شهر مینسک

شهر مینسک / کشور بلاروس

مینسک از بزرگترین شهرهای بلاروس و پایتخت این کشور می باشد. همچنین این شهر به عنوان پایتخت کشورهای مشترک المنافع نیز شناخته شده است. این شهر در کنار دو رودخانه نیامیا و اسویسلاچ قرار دارد. این شهر یک شهر تاریخی به شمار می آید که در دوره های مختلف تاریخ چون گذرگاه بوده است، جنگ های خونین زیادی در آن اتفاق افتاده است.

آب و هوای شهر مینسک

مینسک از آب و هوای قاره ای گرم و مرطوبی برخوردار است. موقعیت این شهر به گونه ای است که هوای خشک زمین های اوراسیایی و هوای مرطوب اقیانوس اطلس روی هوای این شهر تأثیر می گذارد و این شهر اغلب مواقع دارای هوای ناپایدار است. در فصل زمستان دمای متوسط این شهر منفی ۴،۵ درجه سانتی گراد و در فصل تابستان متوسط دمای آن ۱۸،۵ درجه سانتی گراد می باشد. سالانه حدود ۶۹۰ میلی لیتر در شهر مینسک باراش باران رخ می دهد. در قسمت غرب و شمال غربی این شهر در طول سال ورزش باران زیادی صورت می گیرد.

بهترین زمان سفر به مینسک

در صورتی که می خواهید برای سفر خود شهر مینسک را انتخاب کنید، لازم است اطلاعات کافی در مورد سفر به این شهر را داشته باشید. این شهر در ماه خرداد تا شهریور دارای آب و هوای بسیار خوبی برای سفر می باشد و گرم ترین ماه های سال در این شهر تیر و مرداد هستند. دی ماه سردترین ماه سال در مینسک است. در ماه های اردیبهشت، خرداد و تیر در این شهر بیشترین میزان بارش باران اتفاق می افتد.

شهر مینسک

هزینه های سفر به شهر مینسک

در زمان های مختلف سال برای سفر به مینسک باید هزینه های مختلفی را پرداخت کرد. هزینه های سفر به این شهر شامل موارد گوناگونی است که در اینجا به طور خلاصه این موارد را ذکر می کنیم. اولین هزینه ای که برای سفر به این شهر باید پرداخت کرد، هزینه بلیط پرواز است. هزینه اقامت در این شهر نیز جزء هزینه های اصلی سفر است. شما با در نظر گرفتن بودجه خود می توانید در هتل های۳ ستاره، ۴ ستاره و ۵ ستاره این شهر اقامت کنید.

برای هزینه خوراک می توان رستوران های ارزان قیمت، فست فودهای زنجیره ای یا رستوران های متوسط رو به بالا را انتخاب کرد. دانیکی و خولودنیک از جمله غذاهای معروف این شهر هستند و نوشیدنی آب زغال اخته یک نوشیدنی محبوب بلاروسی است که در این شهر به میزان زیاد به فروش می رسد.

جاذبه های گردشگری مینسک

شهر مینسک دارای قدمتی دیرینه است و جاذبه های تاریخی زیادی در آن وجود دارد:

خیابان و میدان استقلال

این خیابان به عنوان نشانه شهر مینسک بسیار معروف بوده و درازای آن حدود ۱۵ کیلومتر می باشد. این خیابان به عنوان طولانی ترین خیابان اروپا شناخته شده است. در این خیابان آثار معماری وجود دارد که به سبک دوران رهبری استالین هستند. نورپردازی های شبانه ی این خیابان بسیار زیبا و چشم نواز است. خیابان استقلال از اصلی ترین میدان های شهر مینسک می گذرد. میدان استقلال مینسک ‘Independence Square Minsk’ دارای فضایی با حدود ۷ هکتار مساحت است و از میدان های بزرگ اروپا به شمار می آید.

در قرن ۲۱ یک شهر زیر زمینی بسیار بررگ در زیر میدان استقلال ساخته شد. در این شهر زیر زمینی مراکز خرید، پاساژها و کافه و رستوران های زیادی وجود دارد. طراحی این میدان را یوسف لنگبارد (Iosif Langbard) انجام داپه است. در این میدان کلیسای سرخ و کلیسای سنت سیمون واقع شده اند.

جاذبه های شهر مینسک

جزیره اشک ها

در مرکز شهر مینسک یک منطقه بسیار آرام وجود دارد که جزیره اشک ها نامیده می شود. این بنا به صورت کلیسا ساخته شده است و یادبودی برای سربازانی است که در جنگ شوروی در افغانستان کشته شده اند. جزیره اشک ها در میان پارک شهر واقع شده و به وسیله یک پل کوچک از قسمت خشکی جدا شده است.

در مرکز جزیره اشک مینسک ‘Island Of Tears’ یادبودها یک کلیسای کوچک می باشد که نام خانوادگی ۷۷۱ سربازنوشته شده است را می توان مشاهده کرد. این ها سربازانی هستند که در جنگ جان باختندو بستگان و خانواده هایشان می توانند در مقابل نام خانوادگی هر یک از انها شمع روشن کنند و برای روحشان دعا کنند.

در طرف دیگر دیوارها شما می توانید نقاشی هایی که نشان می دهد صحنه های متفاوت از کتاب مقدس را مشاهده کنید،همچنین یک صلیب با یاقوت ، ورودی درداخل که بالای کلیسا قرارداد که توسط فانوسی که در کف نصب شده روشن می شود.

اطلاعات بیشتر درباره این جاذبه را در صفحه جزیره اشک مینسک مطالعه فرمایید.

سیرک دولتی بلاروس

ولادیمیر لنین دستور داد تا این بنا ساخته شود. ساخت این بنا باعث شد تا سیرک ‘National Minsk Circus’ به عنوان نوعی هنر ملی رتبه و مقامی بالا داشته باشد. در کشور بلاروس و در زمان شوروی سیرک یک نمایش سرگرم کننده بود که توانست جای خود را خیلی خوب باز کند. در بلاروس سیرک دولتی در سال ۱۹۵۹ ساخته شد و این سیرک اولین سیرک دائمی در شوروی بود. سیرک دولتی دارای گروهی معروف است که در همه ی دنیا نمایش اجرا می کند و جایزه های مختلفی را به دست آورده است.

پارک گورکی

از جمله پارک های عمومی بسیار زیبا که در شهر مینسک قرار دارد، پارک گورکی ‘Gorky Park’ است. این پارک در اطراف میدان ویکتوری و پارک یانکا کوپالا واقع شده است. این پارک در سال ۱۸۰۰ ساخته شده و از این پارک نمای شهر مینسک بسیار زیبا دیده می شود. در این پارک چرخ و فلک معروف وجود دارد که دارای ۵۶ متر ارتفاع بوده و فری نام دارد.

کتابخانه ی ملی بلاروس

این کتابخانه دارای معماری بسیار زیبا و هنرمندانه ایست که طراحی آن بسیار چشم گیر بوده و منظره زیبای شبانه ای دارد. این کتابخانه ۷۴ متر دارد و دارای ۲۳ طبقه می باشد. در این کتابخانه می توان ۱۴ میلیون نسخه کتاب را نگهداری کرد. چشم انداز بسیار زیبایی از شهر مینسک را می توان از بام این کتابخانه مشاهده کرد.

کتابخانه ملی بلاروس ‘Minsk National Library’ را می توان به عنوان مهد علمی و فرهنگی کشور بلاروس به شمار آورد، چرا که در این کتابخانه اطلاعات علمی و کشوری بسیاری نگهداری می شود و به عنوان یک بانک اطلاعاتی بسیار قوی شناخته می شود.

توجه داشته باشید که این کتابخانه علاوه بر اهمیت داشتن از نظر علمی، از نظر گردشگری نیز حائز اهمیت می باشد چرا که معماری بی نظیر آن خواهد توانست نظر همگان را به خود جلب نماید و بازدید از آن به عنوان یک خاطره در ذهن ها ماندگار خواهد شد. معماری کتابخانه به گونه ای است که هر بیننده ای می تواند ساعت ها به آن خیره شود و لوزی بودن سازه های آن سبب زیبایی هرچه تمام تر آن شده است.

اطلاعات بیشتر درباره این جاذبه را در صفحه کتابخانه ملی بلاروس مطالعه فرمایید.

کتابخانه ی ملی بلاروس

قلعه میر مینسک

قلعه میر مینسک یکی از جذاب ترین مکان های دیدنی در ناحیه Grodno می باشد. این قلعه باستانی در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده است و در ساخت آن از سبک های معماری باراکو، رنسانس و کلاسیک استفاده شده است. دیوارهای این بنا را سنگ هایی محکم و استوار با حجمی زیاد و سنگین تشکیل داده است و توانسته طی قرن ها این قلعه تاریخی را حفظ نماید.

تمام فضای این قلعه تاریخی نبوده و مسافران این امکان را دارند تا در فضای اطراف ساختمان قلعه میر ‘Mir Castle Minsk’ ساعات دلنشینی را در باغ گل و دریاچه مصنوعی، داشته باشند. زمانی که مسافران به شهر مینسک وارد می شوند از فاصله های دور این توانایی را دارند تا برج های دیده بانی اطراف قلعه میر در بلاروس را تماشا نمایند.

این ۵ برج، چنان در اطراف قلعه میر خودنمایی می کنند که ساختمان قلعه را استوار و محکم نگه داشته اند. خوب است بدانید قلعه میر بلاروس در فاصله ۲۹ کیلومتری خود در شهر مینسک قلعه نسویژ را جای داده است که قلعه نسویژ مانند قلعه میر سرگذشت شگفت انگیزی دارد به طوری که هر دو قلعه در یونسکو به ثبت رسیده اند.

کلیسا سرخ مینسک

کلیسا سرخ مینسک (کلیسای سنت سیمون) را می توان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کشور بلاروس دانست، این کلیسا در پایتخت این کشور یعنی مینسک واقع شده و هر ساله بازدید کنندگان بسیاری را به خود جذب می کند. کلیسای سرخ بلاروس ‘Saint Simon Church’ دارای معماری بی نظیری بوده و به دلیل ساختار زیبایی که دارد توجه همگان را به خود جلب خواهد کرد. توجه داشته باشید که برای ساخت این کلیسا 4 معمار حرفه ای بکار گرفته شده اند. دو مناره کوچک با یک مناره بزرگ از جمله ویژگی های این کلیسا به شمار می روند.

این کلیسا تاریخچه دور و درازی داشته و مورد بازسازی های متعددی قرار گرفته است. کلیسای سرخ بلاروس در طول فعالیت خود به عنوان سینما، تئاتر، کلیسا مورد استفاده قرار گرفته است. این کلیسا در میدان استقلال شهر مینسک واقع شده و به همین دلیل می توانید در کمترین زمان از مرکز شهر مینسک به آن دسترسی داشته باشید. بازدید از این کلیسا را در سفر به بلاروس به هیچ وجه از دست ندهید.

پارک ملی بلاروس

این پارک بخش از بلاروس است که تا حدودی مرز لهستان را هم شامل می شود. منطقه ای است که توسط سازمان یونسکو محافظت می شود. در این پارک می توانید گل های زیبایی از انواع خاص و همچنین حیوانات مختلفی را در زیستگاه های مخصوص به خود تماشا کنید.

اطلاعات بیشتر درباره این جاذبه را در صفحه پارک ملی بلاروس و دریاچه براسلاو مطالعه فرمایید.

دریاچه براسلاو

دریاچه براسلاو ‘Braslav Lake’ در مجموعه ای از دریاچه ها به نام گردنبند آبی قرار گرفته است. این دریاچه در واقع مانند چیز هایی هستند که گویا از یخچال های طبیعی و سنتی در طبیعت به جای مانده است. یکی از زیباترین جاذبه ها در این شهر است که تماشای آن به هر گردشگری توصیه می شود.

مینسک و جنگ جهانی دوم

احتمالا نام گذاری شهر مینسک از روی رودخانه منکا بوده است. مردم این شهر به زبان روسی و بلاروسی صحبت می کنند و درصد کمی از جمعیت این شهر به زبان انگلیسی تسلط دارند. این شهر دارای فرودگاه بین المللی مینسک است. این فرودگاه در ارتفاع ۲۰۴ متری از سطح دریا قرار گرفته است. مینسک دارای اختلاف ساعت منفی ۳۰ دقیقه با تهران می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با تور بلاروس با شماره ۰۲۱۲۶۷۰۳۴۷۷ و شماره ۰۹۰۲۵۵۵۵۱۲۴ در واتساپ در ارتباط باشید.

گروه:

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو