بنر تور بلاروس

جاذبه های بلاروس

یکی از کشورهای پر گردشگر و توریستی واقع در اروپای شرقی کشور بلاروس می باشد. اطلاع از جاذبه های گردشگری بلاروس بهترین راه برای لذت بردن از سفر به این کشور و نیز مدیریت زمان خواهد بود. در بین جاذبه های بلاروس می توان به قلعه میر اشاره کرد که مربوط به قرن 16 میلادی می باشد. از جاذبه های گردشگری این قلعه می توان به باغ گل و دریاچه مصنوعی واقع در آن اشاره کرد. با سفر به کشور بلاروس می توان از جنگل یا پارک ملی بیالوویزا نام برد که جزء مناطق بکر و طبیعی محسوب می شود.

از قلعه های تاریخی موجود در کشور بلاروس قلعه برست می باشد که به عنوان نماد شجاعت و قهرمانی مردم بلاروس در جنگ جهانی دوم معروف است. از دیگر جاذبه های بلاروس می شود به دریاچه براسلاو و دریای مینسک اشاره نمود که در زمره زیباترین مناطق گردشگری این کشور به حساب می آید. باغ گیاه شناسی و میدان استقلال مینسک از دیگر جاذبه های توریستی و گردشگری مهم واقع در پایتخت کشور بلاروس می باشد.

آنچه در ادامه این مقاله می خوانید:

درباره کشور بلاروس

کشور بلاروس که در همسایگی کشور روسیه قرار دارد از مناطق گردشگری پر رفت و آمد می باشد. بلاروس با مرکزیت مینسک دارای فرهنگی غنی است که در قسمت اروپای شرقی واقع شده است. از همسایگان بلاروس می توان به روسیه، لهستان، لتونی و اوکراین اشاره کرد. از شهرهای مهم بلاروس مینسک، برست، گوئل و موگلف می باشد. جمعیت ساکن در بلاروس بالغ بر 10.000.000 نفر است و از زمستانی سرد و تابستانی خنک برخوردار است.

با توجه به فرهنگ غنی کشور بلاروس در مناطق مختلف این کشور به ویژه پایتخت آن مناطق تاریخی و گردشگری متعددی وجود دارد. از این رو هر ساله تورهای گردشگری متعددی از کشورهای مختلف به مقصد کشور بلاروس تشکیل می شود. بهترین راه برای مدیریت زمان برای کسانی که قصد بازدید از مناطق گردشگری این کشور را دارند کسب اطلاع در مورد جاذبه های گردشگری آن می باشد.

معرفی جاذبه های گردشگری بلاروس

جاذبه های گردشگری کشور بلاروس شامل مناطق تاریخی و نیز مراکز تفریحی می باشد که در طول سال پذیرای گردشگران و تورهای داخلی و خارجی هستند. با کسب آگاهی در مورد این مناطق تاریخی و گردشگری می توان به بهترین نحو زمان را مدیریت نمود.

قلعه میر

از بین معروف ترین جاذبه های بلاروس می توان به قلعه میز اشاره کرد که از آثار تاریخی مربوط به قرن 16 میلادی می باشد. در ساخت قلعه میر بلاروس از سبک های معماری مختلف از جمله سبک معماری باراکو، گاسیک و رنسانس بهره گرفته شده است که سبب جذابیت این بنای زیبا می شود.

قلعه میر در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است. از جاذبه های گردشگری موجود در این قلعه می توان به باغ گل اشاره کرد که برگرفته از سبک ایتالیایی می باشد. همچنین در این قلعه تاریخی دریاچه مصنوعی وسیع تعبیه شده که نقش مهم در جلب نظر گردشگران دارد.

قلعه میر

جنگل زیبای بیالوویزا

از جمله جنگل های بکر اروپا که در مرز بین لهستان و بلاروس قرار دارد جنگل زیبای بیالوویزا می باشد که در فهرست جاذبه های بلاروس قرار دارد. این منطقه که در سال 1947 با عنوان پارک ملی بیالوویزا رسما بازگشایی شد در سال 1921 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. در پارک ملی بیالوویزا حیوانات مختلف در زادگاه طبیعی خود قابل مشاهده هستند. همچنین در این جنگل تاریخی انواع گونه های درختان با چشم انداز زیبا وجود دارد که نظر هر گردشگر را به خود جلب می کند.

قلعه برست

از دیگر جاذبه های بلاروس می توان به قلعه تاریخی برست اشاره کرد که نماد و سمبل این شهر شناخته می شود. قلعه برست که از آثار تاریخی و شاهکار معماری قرن 19 می باشد به عنوان نمادی از شجاعت و قهرمانی در مقابل فاشیست های آلمانی محسوب می گردد. این قلعه تاریخی دارای سنگرهایی بسیار محکم است و نقش مهمی در جنگ بین شوروی سابق و آلمان دارد. با بازدید از قلعه برست بلاروس می توان تانک های به جا مانده از زمان جنگ را مشاهده کرد.

دریاچه ای براسلاو

در بین جاذبه های گردشگری بلاروس می توان از دریاچه ای براسلاو نام برد که از یخچال های طبیعی به جا مانده از اعصار گذشته می باشد. از جاذبه های گردشگری کشور بلاروس مجموعه 300 دریاچه نزدیک به هم است که با عنوان گردنبند آبی شناخته می شود. از جمله جاذبه های دریاچه ای براسلاو تخته سنگ های بزرگ و عظیم الجثه می باشد که وزن برخی از آنها حدود 40 تن تخمین زده می شود. از جمله این قطعه سنگ های بزرگ واقع در دریاچه براسلاو می توان به سنگ ردپای شیطان و سنگ گاو اشاره کرد.

دریای مینسک

در قسمت شمالی شهر مینسک پایتخت کشور بلاروس دریاچه زیبا و بکر مینسک واقع شده است که از جاذبه های گردشگری بلاروس و از پرطرفدارترین آنها در بین گردشگران محسوب می شود. با استفاده از قایق پدالی یا کاتاماران از قسمت های مختلف این دریای زیبا بازدید نمود. به دلیل آب و هوای مطبوع این منطقه گردشگران زیادی به ویژه در فصل تابستان از این منطقه بازدید می کنند. دریای مینسک دارای ساحل شنی زیبا می باشد که کافه ها و رستوران های متعددی در نزدیکی آن مشغول فعالیت و ارائه خدمات به گردشگران و بازدیدکنندگان هستند.

باغ گیاه شناسی مینسک

از زیباترین جاذبه های گردشگری بلاروس که در شهر مسنیک پایتخت این کشور قرار دارد باغ گیاه شناسی مینسک می باشد. این باغ زیبا دارای گلخانه ها مجهز و مسیرهای پیاده روی زیبا است که از میان گیاهان و درختان می گذرد و فضایی رویایی را ایجاد می کند. در این باغ زیبا گونه های مختلف گل ها و گیاهان کمیاب نگهداری می شود و از این رو مکان مناسبی برای دوستداران طبیعت می باشد. دیدن زیبایی های منحصر به فرد باغ گیاه شناسی یکی از دلایل سفر گردشگران به شهر مینسک است.

باغ گیاه شناسی مینسک

میدان استقلال

اگر بخواهیم از دیگر جاذبه های بلاروس نام ببریم می توان به میدان استقلال اشاره کرد. میدان استقلال که در شهر مینسک بلاروس قرار دارد از میدان های عمومی بزرگ در اروپا شناخته می شود. در میدان استقلال مغازه ها و رستوران های متعدد وجود دارد که پذیرای گردشگران داخلی و خارجی هستند. با توجه به نزدیک بودن این میدان به مراکز تفریحی بازدید از این مکان خالی از لطف نیست.

برگشت به منو