کشور دومینیکا

کشور دومینیکا


کشور دومینیکا یک جزیره بسیار زیبا است که در حوزه کارائیب قرار دارد. این جزیره در بین گردشگران و ماجراجویان بسیار شهرت دارد. لقب بهشت استوایی به دومینیکا داده شده است و البته یک مرکز اقتصادی بسیار قدرتمند نیز شناخته شده است.کشور دومینیکا یک جزیره بسیار زیبا است که بخشی از منطقه آنتیل را تشکیل می‌دهد. این کشور از بخش جنوبی با گوادلوپ و همینطور از بخش شمال با مارتینیک همسایه است. طبق آمار سرشماری‌های موجود این جزیره مساحت 750 کیلومتری دارد.

مردم دومینیکا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و از نظر زمانی دومینیکا 4 ساعت از تهران عقب تر است. پایتخت دومینیکا شهر زیبای روسو است. این شهر در اطراف دریاچه کارائیب قرار دارد و دنیایی از زیبایی و رنگ را در خود جای داده است. این شهر برای گردشگری بسیار عالی است و جذابیت‌های ویژه‌ای دارد. به طور کلی این شهر دارای دنیای مدرن و جذابی است. لاوگا از دیگر شهرهای کشور دومینیکا است که برای مسافرانی که به قصد کار وارد دومینیکا شده‌اند بسیار مناسب است.

برای سفر به کشور دومینیکا و اخذ اقامت دومینیکا می توانید، به سایت همیشه سفر مراجعه نمایید.

در این شهر شرکت‌های کاری زیادی وجود دارد، همینطور فضای کاری موجود در این شهر به قدری خوب است که برای گردشگری نیز گزینه خوبی است. شرکت‌های ایرانی زیادی در دومینیکا فعالیت می‌کنند اینطور که مشخص است برخی از شرکت‌های ایرانی در کشور دومینیکا در زمینه مواد غذایی فعالیت می‌کنند و گردش مالی که در این زمینه دیده می‌شود بسیار زیاد است. نرخ مالیات شرکتی در کشور دومینیکا به 18 درصد رسیده است.

آب و هوای کشور دومینیکا

کشور دومینیکا از شمال با اقیانوس اطلس، از غرب با هائیتی، از شرق با گذرگاه مونا و از جنوب با دریای کارائیب مرز مشترک دارد و به کشورهای کوبا، جامائیکا و پورتوریکو نزدیک است. دومینیکا به طور عمده در حجم وسیعی از جنگل ها پوشیده شده و خانه دوم جنگل های داغ جهان است.

کشور دومینیکا، جزیره ای با آب و هوای گرمسیری تحت تاثیر بادهای شمال شرقی برخوردار است. باران های سنگینی در این کشور می بارد و ایجاد سیلاب می کند، به طور معمول اواخر تابستان طوفان هایی در این کشور رخ می دهد.
بطور کلی آب و هوای استوایی، گرم و مرطوب بر این کشور حکم فرماست. از ژانویه تا اواسط آوریل هوای گرم و خشک و از اواسط ژوئن تا اواسط نوامبر آب و هوای داغ، مرطوب و بارانی دیده می شود.

موقعیت جغرافیایی دومینیکا

کشور دومینیکا بزرگ‌ترین مجمع‌الجزایر بادگیر دریای کارائیب است. این کشور که در جنوب گوادلوپ و شمال مارتینیک واقع شده دارای مناظر آتشفشانی چشمگیر با جنگل‌های بارانی سرسبز، آبشارها، دریاچه‌ها، دره‌ها، رودخانه‌ها، چشمه‌های آب گرم بخار و مرتفع‌ترین کوه‌هاست. دومینیکا را می‌توان در شرق کارائیب پیدا کرد.

این جزیره خط ساحلی ناهموار، دهکده‌های ساحلی روستایی و سواحل صخره‌ای ماسه‌ای سیاه متعددی را در خود جای‌داده است که بسیاری از آنها مکان‌های خوبی برای غواصی و شنا هستند.
شگفتی دومینیکا را نه‌تنها در طبیعت بلکه در فرهنگ آن هم می‌توان پیدا کرد.

کشور دومینیکا، یکی از کشورهایی است که شما را به هدفتان نزدیک می کند، شما با اخذ پاسپورت دومینیکا می توانید به هر کشور اروپایی که می خواهید سفر نمایید.

این کشور جایی است که ترکیب جذابی از فرهنگ‌ها را ارائه می‌دهد. فرهنگ بریتانیایی، فرانسوی و هند غربی همگی تأثیر خود را روی فرهنگ دومینیکا گذاشته‌اند و اکنون فرهنگ این کشور رنگ و بویی از هر یک از این کشورها دارد. دومینیکا همچنین بزرگ‌ترین خانه جامعه سرخ‌پوستان کارائیب در شرق کارائیب هم است. علاوه بر فرهنگ مردم، نقش این تأثیرها را در غذا، هنر، زبان‌ها و آداب‌ورسوم هم می‌توان به‌وضوح دید.

پایتخت کشور دومینیکا

شهر روسو، بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین جزیره و شهر کشور است. شهری رنگارنگ که می‌توان به معنای واقعی سهمی از بهشت را در طبیعت آن دید. طوفان ماریا در سال ۲۰۱۷ این جزیره را درنوردید و ۹۰ درصد از سازه‌های جزیره را ویران کرد، اما تلاش‌ها برای بازیابی این جزیره به‌خوبی پیش رفت و همچنان هم ادامه دارد.

دولت دومینیکا دولتی مستقل و توانمند است که تلاش می‌کند تا با انجام برنامه‌های مختلفی از جمله برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری، بتواند سرمایه‌های جهانی و مهم را برای بهبود و بازسازی زیرساخت‌های این کشور جذب کند. امروز بیشتر روسو با ساختمان‌های مقاوم در برابر طوفان بازسازی شده‌اند.

معرفی شهرهای بزرگ دومینیکا

شهر روسو

پایتخت کشور دومینیکا شهر زیبای روسو است. این شهر در اطراف دریاچه کارائیب قرار دارد و دنیایی از زیبایی و رنگ را در خود جای داده است. این شهر برای گردشگری بسیار عالی است و جذابیت‌های ویژه‌ی دارد. به طور کلی این شهر دارای دنیای مدرن و جذابی است.

شهر پورتسموث

شهر پورتسموث دومین شهر مهم و بزرگ در دومینیکا است که بندری بوده و البته در دوره های قبل پایتخت دومینیکا بوده است. در این شهر پارک و کاخ های زیادی وجود دارد و بسیار مورد توجه عکاسان قرار می‌گیرد. روزهای سه شنبه و جمعه برای بازدید از این شهر بی‌نظیر است.

شهر کالیبیشی

شهر کالیبیشی یک شهر دیدنی در دومینیکا است که دارای ساحل آرامش بخشی است و به طور کلی پر از جنگل های سرسبز و دیدنی است. این شهر به طور کلی زبانزد خاص و عام بوده و در لیست شهرهای بسیار مهم دومینیکا قرار دارد. زوج های جوان این شهر را گزینه بسیار عالی می‌دانند.

سالیزبوری

سالیزبوری شهری در ساحل غربی ملل جزیره کارائیب کوچک دومینیکا است. این مرکز در بخشی از بخش اداری سنت جوزف در کشور است. جمعیت آن 12129 نفر است.

کانفیلد

کانفیلد شهری است که در سواحل غربی دومینیکا ، در شمال روزو و جنوب ماسکره واقع شده و مشرف به خلیج پرینگل است.
بزرگترین شهرک در Parish Parish ، دارای 2803 نفر جمعیت است. این خانه در یک شهرک صنعتی با هریس پینتس دومینیکا با مسئولیت محدود ، شاخه ای از شاهدان یهوه، و همچنین فرودگاه دوم این جزیره قرار دارد. محله های همسایه شامل کوکران ، چک ، ماساژ و فوند کله است.ماهوت روستایی در سواحل غربی دومینیکا است. این روستا 2399 نفر جمعیت دارد.

فرهنگ مردم دومینیکا

 • همیشه قدران و سعی می کنند برای کوچکترین محبتی سپاس گذار باشند.
 • همیشه قانع و قانع بودن بخشی از فرهنگشان شده است.
 • مهربان هستند و سعی می کنند لبخند بزنند.
 • علاقه زیادی به مهمانی رفتن و مهمانی دادن دارند.
 • سرمایه خود را برای کمک به امور خیریه اختصتص می دهند
 • امید به زندگی در آنها بسیار یاد است و هرگز صحبت ناامید کننده نمی زنند.
 • به تحصیل اهمیت می دهند و زمان زیادی برای مطالعه می گذارند.
 • سعی می کنند همیشه احترام بگذارند
 • با توریست و مهاجران بسیاربسیار مهربان هستند
 • از دروغ بیزارند و صداقت بخش مهمی از فرهنگ زندگی آنهاست حتی اگر به ضررشان باشد.
 • در این کشور زندگی برای جوانان با شادی همراه است.
 • در فرهنگ مردم دومینیکا زندگی می تواند به سادگی شکل بگیرد و برای ازدواج هیچ سختگیری صورت نمی گیرد.
 • رسانه در رومینیکا اهمین زیادی دارد و سع می کنند زمانی را برای بررسی برنامه های تلویزیونی اختصاص دهند.
 • حجاب در کشوردومینیکا آزاد است اما مردم این کشور ساده پوش هستند.
 • زبان کشور دومینیکا بسیار دوست داشتنی است و با لهجه خاصی همراه است
 • مردم پرچم کشور دومینیکا را با رنگ های شادی که دارد بسیار مهم می شمارند.

صنعت گردشگری کشور دومینیکا

این کشور توانست پایه های گردشگری خود را تقویت نماید این موضوع پس از یک دوره یک ساله در شرایط ساخت و ساز نیز رویت شد و وضعیت خدمات دریایی در دومینیکا نیز پیشرفت خوبی داشت. در سال 2012 دومینیکا در صنعت موز به یکی از قدرتمندترین کشورهای دنیا تبدیل شد. صندوق بین المللی پول در دومینیکا در سال‌های اخیر اصلاحات بسیار عالی داشته است. کارخانه‌های کشور دومینیکا رشد خوبی داشته است و به این ترتیب وضعیت واردات به کشور دومینیکا پیشرفت کرده است و ماشین آلات از کشور آمریکا وارد دومینیکا می‌شود.

همینطور مواد شیمیایی و مواد غذایی نیز از چین وارد دومینیکا می‌شود. بیمارستان‌ها و فضای بهداشت و درمان در دومینیکا نیز آنقدر زیاد بوده است که توانسته وضعیت بهداشت مشخصی را فراهم سازد و البته که وضعیت بیمه در دومینیکا نیز بهبود داشته است. وضعیت تکنولوژی در دومینیکا در سال های اخیر بسیار زیاد بوده است.

روند اقتصادی در بخش ساخت و ساز با حمایت سرمایه گذاران خارجی فراهم شده است. طرح بیمه سلامت در دومینیکا با 95 درصد پوشش بیماری‌ها فراهم شده‌اند. ارزش های بهداشت و درمان در دومینیکا بسیار پر اهمیت است. نرخ بیکاری در کشور دومینیکا هنوز هم زیاد است و البته که دولت سعی به بهبود این وضعیت دارد. محصولات صادراتی دومینیکا شامل موز و پرتقال و سبزیجات و همینطور صابون است. بیشترین محصولات صادراتی از دومینیکا به انگلیس و چین است و البته که میزان صادرات این کشور به جامائیکا نیز رشد جدی داشته است.

کشور دومینیکا برای ارتباط برقرار کردن با سایر کشور ها بسیار تلاش میکند تا بتواند با بسیاری از کشورها در ارتباط باشد و یکی از موضوعاتی که سبب گردیده است پاسپورت دومینیکا بسیار پر قدرت و با ارزش شود ارتباط کشور دومینیکا با سایر کشورهاست.دومنیکا عمدتاً آتشفشانی و دارای چندین سواحل است. کوه‌های دومینیکا، جنگل‌های بارانی، دریاچه‌های آب شیرین، چشمه‌های آب گرم، آبشارها، و نقاط غواصی، آن را به عنوان مقصد جذاب گردشگری محیط زیست تبدیل می‌کند.طبیعت آتشفشانیِ جزیره، غواصان را به غواصی جذب خود کرده‌است.

جاذبه های گردشگری دومینیکا

دومنیکا به عنوان(( جزیره طبیعی کارائیب)) شناخته شده است و بهشتی جاودانه برای غواصان، مسافران و طبیعت گردان به حساب می آید.این جزیره دارای منظره های آتشفشانی جالب با بلندترین کوه های کارائیب شرقی، جنگل های با شکوه، آبشارها، دریاچه ها، دره ها، رودخانه ها و چشمه های آب گرم است.این خط ساحلی ناهموار متشکل از روستاهای ساحلی و سواحل ماسه اس است.

1-پارک ملی مورن ترویس پیتون

مورن ترویس پیتون پارک ملی، جواهر دومینیکا است.جنگل های بزرگ پوشیده از سرخس های ول پیکر و ارکیده های وحشی مورن ترویس پیتون را پوشش داده شده است.نکات برجسته در مورد این میراث جهانی یونسکو 17000 هکتار شامل آبشار ویکتوریا، ترافاگار فالز، دریاچه وئری غبارآلود،استخر زمرد،دره غرق شده در بخار،حوضچه های آب جوش و چشمه های آب گرمایت.یکی از بهترین امتیازات برای بازدید از این پارک روستای Laudat است که در 11 کیلومتری Roseau واقع شده است.

2-دریاچه بویل

یکی از جاذبه های محبوب در پارک ملی مورن ترویس پیتونز، دریاچه بویل است. این حوضچه پر از آب فوران کننده و سبز خاکستری در انتهای یک جنگل بزرگ است که از طریق یک پیاده روی 3 ساعته دردسترس است. اما ارزشش را دارد. زمین شناسان بر این باورند که این دریاچه جوشان با 63 متر وسعت، دومین دریاچه جوشان در جهان است. درجه حرارت در لبه دریاچه از 82 تا 92 درجه سانتی گراد است و نقطه جوش در مرکز قرار دارد.

3-آبشارویکتوریا

یکی از جاذبه های محبوب محبوب در پارک ملی مورن ترویس پیتونز، دریاچه بویل است. این حوضچه پر از آب فوران کننده و سبز خاکستری در انتهای یک جنگل بزرگ است که از طریق یک پیاده روی 3 ساعته دردسترس است. اما ارزشش را دارد. زمین شناسان بر این باورند که این دریاچه جوشان با 63 متر وسعت، دومین دریاچه جوشان در جهان است. درجه حرارت در لبه دریاچه از 82 تا 92 درجه سانتی گراد است و نقطه جوش در مرکز قرار دارد.

4-آبشار ترافالگار

یکی از جاذبه های جاذبه های محبوب در پارک ملی مورن ترویس پیتونز، دریاچه بویل است. این حوضچه پر از آب فوران کننده و سبز خاکستری در انتهای یک جنگل بزرگ است که از طریق یک پیاده روی 3 ساعته دردسترس است. اما ارزشش را دارد. زمین شناسان بر این باورند که این دریاچه جوشان با 63 متر وسعت، دومین دریاچه جوشان در جهان است. درجه حرارت در لبه دریاچه از 82 تا 92 درجه سانتی گراد است و نقطه جوش در مرکز قرار دارد.

5-پارک ملی کابریت

در شمال غربی دومینیکا، پارک ملی کابریت واقع شده است که پوشیده از جنگل های گرمسیری، سیلاب، سواحل با ماسه سیاه و صخره های مرجانی است. این شبه جزیره دیدنی، شامل منظره ای پانوراما از بالاترین نقطه است و صخره های دریایی نیز از ویژگی های جذاب برخوردار است و برای غواصی بسیار مناسب هستند.

6-آبگرم های بانگو در سنت جورج

آبگرم های بانگو یکی از جذاب‌ترین دیدنی های دومینیکا است که در شهر ووتن ویون (Wotten Waven) قرار دارد. خود را در دل جنگل‌های بارانی کوهستانی در کشور دومینیکا تصور کنید در حالی که زیر سایه درختان استراحت می‌کنید و چیزی غیر از صدای پرندگان جنگلی و نغمه‌ی گوش‌نواز آب را هنگامی که به سنگ‌ها برخورد می‌کنند، نمی‌شنوید. تمام این زیبایی‌ها را را در آبگرم های بانگو که به طور طبیعی از چشمه‌های زمین‌گرمایی سرچشمه می‌گیرند تجربه خواهید کرد. طیف دمای آب در این آبگرم‌ها بسیار گسترده و متغیر است به طوری که برای هر سلیقه‌ای مناسب خواهد بود. استخرهای این مجموعه آبگرم بسیار تمیز و جالب است و تمام امکانات رفاهی در آن برای راحتی مسافران تعبیه شده است.

7-تپه های مرجانی شامپاین

دومینیکا برای غواصی و شیرجه در آب بسیار معروف است. تپه های مرجانی شامپاین در بخش ساحل جنوب غربی کشور قرار گرفته اند. فعالیت ژئوترمال باعث ایجاد هزاران حباب از زیر سنگ ها می شود. ماهی مرکب، اسب های دریایی، باراکاودا و ماهی ترومپت فقط برخی از گونه های موجود در آب های گرم در این بخش هستند. شما می توانید در سواحل شامپاین به شنا کردن بپردازید وهمچنین به اتاق های متعدد، حمام و میان وعده های خوشمزه دسترسی داشته باشید.

روسئو

پایتخت دومینیکا، شهر روسئو است که با ساختمان های رنگارنگ سنتی یادآور کلبه های سرخپوستان قدیمو معتدل همواره در زمستان و بازراچه های شلوغ و پرجمعیت است. روسئو با وجود آب و هوای گرم و معتدل همواره در زمستان مامن و پناهنگاه اصلی گردشگران خارجی از اقصی نقاط دنیا است. بازار تره بار، کلیسای جامع کاتولیک سنت پاتریک، باغ های گل و گیاه دومینیکا و موزه دومینیکا از جمله جاذبه های مهم و مورد اشاره روسئو محسوب می شود. درباره دومینیکا و زیبایی های آن هر آنچه گفته می شود، آیینه تمام نمای آن شهر زیبای روسئو است.

آژانس مسافرتی همیشه سفر برای فوتبال دوستان، تور جام جهانی قطر2022 را نیز برگزار می کند، اگر عاشق این هستید که مسابقات فوتبال جام جهانی را از نزدیک تماشا نمایید، تور جام جهانی قطر را از دست ندهید.

شرایط اخذ ویزای توریستی دومینیکا

بر طبق قانون مهاجرتی کشور دومینیکا به جز شهروندان کشورهای خاصی که با دومینیکا دارای قرارداد لغو ویزای متقابل هستند، شهروندان بقیه کشورهای جهان از جمله شهروندان ایرانی برای ورود به کشور دومینیکا جهت بازدید از جاذبه های گردشگری در دومینیکا نیازمند اخذ ویزای توریستی این کشور هستند.

مدارک لازم برای دریافت این ویزای دومینیکا از قرار زیر می باشد:

 1. فرم درخواست ویزای تکمیل شده
 2. پاسپورت معتبر به همراه دو قطعه عکس پاسپورتی
 3. مدرک اثبات تمک مالی کافی
 4. گواهی سوء پیشینه
 5. گواهی پزشکی شامل تست ( HIV/ADIS)


برای اطلاع از جاذبه های گردشگری و شرایط اخذ دیگر ویزاهای توریستی خارجی از جمله ویزا اکراین، ویزای هند، ویزای بلاروس و… می توانید با کارشناسان ما در همیشه سفر تماس بگیرید.

برگشت به منو