کشور بلغارستان

کشور بلغارستان

آشنایی با کشور بلغارستان

کشور بلغارستان در جنوب شرقی اروپا واقع شده و با کشورهای صربستان، ترکیه، رومانی، مقدونیه و یونان همسایه است.این کشور دارای خط ساحلی دریای سیاه بوده و طبیعت زیبا و بکری دارد.بلغارستان یک کشور تاریخی نیز محسوب می شود و از سوی دیگر یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین شهرهای جهان در این کشور واقع شده است.از همین رو بناهای تاریخی زیادی در بلغارستان وجود دارد که نظر گردشگران را به خود جلب می کند.

البته گردشگران ایرانی برای سفر به این کشور نیاز به ویزای بلغارستان خواهند داشت.کشور بلغارستان به عنوان یکی از مقصدهای مختلف گردشگری اروپایی، برای افراد محسوب می‌ شود. لذا سفر به بلغارستان همواره طی فصول مختلف سال مورد توجه بسیاری از افراد بوده و هست. سفر به این کشور دارای شرایط مختلفی می باشد که افراد باید به آن توجه کافی داشته باشند.

آسان ترین روش اخذ اقامت ترکیه و مدارک مورد نیاز با شرایط عالی در کم ترین زمان

ما در این مطلب قصد داریم تا سفر به بلغارستان را با توجه به نکات مختلف آن، مانند بهترین زمان سفر، جاذبه های گردشگری این کشور، چگونگی اقامت در آن، غذاهای مختلف و معروف کشور بلغارستان و بسیاری دیگر از نکاتی که در این زمینه وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه شما نیز به عنوان یکی از گردشگران  قصد سفری گردشگری به کشور بلغارستان را دارید، متن ما را تا پایان همراهی نمایید.

این‌ بار می‌ خواهیم بلغارستان را به شما معرفی کنیم چرا که آشنایی با بلغارستان می‌تواند کمک بزرگی به کسانی باشد که قصد رفتن به این کشور زیبای اروپایی را داشته و تور بلغارستان را انتخاب کرده‌اند می‌خواهند اطلاعات بیشتری در مورد آن به دست آورند و بد نیست که بدانید بلغارستان از کشورهای بسیار پرطرفدار اروپایی برای گشت و گذار و تفریحات بی‌شمار تابستانی و حتی زمستانی است و همچنین گردشگری در بلغارستان همکاری قابل توجهی با اقتصاد این کشور دارد،

بیشتر بدانید: تور اکراین، یکی از محبوب ترین تورهای خارجی همیشه سفر محسوب می شود.

کشور بلغارستان در تقاطع شرق و غرب اروپا واقع شده است و بسیاری از تمدن‌ها و فرهنگ‌های یونانی، رومی، رومیان اسلاوها و عثمانی ها را در اختیار دارد، علاوه بر آن این کشور بسیار غنی در مناظر گردشگری و تاریخی است که از طریق یک منطقه نسبتا کوچک و به آسانی قابل دسترس است.برای اطلاعات بیستر درباره کشور بلغارستان با ما در این مقاله همراه باشید.

معرفی کشور بلغارستان

تاریخ بلغارستان

پایتخت کشور بلغارستان صوفیه است و در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. زبان رسمی این کشور بلغاری است و واحد پول آن لِف با واحد جزء استونیکی می باشد. بلغارستان از شمال با رومانی، از غرب مقدونیه و صربستان، از شرق جمهوری دریای سیاه و از جنوب با یونان و ترکیه هم مرز است. قوم بلغارها آمیخته ای از تر ک ها و ایرانی ها می باشد و زبان آن ها نیز بلغاری- ترکی است که شاخه ای از زبان ترکی به علت تسلط پانصد ساله ی عثمانی ها بر این کشور، و زبان هندو اروپایی دارد. دین مردم بلغارستان مسیحی است و واحد پول آن لوا می باشد.

هر 1.83 لوا برابر با 1 دلار می باشد. اختلاف زمانی بلغارستان با ایران ((5/1-)) است. بلغارستان دارای آب و هوایی سرد و کوهستانی است. آب و هوای شمال بلغارستان در فصل تابستان گرم و در فصل زمستان سرد است. لیکن مناطق واقع شده در سواحل دریای سیاه از آب و هوای معتدل و مرطوبی برخوردار هستند. تاریخچه پرچم كشور بلغارستان به سال ۱۸۷۸ میلادی باز می گردد.

رنگ های به کار برده شده در پرچم بلغارستان شامل رنگ سفید که سمبل صلح، رنگ سبز سمبل كشاورزی و رنگ قرمز سمبل دلاوری ارتش می باشد. در زمینه ی سفید پرچم علامت رسمی كشور بلغارستان قرار دارد كه شامل شیری طلایی رنگ است و دور آن را خوشه های گندم فرا گرفته اند. چرخی که در زیر پای شیر قرار گرفته است به نشانه ی كارگران صنعتی می باشد. نوارهای قرمز و سبز رنگ نیز دربردارنده ی علامت رسمی كشور بلغارستان هستند.

زبان و دین رسمی مردم بلغارستان

با باور برخی از دانشمندان و زبانشناسان ، ریشه بلغارها به قبایل ترک ‌زبان آسیای میانه بر می گردد ، در این کشور گروه‌ هایی از روس‌ ها ، رومانیایی ‌ها ، ارامنه و یونانی ‌ها نیز سکونت دارند و زبان رسمی آن ، بلغاری است و مردم به این زبان سخن می گویند ، بیشتر جمعیت بلغارستان از پیروان آیین مسیحیت ارتدوکس می باشند و جمعیت کمی هم مسلمان اند و جالب است بدانید در حدود 12 درصد مردم این کشور لاییک یا بی دین هستند ، خوب است بدانید اسلام با ورود عثمانی ها به بلغارستان وارد شد،

جالب است بدانید زبان بلغاری نوعی زبانی هندواروپایی ، از شاخه اسلاوی جنوبی می باشد که به زبان مقدونی بسیار نزدیک است و واژه های فارسی بسیاری را می توان در زبان بلغاری کهن و معاصر یافت ، فرهنگ مردم بلغارستان بسیار متنوع است و در حقیقت ترکیبی از میراث تراکیه ‌ای ، اسلاوی و بلغار به همراه نفوذ فرهنگ یونانی ، رومی ، عثمانی ، ایرانی و سلتی می باشد .

فرهنگ و اداب و رسوم مردم بلغارستان

فرهنگ این کشور ترکیبی از فرهنگ اروپایی و ترکی است. همچین تاثیر فرهنگ‌هایی چون فرهنگ‌های یونانی، عثمانی و رومی نیز بر فرهنگ این کشور دیده می‌شود. البته بلغارستان یک کشور بااصالت است و فرهنگ اصلی خود را حفظ کرده که می‌توان به سنت‌های قدیمی و جشن‌های بلغاری اشاره کرد. در این میان می‌توان به رسومی چون جشنواره موسیقی کوهستان، مراسم صبح جولای، مراسم بابا مارتا، مراسم رقص آتش و مراسم برداشت انگور اشاره کرد. مردم بلغارستان بسیار گرم و صمیمی و بسیار مهمان نواز هستند و خصوصیات اخلاقی بسیار خوبی را می‌توان میان مردم اصیل بلغاری مشاهده کرد.

آب و هوای کشور بلغارستان

آب و هوا در شمال بلغارستان قارهای متوسط است، در حالی که آب و هوا در جنوب مدیترانه است و به دلیل وجود کوه‌های زیاد در این کشور در زمستان‌هاد شاهد آب و هوای گرم در این کشور هستیم و در تابستان‌های هوای این کشور معمولا گرم است، و سواحل زیبای این کشور در تابستان مملو از توریست‌هایی می‌شود که برای شنا و گرفتن آفتاب به این کشور می‌آیند، گفته می‌شود که متوسط دما سالانه 10.5 درجه سانتی گراد است و در قسمت کوهستانی آن متوسط دما به 2 درجه نیز می‌رسد، همچنین در نواحی ساحلی دریای سیاه نیز آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد و دمای متوسط تابستان به ندرت از 30 درجه سانتی گراد تجاوز می کند.

غذاهای معروف بلغاری

اغلب غذاهای بلغارستان متناسب با ذائقه ی شرقی ها می باشند و انواع غذاهای بلغاری تحت تاثیر کشورهایی از قبیل ترکیه، یونان و صربستان است. بلغاری ها از سبزیجات و میوه های مختلفی در پخت غذا استفاده می نمایند. برخی از غذاها و سالادهای بلغاری از قبیل زیر می باشند:

  • موساکا که متشکل از سیب زمینی، بادمجان، فلفل دولمه ای، برنج و گوشت چرخ کرده و ادویه است.
  • سالاد شوپسکا که تهیه شده از خیار و گوجه و پیاز و فلفل و پنیر بلغاری است.
  • اسنژانکا که با استفاده از ماست بلغاری، سیر و رازیانه آماده می گردد.
  • پیپرکی پالننی فلفل شکم پر با گوشت چرخ کرده و برنج و ادویه است.
  • کباب چتا که حاوی گوشت چرخ کرده ی کباب شده به صورت استوانه ای است و با ترشی سرو می شود.
  • آب دوغ خیار که همانند ایرانی ها تهیه می گردد و علاوه بر بلغارستان در کشورهای ترکیه، مقدونیه، قبرس و ارمنستان نیز تهیه می گردد.
  • کباب های بلغاری در سیخ های بسیار بلند حدود 70 تا 80 سانتیمتر و با تکه های درشت و با ادویه های بسیار متنوّع بر روی سنگ های داغ پخته می شوند.
غذاهای معروف کشور بلغارستان

بهترین زمان سفر به بلغارستان

اگر بخواهیم زمان سفر به بلغارستان را در بهترین شرایط مورد بررسی قرار دهیم، می ‌توان گفت این کشور دارای پتانسیل بسیار مناسبی از لحاظ آب و هوایی می باشد. گفتنی است این کشور دارای یک آب و هوای چهار فصل است و همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از افراد در فصول مختلف سال نسبت سفر به بلغارستان اقدام نمایند. گفتنی است فصل گردشگری در کشور بلغارستان بین ماه ‌های جولای و آگوست می‌ باشد.

البته ماه مه و اکتبر نیز می تواند گزینه مناسبی برای سفر به این کشور به حساب آید. لذا دما در این کشور آنچنان بالا نخواهد رفت و شما می توانید به راحتی از این کشور بازدید به عمل آورید. گفتنی است بسیاری از افراد سعی دارند تا با سفر به این کشور در فصول خلوت سال، هزینه بسیار پایینی را برای این سفر بپردازند. از دیگر پارامترهایی که در زمان سفر به بلغارستان تاثیرگذار می باشد، رویدادهای مهم فصلی است که افراد با توجه به این رویدادها نسبت به سفر اقدام می نمایند.

نکات مهم قبل از سفر به بلغارستان

افرادی که قصد سفر به کشور بلغارستان را دارند، باید با استفاده از یک سری از اطلاعات، نسبت به این سفر اقدام نمایند. گفتنی است کشور بلغارستان یکی از کشورهای اروپایی است که پایتخت آن شهر وارنا می باشد. این کشور با ایران دارای یک ساعت و نیم اختلاف زمانی است. زبان رسمی در این کشور بلغاری است. اما مردم آن به انگلیسی نیز مسلط هستند. شما می توانید با به همراه داشتن تور لیدر و یا بلد بودن زبان انگلیسی با این افراد ارتباط برقرار کنید. واحد پول این کشور لف می باشد و شما می توانید با پول این کشور از خرید در آن بهره مند شوید.

گفتنی است با توجه به جاذبه ‌های گردشگری مختلفی که در این کشور وجود دارد، تورهای مختلفی همواره از کشور ما به سمت بلغارستان می روند. لذا افرادی که قصد دارند از این جاذبه های گردشگری بهره مند شوند، باید با استفاده از تورهای مختلف به راحتی و با کمترین هزینه سفر به بلغارستان را تجربه نمایند.

فرودگاه بین المللی کشور بلغارستان فرودگاه وارنا است و افراد می ‌توانند پرواز خود را به سمت این فرودگاه انجام دهند. با توجه به جاذبه ‌های گردشگری مختلف و پتانسیل های متفاوتی که برای گردشگران در این شهر تدارک دیده شده است، توصیه ما این است که برای یک بار هم که شده از سفر به بلغارستان بهره مند شوید و با کمترین هزینه بهترین لحظات را در ذهن خود ثبت نمایید.

خدمات تور گردشگری بلغارستان

این کشور دارای خدمات گردشگری بسیار مناسبی برای گردشگران مختلف می باشد و شما می توانید با مراجعه به پایتخت این کشور، در مکان های اقامتی و هتل‌ هایی که برای مسافران تهیه شده است، اقامت داشته باشید. این هتل ها از ۲ تا ۵ ستاره مختلف می باشند و با توجه به بودجه مسافر انتخاب می شوند.

گفتنی است سفر به بلغارستان یکی از سفرهای ارزان قیمت به یک کشور اروپایی است، البته اگر شما بدانید که چه هزینه ای را در چه جایی باید انجام دهید، می توانید یک سفر ارزان قیمت با بهترین کیفیت را دریافت نمایید. توریست ها می توانند با مراجعه به رستوران های مختلف این کشور از شکم گردی و خوردن غذاهای متفاوت آن بهره‌ مند شوند.

جالب است که بدانید در کشور بلغارستان طبع غذایی بسیار شبیه طبع غذایی ایران است. لذا در غذاهای این کشور آب دوغ خیار، سوپ سیرابی، دلمه بلغاری، فلفل شکم پر و بسیاری دیگر از غذاها وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. لازم به ذکر است در این کشور دوغ بلغاری طرفداران بسیاری دارد و توانسته جای خود را در میان گردشگران و مردمان این کشور باز نماید.

معروف ترین جاذبه های گردشگری بلغارستان

جاذبه های گردشگری بلغارستان با توجه به طبیعت بکر این کشور بسیار زیبا و منحصر به فرد می باشند. از جاذبه ‌های مختلف گردشگری در این کشور می توان به موزه تاریخ در شهر وارنا اشاره کرد. این موزه یکی از قدیمی ‌ترین بناهای شهر وارنا پایتخت بلغارستان می باشد. شما می توانید در کشور بلغارستان از موزه قوم نگاری یکی از موزه های بسیار دیدنی بلغارستان، بازدید به عمل آورید. گشت و گذار در آکواریوم وارنا نیز می تواند یکی دیگر از جاذبه ‌های گردشگری این کشور باشد. از دیگر جاذبه های وارنا باغ وحش وارنا و پارک مورسکی می باشد.

البته سواحل دریای سیاه می تواند گزینه بسیار خوبی برای تفریح و گردش در این کشور به حساب آید. لذا از دیگر جاذبه ‌های گردشگری این کشور می‌ توان به ۷ دریاچه، ملنیک، ولیکو ترنوو، نسبار، شهر قدیمی پلوودیو، سوزو پول و صومعه ریلا اشاره کرد. توصیه ما این است که با استفاده از تور لیدری که در سفر به بلغارستان در اختیار دارید، برای بازدید از تمام جاذبه های گردشگری این کشور یک برنامه ریزی درست داشته باشید و طی یک بازه زمانی مختلف از آنها بازدید به عمل آورید.

شرکت خدمات مسافرتی همیشه سفر در زمینه فروش تور داخلی و خارجی از جمله تور آفریقای جنوبی و اخذ ویزا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

هفت دریاچه ریلا

هفت دریاچه به مجموع هفت دریاچه زیبای نزدیک به هم می‌گویند که در کوه ریلا ” Rila ” واقع شده‌اند، این هفت دریاچه به شکل پلکانی بسیار زیبایی در کنار هم قرارگرفته‌اند و تماشای آنها از بالا بسیار دیدنی و لذت بخش است، این مکان در سال‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور بلغارستان تبدیل شده که با صرف حدود 2 ساعت پیاده‌روی در کوه می‌توانید به آنها برسید، از وسایل تعبیه شده برای رسیدن هم می‌توان استفاده کرد که اسب و یا تله‌سیژ مهم‌ترین آنها هستند، این دریاچه‌ها هر کدام نام خود را دارند و آنقدر زیبا هستند که دلتان نمی‌خواهد این مکان را ترک کنید.

ساحل گلدن سنز

سواحل گلدن سنز در شمال شهر وارنا با ماسه های طلایی رنگ می باشد که به مروارید سواحل بلغاری در دریای سرخ مشهور شده است. سرسره های آبی، حمام های آب معدنی، آب و هوای خنک جنگل های اطراف، پوشش گیاهی زیبا و امکانات ورزشی و تفریحی مانند زمین های تنیس، مینی گلف، والیبال و بسکتبال، سواحل گلدن سنز را به یکی از توریستی ترین ساحل های وارنا خصوصاً در میان بریتانیایی ها تبدیل کرده است. هتل های معروف و لوکس احاطه شده در میان جنگل ها، گلزارها و چمن در اطراف این سواحل شرایط عالی و خوبی را برای مهمانان و توریستان فراهم کرده است.

جنگل سنگی

این مکان عجیب در یک بیابان در شمال شرقی شهر وارنا در بلغارستان واقع شده است که زمینی حدود 13 کیلومتر مربع است و ستون‌های سنگی بزرگ به ارتفاع 7 متر در آن وجود دارند که بی شباهت به قبرستان خالد نبی در استان گلستان ایران نیست و گفته می‌شود این ستون‌ها ساخته دست بشر نیستند و یکسری فعالیت طبیعی آنها را به وجود آورده‌اند، این ستون‌ها توخالی بوده و منطقه‌ای بسیار زیبا را به وجود آورده‌اند که بازدید از آن در سفر به بلغارستان خالی از لطف نیست.

حمام های رومی وارنا

زیبایی شهر وارنا تنها به سواحل جادویی آن ختم نمی‌شود چرا که این شهر بسیار زیبا جاذبه‌های دیگری دارد که می‌توانند تحسین هر گردشگری را بر انگیزند و معرف کشور شگفت‌انگیز کشور بلغارستان باشند، از جمله این جاذبه‌ها حمام رومی قدیمی این شهر هستند که در این شهر خودنمایی می‌کنند، این حمام‌های باستانی در جنوب شهر تاریخی وارنا قرار گرفته‌اند که متعلق به شهر رومی اودئوس و قرن 1 میلادی بوده و بعضی از تجهیزات به کار رفته در آن زمان از قبیل لوله کشی زیر زمینی هنوز قابل مشاهده است، این خرابه‌های زیبا در شب‌ها با نورپردازی بسیار زیبا از بازدید کنندگان خود پذیرایی می‌کنند.

پارک ملی پیرین

پارک ملی پیرین از گونه‌های گیاهی و جانوری فراوانی در خود محافظت می‌کند و در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. قله‌های برفی مه‌آلود پیرین و دره‌های پایین کوه که از انبوه درختان کاج و صنوبر و در برخی نقاط گل‌ یخ پوشیده‌ شده‌اند، منظره‌ای وصف ناشدنی را جلوی چشم‌تان به‌نمایش خواهند گذاشت. این پارک با مسیرهای راه‌نوردی خوش‌منظره‌اش به‌سمت بالای قله‌ی وایرِن (بلندترین قله‌ی کوه‌های پیرین) و مجموع ۱۸۶ دریاچه‌ی کوهستانی به‌ویژه مکان مناسبی برای طبیعت‌گردهاست.

کلیسای جامع وارنا

این کلیسا دومین کلیسای بزرگ کشور بلغارستان و بزرگ ترین و مشهورترین کلیسای جامع بلغاری در بندر دریای سیاه در شهر وارنا به شمار می رود که در قرن ۱۹ میلادی ساخته شده است. کلیسای جامع وارنا به عنوان نمادی از شهر وارنا هر ساله توجه بسیاری از گردشگران را به خود جذب می کند. گنبدهای مسی رنگ، نقاشی های روی دیوارهای کلیسا، برج ناقوس زیبا و شیشه های رنگی آن از ویژگی های جالب توجه این بناست. برای دیدن قسمت بالایی کلیسا باید از ۱۳۳ پله بالا روید تا نمای زیبای شهر را از بالا مشاهده کنید.

ساحل آفتابی

ساحل آفتابی بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین ساحل تفریحی و از جاهای دیدنی کشور بلغارستان است که دارای پرچم آبی نیز هست (این پرچم نشان‌دهنده‌ی استانداردهای بالای زیست‌محیطی و کِیفی منطقه است). این ساحل در خلیجی واقع در سواحل دریای سیاه در نزدیکی استان بورگاس قرار دارد و تابستان‌ها یکی از پربازدیدترین مناطق گردشگری بلغارستان است. در اینجا به تنوع بی‌نظیری از رستوران‌ها، کافه‌ها و مراکز خرید و سرگرمی و همچنین اقامتگاه‌های متعدد دسترسی خواهید داشت.

ساحل آفتابی کشور بلغارستان

صعومه ریلا

صومعه‌ی ریلا را شاید بتوان معروف‌ترین صومعه‌ی ارتدوکس شرقی در جهان نامید که به نماد ملت بلغار نیز تبدیل شده است. مجموعه‌ی دژمانند این صومعه ۸/۸۰۰ متر مربع وسعت دارد و در سال ۱۹۸۳ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این صومعه به‌لحاظ معماری و نقش‌ونگارهایی که بر سقف و دیوارهایش نقش بسته‌اند بسیار دیدنی است. همچنین به‌کمک موزه‌های مستقر در خود صومعه می‌توانید با تاریخ هزار ساله‌ی ریلا بیشتر آشنا شوید.

پیست اسکی بانسکو

بانسکو یکی از جاهای دیدنی کشور بلغارستان و محبوب‌ترین تفرجگاه ورزش‌های زمستانی این کشور است که به‌خاطر پیست‌های اسکی معروفش هر ساله گردشگران بسیاری را از داخل و خارج کشور به اینجا می‌کشاند. در بانسکو پیست‌های اسکی دوقلوی چالین والوگ و شیلیگارنیکا در کل اروپای شرقی کم‌نظیرند. در این منطقه همچنین می‌توانید به مجموعه‌ی متنوعی از کافه‌ها و هتل‌های لوکس دسترسی داشته باشید و علاوه‌بر اسکی‌بازی از تماشای منظره‌ی ارتفاعات پیرین لذت ببرید.

منطقه پرپریکون

منطقه‌ی باستانی پِرپِریکون بر صخره‌ای سنگی در ۱۵ کیلومتری شمال‌شرقی شهر کنونی کاردزهالی واقع است و در سراسر شبه‌جزیره‌ی بالکان نظیر ندارد. گفته شده است که قبل از اینکه چنین جایی توسط مردم قبیله‌ی تراسیان بنا و مستحکم‌سازی شود، برای روحانیان عصر مس محل برگزاری مراسم و پیشگویی‌هایشان بوده (گفته می‌شود که آنها توانسته بودند پادشاهی اسکندر کبیر و امپراتوری آگوستوس را پیش‌گویی کنند). آثار باستانی کشف‌شده در پِرپِریکون را می‌توانید در موزه‌ی باستان‌شناسی کاردزهالی ببینید. خلاصه اینکه اگر به تاریخ علاقه‌مندید و به بلغارستان سفر کردید، حتما سری به اینجا بزنید.

دهکده تاریخی آرباناسی

برای دیدن این منطقه اسرارآمیز، سفری یک روزه را از ولیکو تارنوو شروع کنید تا به روستایی بسیار زیبا برسید که در آن گذر زمان را حس نخواهید کرد. این روستا را بیشتر به خاطر کلیساها و دیرهایش می‌شناسند که در عین زیبایی، یکی از آرامش‌بخش‌ترین مکان های دیدنی بلغارستان است. اما مطمئنا از شنیدن این که چه کارهای جالبی می‌توانید در آرباناسی انجام دهید، ذوق‌زده خواهید شد! برای مثال شکل ساختمان‌ها و معماری آن‌ها انقدر خاص و جذاب است که جان می‌دهد برای گرفتن عکس‌های هنری! البته به هیچ وجه از خوردن غذاهای محلی این روستا هم غافل نشوید که شاید نظیرش را هیچ کجای دنیا پیدا نکنید.

شهرهای معروف بلغارستان

ولیکو تورنوو

ولیکو تورنوو شهر افسانه ای تزارها است که در حاشیه تپه های کوههای شمالی بلغارستان قرار گرفته است. این شهر توسط رودخانه یانترا به دو بخش تقسیم شده است که مناظر زیبایی ایجاد کرده است. افرادی که به این شهر سفر می کنند می توانند ترکیبی از زیبایی طبیعت ، جنگل های وحشی که اطراف شهر را پوشانده اند ، خانه هایی که بالای تپه ها ساخته شده اند و همچنین فرهنگ و تاریخ را ببینند.

ژراوانا

ژراونا یک شهر روستایی کوچک و قدیمی در شرق کوههای بالکان است که بخاطر خانه های چوبی قدیمیش که امروزه 200 عدد از آنها باقی مانده شهرت دارد. این خانه ها معماری قدیمی بلغاری را به نمایش می گذارند و همانند یک موزه مردم شناسی در فضای باز می مانند. این شهر کوچک همچنان مسکونی است و بسیاری از مردم در این خانه های قدیمی زندگی می کنند. ژراونا 2 ساعت از بورگاس و 3 ساعت از وارنا فاصله دارد.

شهر نسبار

شهر نِسِبار در استان بورگاس یکی دیگر از جاهای دیدنی کشور بلغارستان است که در کرانه‌ی دریای سیاه واقع است و در سال ۱۹۸۳ به‌خاطر تاریخی‌بودنش در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. این شهر به‌عبارتی غرق در تاریخ است و مجموعه‌ی بی‌نظیری از ویرانه‌های مربوط به دوران تراسیان‌ها و کلیساها و قلعه‌های تاریخی را در خود جای داده است. تجربه‌ی قدم‌زدن در قسمت قدیمی نِسِبار با خیابان‌های باریک سنگ‌فرش و خرید از مغازه‌های کوچک سوغاتی‌فروشی‌اش قطعا لذت گشت‌وگذار در بلغارستان زیبا را فراموش‌نشدنی‌تر خواهد کرد.

صوفیه

صوفیه پایتخت و یکی از جاهای دیدنی کشور بلغارستان است که درواقع چهل‌تکه‌ای از تاریخ این مرزوبوم است. در این شهر می‌توانید در گلچینی از اماکن تاریخی ادوار مختلف گردش کنید، از یادبودهای دوران حاکمیت اتحاد جماهیر شوروی و ویرانه‌های باستانی قلعه‌ی سِردیکا گرفته تا کلیسای رمی‌ـ‌بیزانسی سِنت جورج و بناهای اِستالینی. بازدید از کلیسای جامع اَلِکساندِر نِوسکی را نیز که در دوردستش قله‌های پوشیده از برف کوه‌های ویتوشا پیداست فراموش نکنید.

جاذبه های شهر صوفیه بلغارستان

ولیکوتارنوو

وِلیکو تارنُوو واقع در تپه‌های دامنه‌ی کوه‌های شمالی کشور بلغارستان به شهر افسانه‌ای تزارها شهرت دارد. رودخانه‌ی اِس‌شکل یانترا این شهر را به دو بخش تقسیم کرده است و از تراس‌های سقف‌سفالی ساختمان‌های حاشیه‌ی رود جلوه‌ی دل‌انگیزی دارد. این شهر قدیمی با کوچه‌های سنگ‌فرش و خانه‌های نیمه‌چوبی یکی از نمونه‌های عالی سبک معماری مکتب تارنُوو به‌شمار می‌رود که هم‌زمان با دومین امپراتوری بلغارستان در قرون وسطی شکل گرفت. در اینجا علاوه‌بر جاذبه‌های طبیعی شامل جنگل‌های مخروطی اطراف شهر می‌توانید از بسیاری اماکن تاریخی همچون قلعه‌ی تِزارِوِتس و کلیساهای بیزانسی دیدن کنید.

بورگاس

بورگاس در جنوب‌شرقی کشور بلغارستان و در کرانه‌ی دریای سیاه واقع است و به‌لحاظ صنعتی و حمل‌ونقل یکی از مهم‌ترین شهرهای این کشور و از جاهای دیدنی بلغارستان به‌شمار می‌رود. علاوه‌بر ساحل شمالی که به‌عنوان محبوب‌ترین ساحل شنی بورگاس شناخته می‌شود، بازدید از دریاچه‌‌‌های وایا و آتاناسُوسکو را نیز فراموش نکنید. همچنین بورگاس تابستان‌ها میزبان مجموعه‌ای از هیجان‌انگیزترین فستیوال‌های موسیقی بلغارستان است که به سرزندگی این شهر اضافه می‌کنند.

ملنیک

شهر ملنیک کوچک‌ترین شهر کشور بلغارستان است و فضای آرام و زیبایی دارد. بیشتر گردشگران به خاطر دیدن هرم‌های نمکی و صومعه روژن به این شهر می‌روند که قطعا ارزش دیدن دارند. اگر در سفر به بلغارستان، سری هم به شهر ملنیک زدید، پیشنهاد می‌کنیم که بعد از گشت و گذار و دیدن جاذبه‌های آن، حتما به کافه‌های محلی هم بروید و مطمئن باشید ساعات خوشی برایتان رقم خواهد زد.

شهر ملنیک کشور بلغارستان

سخن پایانی

با وجود تمام آثار باستانی و جاذبه‌های طبیعی که برای گشت و گذار در کشور بلغارستان برشمردیم، حتما خودتان به این نتیجه رسیده‌اید که این کشور هم می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای یک سفر خارجی باشد. می‌دانیم که ممکن است در سفر خود نتوانید از تمام جاهای دیدنی بلغارستان دیدن کنید، ولی این مطلب به شما کمک می‌کند که تک تک آن‌ها را بشناسید و برای دیدن بخش عمده‌ای از آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

در پایان می توان گفت سفر به بلغارستان با توجه به پتانسیل ها و نکاتی که در متن بالا به آنها اشاره شد، از بهترین سفرهای گردشگری محسوب می ‌شود. لذا توصیه ما این است که با انتخاب تورها بسیاری از کارهای مختلف مانند رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل ها، وعده های غذایی، استفاده از حمل و نقل در این کشور و بسیاری دیگر از چیزها را به این تورها بسپارید و دغدغه خود برای سفر به کشور بلغارستان را کاهش دهید. امیدواریم که در سفر به بلغارستان بهترین تجربه را حاصل نمایید. همیشه سفر در کنار شما عزیزان است تا از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

برای اطلاع از تورهای بلغارستان و رزرو هتل های آن با شماره های درج شده در سایت همیشه سفر تماس بگیرید.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو