل داده و از آیپدهای همراهی که به عنوان راهنمای موزه به شما داده می شود، استفاده کنید. به این ترتیب به راحتی و با اسکن کد کنار هر شی می توانید توضیحات آن را شنیده و هر سوالی داشتید از دیگر راهنماها بپرسید.

موزه ملی بیروت نمایشگاه بزرگی دارد که مزین به موزائیک ها و کاشی های بیزانسی است. این نما تصویری فوق العاده از خدابانوی شعر و حماسه یعنی کالیوپ را به تصویر کشیده است. در همین سالن تخت سنگ مرمری به نمایش گذاشته شده که خدایان و رقصندگان را نشان می دهد.در همین طبقه شما می توانید آثار تاریخی مصر باستان و تمدن فنیقی را ببینید. همچنین اولین کتیبه الفبای فنیقی نیز در این موزه به چشم می خورد.

طبقه دوم موزه بیروت اشیای دوران پیش از تاریخ، دوران برنز و آهن، دوران هلنیک و رومی را به نمایش گذاشته است. گردنبند طلای مصری که مزین به سنگ های گرانبها و قیمتی است یکی از مشهور ترین آثار گنجینه این طبقه محسوب می شود. این طبقه هم راهنما داشته و به راحتی می توانید از اشیا بازدید کرده و بدون دغدغه هر سوالی داشتید، بپرسید. آی پد های راهنما را نیز فراموش نکنید.

چه به تاریخ علاقه داشته باشید و چه به عنوان گردشگری ساده برای لذت بردن از طبیعت به بیروت سفر کنید، موزه ملی بیروت را نباید از دست بدهید. گنجینه این موزه توجه هر علاقمندی را به خود جلب می کند و به عنوان یکی از مهم ترین قطب های باستان شناسی منطقه شناخته می شود. در تور بیروت و این سفر موزه ملی را از دست نداده و از گنجینه اش لذت ببرید.

جاذبه های تمام نشدنی بیروت

بیروت را میتوان یکی از بهترین و تاریخی ترین شهرهای غرب آسیا دانست که موزه ملی بیروت تنها بخشی از این زیبایی های کهن را به شما نمایش می دهد.دیگر موزه های شهر، کافه های فرانسوی، مسجد جامع بیروت، بازارچه سنت همه و همه بخشی از فرهنگ و تاریخ پایتخت لبنان است و همچون موزه ملی بیروت می تواند بهترین خاطرات این سفر را برای شما رقم بزند.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو