دسته‌بندی نشده

40 واقعیت جالب در مورد سوئیس

همه ما سوئیس را به عنوان کشور شکلات، ساعت و بانک می‌شناسیم، اما شرط می‌بندیم که شما هیچ ایده‌ای از 40 واقعیت جالب در مورد سوئیس ندارید. اینها برخی از حقایق فرهنگ سوئیس، ویژگی های عجیب، اختراعات و موارد دیگر است.

1- ازدواج دیر سوئیسی ها

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، میانگین سن ازدواج برای مردان سوئیسی 31 و برای زنان 29 سال است. از سوی دیگر، The Local CH گزارش می دهد که میزان طلاق در سوئیس حدود 40 درصد است و طبق گزارش آژانس اطلاعات مرکزی، میانگین سن زنان سوئیسی برای داشتن اولین فرزند 30 سال است که آنها را مسن ترین زنان می کند.

ازدواج دیر، یکی از 40 واقعیت جالب درمورد سوئیس

2- آزمایشگاه سرن در سوئیس

آزمایشگاه فیزیک ذرات پیشرو جهان سرن در مرزهای سوئیس واقع شده است. یافتن دانشگاه های سوئیس برای دانشجویان بین المللی یک انتخاب عالی و آسان خواهد بود زیرا مدارک تحصیلی سوئیس در STEM معتبر هستند و بورسیه های تحصیلی زیادی ارائه می دهند.واین مورد یکی از 40 واقعیت جالب در مورد سوئیس است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای هند و شرایط گرفتن آن برای سفر✔️

آزمایشگاه سرن در سوئیس

3-دانشگاه های ارزان و بدون هزینه

به عنوان مثال در دانشگاه برجسته ژنو، شهریه 500 فرانک در هر ترم است که به معنای 1000 فرانک برای یک سال تحصیلی است. این محدوده قیمتی عموما در دانشگاه های دولتی دیده می شود، اما به راحتی می توانید خصوصی های گران تری را پیدا کنید.

3-دانشگاه های ارزان و بدون هزینه

4-دارای 7000 دریاچه

دریاچه های سوئیس بهترین دریاچه ها برای شنا هستند و شما انتخاب های زیادی دارید. دریاچه ژنو با مساحت 580.03 کیلومتر مربع بزرگترین دریاچه سوئیس است و با فرانسه مشترک است (40.47٪ در قلمرو فرانسه است) جایی که به عنوان Lac Léman شناخته می شود. بزرگترین دریاچه به طور کامل در سوئیس، دریاچه نوشاتل با مساحت 218.3 کیلومتر مربع است.

5- دارای بیشترین اسلحه، اما کمترین جرم و جنایت

در میان کشورهای صنعتی، سوئیس یکی از بالاترین نرخ‌های مالکیت اسلحه را دارد. با این حال، این لزوماً نباید منجر به جنایت بیشتر شود. سوئیس تقریباً نیمی از مرگ و میر ناشی از اسلحه در ایالات متحده را دارد. سوئیس در واقع یکی از کمترین میزان جرم و جنایت را در بین کشورهای صنعتی دارد.

ذکر این نکته ضروری است که دلیل این تعداد زیاد افراد اسلحه دار در سوئیس، این است که این کشور دارای خدمت سربازی اجباری است. پس از اتمام خدمت، قرار است همه آنها تفنگ های تهاجمی یا تپانچه های خود را در خانه ببرند، البته بدون مهمات، یکی از 40 واقعیت جالب در مورد سوئیس می باشد.

5- مبتکرترین کشور جهان

در سال 2018، سوئیس برای هشتمین سال متوالی به عنوان نوآورترین کشور جهان در شاخص جهانی نوآوری رتبه اول را کسب کرد. به ویژه، اقتصاد کانتون وود دستخوش تغییرات عمده ای شده است. بر اساس یک مطالعه توسعه از اقتصاد مبتنی بر کشاورزی در سال 1860 به سرزمین استارت‌آپ‌های امروزی، اقتصاد وود اکنون یکی از بزرگ‌ترین و سریع‌ترین اقتصادهای سوئیس است، به لطف خدمات بزرگ آن.

7- مساحت جغرافیایی بسیار کوچک

مساحت سوئیس تقریباً 41277 کیلومتر مربع و جمعیت آن 8.67 میلیون نفر است. سوئیس در نقشه جهان در مقایسه با ایالت های ایالات متحده، کالیفرنیا تقریباً 10 برابر بزرگتر از سوئیس است. اگرچه هنوز برای چیزهای بسیار بیشتری شناخته شده است.

8- دارای 25 درصد مهاجر خارجی

سوئیس یکی از بالاترین نسبت های بین المللی را در بین همه کشورها دارد، حدود 24.6٪ در سال 2015. بیش از 80٪ از خارجی های ساکن در سوئیس از کشورهای اروپایی هستند و تقریبا نیمی از آنها فقط از فرانسه آمده اند.آلمان، ایتالیا، پرتغال. سوئیس با میانگین 19 ورودی به ازای هر 1000 نفر در سال 2014، در صدر کشورهای اروپایی مهاجر قرار دارد و بسیار بالاتر از آلمان (11)، بریتانیا (9.8)، اسپانیا (6.6) و فرانسه (5.1) قرار دارد.

بازدید از غار جعیتا، کاخ بیت الدین، بنای تاریخی بعلبک و دیگر جاذبه های گردشگری در تور بیروت✔️

9-کشوری با بالاترین کیفیت زندگی

سوئیس ممکن است برخی از گران ترین شهرهای جهان را برای زندگی داشته باشد.بر اساس گزارش پیشرفت اجتماعی، «پزشکی»، «تغذیه» و «دسترسی به دانش پایه» جایی است که در کشور می درخشد. شاخص کیفیت زندگی در سوئیس از 88.8 از 100 است. کیفیت عالی زندگی سوئیسی ها یکی از 40 واقعیت جالب در مورد سوئیس می باشد.

10-کم چاقی ترین کشور اروپایی

شاید هرگز به ذهن شما خطور نکرده باشد، اما دلیل دیگری که سوئیس کشور خوبی برای زندگی است، داشتن یک زندگی مناسب است. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، کشور سوئیس کم‌چاق‌ترین کشور اروپایی است که تنها 17.5 درصد از جمعیت آن چاق هستند. اگر در ایالات متحده زندگی می‌کردید، احتمال چاق شدن شما دو برابر بیشتر می‌شد، زیرا 33 درصد از کل کشور این کشور است.

کم چاقی ترین کشور اروپایی

11- یکی از گران ترین مکان ها برای زندگی

هر دو بررسی هزینه زندگی در سراسر جهان و نظرسنجی هزینه زندگی مرسر نشان دادند که زوریخ سومین شهر گران جهان است. زوریخ همچنین پرجمعیت ترین کانتون با 402762 سکنه است.

متوسط قیمت خانه در آنجا 13000 فرانک فرانک (13036 دلار) برای هر متر مربع است، در حالی که میانگین قیمت اجاره ماهانه: 2324 فرانک فرانک (2330 دلار) برای یک آپارتمان سه خوابه. با این حال، میانگین حقوق 103296 فرانک فرانک (103.298 دلار) است، بنابراین اینطور نیست که آنها بتوانند شکایت کنند.

12- دو شهر آن قابل زندگی ترین شهرهای جهان

مفهوم زیست پذیری ارزیابی می کند که کدام مکان ها در سراسر جهان بهترین یا بدترین شرایط زندگی را فراهم می کنند. آنها به پنج دسته کلی ثبات، مراقبت های بهداشتی، فرهنگ و محیط زیست، آموزش و زیرساخت نگاه می کنند. دو شهر زوریخ و ژنو از قابل سکونت ترین شهرها هستند.

13-این کشور ماشین جایزه نوبل است

سوئیس نه تنها به دلیل بانک هایش شناخته شده است، بلکه به عنوان یک بازیگر جهانی در زمینه دانشگاهی نیز شناخته شده است. بر اساس فهرست‌های ویکی‌پدیا ، دانشگاه‌های سوئیس برندگان نوبل متعددی تولید کرده‌اند، و بیشتر این برندگان جایزه نوبل دانشمندان هستند.

14-دارای چهار زبان ملی

چهار زبان ملی آنها عبارتند از: فرانسوی (20.4%)، آلمانی (64%)، ایتالیایی (6.5%) و رومانش (کمی بیش از 1%). بنابراین می‌توانید به‌عنوان یک بازدیدکننده یا مقیم خارجی احساس راحتی کنید، زیرا کاملاً قابل قبول است که کسی به شما چه می‌گوید، زیرا سوئیسی‌ها به هر حال سوئیسی را نمی‌فهمند.این مورد جزء 40 واقعیت جالب در مورد سوئیس می باشد.

15-امید به زندگی در آن بالاست

در دهه 1950، میانگین سنی 33 سال بود، اما هر سال در حال افزایش است. در سال 2015، میانگین سنی جمعیت سوئیس 42.2 سال بود. از سوی دیگر، سوئیس بالاترین درصد افراد بالای 100 سال در اروپا را دارد و پس از ژاپن دومین کشور امید به زندگی را دارد. البته، با در نظر گرفتن پاکیزگی هوا، فراوانی مسیرهای پیاده‌روی و در دسترس بودن مراقبت‌های بهداشتی با کیفیت بالا، عمر طولانی خواهند داشت.

16-داشتن کمتر از 15 درصد ازکوه های آلپ

کوه های آلپ سوئیس نقطه برجسته هر تور به سوییس است. حتی با وجود اینکه کمتر از 15 درصد از رشته کوه های آلپ در داخل سوئیس قرار دارد، این کشوری است که مردم بیشترین ارتباط را با کوه های آلپ دارند.

کوه های آلپ سوئیس

17- نرخ پایین بیکاری

در آمار سال 2017، نرخ بیکاری سوئیس تنها به 4.8 درصد رسید. این رقم کم به دلیل اقتصاد نسبتاً رونق و باثبات آن است. اکثر کارگران شاغل در کشور دارای سطح تحصیلات نسبتاً بالایی هستند و متخصص هستند، که اساساً به کشور اجازه می دهد مشاغل سطح بالا با دستمزدهای بالاتر ارائه دهد و اغلب سطح بالاتری از بهره وری و کارایی را تضمین می کند.

18- بالاترین حقوق و امنیت شغلی

یکی از 40 واقعیت جالب در مورد سوئیس، ثبات اقتصادی، بر اساس یک نشریه OECD، بزرگسالان سوئیسی به طور متوسط بیشترین مقدار پول را در مقایسه با میانگین میزان پول در سرتاسر جهان دارند، و پیشی گرفتن از کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، سوئیس سومین بالاترین حقوق و امنیت شغلی را دارد.

19-دارای 208 کوه و مرتفع ترین قله در اروپا

سوئیس کوه های متعددی با ارتفاع بیش از 3000 متر را در خود جای داده است. یک تجربه زیبا برای کوهنوردان است، یک راهپیمایی 12 روزه در آلپ که شما را مستقیماً به ماترهورن شناخته شده می‌برد. سوئیس با 48 قله بالای 4000 متر بیش از هر کشور دیگری در اروپا قله مرتفع دارد.

20- خودکشی در آن قانونی است

طبق قوانین سوئیس، هرکسی که عقل سلیم داشته باشد و در یک دوره زمانی دائماً آرزوی پایان دادن به زندگی خود را ابراز داشته باشد، می‌تواند درخواست مرگ داوطلبانه کمکی یا AVD کند. با این حال، افراد باید با دست خود خودکشی کنند، مثلاً با مصرف خود دارو.این مورد جزء یکی از 40 واقعیت جالب در مورد سوئیس است.

این منجر به هجوم افرادی به نام «گردشگران انتحاری» شده است که به سوئیس، عمدتاً به کانتون زوریخ، تنها با هدف خودکشی می‌آیند. در مجموع 956 نفر (539 زن و 426 مرد) در سال 2015 طبق آمار رسمی از این خدمات استفاده کردند که از 187 نفر در سال 2003 افزایش یافته است.

روندی به طور پیوسته در حال افزایش است، اگرچه کمک به خودکشی هنوز تنها نسبت کمی از تمام مرگ و میرها در این کشور است. بنابراین هزینه کل 7500 فرانک بدون خدمات تشییع جنازه و اداری و 10500 فرانک با این خدمات است – معمولاً پیش پرداخت می شود.

21- کل مرگ و میرهای آن ناشی از بیماری قلبی

آخرین بررسی علت مرگ از سوی اداره آمار فدرال نشان داد که 21512 – یا یک سوم کل مرگ و میرها در سوئیس در سال 2013 – می تواند به بیماری قلبی بازگردد. با این حال، این رقم از 20 سال پیش که به 41 درصد رسیده بود کاهش یافته است. سرطان عامل 26 درصد دیگر مرگ و میرها بود.

سرطان ریه که بیش از 40 سال است کشنده ترین نوع بیماری در سوئیس بوده است، در سال 2013 جان 3200 نفر را گرفت.با توجه به پیری جمعیت سوئیس، تعداد مرگ و میرهای مرتبط با زوال عقل در حال افزایش است. در سال 2013، نزدیک به 6000 مرگ در کشور عامل مستقیم زوال عقل بود، در حالی که این رقم در سال 1995 به 2100 رسید.

22-دارای گران ترین گوشت های جهان

124 درصد گرانتر از میانگین قیمت اروپایی است. نیم کیلوگرم گوشت حدود 12-14 فرانک است. یک استیک 200 گرمی کنتاکی در یک رستوران سوئیسی در نزدیکی فرودگاه زوریخ 37.50 فرانک (38 دلار) است، در حالی که یک استیک بزرگتر 250 گرمی آرژانتینی در استیک‌خانه‌ای درست در بالای مرز آلمان در سینگن، 20.90 یورواین دو برابر قیمت، در سوئیس است.

تعرفه‌های بالای سوئیس بر واردات مواد غذایی و نوشیدنی برای محافظت از کشاورزان محلی که معمولاً مزارع کوچک‌تری نسبت به رقبای بین‌المللی دارند.

جهت اخذ ویزای چین با کارشناسان ما در ارتباط باشید و به راحتی ویزای خود را اخذ نمایید.

23-نرخ پایین فقر و افرادفقیر در سوئيس

حدود 530000 نفر در سوئیس بر اساس درآمد ماهانه 2219 فرانک (2275.40 دلار) برای افراد مجرد و 4031 فرانک برای خانواده های دارای دو بزرگسال و دو کودک به عنوان در خط فقر زندگی می کنند. این 6.6 درصد از جمعیت است – در مقایسه با 9.3 درصد در سال 2007.

نسبت جمعیت سوئیس که در فقر شدید زندگی می کنند (4.6٪) یکی از کمترین ها در اروپا است (18.6٪ میانگین). حدود 9.7٪ از جمعیت سوئیس نمی توانند یک هفته تعطیلات را در خارج از کشور بگذرانند – میانگین اروپا 36.9٪ است.

24- 5 شهر آن دارای گران قیمت قهوه سوئیسی

استارباکس به‌عنوان عاملی در این شاخص انتخاب شد، زیرا در دسترس‌ترین و با قیمت‌ترین زنجیره قهوه در سرتاسر جهان است و به همین دلیل فشارسنج اقتصادی جالبی را بین کشورها ارائه می‌دهد. تفاوت در قیمت گراند لاته از 1.21 پوند در برزیل تا 5.72 پوند در سوئیس متغیر بود که تقریباً 400 درصد افزایش قیمت داشت.

25-دارای انرژی هسته ای

به دلیل قوانینی که همه را ملزم می کند به پناهگاهی در ساختمان خود یا نزدیک آن دسترسی داشته باشند، به اندازه کافی پناهگاه های ریزش هسته ای وجود دارد که بتواند کل جمعیت انسانی آن را در خود جای دهد. ارتش سوئیس پناهگاه‌های توپخانه‌ای کاملاً مجهز را که به شکل خانه‌های روستایی عجیب در می‌آیند، در وسط روستاهای پرجمعیت نگهداری می‌کند.40 واقعیت جالب در مورد سوئیس، نیز انرژی هسته ای این کشور است.

انرژی اتمی سوئيس

26-محل ساخت بهترین ساعت های مارک جهان

احتمالاً شما هم این یکی را می‌شناسید، اما داستان ساعت‌هایی است که ما استفاده می‌کنیم و دوستشان داریم… زمانی که کالوینیست‌ها استفاده از جواهرات را در سال 1541 ممنوع کردند، طلاسازان و جواهرسازان در ژنو به اختراع ساعت‌ها فکر کردند، زیرا ساعت‌های کاربردی قابل قبول بود. از آن زمان، ثابت کرده است که یکی از موفق ترین صنایع کشور است و به عنوان چهارمین صادرکننده بزرگ، سوئیس به جایگاه فعلی رسیده است.

27- دارای بهترین شکلات های دنیا

یکی از 40 واقعیت جالب در مورد سوئیس در سطح بین المللی به دلیل شکلات باکیفیت خود شناخته شده است، اما آیا می دانید چقدر شکلات در آنجا ساخته و مصرف می شود؟ تقریباً 180000 تن شکلات تهیه می شود و برای هر نفر حدود 11 کیلو شکلات در سال خورده می شود. حتی یک قطار شکلاتی وجود دارد!

28-سازگار و دوستدار محیط زیست

سوئیس یکی از پیشتازان جهان در بازیافت و مدیریت زباله است. سوئیسی ها با موفقیت زباله های آلی و قابل بازیافت را جدا و بازیافت می کنند و بقیه را به انرژی تبدیل می کنند. علاوه بر این، سوئیس تقریباً تمام برق سازگار با CO2 را در اختیار شهروندان خود قرار می دهد. همانطور که FDFA گزارش می دهد، از سال 2011، سوئیس یک فرآیند انتقال انرژی (“استراتژی انرژی 2050”) را آغاز کرده است که هدف آن حذف تدریجی انرژی هسته ای است.

29- زادگاه صلیب سرخ، 40 واقعیت جالب در مورد سوئیس

شاید ندانید اما شباهت پرچم سوئیس است که ریشه های سوئیسی را نشان می دهد. صلیب سرخ 97 میلیون داوطلب دارد و در سال 1863 در ژنو سوئیس، جایی که مقر آن هنوز هم باقی است، تأسیس شد.یکی از 40 واقعیت جالب در مورد سوئیس می باشد.

ساختمان صلیب سرخ در سوئیس

30-ساخت اولین LCD توسط یک شیمیدان سوئیسی

آلبرت هافمن، شیمیدان سوئیسی، اولین سفر اسیدی را در سال 1943 انجام داد، زمانی که در بازل در حال انجام آزمایشات برای درمان میگرن بود که به طور تصادفی ترکیب ال اس دی را از طریق نوک انگشتان خود جذب کرد. بر اساس ویکی پدیا، ال اس دی برای اولین بار در ۱۶ نوامبر ۱۹۳۸ [۸۴] توسط شیمیدان سوئیسی آلبرت هافمن در آزمایشگاه های ساندوز در بازل، سوئیس به عنوان بخشی از یک برنامه تحقیقاتی بزرگ برای جستجوی مشتقات آلکالوئید ارگوت مفید پزشکی سنتز شد. خواص روانگردان ال‌اس‌دی 5 سال بعد زمانی که خود هوفمن به طور تصادفی مقدار نامعلومی از این ماده شیمیایی را بلعید کشف شد.

31-گذاشتن نام های بی معنی برای فرزندان خود ممنوع

در سوئیس، گذاشتن نامی که می تواند به علاقه کودک آسیب برساند، ممنوع است. این حق زمانی اعمال شد که مقامات، کریستین لاتربورگ، نوازنده سوئیسی را از صدا زدن دخترش «Lexicon» یعنی شیء، نه نام منع کردند.این مورد جالب یکی از 40 واقعیت جالب در مورد سوئیس است.

32-داری طولانی ترین تونل جهان

تونل گوتارد سوئیس طولانی ترین تونل در جهان است که 57 کیلومتر طول دارد (این تونل 7 کیلومتر طولانی تر از تونل مانش بین انگلیس و فرانسه است). تکمیل آن 17 سال طول کشید.
33- این خانه مشهورترین فرمول انیشتین است
آلبرت اینشتین فرمول معروف خود را برای هم ارزی جرم-انرژی E=MC2 در سوئیس توسعه داد. او پس از انصراف از تابعیت آلمانی برای اجتناب از انجام وظیفه نظامی، نظریه نسبیت خود را در حین تحصیل و زندگی در برن توسعه داد.

34- دارای مرتفع ترین ایستگاه راه آهن اروپا

بلندترین ایستگاه راه آهن اروپا در سوئیس و بر فراز Jungfraujoch با ارتفاع 3454 متر است.

اخذ اقامت اوکراین به آسانی در همیشه سفر✔️

35- خانه طولانی ترین پلکان جهان

این راه پله دارای 11674 پله و ارتفاع 1669 متر است که آن را طولانی ترین پله جهان تبدیل می کند. برای عموم آزاد نیست، اما یک بار در سال یک اجرای عمومی برای لذت بردن از این منظره (و کمی عرق کردن) وجود دارد.

طولانی ترین خانه های پلکانی جهان

36- یکی از باهوش ترین کشورها در ریاضیات و علوم

سوئیس در گزارش جدید سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) در رتبه‌بندی سیستم‌های مدارس کشورها بر اساس نمرات آزمون‌های ریاضی و علوم دانش‌آموزان در رتبه هشتم قرار گرفت.هوش مردم سوئیس یکی از 40 واقعیت جالب در مورد سوئیس می باشد.

37- جشنواره بالون هوای گرم وجود دارد

هر ژانویه، جشنواره رنگارنگ 9 روزه بالون های هوای گرم در کوه های آلپ برگزار می شود. این جشنواره در سال 1979 آغاز شد و از 40 واقعیت جالب در مورد سوئیس می باشد و هر سال این جشنواره شامل روز کودک است که در آن بادکنک‌ها به شکل شخصیت‌های کارتونی، بالون سواری و نمایش شبانه است.

جشنواره بالون هوای گرم در سوئیس

38-داشتن قوانین خاص برای حیوانات خانگی

سوئیس کشوری بسیار حیوان دوست است. سگ شما تقریباً در همه جا مجاز است با شما همراه باشد، در رستوران ها و هنگام خرید غیره، با این حال، آنها مالیات می گیرند (در برخی از کانتون ها بسته به اندازه و وزن سگ). قوانین مالکیت سگ شامل این است که آن ها باید بتوانند ورزش کنند، تماس روزانه با انسان داشته باشند و توسط دامپزشک چک شوند.

شرایط اپلای و هزینه مهاجرت و اخذ اقامت تحصیلی کانادا✔️

39- داری بلندترین سد جاذبه در کوه های آلپ

گراند دیکسنس با ارتفاع 285 متر و وزن کل 15 میلیون تن، بلندترین سد گرانشی جهان است. آب در حال ذوب یخچال های اطراف را جمع آوری می کند و می تواند تا 400 میلیارد لیتر آب را در خود نگه دارد. ساخت این سد بیش از 10 سال طول کشید و از هرم بزرگ مصر سنگین تر است.

40- یکشنبه های مقدس در سوئيس

یکشنبه‌ها در سوئیس به معنای عدم چمن‌زنی، عدم استفاده از لباس‌های شسته‌شده در بیرون، بدون چکش زدن یا هر چیزی است که همسایگان بتوانند بشنوند، ببینند یا به طور کلی آرامش را بر هم بزنند. کار کردن در روزهای یکشنبه بسیار بد است، پس فقط متعهد شوید که تنبل باشید، درها را قفل کنید، کتاب بخوانید یا یک روز آرام را با دوستان و خانواده بگذرانید.این مورد واقعا یکی از جالب ترین 40 واقعیت جالب در مورد سوئیس می باشد.

اگر قصد سفر به این کشور زیبا و صلح آمیز را دارید، امیدوارم این 40 واقعیت جالب در مورد سوئیس، شما را بیشتر با فرهنگ این کشور آشنا کند.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو