موزه نان

موزه نان مشهد، موزه ای دیدنی در شهری مذهبی / کشور ایران / شهر مشهد

آیا شما نیز به دنبال بازدید از موزه نان مشهد هستید؟ آیا می دانید که بهترین و مناسب ترین زمان بازدید از موزه نان مشهد چه زمانی می باشد؟ از شما دعوت می شود که ما را تا آخر مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات بسیار جالبی را در این خصوص به دست آورید.

شهر مشهد یکی از مهمترین و پربازدیدترین شهرهای کشور به شمار می آید که سالانه از میلیون ها گردشگر و زائر استقبال و پذیرایی می کند. این شهر با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جلب کند که از مهمترین این جاذبه ها می توان به موزه های تاریخی مشهد اشاره نمود. یکی از موزه های بی نظیر و شگفت انگیز مشهد نیز موزه نان می باشد که این موزه اولین موزه کشور و خاورمیانه در این زمینه است و به همین جهت نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

موزه نان در مشهد در سال 1390 تاسیس شد و یکی از جدیدترین موزه های کشور محسوب می شود و در آن تمام نکات و ابزار آلات مربوط به تهیه گندم، آرد و نان را می توانید مشاهده کنید. توجه داشته باشید که نان یکی از مهمترین و اصلی ترین غذاهای موجود در کشور است که در طی قرون بر سر هر سفره ای نقش اساسی داشته و در فرهنگ ایرانی ها از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین جهت نیز برای ترویج فرهنگ و اهمیت بسیار بالای نان تصمیم به طراحی و احداث موزه نان مشهد داشتند.

موزه نان در مشهد

موقعیت جغرافیایی موزه نان در مشهد

این موزه در سال های اخیر یکی از پربازدیدترین و پرطرفدارترین موزه های شهر مشهد است به طوری که هر مسافر و گردشگری که قصد بازدید از این شهر را دارد به دنبال فرصت مناسبی می باشد تا بتواند به راحتی از این موزه نیز بازدید داشته باشد. یکی از مهمترین عواملی که سبب شده است تا بازدیدکنندگان علاقه زیادی را به بازدید از این موزه از خود نشان دهند، دسترسی و موقعیت جغرافیایی این موزه می باشد. آدرس موزه مشهد را می توانید به صورت زیر داشته باشید:

  •  آدرس: شهر مشهد، بزرگراه آسیایی 17 کیلومتر، سه راهی فردوسی، کوچه شهید یزدی، کارخانه گندم دشت
  •  مدت زمان بازدید از موزه نان مشهد: در حدود 1 تا 2 ساعت
  •  ساعات بازدید از موزه نان مشهد: هر روز از ساعت 7 صبح تا 2:30 بعد از ظهر می باشد البته روزهای تعطیل نیز برای بازدید تعطیل خواهد بود.

شما نیز می توانید با در دست داشتن اطلاعات فوق، به راحتی و در زمان مورد دلخواه خود از موزه نان مشهد بازدید داشته باشید و یکی از بهترین لحظات را برای خود به ارمغان بیاورید.

موزه نان در مشهد

معماری موزه نان مشهد

معماری و طراحی داخلی موزه نان در مشهد نیز یکی دیگر از مهمترین خصوصیات بارز و بی نظیر این موزه به شمار می آید به طوری که شما می توانید به محض ورود به این موزه شاهد تصاویر و مانکن هایی باشید که هر کدام مشغول به کاری بوده و حس بسیار عجیبی را به بازدیدکنندگان القا می کنند.

مواد و مصالح اولیه که در ساخت این موزه از آن استفاده شده است، خشت و کاهگل می باشد. ابعاد سالن مربوطه نیز در حدود 27 متر * 20.5 متر می باشد که گردشگران به محض ورود به موزه و به فضای ورودی موزه به ترتیب به فضاهای دیگری از جمله فضای خاک، قسمت آب، قسمت آتش و بخش گالری عکس ها می رسند و می توانند در کل این موزه از سه مرحله کاشت، داشت و برداشت گندم را مشاهده نمایند. استفاده از آسیاب بادی های دستاس های بسیار متنوع و کوچک در فضای این موزه زیبایی و جذابیت بسیار خاصی را به وجود آورده است.

bread museum Mashhad

نمایش زیباترین ابعاد فرهنگ ایرانی در موزه نان مشهد

بی شک نقش و اهمیت موزه نان در صنعت گردشگری مشهد، امری غیر قابل انکار می باشد به ویژه گردشگران خارجی وقتی از این موزه بازدید می کنند احساس رضایت پیدا کرده و بیشتر و از نزدیک تر می توانند با یکی از مهمترین ابعاد فرهنگ ایرانی آشنا شوند.

موزه نان در مشهد یکی از زیباترین ابعاد فرهنگ اصیل ایرانی را به تصویر کشانده است و هر گردشگری که از این موزه بازدید می کند می تواند شاهد تمام زحماتی که سبب می شود تا نان مورد علاقه بر سر سفره های شما قرار بگیرد، باشند.

بهترین زمان بازدید از موزه نان

اگر شما نیز به دنبال بهترین زمان بازدید از موزه نان هستید، می توانید هر فصلی از سال را به این منظور انتخاب کنید. توجه داشته باشید که یکی از بهترین و مناسب ترین زمان بازدید از موزه نان مشهد هم اکنون می باشد و شما می توانید با تنظیم یک برنامه ریزی بسیار مناسب، یکی از هیجان انگیزترین و متفاوت ترین سفرهای خود را به سوی شهر مشهد برگزار کنید و از موزه نان مشهد نیز در اسرع وقت بازدید به عمل آورید.در بازدید از این موزه بسیار زیبا توصیه می شود که دوربین عکاسی حرفه ای خود را به همراه داشته باشید تا بتوانید زیباترین تصاویر را به ثبت برسانید.

موزه نان در مشهد

بازدید از موزه نان مشهد با تور مشهد

اگر قصد بازدید از این موزه را دارید، می توانید با شرکت در یکی از تورهای مختلف مشهد، از این موزه تخصصی بازدید داشته باشید.بسیاری از تورهای شهر مشهد بازدید از موزه نان مشهد را در اولویت های برنامه سفر خود قرار داده اند و شما می توانید به راحتی و بدون نگرانی از بهترین زمان بازدید این موزه، از این مکان بازدید داشته باشید. از مهمترین نان هایی که در این موزه می توان طرز تهیه آنها را مشاهد کرد می توان به نان سنگک، نان تنوری سفالی و نان تنوری ساج اشاره کرد.

دیگر جاذبه های دیدنی مشهد :

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو