دسته‌بندی نشده

معروف ترین ساختمان های جهان

ساختمان های چشمگیر بسیاری در جهان وجود دارد که برخی از آنها شناخته شده تر و قابل توجه تر از بقیه هستند. در این مقاله همیشه سفر لیستی از معروف ترین ساختمان های جهان را برای شما آورده است.

بازدید از ساختمان‌هایی که مشهور یا دارای اهمیت تاریخی هستند یکی از دلایل اصلی سفر مردم است. برخی از مسافران همچنین فهرست های دارند که در آن تمام ساختمان های معروف جهان را که می خواهند قبل از مرگ از آنها بازدید کنند، یادداشت کرده اند
این ساختمان ها به ترتیب خاصی رتبه بندی نمی شوند، اما مطمئناً همه آنها از برجسته ترین ساختمان های جهان هستند.

تاج محل

تاج محل یکی از زیباترین و معروف ترین ساختمان های جهان است که جزئیات آن باورنکردنی است. علیرغم شباهت آن به کاخ، در واقع یک آرامگاه است که توسط امپراتور مغول، شاه جهان برای ادای احترام به همسر محبوبش ممتاز محل ساخته شده است.
سالانه 7 تا 8 میلیون نفر از تاج محل بازدید می کنند.از سال 1983، این مکان در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.
مکان: آگرا، هند

معروف ترین ساختمان های جهان: تاج محل

برج ایفل

برج ایفل یک مکان نمادین در پاریس است، اما همیشه اینطور نبوده است. در واقع، مردم محلی در ابتدا از برج ایفل متنفر بودند و بسیاری از ساکنان آن را ترسناک و وحشتناک می دانستند.
امروزه این ممکن است طعنه آمیز به نظر برسد زیرا هر ساله میلیون ها گردشگر از این برج بازدید می کنند.
مکان: پاریس، فرانسه

خانه اپرای سیدنی

خانه اپرا در سیدنی یکی دیگر از معروف ترین ساختمان های جهان است که به ویژه به دلیل معماری مدرنش مشهور است. این معمار دانمارکی یورن اوتزون بود که پس از برنده شدن در یک مسابقه، خانه تماشایی اپرای سیدنی را طراحی کرد
مکان: سیدنی، استرالیا

خانه اپرای سیدنی

هرم خئوپس

هرم خئوپس قدیمی ترین ساختمان در میان مشهورترین ساختمان های جهان است. هرم بخشی از اهرام جیزه است و هزاران سال است که در اینجا ایستاده است

این بنا در دوران سلسله چهارم در اوایل قرن 2500 قبل از میلاد ساخته شد. این هرم 138 متر ارتفاع دارد و اعتقاد بر این است که به عنوان یادبود فرعون خوفو ساخته شده است.
مکان: قاهره، مصر

کولوسئوم

کولوسئوم بدون شک یکی از معروف ترین ساختمان های جهان است. این آمفی تئاتر عظیم به عنوان هدیه ای به مردم روم در قرن اول ساخته شد.

افتتاحیه به مدت 100 روز ادامه یافت و شامل برخی از خونین ترین بازی های گلادیاتور در تاریخ و همچنین چندین مبارزه با حیوانات و بازسازی نبردهای تاریخی بود. امروزه کولوسئوم بیشتر به خاطر معماری باشکوهش مشهور است و سالانه میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کند.
مکان: رم، ایتالیا

بیگ بن

بیگ بن یکی دیگر از ساختمان های نمادین است که اغلب در طیف وسیعی از فیلم ها و برنامه های تلویزیونی دیده شده است. برج ساعت یکی از چندین ساختمان معروف لندن است و در واقع بخشی از کاخ وست مینستر است.
یک واقعیت جالب دیگر در مورد بیگ بن این است که فقط خود ساعت است که بیگ بن نامیده می شود. نام اصلی برج ساعت الیزابت تاور است.
مکان: لندن، انگلستان

بیگ بن

ساختمان امپایر استیت

ساختمان امپایر استیت یکی دیگر از معروف ترین ساختمان های جهان است. این ساختمان برای سال‌ها افتخار افق نیویورک است و یکی از نمادین‌ترین آسمان‌خراش‌های تمام دوران است. با معماری بی انتها و ارتفاع 443 متری، حتی امروزه نیز گردشگران را تحت تاثیر قرار می دهد.
مکان: نیویورک، ایالات متحده آمریکا

جهت آشنایی با انواع هتل های بیروت و رزرو آن ها به صورت آنلاین وارد صفحه “رزرو هتل بیروت” شوید.

گنبد صخره

گنبد صخره یک ساختمان مقدس برای مسلمانان است و به زیبایی در کوه معبد در اورشلیم قرار دارد. این قدیمی‌ترین ساختمان مسلمان است و این مکان همچنین یکی از مقدس‌ترین مکان‌های یهودیت است.
مکان: اورشلیم

برجهای دوقلوی پتروناس

زمانی که برج های دوقلوی پتروناس در سال 1998 تکمیل شد، به بلندترین ساختمان جهان تبدیل شد. برج‌های دوقلو یک مکان دیدنی در کوالالامپور و مالزی است و امروزه یکی از معروف ترین ساختمان های جهان و آسیا است.
مکان: کوالالامپور، مالزی

برج های دوقلوی پتروناس

ساگرادا فامیلیا

ساگرادا فامیلیا یک مکان دیدنی شناخته شده در بارسلونا است که هنوز به پایان نرسیده است. این ساختمان شاهکاری از معمار مشهور آنتونی گائودی است و به لطف همه گردشگرانی که هزینه ورودی را پرداخت کرده اند، در نهایت پول کافی برای اتمام ساخت را فراهم کردند.
مکان: بارسلون، اسپانیا

کاخ سفید

کاخ سفید ممکن است از نظر معماری یکی از چشمگیرترین ساختمان های جهان نباشد. اما مطمئناً یکی از جذابترین و معروف ترین ساختمان های جهان محسوب می شود زیرا قدرتمندترین فرد جهان در اینجا دفتر دارد، یعنی رئیس جمهور ایالات متحده.
مکان: واشنگتن دی سی، ایالات متحده آمریکا

برج کج پیزا

تصور کنید که یک ساخت و ساز ناموفق می تواند برج پیزا را به یکی از نمادین ترین ساختمان های جهان تبدیل کند. برج کج پیزا به دلیل شیبی که دارد شهرت دارد، اما ساختار زیبایی نیز دارد.
میلیون‌ها گردشگررا از سراسر جهان هر ساله برای دیدن برج پیزا می‌آیند و این یکی از مشهورترین مکان‌های دیدنی ایتالیا است.
مکان: پیزا، ایتالیا

برج کج پیزا

انگکور وات

انگکور وات سالانه حدود 2 میلیون بازدید کننده دارد و یکی از معروف ترین معابد در جهان است. این در واقع بخشی از یک مجموعه معبد بسیار بزرگتر در شهر تاریخی انگکور در کامبوج است، اما انگکور وات یک سازه واحد است.
مکان: انگکور، کامبوج

پارتنون

یکی دیگر از معروف ترین ساختمان های جهان پارتنون است. از آتن اغلب به عنوان مهد تمدن مدرن یاد می شود و پارتنون یکی از معدود بناهایی است که هنوز از دوران یونان باستان پابرجاست. معبد اولیه بین سال های 447 تا 433 قبل از میلاد برای بزرگداشت پالاس آتنا ساخته شد. پارتنون در بالای آکروپولیس قرار دارد و از سال 1987 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.
مکان: آتن، یونان

رزو بلیط هواپیما در کمترین زمان و از بهترین ایرلاین ها در همیشه سفر.

برج خلیفه

برج خلیفه در اواخر سال 2010 افتتاح شد، اما به سرعت در سراسر جهان به شهرت رسید زیرا امروزه بلندترین ساختمان جهان است. برج بزرگ خلیفه دارای ارتفاع خیره کننده 829.8 متری ازسطح دریا است و از اینجا منظره چشمگیری از دبی خواهید دید.
مکان: دبی، امارات متحده عربی

برج خلیفه

درباره معروف ترین ساختمان های جهان بیشتر بدانید

دنیا پر از ساختمان های معروفی است که در سرتاسر کره زمین شهرت پیدا کرده اند. وجه مشترک همه آنها این است که آنها از دیگر اشیاء ساخته شده توسط بشر متمایز هستند، چه از نظر اهمیت تاریخی یا مذهبی یا صرفاً به دلیل معماری منحصر به فرد.
بسیاری از آنها تاریخ بزرگی را با معماری تماشایی ترکیب می کنند که هر ساله میلیون ها بازدید کننده را به خود جذب می کند. هرم خئوپس قدیمی‌ترین سازه از معروف‌ترین ساختمان‌های جهان است و از زمان مصر باستان برپا بوده است.
کولوسئوم یکی دیگر از ساختمان‌های معروف است و اگرچه تاریخ خونینی در بازی‌های گلادیاتور دارد، اما یکی از چشمگیرترین ساختمان‌های اروپا و میراثی از امپراتوری روم است.

ساختمان های معروف در آفریقا

چشمگیرترین ساختمان آفریقا قطعا مسجد بزرگ جن یا هرم عظیم خئوپس است که یکی از عجایب هفتگانه قدیمی جهان بوده است.
آمفی تئاتر رومی El Jem یکی دیگر از مکان های دیدنی معروف آفریقا است.

ساختمان های معروف در آسیا

آسیا بزرگترین قاره جهان و خانه بسیاری از کشورها و فرهنگ های جالب است. در طول تاریخ، برخی از چشمگیرترین ساختمان‌های جهان در اینجا ساخته شده‌اند.

ساختمان های معروف در اروپا

اروپا بدون شک قاره ای است که بیشترین تعداد ساختمان های معروف را در خود جای داده است. بسیاری از آنها تاریخی هستند اما برخی نیز در زمان های اخیر ساخته شده اند.

ساختمان های معروف در آمریکای شمالی

آسمان خراش ها و ساختمان های چشمگیر بی شماری در آمریکای شمالی وجود دارد. در زیر تعدادی از معروف ترین ساختمان ها در ایالات متحده، کانادا، مکزیک، پاناما و کوبا آورده شده است.

جهت اخذ اقامت بلاروس با مشاوران ما در همیشه سفر در ارتباط باشید و به راحتی اقامت خود را اخذ نمایید.

ساختمان های معروف در اقیانوسیه

مشهورترین ساختمان اقیانوسیه بدون شک خانه اپرای سیدنی است.

ساختمان های معروف در آمریکای جنوبی

بسیاری از ساختمان‌های استعماری چشمگیر وجود دارد که در سراسر قاره آمریکای جنوبی پراکنده شده‌اند، اما همچنین آسمان‌خراش‌های جدیدتر و دیگر ساختمان‌های تاریخی وجود دارند که شهرت خاصی به دست آورده‌اند.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو