شیراز

شهر شیراز / کشور ایران

یکی از شهرهای بسیار زیبای ایران شهر شیراز، مهد تمدن و فرهنگ ایران و دنیا می باشد. این شهر یکی از با قدمت ترین شهرهای ایران محسوب می‌ شود که دارای گردشگران بسیار زیاد داخلی و خارجی در فصول مختلف سال می باشد. لذا ما در این متن قصد داریم شیراز را به عنوان یکی از شهرهای زیبا و گردشگری ایران مورد بررسی قرار دهیم و اطلاعاتی را در مورد این شهر به افراد ارائه دهیم. چنانچه شما نیز به این شهر علاقمند می باشید، ما را تا پایان همراهی نمایید.

نگاهی به تاریخچه شهر شیراز

شهر شیراز به عنوان یکی از شهرهای مرکزی ایران محسوب می ‌شود. این شهر مرکز استان فارس می باشد و با توجه به سرشماری که در آن صورت گرفته است، شیراز به عنوان یکی از شهرهای پرجمعیت ایران محسوب می شود که جمعیتی بالغ بر 1.800.000 نفر را در خود جای داده است. گفتنی است این شهر دارای تاریخچه بسیار غنی می باشد که همین موضوع باعث به وجود آمدن جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیار زیادی شده است.

خرید اینترنتی پرواز و بلیط هواپیما مینسک به صورت آنلاین با تخفیف ویژه

اگر بخواهیم تاریخچه این شهر را مورد بررسی قرار دهیم، می ‌توان گفت که شیراز نه تنها به عنوان یکی از قدیمی‌ ترین شهرهای ایران، بلکه به عنوان یکی از قدیمی ‌ترین سکونت ‌گاه ‌های دنیا محسوب می ‌شود. همانطور که می ‌دانید تخت جمشید به عنوان پایتخت هخامنشی، در اینجا واقع شده است و همین بنا نشان دهنده تاریخی بودن شیراز به حساب می ‌آید. اگر بخواهیم مردمان این شهر را مورد بررسی قرار دهیم، می ‌توان گفت مردمان آن بسیار خونگرم و مهمان نواز می باشند و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد در سفرهای خود نسبت به این شهر جذب شوند.

شهر شیراز
توضیح مختصر

جاذبه های گردشگری شهر شیراز

جاذبه های گردشگری در اینجا در بخش‌ های مختلفی وجود دارند که اگر بخواهیم تمامی آنها را مورد بررسی قرار دهیم، باید ساعت ها در مورد آن صحبت کرد. از بخش های تاریخی و دیدنی شیراز در ابتدا باید به تخت جمشید اشاره کرد. تخت جمشید به عنوان یکی از قدیمی ‌ترین بناهای ایران و حتی دنیا محسوب می ‌شود. این بنا همواره به عنوان سر لیست گردشگرانی که به این شهر سفر می ‌کنند، می باشد. یکی دیگر از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری شیراز، ارگ کریم خان زند است. این ارگ تاریخی بسیار زیبا و مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار گرفته است. دروازه قرآن از دیگر جاذبه های این شهر می باشد.

حافظیه و سعدیه به عنوان دو مقبره از شاعران قدیمی ایرانی در شیراز می باشد. باغ ارم یکی از زیباترین و قدیمی ترین باغ های شهر شیراز به حساب می آید. از دیگر جاذبه ‌های تاریخی می ‌توان به چاه مرتضی علی، نارنجستان قوام، پاسارگاد، نقش رستم، بازار وکیل و بسیاری دیگر از بخش ها اشاره کرد. جاذبه ‌های طبیعی و گردشگری آن نیز بسیار زیاد می باشند.

شما می توانید با مراجعه به شیراز به باغ عفیف آباد، باغ دلگشا، باغ جنت و آبشارهای مختلفی مانند آبشار کوه مره سرخی، آبشار مارگون مراجعه کنید. دریاچه های مختلفی مانند دریاچه مهارلو از دیگر جاذبه های طبیعی این شهر به حساب می آیند. افرادی که قصد سفر به شیراز را دارند، باید توجه داشته باشند که این شهر آنچنان زیبا و بزرگ است که برای بازدید از جاذبه های گردشگری آن باید ساعت ها زمان صرف نمود.

آب و هوای شیراز

اگر بخواهیم شهر شیراز را از لحاظ آب و هوایی مورد بررسی قرار دهیم، می ‌توان گفت که این شهر به عنوان یکی از شهرهای مرکزی ایران دارای آب و هوای معتدلی می باشد. برای بسیاری از افرادی که قصد سفر به این شهر را دارند، مهم می باشد که در چه زمان و چه آب و هوایی به این شهر سفر نمایند. در مورد آب و هوای شیراز باید گفت که بهترین زمان سفر به این شهر ماه اردیبهشت می باشد.

لذا آب و هوا در این ماه بسیار مناسب است و گل‌ های محیط های طبیعی چهره شیراز را عوض کرده اند. اگر بخواهیم میانگین دمای هوا را به صورت سالیانه مورد بررسی قرار دهیم، می ‌توان گفت متوسط درجه هوایی این شهر، چیزی در حدود ۱۸ درجه سانتیگراد می باشد. سالانه ۳۳۷ میلی لیتر بارش  اتفاق می ‌افتد. گفتنی است این شهر به عنوان یکی از شهرهای معتدل همواره برای سفر گردشگران می تواند مناسب باشد.

تحصیل در بلاروس و اخذ ویزای تحصیلی این کشور دانشجویان را با فرهنگ های متفاوت آشنا می کند. جهت کسب اطلاعات با مشاوران تخصصی ما در همیشه سفر تماس بگیرید.

جاذبه های شیراز

سفر به شهر شیراز

اگر بخواهیم اطلاعات مسافرتی به شیراز را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، می ‌توان گفت افرادی که قصد سفر به این شهر زیبا و دوست داشتنی را دارند، باید توجه داشته باشند که این شهر دارای خدمات و امکانات رفاهی بسیار خوبی می باشد. از خدمات این شهر می ‌توان به هتل ها و رستوران های متفاوتی که در شیراز موجود می باشد اشاره کرد. شما می توانید با استفاده از خدماتی که  موجود می باشد، نسبت به بهره مندی از این خدمات در سفر  اقدام نمایید.

افراد برای سفر به این شهر می توانند خود به صورت انفرادی و با استفاده از وسایل شخصی سفر به شیراز را تجربه کنند. گفتنی است تورهای مختلف داخلی به سمت این شهر برگزار می ‌شوند که می‌ توان با استفاده از خدماتی که این تور شیراز ارائه می دهند، نسبت به سفر اقدام نماییم. در کل می‌ توان گفت سفر به این شهر همواره در فصول مختلف سال توسط ایرانیان و خارجی های زیادی صورت می ‌گیرد و همین موضوع باعث می ‌شود که اقتصاد این شهر از لحاظ صنعت گردشگری شکوفا و فعال باشد.

سخن نهایی در مورد شهر شیراز

در پایان می توان گفت شهر شیراز به عنوان یکی از شهرهای با قدمت و تاریخی ایران مورد توجه بسیاری از افراد داخلی و خارجی بوده است. خدمات رفاهی تور شیراز در سطح بالایی می باشد.شیراز به همراه شهر اصفهان از قدیمی ‌ترین شهرهای ایران هستند. در کل امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفید، هر چند مختصر را در مورد شیراز به شما داده باشیم تا شما در سفرهای خود بتوانید با استفاده از این اطلاعات سفر خوشی به این شهر داشته باشید و بتوانید بهترین زمان و امکانات را در این سفر برای خود فراهم نمایید.نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

گروه:

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو