باغ نارنجستان قوام

سفری لذت بخش به نارنجستان قوام شیراز / کشور ایران / شهر شیراز

دسته‌ها: ایرانگردی

نارنجستان قوام شیراز را می توان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شیراز دانست که بازدید از آن مورد توجه همگان قرار گرفته است و بسیاری آن را هدف قرار می دهند. تور شیراز را می توان بهترین انتخاب برای کسانی دانست که می خواهند سفری ایمن و آسوده به این شهر داشته باشند و از نارنجستان دیدن نمایند. هزینه این تور نیز بسیار مناسب است و امکان شرکت در آن برای همگان وجود خواهد داشت.

عطر بهار و نارنج در معماری قاجاری

نارنجستان قوام شیراز یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شیراز می باشد که هر ساله میزبان خیل عظیمی از گردشگران قرار می گیرد. این منطقه هم به دلیل زیبایی بی نظیری که دارد و هم از نظر گذشته تاریخی از اهمیت گردشگری بالایی برخوردار می باشد و تمامی توریست ها بی شک از این باغ دیدن می نمایند.

باغ نارنجستان قوام شیراز در منطقه بالا کفت شیراز واقع شده است که در نزدیکی خیابان لطفعلی خان زند می باشد. این بنا متعلق به یک قوم والا مقام به نام قوام الملک بوده است که یکی از خاندان های بزرگ در زمان قاجاریه بوده است. در آن زمان بزرگان قاجار در نارنجستان گرد هم می آمدند و به عنوان دیوان خانه شناخته می شده است.

موارد متعددی در نارنجستان قوام شیراز توجه شما را به خود جلب خواهد نمود که از جمله مهمترین آنها می توان به معماری منحصر به فرد آن اشاره کرد. بر روی دیوارهای بنای اصلی باغ می توانید کنده کاری های منحصر به فردی را مشاهده نمایید که از آن زمان تا به امروز به صورت مراقبت شده باقی مانده است و طی سال ها مورد بازسازی قرار گرفته است.

باغ نارنجستان قوام

تاریخچه باغ نارنجستان قوام شیراز

باغ نارنجستان قوام شیراز تاریخچه دور و درازی دارد و همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد در زمان قاجاریه مورد استفاده قرار می گرفته است. کار ساخت این بنا در سال 1257 خورشیدی و در دوران سلطنت ناصرالدین شاه قاجار آغاز شده است و ساخت بنا به مدت 10 سال به طول انجامیده است و در سال 1267 بهره برداری از آن آغاز شد. این باغ از دو بخش تشکیل شده است که بخش اول مربوط به باغ و بخش دوم مربوط به اندرونی ساختمان می باشد.

این باغ به دستور محمد خان قوام ساخته شد و منظور از ساخت آن محلی برای نشست بزرگان بوده است. در سال 1345 باغ نارنجستان توسط ابراهیم قوام الملک به دانشگاه شهر شیراز اهدا شده است و امروزه به یکی از جاذبه های تاریخی و گردشگری شیراز تبدیل شده است. بنای این ساختمان مورد بازسازی های جزئی قرار گرفته است تا بافت اولیه خود را از دست ندهد و به همین دلیل می توانید آن را همانگونه که ساخته شده است، مشاهده نمایید.

تورهای شیراز به دو نوع زمینی و هوایی دسته بندی می شوند که بی شک تورهای هوایی خدمات بهتری داشته و می توانید سفری آسان داشته باشید. سفر به همراه تور همچنین سبب کاهش میزان هزینه های سفر نیز خواهد شد و می توانید با نازلترین هزینه ها بهترین تور را تجربه نمایید.

avam-house-shiraz

طراحی باغ نارنجستان قوام شیراز

یکی از مهمترین مواردی که توجه همگان را در باغ نارنجستان قوام شیراز به خود جلب خواهد نمود طراحی منحصر به فرد این بنا می باشد چرا که برای ساخت آن از معماران حرفه ای بسیاری کمک گرفته شده است و با تماشای آن می توانید با معماری اصیل ایرانی آشنایی یابید.

تقارن اصلی ترین موردی است که در ساخت نارنجستان به آن توجه شده است و تمامی بخش های ساختمان متقارن با یکدیگر ساخته شده اند. تالار آینه یا همان ایوان سازه در بخش وسطی ساختمان واقع شده است و اتاق ها به صورت کاملا متقارن در دو طرف این ایوان ساخته شده اند. ستون های ساختمان نیز دقیقا به این شکل ساخته شده اند و هر بیننده ای می تواند به اصل تقارن در این سازه پی ببرد. گچبری ها از دیگر طرح های زیبای این سازه می باشد و زیبایی منحصر به فرد آن توجه همگان را به خود جلب خواهد نمود.

معماری داخلی باغ نارنجستان قوام

در فضای داخلی باغ نارنجستان قوام شیراز زیبایی های متعددی شما را مدهوش خود خواهد نمود که از جمله این زیبایی ها می توان به سقف سازه اشاره نمود. سقف اتاق های عمارت کامل چوبی است و بر روی چوب های استفاده شده در آن کنده کاری های بسیار زیبا مشاهده می شود.

با وارد شدن به اتاق اصلی شاهد سقفی آینه کاری شده خواهید بود که فضایی بسیار زیبا ایجاد نموده و تماشای آن برای همگان لذت بخش خواهد بود. در حالت کلی معماری این ساختمان به گونه ای است که می توانید با زندگی اشراف قاجاریه بیشتر آشنا شوید. بخش کف سازه از کاشی های سفید و آبی پوشیده شده است که به زیبایی هرچه تمام تر ساختمان افزوده است.

باغ نارنجستان قوام

تور باغ نارنجستان شیراز

جهت سفر به شیراز و بازدید از باغ نارنجستان قوام شیراز راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت که یکی از این راه ها را می توان سفر به صورت شخصی دانست، اما این روش با مشکلاتی همراه خواهد بود و بهترین روش را می توان سفر به همراه تور دانست.تورهای متعددی به مقصد شیراز در سراسر نقاط ایران برگزار می شود که هر یک از آنها ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته و از نظر روزهای سفر از یکدیگر تفکیک می شوند که پس از بررسی مشخصات تور می توانید بهترین آن را برای سفر انتخاب نمایید.

سفر به همراه تور شیراز مزایای بسیاری خواهد داشت که از جمله مهمترین مزیت های آن می توان به امکان بازدید از تمامی نقاط گردشگری شیراز اشاره نمود. توجه داشته باشید که به صورت خانوادگی و به همراه دوستان می توانید در تور شرکت نمایید و از یک سفر لذت بخش بهره مند شوید.

باغ نارنجستان

قیمت تور باغ نارنجستان

تور نارنجستان قوام شیراز به انواع مختلفی دسته بندی می شود و به همین دلیل نمی توان قیمت دقیقی برای آن در نظر گرفت. عوامل متعددی بر قیمت تور شیراز تاثیر خواهد گذاشت که از جمله مهمترین آنها می توان به میزان خدماتی اشاره کرد که در طول سفر ارائه خواهد شد.

نوع هتل انتخابی شما نیز می تواند بر میزان قیمت تور تاثیر داشته باشد. در حالت کلی تورهای زمینی شیراز قیمت پایین تری خواهند داشت و با انتخاب تور هوایی باید هزینه بیشتری را صرف نمایید. جهت مشاهده قیمت دقیق تور مورد نظر خود نیز می توانید به وب سایت اینترنتی معتبر رزرو تور همیشه سفر مراجعه نمایید.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو