معرفی شهر مینسک در بلاروس / آشنایی با کشور بلاروس

مینسک از بزرگترین شهرهای بلاروس و پایتخت این کشور می باشد. همچنین این شهر به عنوان پایتخت کشورهای مشترک المنافع نیز شناخته شده است. این شهر در کنار دو رودخانه نیامیا و اسویسلاچ قرار دارد. این شهر یک شهر تاریخی به شمار می آید که در دوره های مختلف تاریخ چون گذرگاه بوده است، جنگ های خونین زیادی در آن اتفاق افتاده است.

تور بالی

مینسک و جنگ جهانی دوم

در طی جنگ جهانی دوم تقریبا ۸۰ درصد از این شهر خراب شد. بعدها در دهه ۱۹۵۰ قسمت های تخریب شده ی شهر تعمیر و بازسازی شدند. قسمت بزرگی از این شهر از ساختمان های سبک باستانی درست شده است. از این رو شهر مینسک مکان بسیار خوبی برای گردشگرانی است که به تاریخ علاقه دارند. این شهر چون دارای قدمتی تاریخی است و نیز به خاطر قرار گرفتن در مسیر نقاط مختلف اروپا ساختمان های مختلفی با سبک اروپایی دارد. همچنین در این شهر ساختمان های مدرن زیادی نیز وجود دارد.

احتمالا نام گذاری شهر مینسک از روی رودخانه منکا بوده است. مردم این شهر به زبان روسی و بلاروسی صحبت می کنند و درصد کمی از جمعیت این شهر به زبان انگلیسی تسلط دارند. این شهر دارای فرودگاه بین المللی مینسک است. این فرودگاه در ارتفاع ۲۰۴ متری از سطح دریا قرار گرفته است. مینسک دارای اختلاف ساعت منفی ۳۰ دقیقه با تهران می باشد.

آب و هوای شهر مینسک

مینسک از آب و هوای قاره ای گرم و مرطوبی برخوردار است. موقعیت این شهر به گونه ای است که هوای خشک زمین های اوراسیایی و هوای مرطوب اقیانوس اطلس روی هوای این شهر تأثیر می گذارد و این شهر اغلب مواقع دارای هوای ناپایدار است. در فصل زمستان دمای متوسط این شهر منفی ۴،۵ درجه سانتی گراد و در فصل تابستان متوسط دمای آن ۱۸،۵ درجه سانتی گراد می باشد. سالانه حدود ۶۹۰ میلی لیتر در شهر مینسک باراش باران رخ می دهد. در قسمت غرب و شمال غربی این شهر در طول سال ورزش باران زیادی صورت می گیرد.

تور شیراز

بهترین زمان برای سفر به مینسک

در صورتی که می خواهید برای سفر خود شهر مینسک را انتخاب کنید، لازم است اطلاعات کافی در مورد سفر به این شهر را داشته باشید. این شهر در ماه خرداد تا شهریور دارای آب و هوای بسیار خوبی برای سفر می باشد و گرم ترین ماه های سال در این شهر تیر و مرداد هستند. دی ماه سردترین ماه سال در مینسک است. در ماه های اردیبهشت، خرداد و تیر در این شهر بیشترین میزان بارش باران اتفاق می افتد.

هزینه های سفر به شهر مینسک

در زمان های مختلف سال برای سفر به مینسک باید هزینه های مختلفی را پرداخت کرد. هزینه های سفر به این شهر شامل موارد گوناگونی است که در اینجا به طور خلاصه این موارد را ذکر می کنیم. اولین هزینه ای که برای سفر به این شهر باید پرداخت کرد، هزینه بلیط پرواز است. هزینه اقامت در این شهر نیز جزء هزینه های اصلی سفر است. شما با در نظر گرفتن بودجه خود می توانید در هتل های۳ ستاره، ۴ ستاره و ۵ ستاره این شهر اقامت کنید.

برای هزینه خوراک می توان رستوران های ارزان قیمت، فست فودهای زنجیره ای یا رستوران های متوسط رو به بالا را انتخاب کرد. دانیکی و خولودنیک از جمله غذاهای معروف این شهر هستند و نوشیدنی آب زغال اخته یک نوشیدنی محبوب بلاروسی است که در این شهر به میزان زیاد به فروش می رسد.

قیمت تور شیراز

جاذبه های گردشگری

شهر مینسک دارای قدمتی دیرینه است و جاذبه های تاریخی زیادی در آن وجود دارد:

خیابان و میدان استقلال

این خیابان به عنوان نشانه شهر مینسک بسیار معروف بوده و درازای آن حدود ۱۵ کیلومتر می باشد. این خیابان به عنوان طولانی ترین خیابان اروپا شناخته شده است. در این خیابان آثار معماری وجود دارد که به سبک دوران رهبری استالین هستند. نورپردازی های شبانه ی این خیابان بسیار زیبا و چشم نواز است. خیابان استقلال از اصلی ترین میدان های شهر مینسک می گذرد. میدان استقلال دارای فضایی با حدود ۷ هکتار مساحت است و از میدان های بزرگ اروپا به شمار می آید. در قرن ۲۱ یک شهر زیر زمینی بسیار بررگ در زیر میدان استقلال ساخته شد. در این شهر زیر زمینی مراکز خرید، پاساژها و کافه و رستوران های زیادی وجود دارد. طراحی این میدان را یوسف لنگبارد (Iosif Langbard) انجام داپه است. در این میدان کلیسای سرخ و کلیسای سنت سیمون واقع شده اند.

جزیره اشک ها

در مرکز شهر مینسک یک منطقه بسیار آرام وجود دارد که جزیره اشک ها نامیده می شود. این بنا به صورت کلیسا ساخته شده است و یادبودی برای سربازانی است که در جنگ شوروی در افغانستان کشته شده اند. جزیره اشک ها در میان پارک شهر واقع شده و به وسیله یک پل کوچک از قسمت خشکی جدا شده است.

سیرک دولتی بلاروس

ولادیمیر لنین دستور داد تا این بنا ساخته شود. ساخت این بنا باعث شد تا سیرک به عنوان نوعی هنر ملی رتبه و مقامی بالا داشته باشد. در کشور بلاروس و در زمان شوروی سیرک یک نمایش سرگرم کننده بود که توانست جای خود را خیلی خوب باز کند. در بلاروس سیرک دولتی در سال ۱۹۵۹ ساخته شد و این سیرک اولین سیرک دائمی در شوروی بود. سیرک دولتی دارای گروهی معروف است که در همه ی دنیا نمایش اجرا می کند و جایزه های مختلفی را به دست آورده است.

پارک گورکی

از جمله پارک های عمومی بسیار زیبا که در شهر مینسک قرار دارد، پارک گورکی است. این پارک در اطراف میدان ویکتوری و پارک یانکا کوپالا واقع شده است. این پارک در سال ۱۸۰۰ ساخته شده و از این پارک نمای شهر مینسک بسیار زیبا دیده می شود. در این پارک چرخ و فلک معروف وجود دارد که دارای ۵۶ متر ارتفاع بوده و فری نام دارد.

کتابخانه ی ملی بلاروس

این کتابخانه دارای معماری بسیار زیبا و هنرمندانه ایست که طراحی آن بسیار چشم گیر بوده و منظره زیبای شبانه ای دارد. این کتابخانه ۷۴ متر دارد و دارای ۲۳ طبقه می باشد. در این کتابخانه می توان ۱۴ میلیون نسخه کتاب را نگهداری کرد. چشم انداز بسیار زیبایی از شهر مینسک را می توان از بام این کتابخانه مشاهده کرد.

روستای توریستی

روستایی کوچک است که در سواحل رود pitch ساخته شد و نمادی از زندگی اصیل اهالی بلاروس می باشد. در این روستا می توانید صنایع دستی، معماری بلاروسی و … را به طور واضح مشاهده کنید. تمامی وسایل موجود در این روستا واقعی هستند و چندین قرن به همین صورت باقی مانده اند تا فرهنگ اصیل و بلاروسی را به گردشگران و نسل های بعدی نشان دهند.

 موزه صنایع دستی

این موزه تجارت ملی بلاروس را نشان می دهد. در این موزه نیز مانند روستای توریستی همه چیز واقعی است و جالب این است که هر کدام از آنها در حال کار کردن هستند. برای مثال شما می توانید در این موزه نعل اسب بسازید یا اینکه سفال هایی کعه سفالگر در همان لحظه درست می کند را خریداری کنید.

 دریاچه براسلاو

این دریاچه در مجموعه ای از دریاچه ها به نام گردنبند آبی قرار گرفته است. این دریاچه در واقع مانند چیز هایی هستند که گویا از یخچال های طبیعی و سنتی در طبیعت به جای مانده است. یکی از زیباترین جاذبه ها در شهر بلاروس است که تماشای آن به هر گردشگری توصیه می شود.

 پارک ملی:

این پارک بخش از بلاروس است که تا حدودی مرز لهستان را هم شامل می شود. منطقه ای است که توسط سازمان یونسکو محافظت می شود. در این پارک می توانید گل های زیبایی از انواع خاص و همچنین حیوانات مختلفی را در زیستگاه های مخصوص به خود تماشا کنید.

[foogallery id=”14694″]

گروه:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو