عمان

کشور عمان؛ پیشرفته ترین کشور عربی

امروزه اغلب کشور‌های حوزه خلیج فارس در حال رشد و ترقی هستند، کشور عمان هم یکی از جمله کشور‌های عربی است که طی سالیان اخیر از لحاظ اقتصادی رشد بسیار خوبی داشته و به یکی از مناسب ترین کشور‌ها برای دریافت اقامت و کسب درآمد تبدیل شده؛ در این مطلب قصد داریم تا به بررسی ابعاد مختلف مهاجرت و زندگی در کشور عمان بپردازیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

کشور عمان چگونه کشوری است؟

عمان از جمله کشور‌هایی است که در قسمت جنوبی دریای عمان واقع شده، شهر‌های عمان معمولا دارای آب و هوای گرم هستند، مسقط پایتخت این کشور، در استان مسقط واقع شده، این کشور دارای مرز‌های خاکی مشترک با عربستان سعودی، یمن و امارات متحده عربی است، همچنین این کشور از جمله کشور‌هایی است که دارای مرز مشترک آبی با ایران است.

عمان از جمله کشور‌های در حال رشد و ترقی است، مردم این کشور نیز مانند سایر کشور‌های عربی دارای عقایدی سنتی هستند، اما به دلیل مهاجرت تعداد زیادی از مردم سایر کشور‌های اروپایی و آفریقایی، و تاثیر رفتار آنها بر مردم این کشور، شرایط دائما در حال بهبود است و اگر قصد دارید تا مثل اروپایی‌ها در این کشور زندگی کنید قطعا مشکلی برای شما به وجود نخواهد آمد؛ وجود مراکز تفریحی متعدد در این کشور و همچنین دسترسی به دریای عمان، اقیانوس هند و دریای عرب سبب شده تا از عمان به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری و کشوری مناسب جهت اخذ اقامت شناخته شود.

کشور عمان برای زندگی چگونه است؟

زندگی در عمان شرایط و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد، شهر مسقط عمان شهری پیشرفته است که امکانات رفاهی در بی نقص است، زندگی در عمان بسته به نوع اقامت شما می‌تواند خیلی خوب و یا خیلی بد باشد، همچنین انتخاب عمان برای سفر می‌تواند یک گزینه خوب باشد.

عمان کشوری جهان سومی است، معمولا زندگی در کشور‌هایی مانند عمان برای افرادی که از اروپا به این کشور مهاجرت می‌کنند کمی سخت خواهد بود، البته شهر مسقط عمان، شهری مدرن و با امکانات رفاهی و تفریحی فراوان است، اغلب جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می‌دهند که همین امر باعث شده تا سبک زندگی در این کشور و همچنین از لحاظ فرهنگی، این مردم شباهت زیادی با مردم ایران داشته باشند.
عمان کشوری است که از لحاظ اقتصادی وابسته به نفت است، شرایط کار برای افراد خارجی در این کشور کمی دشوار است و لازم است تا برای دریافت ویزای کاری ابتدا یک اسپانسر عمانی داشته باشید، البته شما تا زمانی اجازه اقامت در این کشور را دارید که در استخدام شخص اسپانسر باشید و در صورتی که از استخدام او خارج شوید، ویزای شما هم کنسل خواهد شد.

 

بازار کار در عمان چگونه است؟

قبل از انتخاب عمان به عنوان کشوری برای یافتن کار مناسب، لازم است تا ابتدا شرایط کار در کشو همچنین ویژگی‌های کشور عمان از نظر اقتصادی آشنا شوید؛ به تازگی شرایط کار در این کشور  برای متقاضیان خارجی بهبود پیدا کرده و افراد مختلفی از سرتاسر دنیا برای کار و استخدام به این کشور مهاجرت می‌کنند.
بر اساس نیاز سنجی‌های انجام شده، فرصت‌های شغلی مناسبی در کشور عمان برای رشته‌های فنی مهندس و همچنین پزشکی وجود دارد، این مشاغل دارای حقوق خوبی کافی هستند، البته نکته حائز اهمیت اینجاست که برای استخدام در این کشور،‌ تسلط به زبان انگلیسی و یا عربی ضروری است، حتی در صورتی که از مهارت کافی و یا حتی بالایی هم برخوردار باشید، در صورت عدم تسلط کافی، ممکن است فرصت شغلی را از دست بدهید.

مشاغل سطح پایین در کشور عمان از حقوق خوبی برخوردار نیستند، دلیل هم این است که متقاضی برای دریافت اینگونه مشاغل زیاد است، معمولا اتباع پاکستانی و فیلیپینی‌ با حقوق کم، این خدمات را ارائه می‌دهند، بهتر است قبل از درخواست استخدام اقدام به مهارت آموزی کرده و با استفاده از مدرک هایی همچون مدرک فنی حرفه‌ای درخواست استخدام دهید.

مهاجرت به کشور عمان

همانطور که در ابتدا هم به آن اشاره داشتیم، کشور عمان از جمله کشور‌های در حال رشد و توسعه است، این کشور به خاطر پشتوانه قوی اقتصادی دارای بازار با ثبات و مطمئنی است، همچنین به علت توریستی بودن، امکانات رفاهی خوبی در شهر‌های اصلی این کشور مانند مسقط وجود دارد، از این رو مهاجرت به عمان می‌تواند یک گزینه خوب باشد.
عمان هم مانند سایر کشور‌ها، برای دادن اقامت به متقاضیان دارای شرایط ویژه‌ای است، رایج‌ترین روش کسب ویزای عمان، ویزای کار است، البته این روش نسبت به سایر روش‌ها سخت تر است و همچنین محدودیت هایی را هم شامل می‌شود، برای کسب ویزا از طریق مهارت، شما نیاز به یک اسپانسر دارید تا در مدت اقامت در عمان در استخدام او باشید.

مهاجرت به عمان با استفاده از ویزای تحصیلی روش دیگری برای اخذ ویزای عمان است، البته لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در کشور عمان گران است و همچنین مدرک معتبری هم در آخر نصیب شما نخواهد شد، از این رو این روش کمتر مورد استقبال مهاجران قرار می‌گیرد.اخذ ویزای سرمایه گذاری، روش دیگری است که شما به وسیله آن قادر هستید تا اقامت هر کشوری را که مایل باشید اخذ کنید، عمان هم از این قانون مستثنی نیست، این روش آسان‌تر از سایر روش‌ها است که شرایط مربوط به خود را دارد.

شرایط کلی زندگی در عمان

بطور کلی می‌توان از کشور عمان به عنوان یک محل مناسب برای کسب سرمایه و همچنین سکوی‌ پرتابی برای دریافت اقامت کشور‌های اروپایی یاد کرد، انتخاب این کشور برای زندگی نیز می‌تواند گزینه خوبی باشد، البته در صورتی که یکی از شهر‌های پیشرفته این کشور را برای اقامت انتخاب کنید.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو