جنگل میمون اوبود بالی / کشور اندونزی / شهر بالی

سفر به ناشناخته ها همیشه برای افراد پر از تجارب شگفت انگیز است البته اگر فرد به آن علاقه داشته باشد. جنگل میمون اوبود بالی یکی از شگفت انگیزترین مکان هایی است که هر گردشگر دوست دارد آن را از نزدیک ببیند. این جنگل در جزیره بالی یکی از هفده هزار و پانصد جزیره از مجمع الجزایر اندونزی قرار گرفته است. زیبایی سحرانگیز و جادویی این مکان هر ساله باعث جذب هزاران گردشگر از اقصی نقاط دنیا به این مکان می شود.

جنگل میمون اوبود بالی در جزیره بالی قرار دارد. صدها اثر تاریخی و طبیعی شگفتی هایی است که هنگام سفر به این جزیره هیچ گردشگری آن را از دست نمی دهد. هنگام سفر با تور بالی از کوه های آن صعود کنید، در سواحل شنی آن استراحت کنید، و در معابد تاریخی آن به ماجراجویی بپردازید. اما هنگام عبور از جنگل اوبود مواظب میمون های مقدس و اغلب بازیگوش آن باشید تا سفر زیبای شما خراب نشود.

جنگل میمون اوبود بالی

پوشیدن کفش راحت یکی از ارکان مهم برای یک بازدید راحت از این منطقه 11 هکتاری است.  این منطقه یکی از مهمترین مناطقی است که عاشقان طبیعت می توانند به راحتی با زیستگاه طبیعی انواع پرندگان، میمون ها، خزندگان و … از نزدیک آشنا شوند.

جاذبه های تاریخی و طبیعی بالی

این جا یکی از جزیره هایی است که هر گردشگر خارجی و داخلی دوست دارد از آن دیدن کند و در اعجاب و شگفتی آن خود را گم کند. جزیره بالی به نام های دیگر نیز مانند بهشت افسانه ای، زیباترین جزیره و جزیره خدایان شهرت دارد. از روی نام هایی که بر این جزیره گذاشته شده است می توان به قداست و زیبایی آن پی برد.

هنگام سفر به این جزیره دیدار از معابد باستانی  و استفاده از تفریحات آبی یا کوه نوردی و طبیعت گردی یکی از چندین کاری است که باید به آن بپردازید. اما دیدن از جنگل میمون اوبود بالی کاری است که نباید فراموش شود. هنگام سفر با تور ارزان بالی، گردش در این منطقه ویژه را هرگز از دست ندهید.

به علت رشد روز افزون صنعت توریسم در این جزیره، هر ساله بر تعداد گردشگران آن افزوده می شود. هر ساله  از این جزیره به عنوان یکی از محبوبترین مکان هایی که گردشگران قصد سفر به آن را دارند در مجلات سفر دنیا نام برده می شود. اما با توجه به تعداد زیاد گردشگر در این منطقه، چیزی از زیبایی طبیعی این جزیره کم نشده است و این امر ناشی از مدیریت خوب و کارآمد مسئولین این جزیره است.

راه های دسترسی به جنگل میمون اوبود بالی

هنگام سفر به جزیره زیبای بالی یکی از مکانهایی که هرگز دیدن آن را از دست ندهید جنگل میمون اوبود بالی است. این جنگل در شهر اوبود قرار دارد. برای این که راحت به این جنگل دسترسی پیدا کنید می توانید از جاده اصلی اوبود  به سمت خیابان هانومان بروید. با ادامه این راه به این پارک زیبا که در دل جنگل اوبود قرار گرفته است می رسید. به علت تردد گردشگران بسیاری که هر ساله از این منطقه دیدن می کنند میمون ها از آنها نمی ترسند. اما باز هم رعایت نکاتی باعث می شود تا شما سفر امن تر و راحت تری را به این منطقه داشته باشید.

کارکنان جنگل میمون اوبود بالی  به علت فعالیت های ویژه ای که برای رعایت بهداشت و حفاظت از آب این منطقه می کند بسیار معروف هستند. برای همین لازم و ضروری است که حتما هنگام بازدید از این جنگل به نکاتی که به شما گوشزد می کنند اهمیت داده و آن ها را کاملا رعایت کنید. این جنگل شامل مناطقی به نام های پورا دالم آگونگ، پاندانتگال و پورا پراجاپاتی است که همگی آن ها باقی مانده قرن 14 هستند. این مکان ها یادآور جشن ها و مراسم تدفین مردگان در روستاهای آن زمان است.

دیدن از پورا بجی، یکی از حمام های باستانی که در جنگل میمون اوبود بالی واقع است را به شما توصیه می کنیم.

اگر قصد سفر به کشور لبنان را نیز دارید ما تور بیروت را به شما پیشنها می کنیم.

استراحتگاه های بین راهی جنگل اوبود

در این جنگل بیش از 340 عدد میمون دم کوتاه و دم بلند زندگی می کنند.  به علت شباهت زیاد میمون های دم کوتاه به انسان ها این گروه بیشتر در مزارع و روستاها  یافت می شوند. اما نوع دم بلند بیشتر در جنگل زندگی می کنند. برای دیدن از میمون ها در محیط زیست طبیعی خود باید حتما بلیط تهیه کنید و توصیه می کنیم که اصلا خوراکی با خود به همراه نداشته باشید. زیرا خوراکی دادن به میمون ها در این جنگل ممنوع است.

هنگامی که از جنگل میمون اوبود بالی دیدن می کنید بازدید از آثار تاریخی این مکان را فراموش نکنید. معبد مرگ از مهمترین مکانهایی است که در نزدیکی از جنگل واقع شده است.

اگر هنگام بازدید از جنگل میمون اوبود بالی خسته شدید اصلا نگران نباشید در مسیر پیاده روی این جنگل حدود هر 10 دقیقه یک مهمانسرا و استراحتگاه وجود دارد. در این مکان ها به راحتی می توانید استراحت کنید و از زیبایی های طبیعی این منطقه نیز بهره ببرید.

همیشه سفر برای علاقه مندان تورهای داخلی را نیز ارائه می دهد، تور شیراز یکی از تورهای ارزان همیشه سفر است.

دسته بندی میمون ها در جنگل اوبود

در این منطقه از اندونزی که به جزیره بالی مشهور است بیش از 340 میمون وجود دارد که به 6 دسته مختلف دسته بندی می شوند. هر کدام از این گروه دارای مکانی معین در زیستگاه طبیعی خود هستند و هنگام سفر با تور بالی می توانید این 6 گروه را از نزدیک ببینید و یا در کنار آنها بنشینید و از تماشای آنها لذت ببرید.

این  گروه ها شامل: گروه اصلی معبد، گروه حفاظتی جنگل، گروه مرکزی، گروه شرقی، گروه مچلین و گروه قبرستان هستند.

طبق دسته بندی خود میمون ها هیچ کدام از گروه ها در هم دیگر ادغام نشده و هر کدام دارای منطقه طبیعی زیستی برای خود هستند. اما در فصول خشک سال ممکن است که برخی از گروه ها به قلمرو همدیگر تعرض نمایند که این کار باعث درگیری و نزاع خونین بین آن ها می شود.

در این منطقه طرفداران طبیعت می توانند به راحتی شاهد زیست میمون ها و زندگی روزمره آنها با یکدیگر باشند. شما حتی می توانید ساعت ها در کنار آنها در جنگل میمون اوبود بالی بنشینید و به آنها دست بزنید.

قوانین مهم در بازدید از جنگل میمون ها

چه نکاتی را باید هنگام بازدید جنگل میمون اوبود بالی رعایت کنید، جنگل میمون اوبود هم مانند هر مکان گردشگری دیگر دارای ضوابط و اصولی است که مسافران و گردشگران ملزم به رعایت آن برای ایمنی بیشتر و سلامت خود هستند. این نکات برای تمام مسافران لازم الاجرا می باشد.

 • در جنگل میمون اوبود بالی هرگز ندوید.
 • غذای خود را پنهان نکنید.
 • با میمون ها هرگز چشم در چشم نشوید.
 • اگر میمون ها به شما نزدیک شدند نترسید و فرار نکنید.
 • هیچ گونه کیسه ی پلاستیکی و کاغذی به همراه نداشته باشید.
 • از وسایل با ارزش خود در قبال میمون ها مراقبت کنید.
 • در صورت وجود کودک در گروه شما همیشه مراقب آن باشید.
 • به میمون ها دست نزنید، مخصوصا بچه میمون ها را لمس نکنید. زیرا مادر آن ها با شما تهاجمی رفتار خواهد نمود.
 • به میمون ها اعتماد نکنید. زیرا در طبیعت بزرگ شده اند.
 • به جز موز به میمون ها هیچ گونه خوراکی دیگری ندهید.
 • از زدن عینک آفتابی به چشم پرهیز کنید. زیرا توسط میمون ها دزدیده می شود.
 • چند روش آسان برای سفر به جنگل میمون ها
 • برای سفر به این منطقه می توانید به چند روش اقدام کنید.
قوانین بازدید از جنگل میمون اوبود بالی

نکات مهم سفر با تور های محلی بالی

 • با تورهای محلی به جنگل میمون اوبود بالی بروید. این روش یکی از بهترین روش های ممکن است.
 • می توانید با یک تاکسی که آن را کرایه می کنید یک روز کامل از سفر در این منطقه لذت ببرید. این کار کمک می کند تا شما به راحتی و با فراغ بال به تماشا و تفرج در این منطقه بپردازید.
 • برای گردش در جنگل میمون اوبود بالی می توان از موتور سیکلت هم استفاده نمود. برای این کار محل هایی در این شهر در نظر گرفته شده است.
 • جنگل میمون اوبود بالی هر روز از 8 و 30 دقیقه تا 6 بعد از ظهر به روی بازدیدکنندگان باز است و تا ساعت 5 و 30 دقیقه عصر به خرید بلیط می توانید اقدام نمایید.
 • به شما توصیه می کنیم که برای بازدید از این منطقه صبح را انتخاب کنید زیرا در این زمان هوا برای گردش مناسب تر است.
 • استفاده از تور ارزان بالی به شما در این سفر کمک می کند و جهت اطلاعات بیشتر به سایت ما مراجعه فرمایید.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو