شهر وارنا

شهر وارنا / کشور بلغارستان

وارنا سومین شهر بزرگ کشور بلغارستان است و با پایتخت این کشور، صوفیه، تنها 470 کیلومتر فاصله دارد. وارنا یکی از مشهورترین مقاصد گردشگری این کشور بشمار می رود و به ویژه در فصل تابستان هزاران گردشگر و توریست از سراسر دنیا برای لذت بردن از سواحل زیبا و آفتابی وارنا به این شهر سفر می کنند. شهر وارنا در امتداد دریای سیاه قرار دارد و آب و هوای خنک و مطبوع آن در کنار سواحل زیبا و خیره کننده اش در فصل تابستان میزبان مسافران بسیار زیادی می باشد و در کل وارنا یکی از بهترین شهر های ساحلی بلغارستان است که بیشتر مسافران آن از ایران هستند.

لذا با توجه به اینکه شهر وارنا به عنوان یکی از شهرهای گردشگری همواره مورد توجه بسیاری از افراد می باشد، ما قصد داریم که در این مطلب به بررسی ویژگی ها و نکاتی که پیرامون این شهر وجود دارد بپردازیم و آن را برای افراد مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه قصد سفر به وارنا را دارید و یا قصد دارید تا اطلاعاتی در مورد شهر وارنا داشته باشید، متن ما را تا پایان همراهی نمایید.

درباره شهر وارنا

یکی از بهترین و زیباترین شهرهای بسیار معروف بلغارستان، شهر وارنا می باشد. این شهر دارای جاذبه ‌های گردشگری بسیار مختلف و زیبایی می باشد که افراد می ‌توانند با سفر به آن از این جاذبه ها و دیدنی های مختلف بازدید به عمل آورند.

این شهر اروپایی به عنوان یکی از تفرجگاه های مهم در نزدیکی ایران می باشد و بسیاری از گردشگران ایرانی در فصول مختلف سال به آن سفر می‌ کنند. این شهر به عنوان یکی از شهرهای ساحلی محسوب می شود و افراد می توانند با استفاده از سفرهای دریایی به این شهر سفر نمایند. در کل می ‌توان گفت که شهر وارنا به عنوان یکی از شهرهای اروپایی دارای خدمات بسیار مناسبی برای افراد می باشد و همین خدمات و امکانات سطح بالا توانسته است که افراد را به خود جذب نماید.

اطلاعات، شرایط و قیمت رزرو هتل اودسا با ارزان ترین قیمت در همیشه سفر

شهر وارنا

اهمیت شهر وارنا

از جاذبه های سیاسی و موقعیتی این شهر که بگذریم، می بایستی به یکی دیگر از دلایل اهمیت شهر وارنا اشاره کنیم. بیشتر کسانی که به دنبال جوابی برای وارنا کجاست می گردند در ادامه به یکی از مهم ترین جاذبه های طبیعی آن یعنی حمام های آب گرم، منابع آب معدنی و چشمه ای و البته منطقه شهری با ۲۰ کیلومتر سواحل شنی خواهند رسید. همین یک موضوع می تواند بسیاری از گردشگران را به سمت این شهر اروپای شرقی بکشاند.

یکی از جاذبه های شهر وارنا، حمام های مرکزی دریایی و خط شنی و ماسه ای بوده که در زیر دریا و در میان گیاهان دریایی قرار گرفته است. شاید همین موضوع باعث جذب دانشمندان به این ناحیه و خلیج شده باشد اما گردشگران را هم به سمت خود جذب می کند.

از طرفی خیل عظیم افراد پژوهشگر و گردشگران و خانواده های اروپایی شهر وارنا را در طول سال، مملو از هتل های ستاره دار بسیاری نموده است. هتل های وارنا را در هر قیمت و با هر امکاناتی که بخواهید می توانید انتخاب و در نهایت رزرو نمایید. خوشبختانه آژانس همیشه سفر امکان رزرو تمام هتل های وارنا از ۳ ستاره، ۴ ستاره و ۵ ستاره را برای شما با قیمت های ریالی امکانپذیر نموده است.

موقعیت و جمعیت شهر وارنا

شهر وارنا با ۳۵۱.۵۵۲ نفر جمعیت (سال ۲۰۰۶) بر کرانه دریای سیاه در نزدیکی دریاچه وارنا قرار گرفته شده است و بندر مهمی در بخش شرقی بلغارستان محسوب شده است؛ این شهر در ۴۷۰ کیلومتری شمال شرقی صوفیه (پایتخت) قرار دارد و شهرهای مهم اطراف آن عبارتند از : دوبریخ (۴۵ کیلومتر شمالی) – شومن (۸۰ کیلومتر غربی) و بورگاس (۱۴۵ کیلومتر جنوب غربی)

شهر وارنا در شمال شرقی بلغارستان و در ساحل دریای سیاه قرار گرفته است و وارنا سومین شهر پرجمعیت و بزرگترین شهر در سواحل دریای سیاه با جمعیت حدود ۳۳۰٫۰۰۰ نفر می باشد، به خاطر اهمیت تاریخی و اقتصادی و فرهنگی آن ” پایتخت دریایی ” بلغارستان نیز نامیده می شود؛ موقعیت استراتژیک وارنا در نقشه جنوب شرقی اروپا آن را به یکی از بزرگترین مکان های سواحل دریای سیاه از زمان عهد عتیق مبدل کرده است.

سفر به شهر وارنا

افرادی که قصد دارند به شهر وارنا سفر نمایند باید در ابتدا اطلاعاتی در مورد این شهر داشته باشند. از اطلاعاتی که در مورد این شهر وجود دارد، می توان به اطلاعات عمومی اشاره کرد که افراد باید قبل از سفر به این شهر بدانند. گفتنی است زبان رسمی در این شهر بلغاری می باشد. واحد پول وارنا لفت است. نوع برق شهری در این شهر مقادیری با شهرهای دیگر متفاوت می ‌باشد؛

برق شهری در وارنا ۲۳۰ ولت است و شماره های اضطراری آن از قبیل ۱۵۰ برای آمبولانس، آتش‌نشانی و امداد و نجات ۱۶۰، پلیس ۱۶۶ می باشد. شماره ‌های دیگر اضطراری که در این شهر مورد استفاده قرار می ‌گیرد ۱۱۲ است. این شهر با تهران دارای اختلاف ساعت یک و نیم ساعته می باشد. یعنی یک و نیم ساعت از تهران جلوتر است.

فرودگاه بین المللی شهر وارنا به عنوان فرودگاه وارنا شناخته می ‌شود و افراد می ‌توانند سفرهای خود را به این فرودگاه انجام دهند. این شهر دارای مساحت 154000 کیلومتری می باشد که جمعیتی بالغ بر ۳۳۴ هزار نفر را در خود جای داده است. این شهر دارای جاذبه ‌های گردشگری متفاوت می باشد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

سفر به شهر وارنا

بهترین زمان سفر به شهر وارنا

اگر بخواهیم از لحاظ آب و هوایی شهر وارنا را مورد بررسی قرار دهیم، می ‌توان گفت که آب و هوای این شهر بسیار گرم و معتدل می باشد. میزان بارش در این شهر به صورت معقولی انجام می ‌شود و افراد به راحتی می ‌توانند در فواصل مختلف سال از باران بهره مند باشند. تابستان های این شهر چیزی در حدود ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد دما دارد. این درجه دمای گرمایی، می تواند به عنوان یکی از مهم ‌ترین ویژگی‌ های آن محسوب ‌شود.

لذا بسیاری از افراد سعی می ‌کنند تا در تابستان به این شهر سفر نمایند. بهترین زمان سفر به این شهر بین ماه ‌های جولای و آگوست می باشد. همچنین ماه های مهر تا اکتبر نیز می تواند به عنوان یک گزینه برای سفر به حساب آید. در کل می ‌توان گفت این شهر دارای آب و هوای چهار فصلی می باشد.

شما می توانید در فصول پاییز و بهار نیز سفر به این شهر را مورد توجه قرار دهید. در کل می ‌توان گفت آب و هوای این شهر به آب و هوای شهرهای شمالی ایران بسیار نزدیک می باشد و افراد به راحتی می ‌توانند یک خاطره خوش سفر با یک آب و هوای مطلوب را داشته باشند.

بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای آفریقای جنوبی برای ورود به این کشور و اقامت در آن

آب و هوای شهر وارنا

آب و هوا از جمله معیارهای گردشگران بلغارستان برای انتخاب زمان سفر است چرا که اکثر افراد ترجیح می دهند موقعی به سفر بروند که شرایط آب و هوایی در شهر مقصد ایده آل ترین زمان خود را داشته باشد؛ آب و هوای شهر وارنا در پاییز و زمستان سرد است اما در بهار و تابستان شرایطی نرمال و مطلوب و دلخواه را دارد ، تابستان های این شهر علی الخصوص ماه های تیر و مرداد بهترین زمان برای سفر به وارنا می باشد و تمام شرایط برای داشتن سفری بیاد ماندنی مهیا است.

جاذبه های گردشگری وارنا

وارنا بلغارستان می تواند گوهری پنهان باشد که همیشه به دنبال آن می گشتید، این شهر که به پایتخت دریایی بلغارستان و همینطور دریای سیاه شهرت دارد، با داشتن سرگرمی ها و جاذبه های گردشگری زیاد به عنوان یک مقصد توریستس عالی برای بزرگسالان و کودکان شناخته می شوند.سواحل پوشیده شده از شن و ماسه، رستوران هایی که قیمت سرو غذا در آنها بسیار مناسب است و زمین های بازی ساحلی تنها بخشی از چیزهایی است که می تواند گردشگران را به سمت شهر وارنا هدایت کند.

جاذبه های گردشگری شهر وارنا در بخش های مختلف طبیعی و تاریخی همواره مورد توجه بوده است. جاذبه های گردشگری مختلفی در شهر وارنا موجود می باشند، که افراد می‌ توانند با استفاده از نظرات تورلیدر خود نسبت به بررسی این جاذبه های گردشگری اقدام کنند. همانطور که می دانید وارنا به عنوان یکی از شهرهای ساحلی به حساب می آید و جاذبه های آبی آن بسیار متنوع می باشد.

از نمونه های مختلف این جاذبه ها، می توان به غار صومعه، موزه باستان شناسی، کلیسای جامع، جنگل سنگی، گلدن سنتز، باغ گیاه شناسی و بسیاری دیگر از جاذبه‌ های مختلف اشاره کرد. همچنین شما می ‌توانید با سفر به این شهر از پارک آبی، دلفیناریوم، باغ وحش وارنا، افلاک نمای وارنا و بسیاری دیگر از محیط های مختلف آن بازدید به عمل آورید.

موزه شناسی وارنا

بازدید از مصنوعات طلا در موزه باستانشناسی وارنا و همچنین تماشای مجموعه ای غنی از میراث قدیمی و سنگی که متعلق به قرن هجدهم است، می تواند نقش مهمی در آشنایی گردشگران با میراث کهن این شهر داشته باشد.برای بازدید از موزه باستان شناسی به بیش از 2 ساعت زمان نیاز دارید.

باغ گیاه شناسی وارنا

باغ گیاه شناسی درست مانند پارکی سرسبز است که در خارج از محدوده شهر وارنا قرار دارد، پس از طی جاده‌ای که در این باغ وجود دارد، به تفرجگاه ساحلی نزدیک می شوید. برای بازدید تمام و کمال از باغ گیاهشناسی می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. به دلیل وسعت زیاد این پارک آن را به بخش های مختلفی تقسیم کرده اند، که قطعاً فضایی رمانتیک را برای شما تداعی خواهد کرد.

باغ گیاه شناسی وارنا

جنگل سنگی وارنا

جنگل سنگی وارنا در فاصله کمتر از 20 کیلومتر از مرکز شهر وارنا یکی از معدود زیستگاه ‌های کویری در اروپا را مشاهده خواهد کرد. شگفت انگیز ترین نکته در مورد جنگل سنگی وارنا این است که این جنگل پر از ستون ‌های سنگی عظیمی است که برخی از آنها به ۷ متر نیز می رسد.

جنگل سنگی، جنگلی اسرارآمیز است و بسیاری از افسانه ها و نظریه های محلی درباره منشاء وجود ستون های سنگی در آن به چشم می‌خورد. قدم زدن در جنگل سنگی به عنوان یک مکان آرام و کاملاً معنوی احساس آزادی و آزادگی بر افکار را به شما منتقل خواهد کرد. وقتی در وارنا هستید بازدید از آن این جنگل را فراموش نکنید، این جنگل می تواند برای کاوش در وارنا یک پیشنهاد عالی و یک فرصت هیجان انگیز باشد.

سواحل وارنا

سواحل زیبای وارنا به عنوان مهم ترین جاذبه دیدنی شهر به شمار می روند که به راحتی می توانید چندین ساعت از روزتان را در این سواحل سپری کنید. دریای شهر وارنا بسیار زلال بوده و تفریحات ساحلی متفاوتی در شهر وارنا انجام می گیرد، همچنین در این سواحل والیبال ساحلی نیز برگزار می شود.

در ادامه زیبایی های ساحلی این شهر می توان به جزیره نسبر اشاره کرد؛ جزیره ای محبوب با منطقه جاذبه های تاریخی زیاد مانند دیوارهای رومی، کلیساهای بیزانس، خانه های قدیمی که میزبان سالانه گردشگران می شود؛ حتی نام این جزیره تاریخی در یونسکو نیز ثبت شده است و دارای آثاری مانند دژ دفاعی، کلیسای مریم مقدس، کلیسای پانتوکراتور و کلیسای سنت سوفیا، کوچه های باریک سنگ فرش شده با خانه های چوبی و آسیاب بادی قدیمی است.

موزه قوم نگاری وارنا

قدمت موزه قوم نگاری وارنا به سال ۱۸۶۶ بر می گردد و به عنوان یکی از بهترین مجموعه‌ های قوم نگاری محسوب می شود، به طوری که زندگی کشاورزان، زنبورداران، ماهیگیران و صنعتگران در دوره های مختلف تاریخ را نمایش می دهد.

در بخشی از این موزه لباس های محلی، زیورآلات و وسایل زندگی قرون ۱۹ و ۲۰ به تصویر کشیده شده اند. بازدید از این موزه برای دوست داران فرهنگ به شدت توصیه می شود. برای دسترسی به این موزه نیز می توانید از اتوبوس های شهری در همه نقاط شهر دسترسی داشته باشید.

حمام رومی شهر وارنا

این حمام بخشی از امپراتوری رومیان است که قدمتشان به اواخر قرن ۲ میلادی برمی گردد، همچنین این حمام‌ ها بخشی از ساختمان‌ های بزرگ و زیبای امپراتوری شرقی بودند و هرکدامشان نشان دهنده ثروت و اهمیت آن دوران هستند. امروزه نیز به بازمانده هایی از این حمام در منطقه ای با مساحت هفت هزار متر مربعی در شهر وارنا دسترسی خواهید داشت.

حمام های رومی دارای دیوارهای ضخیم از جنس آجر رس پر با پنج یا شش لایه هستند. اگر به نقشه های قدیمی این حمام ها دقت کنید، خودتان نیز به ابهت این مناطق پی خواهید برد، به طوری که بسیار دقیق و قرینه هم طراحی شده اند و قسمت درهای ورودی برای تعویض لباس بوده است که با سنگ های مرمر سفید در کف و موزائیک های رنگارنگ بر روی دیوارها بوده اند. سیستم گرمایشی این حمام نیز بسیار قابل توجه است و به صورت مرکزی از طریق لوله های زیرین بنا به قسمت های مختلف می رسید.

در سفرتان به شهر وارنا بازدید از بازمانده های این بنای تاریخی به همه توصیه می شود. توجه داشته باشید که برای بازدید از این مکان تاریخی بهتر است همراه با راهنما انجام گیرد و برای هماهنگی با راهنماهای تور می توانید در هنگام مراجعه به موزه باستان شناسی اقدام کنید.

حمام رومی وارنا

موزه رترو وارنا

موزه ای جدید الاحداث در شهر وارنا که در سال ۲۰۱۵ میلادی در گرند مال افتتاح شده است و اشیای این موزه مربوط به دوره سوسیالیستی بلغارستان است که مربوط به سال های ۱۹۴۵ تا ۱۹۸۹ هستند. در این موزه مجسمه هایی از جنس مومی مربوط به افراد مشهور، ماشین ها و اشیایی زندگی روزانه شان نگهداری می شود.

با بازدید از این موزه گویی با ماشین زمان سفر کرده اید و به دوران قدیم بلغارستان رسیده اید. در حال کلی، در موزه رترو نمایشگاه دائمی ماشین های کلاسیک و قدیمی وجود دارد که در هیچ جایی از جهان نمی توانید مانند آن ماشین ها را پیدا کنید.

برای علاقه مندان ماشین بازدید از این موزه به شدت توصیه می شود، همچنین می توانید انواع ماشین های قدیمی متعلق به ۸۰ سال پیش را نیز تماشا کنید. البته علاوه بر ماشین می توانید از سیگارهای بلغاری بدون فیلتر، جاروبرقی روسی، ماکت های ساخته شده از موم خانواده آلمانی را تماشا کنید و لذت ببرید.

موزه دریانوردی وارنا

موزه ای زیبا در نزدیکی شهر در ایستگاه راه آهن واقع شده است. این موزه از سال ۱۸۷۹ تاسیس شده و تاکنون نیز به عنوان یکی از مشهورترین جاذبه های دیدنی شهر وارنا به شمار می رود. در داخل این موزه می توانید تصاویر و اسناد مربوط به کشتی های بلغاری، لباس های ملوانان، پرچم ها، توپ ها و لنگرهای باستانی را تماشا کنید، همچنین قایق تورنتو نیز در این موزه نگهداری می شود.

خانه پروانه ها

یکی از تماشایی ترین موزه های شهر وارنا، خانه پروانه ها نام دارد و برای کودکان و بزرگسالان مناسب است. در این موزه، گونه های مختلفی از پروانه ها پرورش، تولیدمثل و نگهداری می شوند. پروانه های رنگارنگ دارای سایزهای مختلفی است و در هنگام ورود به این موزه فردی به عنوان راهنما شما را همراهی خواهد کرد و در طول بازدید در مورد تعداد و گونه های مختلف در این خانه اطلاعات خواهند دارد. در خانه پروانه ها تجربه ای رنگارنگ و زیبا در انتظار شماست.

گروستان نکروپولیس

قبرستانی در قسمت غربی شهر وارنا قرار دارد که زندگی مردم قبل از تاریخ را به نمایش گذاشته است. قبرهایی در این مکان کشف شده اند که در کنار اسکلت ها طلاهای متعددی دیده می شود و این قبر نشان گر وجود تمدن ثروتمند در دوران قبل از میلاد بوده است، یعنی چیزی حدود ۶ میلیون سال قبل.

این منطقه به شهر مردگان نیز شهرت دارد و موسس این موزه فردی به نام دیمیتارزلاتسکی بوده است و با کشف ۲۹۴ قبر تاکنون توانسته نمونه هایی از مس و طلا و سفال و سنگ استخراج کند و با تحقیقات انجام شده بر روی این کشفیات به مصر باستان رسیده اند.

کلیسای جامع وارنا

کلیسای جامع وارنا در قرن ۱۹ میلادی ساخته شده و با نام های دیگری مانند کلیسای جامع ارتدوکس و کلیسای ویرجین شناخته می شود. بنای اولیه این کلیسا به دستور شاهزاده الکساندر باتنبرگ و با معماری ماس و الهام گرفته از کلیسای کاخ پترهوف در سنت پترزبورگ در سال ۱۸۸۰ ساخته شده است و به عنوان نماد وارنا محسوب می شود.

کلیسای جامع شهر وارنا شامل نقاشی‌ های دیواری، شیشه‌ های رنگ آمیزی شده و برج ناقوس است. در حالت کلی، ساختمان باشکوه این کلیسا یکی از پربازدیدترین کلیساهای ارتدوکس به شمار می رود. همچنین یکی دیگر از زیبایی های این کلیسا، لوسترهای بسیار بزرگ و چوبی هستند که عظمتشان همگان را مجذوب خود می کند. برای تماشای شهر وارنا از بالای این کلیسای بی نظیر می توانید از ۱۳۳ پله بالا رفته و به برج ناقوس برسید تا از ارتفاع ۳۸ متری نمای دلربایی از شهر را تماشا کنید.

کلیسای جامع وارنا

کاخ اکسینوگراد

کاخ بی نظیر اکسینوگراد به عنوان اقامتگاه تابستانی شاهزاده اول بعد از آزادسازی کشور بلغارستان در سال ۱۹۷۸ ساخته شده است. این کاخ با شهر وارنا حدودا ۸ کیلومتر فاصله دارد و برای بازدید باید از شهر خارج شوید. این کاخ در ابتدا با نام ساندوروف مشهور بوده است اما در سال های بعد، ملکه بلغارستان آن را به نام فعلی تغییر داد و به توسعه این کاخ پرداختند، به طوری که از اقامتگاه سلطنتی فرانسه قطعاتی آورده شد و با معماری بلغاری و وینی به عنوان یکی از بهترین نمونه های معماری به شمار می رود.

صومعه آلادژا

در شهر وارنا صومعه زیبایی به نام آلادژا وجود دارد که قدمت این صومعه به قرون وسطی و مسیحی ارتدکسی بر می گردد. همانند صومعه آلادژا به تعداد انگشت شمار وجود دارد که بهتر است فرصت بازدید از این جاذبه دیدنی را از دست ندهید.

این مکان تاریخی در ۱۷ کیلومتری شمال وارنا واقع شده و فاصله اندکی تا سواحل ماسه های طلایی دارد. منظور از این نامگذاری نیز به زمان عثمانی بر می گردد که در زبان ترکی به معنای رنگارنگ است و دلیل انتخاب این نام نیز به خاطر وجود نقاشی های رنگارنگی است که بر روی دیواره های این غار دیده می شوند.

صومعه آلادژا بر روی صخره ای واقع شده و طول آن نیز ۲۵ متر است، به طوری که در طبقه پایین این صومعه می توانید اتاق های راهبان، آشپزخانه و اتاق غذاخوری، یک کلیسای کوچک را ببینید و طبقه بالا نیز به طور کامل به کلیسا اختصاص داده شده است.

پارک آبی آکوا پلیس

یکی از هیجان انگیزترین جاذبه های وارنا پارک آبی آکواپلیس است که در منطقه گلدن سندز قرار دارد. آکوا پلیس اولین پارک آبی در منطقه وارنا است که دارای سرگرمی های متنوعی بوده و برای گردشگران تفریحات هیجان انگیز زیبایی آماده کرده اند.

این پارک چشم اندازی خیره کننده به منطقه جنگلی وارنا دارد و به همین جهت لقب زیباترین پارک آبی شرق اروپا را از آن خود کرده است. همچنین لازم به ذکر است که در این پارک چندین سرسره و استخر وجود دارند که آدرنالین خونتان را بالا خواهند برد. بخش های هیجان انگیز این پارک آبی عبارتند از قلعه های قدیمی، چشمه، آبشار، جکوزی، دریاچه مصنوعی و همچنین برای علاقه مندان به صخره نوردی نیز زیر نظر مربیان انجام می گیرد.

ساعت بازدید: پارک آبی به دلیل شرایط آب و هوایی دارای ساعت کاری متفاوتی است؛ به طوری که در سه ماهه تابستان از ۱۰ صبح تا ۷ عصر و در در بقیه ماه ها از ۱۰ صبح تا ۶ عصر است.

پلانتاریوم وارنا

پلانتاریوم وارنا به عنوان بهترین رصد خانه کشور بلغارستان در شهر وارنا فعالیت دارد و علاقه مندان به نجوم و ستاره شناسی می توانند با تلسکوپ های مدرن و مجهز موجود در این رصد خانه سیارات و ستارگان را مشاهده کنند، همچنین یک دستگاه مخصوص و بسیار پیشرفته نیز در این رصد خانه وجود دارد و به وسیله آن می توانید منظومه شمسی را از فاصله ۵ کیلومتری تماشا کنید.

همچنین این رصدخانه به عنوان مجموعه ای فرهنگی مانند مرکز فستیوال و کنگره در وارنا محسوب می شود و به دلیل انفجار اولی ماهواده مصنوعی کره زمین در این رصدخانه از اهمیت زیادی برخوردار است. رصدخانه پلانتاریوم علاوه بر گردشگران میزبان دانشمندان زیادی از سراسر دنیاست.

پلانتاریوم وارنا

جنگل سنگی

یکی دیکر از جاذبه های دیدنی شهر وارنا جنگل سنگی نام دارد و بازدید از این جاذبه دیدنی به همه گردشگران توصیه می شود. جنگل سنگی به عنوان زیباترین پدیده‌ های طبیعی است که در فاصله ۱۸ کیلومتری از شهر وارنا قرار دارد. حدود ۵۰ میلیون سال پیش به جای جنگل دریا بوده است که با گذر زمان و عقب نشینی دریا، صخره‌ ها و سنگ‌ های آهکی بیرون زده اند و در نهایت در سال ۱۹۳۷ به عنوان نخستین میراث طبیعی کشور بلغارستان معرفی شده است.

پارک ملی طبیعی ماسه طلایی

پارک طبیعی وارنا با شن‌ های طلایی در منطقه جنگلی حفاظت شده قرار دارد و پوشش گیاهی این پارک شبیه به جنگل‌ های استوایی است که بیش از ۵۰۰ گونه گیاهی و ۱۰۰ نوع پرنده در این پارک زندگی می کنند. همچنین در این پارک پنج مسیر دوچرخه سواری وجود دارد که در صورت تمایل می توانید دوچرخه کرایه کنید و به گشت و گذار بپردازید.

در پارک طبیعی چندین چشمه آب گرم نیز به چشم می خورند که خاصیت درمانی داشته و محیطی بسیار آرامبخش در این چشمه ها حاکم است. همچنین در ادامه گشت و گذار در این پارک سنجاب های بامزه ای را خواهید دید که می توانید از آن ها عکس های یادگاری بگیرید یا اینکه از کوچه های سرسبز و گیاهان سبز و شاداب عبور کرده و به آلاچیق های تعبیه شده برسید و برای مدتی هم که شده در محیطی ساکت و پر از آرامش استراحت کنید.

باغ وحش وارنا

باغ وحش وارنا در باغ دریایی این شهر واقع شده است و دارای حیوانات متعددی است که ساعت ها می توانید در این منطقه به گشت و گذار بپردازید و لذت ببرید. این باغ وحش زیبا در بین سال های ۱۹۵۸ تا ۱۹۶۱ با تلاش های دو معمار ساخته شده است.

حیوانات این باغ وحش نیز از باغ وحش صوفیه و سایر باغ وحش های کشور بلغارستان آورده شده اند و امروزه بیش از ۷۰ گونه مختلف حیوانی در این باغ وحش زندگی می کنند. در سال ۲۰۱۳ نیز بیش از ۱۰۰ پرنده حفاظت شده به این مجموعه اضافه شده اند. با گشت و گذار در این باغ وحش می توانید حیواناتی نظیر شیر، ببر، کانگرو، پلیکان، میمون، قو، پلنگ، پنگوئن، شتر، آهو و بسیاری از حیوانات دیگر را از نزدیک تماشا کنید.

دلفیناریوم

یکی از جاذبه‌ های مشهور وارنا، بخش دلفیناریوم در باغ دریایی است که نمایشی حدودا ۴۰ دقیقه ای هنرنمایی دلفین ها وجود دارد. دلفیناریوم وارنا مکانی بی نظیر و زیبا در شبه جزیره بالکان است و از سال ۱۹۹۲ فعالیت دارد. بازدید از این مکان به همه مسافران مخصوصا آنهایی که به همراه خودشان کودک دارند، توصیه می شود. دیوارهای این مجموعه از جنس شیشه و آلومینیوم هستند و به شکل مکعب ۳۰ متر در ۱۴ متر دارای ظرفیت ۱۲۰۰ نفری هستند.

در این بخش علاوه بر تماشای دلفین ها می توانید به این حیوانات باهوش نزدیک شوید و لمسشان کرده و عکس یادگاری بگیرید. در قسمت شرقی دلفیناریوم نیز کافه ای وجود دارد که دارای پنجره های بزرگی مشرف به استخر دارد که از این قسمت می توانید دلفین های زیر آب را تماشا کنید. با بازدید از دلفیناریوم می توانید تجربه ای جالب و خاطره انگیز برای خودتان و فرزندانتان خواهد بود.

باغ دریایی وارنا

باغ دریایی وارنا به عنوان پارکی عمومی محسوب می شود که در طی سال مسافران و گردشگران زیادی از این پارک بازدید می کنند. این باغ جذاب در خط ساحلی دریای سیاه قرار دارد و شامل پوشش گیاهی سرسبزی است. در ابتدا، در این محل پارک کوچکی تاسیس شده که بعد از استقلال بلغارستان در سال ۱۸۷۸ باغ دریایی افتتاح گردیده است و با آغاز قرن بیستم نیز بازسازیی های اساسی انجام گرفته و چندین تندیس از افراد برجسته رنسانس در قسمت های مختلف پارک قرار داده شده است.

در معماری این باغ از هنر بی نظیری استفاده شده و در طی سال ها، آکواریوم و چندین فواره بزرگ نیز به این مجموعه اضافه شده اند. بازدید از باغ دریایی وارنا در تمام فصل های مناسب است، همچنین مسیری زیبا برای پیاده روی در این باغ در نظر گرفته شده است تا لحظاتی عالی تجربه کنید.

همچنین آکواریوم جذابی نیز در داخل باغ دریایی وارنا ساخته شده است که دارای چندین سالن بوده و شامل نمایش گیاهان دریایی است. همچنین در این مجموعه دلفیناریوم و باغ وحش بی نظیری نیز وجود دارند که در ادامه به توضیح هرکدام می پردازیم.

چرا گردشگران عاشق وارنا می شوند؟

وارنا را نگینی خوشرنگ در کرانه دریای سیاه می نامند. سفر به این شهر اروپایی هزینه های بسیار مناسب و منصفانه ای دارد و با هزینه ای معقول می توانید به یکی از زیباترین شهرهای ساحلی سفر کنید. سواحل وارنا بسیار متعدد هستند و هرکدام زیبایی خاص خود را دارند و می توانید همراه با خانواده و دوستان تفریحی آفتابی و لذتبخش را در این سواحل تجربه کنید.

شهر وارنا امنیت بسیار بالایی دارد و به ویژه در سواحل وارنا می توانید این حس امنیت را کاملا احساس کنید. به همین دلیل سفر به وارنا برای افرادی که تنها سفر می کنند و همینطور خانواده ها مقصدی ایده آل است. با هر بودجه ای که به وارنا سفر کنید می توانید سفری خاطره انگیز و لذتبخش داشته باشید. رستوران، هتل و اقامتگاه و تفریحات مختلف با قیمت های متفاوت در وارنا وجود دارد که با توجه به هزینه و بودجه سفر می توانید آن ها را انتخاب کنید. تورهای رایگانی در وارنا برگزار می شود که می توانید از آن ها استفاده کنید.

وارنا نگینی خوشرنگ در کرانه دریای سیاه

بحث پایانی

در پایان می توان گفت شهر وارنا به عنوان یکی از شهرهای بسیار مناسب برای گردش و تفریح، دارای خدمات رفاهی و امکانات متفاوتی می باشد. تور های مختلف گردشگری می توانند انواع هتل های مختلفی که در این شهر موجود می باشد را برای افراد تهیه نمایند. گفتنی است رستوران های مختلف، مکان های گردشگری متفاوت و بسیاری دیگر از امکانات در این شهر، برای توریستان مختلف از سراسر کشورهای دنیا آماده شده است.

توصیه ما به افرادی که قصد سفر به این شهر را دارند، این است که حتماً با استفاده از یک تور لیدر از جاذبه های گردشگری شهر وارنا و چگونگی گشت و گذار در بازارها و دیگر مکان ‌های این شهر اقدام نمایند. امیدواریم که توانسته باشیم این نکات مهم در مورد شهر وارنا را به افراد ارائه داده باشیم. از اینکه تا پایان با ما همراه بودید سپاسگزاریم.


وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو