ﻣﻌﺒﺪ ﭘﻮرا بساکی / کشور اندونزی / شهر بالی

دسته‌ها: جاذبه های بالی

یکی شهرهای مهم گردشگری اندوزی، شهر یا جزیره بالی می باشد. در این شهر جاذبه های بسیاری وجود دارد که می توان به ﻣﻌﺒﺪ ﭘﻮرا بساکی اشاره کرد که معبد مادر در شهر بالی می باشد و هر ساله افراد بسیاری از گوشه و کنار دنیا برای بازدید از این معبد و مراسم هایی مذهبی خاصی که در آن برگزار می شود می کشاند.

این معبد به عنوان جاذبه فرهنگی و گردشگری جهانی شناخته شده است. از این رو در اینجا بیشتر با ﻣﻌﺒﺪ ﭘﻮرا بساکی و ویژگی های آن آشنا خواهیم شد.

ﻣﻌﺒﺪ ﭘﻮرا بساکی بالی

ﻣﻌﺒﺪ ﭘﻮرا بساکی در کجا قرار دارد؟

کشور اندونزی واقع در جنوب شرقی آسیا از مقاصد مهم گردشگری می باشد. این کشور به واسطه طبیعت و ویژگی هایی که دارد مورد توجه قرار گرفته است.شهرهای زیبا و تاریخی کشور اندونزی خود مستقلا برای گردشگری مناسب می باشند و باید چند روزی را برای بازدید از شهرهای آن وقت گذاشت. یکی از این مناطق، جزیره و شهر بالی است.

جزیره بالی همیشه به واسطه طبیعت زیبا و آثاری که در آن است، مقصد گردشگران بسیاری از سراسر دنیا بوده است. طبیعت بکر و معابدی که در آن وجود دارد تحسین همگان را برانگیخته است.یکی از معابد معروف شهر بالی، ﻣﻌﺒﺪ ﭘﻮرا بساکی یا معبد مادر می باشد که حدود 1000 سال قدمت دارد. ﻣﻌﺒﺪ ﭘﻮرا بساکی در ارتفاعات 1000 متری و در کوهپایه آتشفشان آگونگ در ناحیه بساکیه واقع شده است.

تاریخچه معبد پورا بساکی

هر بنای تاریخی دارای پیشینه ای می باشد و بر اساس هدف و یا عقیده و یا داستانی ساخته شده است تا برای آیندگان باقی بماند.معابد هم با اینکه مکانی برای عبادت و مراسم مذهبی می باشند دارای پیشینه ای هستند که منجر به ساختن آن ها شده است.در مجموعه معابد پورا بساکی در  پورا باتو مادگ سنگ مقدسی وجود دارد که این محل را از سالیان گذشته مورد توجه و عبادت قرار داده است.

در قرن هشتم پس از میلاد یک راهب هندوستانی بر حسب الهامی که گرفته بود تصمیم گرفت که در اطراف آن خانه هایی را برای مردم بنا کند. معابد دیگر در سال های آتی ساخته شد.

برای سفر به بالی، ابتدا ویزای بالی را دریافت نمایید.

ویژگی های ﻣﻌﺒﺪ ﭘﻮرا بساکی چیست؟

همانطور که گفته شد این معبد بیش از هزار سال قدمت دارد که البته این معبد یکی از سه معبد اصلی در جزیره بالی می باشد. با ورود به محوطه این معبد با پلکانی زیبا مواجه خواهید شد که با بالارفتن از آن دروازه  ورودی مدور آجری به نام پوناپناتاران وجود دارد.

این معبد به دلیل اینکه در بالای کوهپایه ساخته شده است دارای حدود 1000 متر ارتفاع می باشد. ﻣﻌﺒﺪ ﭘﻮرا بساکی در طول سال محل انجام دعا و مراسم مذهبی می باشد و مکانی مقدس برای آیین های بودایی و هندو می باشد.

اگر می خواهید مراسم های خاص مانند مراسم های مذهبی و یا مراسم سالگرد تاسیس این معبد را نظاره گر باشید می توانید در تور بالی شرکت کرده و زمان مناسب را برگزینید.

چرا پورا بساکی را معبد مادر می خوانند؟

معبد پورا بساکی را به نام معبد مادر هم می شناسند. علت این نامگذاری این می باشد که این معبد از قدیمی ترین و مقدس ترین معابد در بالی می باشد و معابد دیگر در کنار این معبد ساخته می شود و هر ساله مراسم های مهم و مذهبی بسیاری در آن انجام می شود.از طرفی درون این معبد چهل و هشت معبد دیگر وجود دارد که خود نشان دهنده اهمیت این معبد می باشد که معابد دیگر زیر مجموعه آن می باشد.

سه خدای شیوا، ویشنو و برهما در این معبد وجود دارد. علاوه بر معماری جالب و قدیمی که این معبد دارد، محیط و فضای طبیعی اطراف آن که توسط گل ها و درختان منطقه کوهستانی پوشیده است، زیبایی این معبد را دو چندان کرده است و بازدید از آن را بسیار مسرت بخش تر ساخته است و هر بازدید کننده ای را به گرفتن عکس از این محیط ترغیب می کند.

زمان بازدید مناسب برای ﻣﻌﺒﺪ ﭘﻮرا بساکی اندونزی

یکی از مواردی که باعث می شود بازدید از مکانی برای ما لذت بخش تر باشد، زمان مناسب می باشد. شلوغی محیط، آب و هوای نامساعد، زمان نامناسبی در روز و یا موقع نامناسب در سال باعث می شود نه تنها به خوبی از مکان دیدن نکنیم بلکه خاطره ناخوشایندی هم ممکن است بعضا در ذهن ما ساخته شود.

همانطور که گفته شد جزیره بالی خود دارای شگفتی های بسیاری است که اگر زمان و فرصت کافی را برای  بازدید در نظر بگیریم حس زیبای این مکان نیز بیشتر به ما منتقل می شود.ﻣﻌﺒﺪ ﭘﻮرا بساکی در بالی خود به دلیل طبیعتی که اطراف آن را احاطه کرده است و ساختمان معابد، بسیار مکانی زیبایی می باشد.

برای اینکه بهترین بهره را از این مکان ببرید باید بدانید ساعات بازدید از  ﻣﻌﺒﺪ ﭘﻮرا بساکی از 8 صبح تا 5 بعدازظهر می باشد که اگر خوش شانس باشید و در زمانی که یکی از مراسم مذهبی برپا می شود در بالی باشید، تا 24 ساعت هم ﻣﻌﺒﺪ ﭘﻮرا بساکی باز می باشد.اما در بین ساعات گفته شده بهتر است صبح هنگام قبل از اینکه دیگر گردشگران در مکان حضور یابند و خدایان این معابد بیدار شوند به معبد زیبا بروید و علاوه بر بازدید از آن از منظره زیبای صبحگاهی آن هم لذت کافی را ببرید.

ﻣﻌﺒﺪ ﭘﻮرا بساکی بالی

اگر قصد بازدید از حات وحش و دیگر جاذبه های آفرقای جنوبی را دارید، تور آفریقای جنوبی بهترین گزینه برای شماست.

نکات مهم در سفر به بالی و بازدید از مجموعه معابد پورا بساکی

  • برای اینکه سفر خاطره انگیزی همیشه داشته باشید بهتر است مقدمات سفر را قبل از سفر به خوبی تهیه کنید و آمادگی لازم و اطلاعات کافی در مورد مقصد سفر خود داشته باشید تا با مشکلی در طول سفر مواجه نشوید.
  • جزیره بالی به خاطر موقعیت جغرافیایی و آب و هوای گرم و استوایی که دارد در برخی از فصول سال بیشتر نسبت به زمان های دیگر پذیرای گردشگران می باشد.
  • اما مناطق کوهستانی آن چون آب و هوای معتدل تری دارد بیشتر مورد توجه می باشد.
  • معبد پورا بساکی هم چون در منطقه کوهستانی قرار دارد بسیار مورد توجه می باشد بنابراین به طور کلی بین ماه های اردیبهشت تا شهریور این مکان مملو از مسافران می باشد.
  • برای بازدید از بالی و ﻣﻌﺒﺪ ﭘﻮرا بساکی حتما حداقل 5 روز را در نظر داشته باشید.
  • در طول سفر به بالی مخصوصا معابد آن پول نقد کافی به همراه داشته باشید تا در صورت نیاز مجبور به پایین آمدن از کوه و تبدیل آن نشوید. با یک راهنما و یک نقشه به بازدید از مکان ها بروید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه اخذ ویزای آفریقای جنوبی به سایت همیشه سفر مراجعه نمایید.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو