میدان استقلال بلاروس

میدان استقلال بلاروس / کشور بلاروس / شهر مینسک

دسته‌ها: جاذبه های بلاروس

میدان استقلال بلاروس یکی از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری کشور بلاروس می باشد که در پایتخت این کشور یعنی شهر مینسک واقع شده است. این میدان طی سالیان تغییراتی را بر خود دیده است و مراسمات متعددی در آن برگزار شده است. پس از اینکه آلمانی ها موفق به تصرف بلاروس شدند، در این میدان به رژه پرداختند اما طولی نکشید که ارتش شوروی در جنگ جهانی دوم سربازان این کشور را از این منطقه راند،

اما آلمانی ها قبل از اینکه از بلاروس خارج شوند بسیاری از ساختمان های اطراف میدان را از بین برده بودند و به همین دلیل نمی توانید ساختمان های تاریخی چندانی را در اطراف میدان مشاهده نمایید.

اما در صورتی که سالگرد استقلال بلاروس را برای سفر خود انتخاب نمایید بی شک می توانید بهترین و لذت بخش ترین سفر را برای خود رقم بزنید چرا که در این تاریخ شاهد برگزاری مراسم خاصی در این میدان خواهید بود که تماشای آن برای همگان لذت بخش خواهد بود. قبل از سفر به بلاروس، با تور بلاروس بهتر است با مواردی آشنایی داشته باشید، به همین منظور در ادامه توضیحات کامل تری در این رابطه ارائه نموده ایم:

جاذبه های میدان استقلال بلاروس

میدان استقلال بلاروس را می توان یکی از بهترین جاذبه های تفریحی و گردشگری این کشور دانست که توانسته نظر بسیاری را نسبت به خود جلب نماید. میدان بلاروس در پایتخت فرهنگی، مذهبی، سیاسی، اقتصادی این کشور یعنی شهر مینسک قرار گرفته است و به همین دلیل از آن با نام میدان استقلال مینسک نیز یاد می شود.

توجه داشته باشید که گشت و گذار در این میدان می تواند برای همگان لذت بخش باشد و به همین دلیل در این منطقه هر ساله شاهد وجود گردشگران از اکثر نقاط جهان و همچنین از ایران هستیم. گردشگران در این میدان می توانند بهترین لحظات را سپری نمایند و در صورت سفر با تور بلاروس بی شک این میدان یکی از اهداف برنامه های سفر خواهد بود.

تنها جاذبه های بلاروس را نمی توان به جاذبه های تاریخی آن محدود کرد چرا که می توانید از انواع جاذبه های طبیعی نیز در این کشور دیدن نمایید و همین امر یکی از دلایل محبوبیت آن در میان مردم می باشد. این میدان در زمانی که بلاروس عضو جماهیر شوروی بود، با نام میدان لنین شناخته می شد و بعدها و پس از جدا شدن بلاروس، این میدان به نام میدان استقلال مینسک یا همان بلاروس شناخته شد.

میدان استقلال بلاروس

تاریخچه میدان استقلال بلاروس

میدان استقلال بلاروس سال های پر فراز و نشیبی را شاهد بوده است و میزبان جنگ های بسیاری بوده است، به همین دلیل یکی از مهمترین مناطق تاریخی بلاروس شناخته می شود. در سال 1941 بود که بلاروس به تصرف آلمانی ها درآمد و در این سال بسیاری از سربازان ارتش آلمان در میدان استقلال بلاروس به رژه رفتن پرداختند و نازی ها به این امر افتخار می کردند. در کنار این میدان ساختمان های بسیاری وجود داشت که آلمانی ها طی جنگ جهانی دوم بسیاری از این ساختمان ها را به مخروبه تبدیل کردند و امروزه نمی توان ساختمان های سالم قدیمی را در اطراف میدان مشاهده کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی اخذ اقامت بلاروس، با شماره های درج شده در سایت همیشه تماس بگیرید.

در روز اول ماه اکتبر بود که سربازان شوروی در این میدان رژه رفتند و تمامی سربازان آلمانی از این کشور خارج شدند و این رژه با نام پیروزی انقلاب اکتبر شناخته می شد. در سال 1997 و هشتم ماه ژوئن اولین جشن استقلال برای کشور بلاروس در منطقه این میدان برگزار شد و به دلیل اینکه این مراسم به دلیل به استقلال رسیدن بلاروس برگزار شده بود، نام این میدان، استقلال گذاشته شد.

History of Belarus Independence Square

اهمیت میدان استقلال مینسک بلاروس

میدان استقلال بلاروس از اهمیت ویژه ای در طول تاریخ برخوردار بود و به همین دلیل بسیاری از فاتحین جنگ در این میدان اقدام به رژه رفتن و جشن پیروزی می کردند. دلیل این امر را می توان بزرگ و پهن بودن فضای میدان و زیبایی آن دانست. زیرا سربازان به خوبی می توانستند در این محل به رژه رفتن بپردازند.

توجه داشته باشید که رژه ها در میدان استقلال بلاروس سال ها ادامه داشت و یکی از مهمترین مراسماتی که در این میدان برگزار شد به سال 1970 و روز 23 آوریل باز می گردد که به مناسبت صدمین سال تولد لنین یک مراسم باشکوه و باعظمت در محل میدان برگزار شد که همراه با رژه و آهنگ بوده است. این میدان امروزه به عنوان یک نماد ارزشمند از بلاروس شناخته می شود و به همین دلیل توانسته به یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری این کشور تبدیل شود.

شرایط تحصیل در بلاروس، بسیار راحت بوده و دانشگاه های آن جزء دانشگاه های معتبر اروپا است.

اهمیت میدان استقلال

بهترین زمان بازدید از میدان استقلال مینسک

بسیاری این سوال را دارند که آیا هنوز هم مراسماتی در این مکان برگزار می شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: بله امروزه نیز شاهد مراسمات لذت بخشی در این میدان هستیم و در صورت سفر به این منطقه در این تاریخ می توانید بهترین لحظات را سپری نمایید.

مهمترین مراسم باشکوهی که در میدان استقلال مینسک برگزار می شود به مناسبت سالگرد به استقلال رسیدن بلاروس می باشد و در این روز خاص بسیاری از مردم بلاروس در این میدان گرد هم آمده و به جشن و سرور می پردازند و می توانید در این شادی با آنها سهیم شوید. با سفر در این زمان می توانید با فرهنگ و آداب و رسوم مردم بلاروس نیز بیشتر آشنا شوید و شیوه مراسم آنها را نیز به عینه مشاهده نمایید.

بهترین زمان بازدید از میدان استقلال

دسترسی به میدان استقلال مینسک

این بنا دقیقا در بخش مرکزی شهر مینسک قرار گرفته است و به همین دلیل با سفر به این شهر در صورتی که هدف شما بازدید از این میدان نباشد نیز خود به خود از آن رد خواهید شد و بازدید از این میدان به همگان توصیه می شود چرا که لذت قدم زدن بر روی سنگفرش های زیبای میدان و زیبایی ساختمان های اطرافیان آن تمام نشدنی خواهد بود. برای دسترسی به این میدان می توانید از اتوبوس های شهری و یا تاکسی نیز استفاده نمایید و به دلیل هزینه بالای تاکسی ها استفاده کردن از اتوبوس می تواند بهترین راه باشد.

نمای میدان استقلال مینسک

یکی از بهترین و لذت بخش ترین لحظات را می توان تماشای نمای زیبای میدان استقلال بلاروس دانست چرا که تمامی بخش های آن طبق معماری های خاصی در کنار یکدیگر قرار گرفته و زیبایی ویژه ای به منطقه بخشیده اند. سنگ فرش های با طرح مربع و رنگ خاص و قرار گرفتن چمنزارها به گونه ای است که هر شخصی را مات خود خواهد کرد.

اگر به جاذبه های بلاروس علاقمندید میتوانید از صفحات زیر نیز دیدن کنید :

سفر به مینسک و نکات مرتبط به این سفر

جاذبه های گردشگری بلاروس

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو