کتابخانه ملی بلاروس

کتابخانه ملی بلاروس / کشور بلاروس / شهر مینسک

دسته‌ها: جاذبه های بلاروس

کتابخانه ملی بلاروس را می توان به عنوان مهد علمی و فرهنگی کشور بلاروس به شمار آورد، چرا که در این کتابخانه اطلاعات علمی و کشوری بسیاری نگهداری می شود و به عنوان یک بانک اطلاعاتی بسیار قوی شناخته می شود. توجه داشته باشید که این کتابخانه علاوه بر اهمیت داشتن از نظر علمی، از نظر گردشگری نیز حائز اهمیت می باشد چرا که معماری بی نظیر آن خواهد توانست نظر همگان را به خود جلب نماید و بازدید از آن به عنوان یک خاطره در ذهن ها ماندگار خواهد شد.

معماری کتابخانه به گونه ای است که هر بیننده ای می تواند ساعت ها به آن خیره شود و لوزی بودن سازه های آن سبب زیبایی هرچه تمام تر آن شده است.

معرفی کتابخانه ملی بلاروس

این ساختمان حدود 72 متر ارتفاع دارد و به همین دلیل به عنوان یکی از بزرگترین سازه های مینسک و بلاروس شناخته می شود. تمامی اطلاعات کتابخانه ملی مینسک به صورت سیستمی ثبت شده اند و ظرفیت آن برای خوانندگان 2000 نفر می باشد. در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با این مکان ارائه نموده ایم:

کتابخانه ملی بلاروس

کتابخانه ملی بلاروس یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کشور بلاروس به شمار می رود و به همین دلیل هر ساله شاهد بازدید خیل عظیم گردشگران از این کتابخانه هستیم. بسیاری تصور می کنند که کتابخانه ملی بلاروس تنها مکانی برای کتاب خواندن می باشد، اما باید بدانید که با بازدید از این کتابخانه می توانید با فرهنگ و آداب و رسوم مردم بلاروس به خوبی آشنا شوید. این مکان در پایتخت این کشور یعنی شهر مینسک واقع شده است که بی شک در سفر به این کشور مورد توجه همگان قرار خواهد گرفت.

ساخت این کتابخانه دلایل خاصی داشته است و یکی از مهمترین دلایل آن را می توان افزایش علم و قدرت تفکر مردم دانست و به همین دلیل روزانه بسیاری از مردم بومی بلاروس در این کتابخانه مشغول خواندن انواع کتاب های مختلف می شوند که این امر سبب باز شدن قدرت تفکر خواهد شد. توجه داشته باشید که کتابخانه ملی بلاروس یکی از هدف های مسافران در تور بلاروس می باشد و بی شک تماشای این کتابخانه می تواند برای همگان لذت بخش باشد.

یکی از دیگر از راه های اخذ ویزا بلاروس، درخواست ادامه تحصیل در بلاروس است.

بازدید از این کتابخانه با اینکه به تنهایی نمی تواند دلیل ویژه ای برای سفر به مینسک باشد اما به همراه دیگر جاذبه های بلاروس توانسته بسیاری را برای سفر به این کشور ترغیب نماید.

National Library of Belarus

تاریخچه کتابخانه ملی بلاروس

کتابخانه ملی بلاروس را نمی توان بنایی کاملا نوساز دانست چرا که این بنا حدود 100 سال عمر دارد، اما هنوز هم زیبایی خود را به بهترین شکل ممکن حفظ کرده است و به عنوان یکی از بهترین و زیباترین بناهای بلاروس شناخته می شود. کتابخانه ملی بلاروس در پانزدهم سپتامبر سال 1922 تاسیس شد و از زمان تاسیس تاکنون بسیاری از افراد کتابخوان را در خود جای داده است و به همین دلیل به عنوان یکی از مهدهای علم و دانش در بلاروس شناخته می شود.

یک ساختمان جدید نیز در کتابخانه احداث شده است که نمایی به مراتب زیباتر و لوکس تر دارد و توجه هر فردی را به خود جلب خواهد کرد. کتابخانه جدید توسط دو معمار حرفه ای با نام های ویکتور کی را مارنکو و میهایل وینوگرادو طراحی شد و در سال 2016 به افتتاح رسید. این بنای جدید معماری خاص و خارق العاده ای داشته و هر بیننده ای را مات و مبهوت خود خواهد ساخت و به دلیل ارتفاعی که دارد از اکثر نقاط شهر قابل مشاهده خواهد بود.

تاریخچه کتابخانه ملی بلاروس

ساختمان کتابخانه ملی در بلاروس

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد کتابخانه ملی مینسک یکی از سازه های عظیم الجثه بلاروس و مینسک به شمار می رود و به همین دلیل از نظر معماری نیز حرفی برای گفتن خواهد داشت. این بنا دارای 22 طبقه می باشد که هر طبقه مختص کتاب ها و یا مراکز مختلفی است.

در این مکان یک سالن برای ارائه کنفرانس ها در نظر گرفته شده است که در این سالن 500 نفر می توانند به راحتی گرد هم آیند و یکی از پرکاربردترین بخش های ساختمان به شمار می رود. ساختمان کتابخانه ملی بلاروس 72 متر ارتفاع دارد و ساختار آن به شکل لوزی می باشد و البته در بخش های پایینی آن شاهد وجود پایه هایی خاص هستیم که به زیبایی هرچه تمام تر سازه کمک کرده است.

برای تحصیل در بلاروس، ابتدا باید به دانشگاه های معروف بلاروس درخواست دهید و سپس مدارک خود را برای آنها ارسال نمایید.

اهمیت کتابخانه ملی

کتابخانه ملی بلاروس از اهمیت ویژه ای برای این کشور برخوردار می باشد و مردم این کشور نیز اهمیت ویژه ای برای این ساختمان قائل هستند. این کتابخانه خدمات ویژه ای به افراد عضو خود ارائه می دهد. یکی از مهمترین خدمات آن می توان به امکان اخذ کتاب از سایر کتابخانه های جهان برای عضوهای این کتابخانه اشاره کرد، به گونه ای که چنانچه کتاب مورد نظر شما در کتابخانه موجود نباشد، می توانید آن را از سایر کتابخانه های جهان درخواست نمایید.

این کتابخانه به عنوان محلی برای جستجو و کاوش علمی در نظر گرفته شده است و 2000 خواننده می توانند در آن مشغول به خواندن کتاب شوند.

 Importance of the National Library of Belarus

ویژگی های کتابخانه ملی در بلاروس

کتابخانه ملی بلاروس ویژگی های متعددی دارد که آن را برای بازدید مناسب کرده است. مسئولین کشور بلاروس در راستای هدفمند سازی و حفظ امنیت کتابخانه اقدام به الکترونیکی کردن تمامی اطلاعات کتابخانه نموده اند. این پروژه در سال 1993 عملی شد و تاکنون تمامی اطلاعات کتابخانه به صورت الکترونیکی به ثبت می رسد.

این کتابخانه در حوزه های گسترده ای فعالیت می نماید و از جمله مهمترین حوزه های آن می توان به حوزه علوم اجتماعی، علوم انسانی، هنر، تاریخ و فرهنگ اشاره کرد. توجه داشته باشید که افراد عضو در این کتابخانه می توانند به صورت سیستمی به تمامی اطلاعات و کتاب های ثبت شده دسترسی داشته باشند.

در این کتابخانه اصلی ترین اطلاعات کشور نیز نگهداری می شود و به همین دلیل می توان آن را به عنوان مرکز فرماندهی کشور نیز در نظر گرفت و تعداد مجموعه هایی که در کتابخانه ملی بلاروس به امانت گذاشته شده اند بیش از 8.000.000 آیتم هستند.

ویژگی های کتابخانه ملی بلاروس

دسترسی به کتابخانه ملی

دسترسی به کتابخانه ملی مینسک کار دشواری نخواهد بود چرا که به راحتی می توانید با استفاده از تاکسی و اتوبوس از مرکز شهر مینسک به آن دسترسی داشته باشید. فاصله این کتابخانه از مرکز شهر بلاروس حدود 5 تا 10 دقیقه با خودرو می باشد و البته در کنار کتابخانه شاهد وجود ساختمان های تازه ساز نیز هستیم.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو