شهر ژنو

شهر ژنو / کشور سوئیس

شهر ژنو در دامنه کوهی بالای رودخانه رون که از دریاچه نشأت می‌گیرد، در کشور زیبای سوئیس نمایان می‌شود و خیابان‌های قدیمی خوش منظره و کوچه‌های پلکانی‌اش توسط کلیسای جامع تحت سلطه می‌باشند. سه طرف این شهر حلقه‌ای از ساختمان‌ها و خیابان‌های گسترده‌ای وجود دارد که استحکامات باستانی ژنو را دنبال می‌کنند.

مرکز تجاری پایین شهر قدیمی به طرف شمال و در محله سنت ژروه ( the Saint-Gervais quarter) قرار دارد و ساحل دریاچه نیز که در آن شاهد بسیاری از جاذبه‌های گردشگری ژنو خواهید بود، با تفرجگاه‌های زیبا، پارک‌ها و باغ‌ها پوشیده شده است. تمامی تور‌های دور اروپا در مسیر خود، حتما ژنو را خواهند دید.

جاذبه های دیدنی شهر ژنو

۱. معبد سنت پیِر- Temple de Saint-Pierre

قدمت کلیسای جامع سنت پیر به سال ۱۱۵۰ بر می‌گردد و به‌عنوان کلیسایی رومی در بالاترین نقطه شهر قدیمی ژنو جا گرفته و برخی از ویژگی‌های عناصر گوتیک را در خود جای داده است. در طول اصلاحات پروتستان که ژنو در آن نقش مهمی ایفا کرده است، نامش به معبد سنت پیر تغییر کرد و به یک کلیسای پروتستان تبدیل شد.

«جان کالوین» در اینجا از سال ۱۵۳۶ تا ۱۵۶۴ به خطبه خوانی پرداخته و پیروان او محراب، نقاشی‌ها، مجسمه‌ها را نابود کردند و تنها سرستون‌های حک شده و شیشه‌های رنگ آمیزی شده را از دکوراسیون اصلی آن دست‌نخورده باقی گذاشتند.

دو برج اصلی که قدمت آن‌ها به قرن ۱۳ می‌رسد، هرگز کامل نشدند (می‌توانید برای مشاهده‌‌ی نمایی زیبا از دریاچه و شهر به بالای یکی از آن‌ها بروید) و منار فلزی مخروطی در سال ۱۸۹۵ جایگزین برجی که در قرن ۱۵ در آتش سوزی از بین رفته بود، شد. شبستان نقاشی شده توسط ستون‌های عظیم خوشه‌بندی از راهرو جدا شده که انتهای آن به محل مخصوص گروه کُر و محراب نیم دایره‌ی قرن ۱۲ می‌رسد.

معبد سنت پیِر ژنو

۲. فواره‌ی آبی ژنو- (Jet d’Eau (Water Jet

در کنار موج‌شکنی متصل به بندر ژنو، فواره‌ی بزرگی از سطح دریاچه در ستونی ۱۴۰ متری به سمت بالا اوج می‌گیرد. این فواره به نمادی از ژنو و معروف‌ترین نشان اختصاصی‌اش تبدیل شده است. یک پمپ قدرتمند، حدود ۵۰۰ لیتر آب در ثانیه را به حرکت وا می‌دارد. اینجا همچنین چشم اندازی خوب از «بن د پاکی» (Bains des Pâquis) می‌باشد که محل مورد علاقه‌ی مردمِ محلی برای شنا، لذت بردن از سونا و یا استراحت در یک کافه است.

فواره‌ی آبی ژنو

۳. میدان بورگ دو فور در ژنو- Place du Bourg-de-Four

در قلب شهر قدیمی ژنو، در نزدیکی معبد سنت پیر، شما این محل معروف را پیدا خواهید کرد. احتمالاً اینجا قدیمی‌ترین میدان در شهر و قطعاً جذاب‌ترین آن‌هاست. این محل در موقعیت روم باستان قرار دارد و از قرن نهم به بعد بازار مهمی در آن برپا شده است. در قرن ۱۶، پروتستان‌های تبعید شده در اینجا پناه یافتند. امروزه گردشگران و مردم محلی این مکان دلنشین را به کافه‌ها و رستوران‌هایش می‌شناسند.

علاوه بر آب‌نمای قرن ۱۸، مجسمه‌ی کلمانتین (Clementine) توسط «هینتز شوارتز» در این میدان ایستاده است. کاخ دادگستری که از سال ۱۸۶۰ محل دادگاه می‌باشد (در اوایل سال 1700 به‌عنوان صومعه ساخته شد) در همین منطقه به چشم می‌خورد.

برای دریافت ویزای بلاروس ، با کارشناسان بخش ویزای همیشه سفر تماس بگیرید.

۴. ژقدن آنگله (باغ انگلیسی) و مرغ دریایی

در جنوب دریاچه‌ای که به‌عنوان ساحل چپ (Rive Gauche) شناخته می‌شود، تفرجگاه “دو لِک” (Promenade du Lac) از سمت شرق «پُل مون بلان (Pont du Mont-Blanc) و در کنار باغ انگلیسی (Jardin Anglais) دیده می‌شود؛ جایی که می‌توانید ساعت بزرگ گل را که به همان اندازه فواره آبی، مظهر شهر است، مشاهده کنید. ساعت، برای مشاهده آسان‌تر بر روی شیب خفیفی قرار دارد که با تغییر فصل چهره‌های رنگارنگی از خود به نمایش می‌گذارد.

همچنین در پارک، یادبودی ملی با چهره‌های تمثیلی از هلوتیا (Helvetia) و ژنو (Geneva)، جهت بزرگداشت ورود ژنو به کنفدراسیون سوئیس در سال ۱۸۱۴ قرار دارد. در امتداد ساحل جنوبی دریاچه چشم انداز پارک «د لا گرانژ » (Parc de la Grange)، همراه با یک باغچه گل رز و پارک «دز او ویو» (Parc des Eaux-Vives) با درختان باشکوه و زمینی پر از گل به چشم می‌خورد.

باغ ژقدن آنگله ژنو

۵. کاخ ملل در ژنو- Palais des Nations

مجموعه بزرگی از ساختمان‌های مرمری که کاخ ملل را تشکیل می‌دهند، مقر اروپایی سازمان ملل متحد می‌باشد، محلی که بعد از نابودی جامعه ملل که دفتر اصلی آن اینجا بود در نظر گرفته شد. به این ترتیب این مجموعه به یک مرکز دیپلماسی جهانی، بزرگ‌ترین مرکز سازمان ملل متحد پس از نیویورک، با عبور بیش از ۲۵،۰۰۰ نماینده در سال تبدیل شد. در یک تور با راهنما، می‌توانید با فعالیت‌هایی که در اینجا صورت گرفته آشنا شوید و فضای داخلی و آثار هنریِ اهدایی توسط کشورهای سراسر جهان را مشاهده کنید.

کاخ ملل در ژنو

۶. موزه هنر و تاریخ – Musee d’Art et d’Histoire

یکی از سه موزه بزرگ سوئیس، موزه هنر و تاریخ است که مجموعه استثنایی خود را مدیون ادغام چندین موزه منطقه‌ای، با کمک‌های مالی از مجامع خصوصی است؛ نتیجه‌ی آن به پوشش زمینه‌هایی از هنرهای زیبا و کاربردی، باستان شناسی، مجموعه‌ای از سلاح‌ها، گنجینه‌های هنری یونانی و رومی، آثار باستانی خاورمیانه و مدیترانه شرقی، سفال‌های رومی و اتروسک (Etruscan) و هنر مراسم تشییع جنازه مصر منجر گردیده است.

 موزه هنر و تاریخ ژنو


۷. بنای یادبود اصلاحات پروتستانی – Monument de la Réformation

از طریق دروازه ستون جنوب غربی هتل دو ویل (Hôtel de Ville)، گردشگاه (de la Treille) با درختان شاه بلوط پوشیده شده است و چشم‌اندازی از کوه سالیو (Salève) و جورا را ارائه می‌دهد. در مقابل دیوار پایین گردشگاه، در کنار پارک زیبای «باستیون» (Bastions)، بنای یادبود اصلاحات قرار گرفته که در سال ۱۹۱۷ با به رسمیت شناختن رهبری ژنو در اصلاحات پروتستان ساخته شده است. در میانه مجسمه‌هایی از «جان کالوین»، «گیوم فارل»، «تئودور د بیز» و «جان ناکس»، رهبران برجسته آن جنبش وجود دارد. در گنار آن دولتمردانی قرار گرفته‌اند که دلیل اصلاح کلیسا را ترویج داده‌اند، در انتها یادبود لوتر و زوئینگلی (Luther and Zwingli) وجود دارد.

رزرو بلیط هواپیما، با بهترین و ارزانترین قیمت، در آژانس هواپیمایی همیشه سفر، به صورت آنلاین و حضوری امکان پذیر است.

بنای یادبود اصلاحات پروتستانی

۸. موزه آریانا – Ariana Museum

این موزه در نزدیکی کاخ ملل قرار دارد، با مجموعه‌ای از ۲۵۰۰۰ نمونه از سوئیس، دیگر مناطق اروپا و شرق میانه و دور که به طور کامل به سرامیک و تولید شیشه اختصاص داده شده است. این اشیاء، تاریخ هنرهای سرامیک را از اوایل قرون‌وسطی تا قرن بیستم نشان می‌دهد. ساختمان این مجموعه بین سال‌های ۱۸۷۷ و ۱۸۸۴ به‌عنوان جایگاه مجموعه‌های خصوصی مؤسس آن، «گوستاو رویلیود» (Gustave Revilliod) ساخته شده است. او آن را جهت ترکیب سبک‌های معماری نئوکلاسیک و سبک جدید باروک گماشت که نتیجه آن گالری چشمگیری با سقفی گنبدی و ستون‌های زیبا شد. این موزه همچنین مقر آکادمی بین‌المللی سرامیک است.

موزه آریانا شهر ژنو


۹. باغ گیاه شناسی در ژنو – Jardin Botanique

جنوب شرقی آریانا، بین خیابان (de la Paix) و «شومن امپراطریس» (Chemin de l’Impératrice)، باغ گیاه شناسی ژنو نمایان است که در سال ۱۹۰۲ به جای باغ مشابه کوچک‌تری به نام (Parc des Bastions) تأسیس شد. گلخانه‌ها، پاسیوها و باغ‌ها حدود ۲۸ هکتار وسعت دارند و بیش از ۱۲،۰۰۰ گونه از گیاهان و درختان را پوشش می‌دهند. این باغ، گیاهانی از ارتفاعات بالای سوئیس را نشان می‌دهد و مجموعه گیاهان خشک آن با شش میلیون نمونه، یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌ها در جهان است. اینجا همچنین زیست‌گاه حیواناتی نظیر گوزن زرد و دیگر جانداران در ابعاد محدود است.

تحصیل در بلاروس در بهترین دانشگاه ها و با بهترین کیفیت، با کمترین هزینه امکان پذیر است.

۱۰. کوای دِ مون بلان در ژنو- Quai du Mont-Blanc

در امتداد ساحل شمالی دریاچه رایو دریت (Rive Droite)، «ک دو مون بلانش» (Quai du Mont-Blanc) در قسمت شمالی پل با نمایی از رشته کوه‌های مونت بلان دیده می‌شود. در اسکله‌ی مقابل هتل بوءریواژ (Beau Rivage)، ملکه الیزابت اتریش توسط یک آنارشیست ایتالیایی در سال ۱۸۹۸ ترور شد. از او در اینجا با بنایی تاریخی یاد می‌شود. فراتر از «کوای دِ مون بلان»، بنای یادبود با ابهت و زیبای «نیوبرانزویک» (Brunswick) قرار دارد که تماشای آن برای گردشگران خالی از لطف نخواهد بود.

کوای دِ مون بلان در ژنو

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو