شهر وارنا

شهر وارنا / کشور بلغارستان

یکی از بهترین و زیباترین شهرهای بسیار معروف بلغارستان، شهر وارنا می باشد. این شهر دارای جاذبه ‌های گردشگری بسیار مختلف و زیبایی می باشد که افراد می ‌توانند با سفر به آن از این جاذبه ها و دیدنی های مختلف بازدید به عمل آورند.

لذا با توجه به اینکه شهر وارنا به عنوان یکی از شهرهای گردشگری همواره مورد توجه بسیاری از افراد می باشد، ما قصد داریم که در این مطلب به بررسی ویژگی ها و نکاتی که پیرامون این شهر وجود دارد بپردازیم و آن را برای افراد مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه قصد سفر به وارنا را دارید و یا قصد دارید تا اطلاعاتی در مورد شهر وارنا داشته باشید، متن ما را تا پایان همراهی نمایید.

آشنایی با شهر وارنا

شاید تا به حال اسم شهر وارنا به گوش بسیاری از افراد به خصوص افرادی که به گردش و تفریح علاقه دارند خورده باشد. بعضی از افراد تصور می کنند که وارنا پایتخت کشور بلغارستان محسوب می شود؛ اما در این مورد می توان گفت که صوفیه پایتخت این کشور بوده و وارنا به عنوان یکی از مهمترین شهرهای این کشور محسوب می گردد. وارنا در امتداد دریای سیاه می باشد.

این شهر اروپایی به عنوان یکی از تفرجگاه های مهم در نزدیکی ایران می باشد و بسیاری از گردشگران ایرانی در فصول مختلف سال به آن سفر می‌ کنند. این شهر به عنوان یکی از شهرهای ساحلی محسوب می شود و افراد می توانند با استفاده از سفرهای دریایی به این شهر سفر نمایند. در کل می ‌توان گفت که شهر وارنا به عنوان یکی از شهرهای اروپایی دارای خدمات بسیار مناسبی برای افراد می باشد و همین خدمات و امکانات سطح بالا توانسته است که افراد را به خود جذب نماید.

اطلاعات، شرایط و قیمت رزرو هتل اودسا با ارزان ترین قیمت در همیشه سفر

شهر وارنا

سفر به وارنا

افرادی که قصد دارند به شهر وارنا سفر نمایند باید در ابتدا اطلاعاتی در مورد این شهر داشته باشند. از اطلاعاتی که در مورد این شهر وجود دارد، می توان به اطلاعات عمومی اشاره کرد که افراد باید قبل از سفر به این شهر بدانند. گفتنی است زبان رسمی در این شهر بلغاری می باشد. واحد پول وارنا لفت است. نوع برق شهری در این شهر مقادیری با شهرهای دیگر متفاوت می ‌باشد؛

برق شهری در وارنا ۲۳۰ ولت است و شماره های اضطراری آن از قبیل ۱۵۰ برای آمبولانس، آتش‌نشانی و امداد و نجات ۱۶۰، پلیس ۱۶۶ می باشد. شماره ‌های دیگر اضطراری که در این شهر مورد استفاده قرار می ‌گیرد ۱۱۲ است. این شهر با تهران دارای اختلاف ساعت یک و نیم ساعته می باشد. یعنی یک و نیم ساعت از تهران جلوتر است.

فرودگاه بین المللی شهر وارنا به عنوان فرودگاه وارنا شناخته می ‌شود و افراد می ‌توانند سفرهای خود را به این فرودگاه انجام دهند. این شهر دارای مساحت 154000 کیلومتری می باشد که جمعیتی بالغ بر ۳۳۴ هزار نفر را در خود جای داده است. این شهر دارای جاذبه ‌های گردشگری متفاوت می باشد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

بهترین زمان سفر به وارنا

اگر بخواهیم از لحاظ آب و هوایی شهر وارنا را مورد بررسی قرار دهیم، می ‌توان گفت که آب و هوای این شهر بسیار گرم و معتدل می باشد. میزان بارش در این شهر به صورت معقولی انجام می ‌شود و افراد به راحتی می ‌توانند در فواصل مختلف سال از باران بهره مند باشند. تابستان های این شهر چیزی در حدود ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد دما دارد. این درجه دمای گرمایی، می تواند به عنوان یکی از مهم ‌ترین ویژگی‌ های آن محسوب ‌شود.

لذا بسیاری از افراد سعی می ‌کنند تا در تابستان به این شهر سفر نمایند. بهترین زمان سفر به این شهر بین ماه ‌های جولای و آگوست می باشد. همچنین ماه های مهر تا اکتبر نیز می تواند به عنوان یک گزینه برای سفر به حساب آید. در کل می ‌توان گفت این شهر دارای آب و هوای چهار فصلی می باشد. شما می توانید در فصول پاییز و بهار نیز سفر به این شهر را مورد توجه قرار دهید. در کل می ‌توان گفت آب و هوای این شهر به آب و هوای شهرهای شمالی ایران بسیار نزدیک می باشد و افراد به راحتی می ‌توانند یک خاطره خوش سفر با یک آب و هوای مطلوب را داشته باشند.

بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای آفریقای جنوبی برای ورود به این کشور و اقامت در آن

جاذبه های گردشگری وارنا

جاذبه های گردشگری شهر وارنا در بخش های مختلف طبیعی و تاریخی همواره مورد توجه بوده است. جاذبه های گردشگری مختلفی در شهر وارنا موجود می باشند، که افراد می‌ توانند با استفاده از نظرات تورلیدر خود نسبت به بررسی این جاذبه های گردشگری اقدام کنند. همانطور که می دانید وارنا به عنوان یکی از شهرهای ساحلی به حساب می آید و جاذبه های آبی آن بسیار متنوع می باشد.

از نمونه های مختلف این جاذبه ها، می توان به غار صومعه، موزه باستان شناسی، کلیسای جامع، جنگل سنگی، گلدن سنتز، باغ گیاه شناسی و بسیاری دیگر از جاذبه‌ های مختلف اشاره کرد. همچنین شما می ‌توانید با سفر به این شهر از پارک آبی، دلفیناریوم، باغ وحش وارنا، افلاک نمای وارنا و بسیاری دیگر از محیط های مختلف آن بازدید به عمل آورید.

توصیه ما این است در سفر به شهر وارنا حتما یک برنامه ریزی بسیار خوب برای خود انجام دهید، تا بتوانید به راحتی تمامی مکان های گردشگری این شهر را مورد توجه قرار دهید.

جاذبه های شهر وارنا

بحث پایانی

در پایان می توان گفت شهر وارنا به عنوان یکی از شهرهای بسیار مناسب برای گردش و تفریح، دارای خدمات رفاهی و امکانات متفاوتی می باشد. تور های مختلف گردشگری می توانند انواع هتل های مختلفی که در این شهر موجود می باشد را برای افراد تهیه نمایند. گفتنی است رستوران های مختلف، مکان های گردشگری متفاوت و بسیاری دیگر از امکانات در این شهر، برای توریستان مختلف از سراسر کشورهای دنیا آماده شده است.

توصیه ما به افرادی که قصد سفر به این شهر را دارند، این است که حتماً با استفاده از یک تور لیدر از جاذبه های گردشگری شهر وارنا و چگونگی گشت و گذار در بازارها و دیگر مکان ‌های این شهر اقدام نمایند. امیدواریم که توانسته باشیم این نکات مهم در مورد شهر وارنا را به افراد ارائه داده باشیم. از اینکه تا پایان با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو