کلیسای سرخ بلاروس

کلیسای سرخ بلاروس / کشور بلاروس / شهر مینسک

دسته‌ها: جاذبه های بلاروس

کلیسا سرخ بلاروس (کلیسای سنت سیمون) را می توان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کشور بلاروس دانست، این کلیسا در پایتخت این کشور یعنی مینسک واقع شده و هر ساله بازدید کنندگان بسیاری را به خود جذب می کند. کلیسای سرخ بلاروس دارای معماری بی نظیری بوده و به دلیل ساختار زیبایی که دارد توجه همگان را به خود جلب خواهد کرد. توجه داشته باشید که برای ساخت این کلیسا 4 معمار حرفه ای بکار گرفته شده اند. دو مناره کوچک با یک مناره بزرگ از جمله ویژگی های این کلیسا به شمار می روند.

این کلیسا تاریخچه دور و درازی داشته و مورد بازسازی های متعددی قرار گرفته است. کلیسای سرخ بلاروس در طول فعالیت خود به عنوان سینما، تئاتر، کلیسا مورد استفاده قرار گرفته است. این کلیسا در میدان استقلال شهر مینسک واقع شده و به همین دلیل می توانید در کمترین زمان از مرکز شهر مینسک به آن دسترسی داشته باشید. بازدید از این کلیسا را در سفر به بلاروس به هیچ وجه از دست ندهید چرا که می توانید با مشاهده آن با تاریخ این کشور بیشتر آشنا شوید.

برای اخذ اقامت بلاروس، به آژانس همیشه سفر مراجعه نمایید.

علت نام گذاری کلیسا سرخ بلاروس

توجه داشته باشید که این کلیسا به عنوان یکی از کلیسا های کاتولیک در بلاروس شناخته می شود و از جمله معروف ترین ها به شمار می رود. بازدید از این کلیسا بی شک در برنامه تمامی تور های بلاروس قرار خواهد گرفت. کلیسای سرخ همانطور که از نام آن پیداست رنگ سرخ دارد و به همین نام نیز در تمامی جهان مشهوریت پیدا کرده است. این کلیسا از بخش های مختلفی تشکیل شده و هر یک از بخش های آن برای مصارف مختلف بکار گرفته می شدند.

hamishesafar-church-saint-simon-helena

طراحی کلیسا سرخ بلاروس

کلیسا سرخ بلاروس به گونه ای طراحی شده که توجه هر فردی را به خود جلب خواهد کرد و برای طراحی آن از بهترین معماران لهستانی استفاده شده است و از جمله مهمترین آنها می توان به:توماس، پاجدرسکی، مارکونی و وادیسلاو اشاره کرد. این معماران از جمله معماران نامی زمان خود بوده اند و به دلیل تبحر و خلاقیتی که داشتند طراحی کلیسا سرخ بلاروس به آنها واگذار شد.

کلیسای سرخ بلاروس طراحی خاص و ویژه ای دارد و ساخت آن مانند تمامی کلیسا های کاتولیک نمی باشد و بر روی آن شاهد تفاوت هایی خواهید بود. توجه داشته باشید که این کلیسا با آجرهایی سفید رنگ تزئین شده و البته این تزئینات به گونه ای استفاده شده اند که هیچگونه بد شکلی از بنای کلیسا شاهد نخواهید بود.

پنجره های کلیسا مانند تمامی کلیسا های کاتولیک کوچک در نظر گرفته شده اند و در بخش بالای ورودی آن یک پنجره دایره ای قرار گرفته است. بخش های داخلی کلیسا نیز با رنگ کاری و آجرکاری ها تزئین شده اند که به زیبایی هرچه تمام تر فضا خواهد افزود.

اشنایی با کلیسای سرخ

تاریخچه کلیسا سرخ بلاروس

کلیسا سرخ بلاروس تاریخچه دور و درازی داشته و روزهای خوش و بد بسیاری را شاهد بوده است. در سال 1903 حدود 2000 کاتولیک رومیایی ساکن مینسک طوماری را برای مقامات محلی نوشتند و از آنها خواستند تا یک کلیسای کاتولیک جدید در مینسک بنا نمایند و با این درخواست موافقت شد. سرانجام در سال 1905 بود که ساخت کلیسای سرخ مینسک آغاز شد و در روز 21 دسامبر سال 1910 در آن به روی مردم باز شد.

در زمانی که کلیسا افتتاح شد مینسک بخشی از فرمانداری امپراطوری روسیه بود. پس از ساخت کلیسا افراد بسیاری در آن مشغول عبادت کردن می شدند و مراسمات خاصی در آن برگزاری می شد و به دلیل اینکه کلیسا سرخ از جمله بهترین کلیسا های کاتولیک مینسک به شمار می رود از جمله شلوغ ترین کلیسا های مینسک به شمار می رفت.

برای رزرو بلیط هواپیما مینسک، می توانید به سایت همیشه سفر مراجعه نمایید.

اهمیت کلیسای سرخ بلاروس

استفاده ها از کلیسای سرخ بلاروس

کلیسا سرخ بلاروس به دلیل اینکه مینسک بارها اشغال و آزاد می شد مورد استفاده های متفاوتی قرار گرفت و البته اصلی ترین دلیل ساخت آن عبادت کردن کاتولیک ها در آن بود. کلیسا سرخ مینسک از سال 1910 تا سال 1921 به عنوان محل عبادت کاتولیک ها مورد استفاده قرار گرفت و بسیاری از مردم وقت خود را در آن می گذراندند. در سال 1921 بود که مینسک به عنوان پایتخت جمهوری سوسیالیستی اتحاد جماهیر شوروی بلاروسی انتخاب شد و این کلیسا توسط ارتش سرخ به تسخیر درآمد.

در سال 1932 این کلیسا به صورت کامل تعطیل شد و البته در این دوران از آن به عنوان سینما و همچنین تئاتر استفاده می شد و بینندگان بسیاری نیز داشت. سرانجام در سال 1941 بود که دولت آلمان طی جنگ جهانی دوم این ساختمان را به استفاده اولیه خود یعنی کلیسا بازگرداند و البته پس از اینکه جنگ تمام شد باز کلیسا بسته شده و از آن به عنوان سینما استفاده شد. تا سال 1990 از این کلیسا به عنوان سینما استفاده می شد اما در سال 1990 که فعالان کاتولیک دست به اعتصاب غذا زدند این ساختمان به کلیسای کاتولیک بازگردانده شد.

کلیسا سنت سیمون

دسترسی به کلیسای سرخ بلاروس

بی شک موقعیت مکانی یکی از مهمترین مواردی است که حتما باید به آن توجه شود و در این رابطه باید گفت: کلیسای سرخ بلاروس از نظر موقعیت مکانی در مناسب ترین مکان قرار گرفته است چرا که به سهولت می توانید آن را هدف قرار دهید. این کلیسا در میدان استقلال در شهر مینسک بلاروس واقع شده و با استفاده از تاکسی ها و یا اتوبوس های شهری می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

اهمیت کلیسای سرخ بلاروس

کلیسا سرخ بلاروس (کلیسای سنت سیمون )از جنبه های مختلفی برای این کشور حائز اهمیت می باشد و یکی از مهمترین آنها را می توان اهمیت تاریخی کلیسا دانست چرا که این کلیسا یکی از اصلی ترین جاذبه های تاریخی مینسک به شمار می رود. کلیسا سرخ مینسک از نظر مذهبی نیز برای آیین کاتولیک بسیار حائز اهمیت است و به عنوان یکی از مهمترین اماکن مذهبی در بلاروس به شمار می رود.

اگر به جاذبه های بلاروس علاقمندید میتوانید از صفحات زیر نیز دیدن کنید :

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو