شهر رم

شهر رم / کشور ایتالیا

شاید هیچ کدام از شهرهای ایتالیا به اندازه شهر رم زیبا و دوست داشتنی نباشند. شهر رم، پایتخت کشور ایتالیا و یکی از بزرگترین شهرهای این شکور به حساب می آید. این شهر زیبا یکی از پرگردشگرترین شهرهای ایتالیا است که هر  ساله گردشگران بسیاری آن را به عنوان مقصد تفریحی خود انتخاب می کنند. معماری های خاص و باشکوه این شهر هر بیننده ای را به تحسین بر می انگیزد. با وجود جاذبه های گردشگری بسیار در رم، حتی قدم زدن در خیابان های این شهر شگفت انگیز نیز بسیار جالب و جذاب است.

شهر زیبا و افسانه ای رم در قرن هشتم ساخته شده و همین باعث شده است تا این شهر زیبا امروزه بسیار پرطرفدار باشد. انواع هتل های لوکس و غذاهای خوشمزه ایتالیایی در کنار دیدنی های و تفریحات بسیار جذاب رم در انتظار شما است تا شما از سفر به رم، خاطره ای فراموش نشدنی داشته باشید. دیدنی های شهر رم بسیار زیاد هستند و به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا شما را تعدادی از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر سحرانگیز آشنا سازیم.

بهترین فصل سفر به شهر رم

شهر رم دارای آب و هوایی موسمی است. آب و هوای موسمی این شهر زیبا باعث شده است تا شما در هر فصلی از سال، آب و هوایی کاملا متفاوت و حالب را در این شهر تجربه نمایید. بهار و پاییز رم بسیار دلچسب و دیدنی است. اما تابستان ها هوای رم بسیار خشک است و گاهی دما تا 37 درجه نیز می رسد.

در فصل تابستان فستیوال ها و مراسم های بسیاری در این شهر برگزار می شود. اما بهترین فصل برای سفر به شهر زیبا و دیدنی رم همان فصل بهار و پاییز است. زمستان ها رد رم امکان بارش برف نیز وجود دارد و  افرادی که به سرمای هوا عادت دارند نیز می توانند در این فصل به رم سفر کنند. اما اگر در فصل تابستان قصد سفر به رم را دارید حتما لباس های خنک به همراه داشته باشید تا از گرمای هوا اذیت نشوید.

شهر رم

جاذبه های تاریخی شهر رم

آمفی تئاتر کولوسئوم رم

آمفی تئاتر کولوسئوم یکی از متفاوت ترین و جذاب ترین دیدنی های شهر رم است که در میان گردشگران نیز بسیار محبوب و دوست داشتنی است. این بنای تاریخی و زیبا که مربوط به زمان امپراطوری رم است در گذشته برای نبرد میان گلادیاتورها استفاده می شده است. جنگ های گلادیاتور که در دنیا بسیار محبوب است و فیلم های بسیاری نیز از روی آنها ساخته شده است، از رم و جنگ های تن به تنی که میان برده ها در گذشته رخ داده است، می آید.

این بنای بسیار زیبا در قرن 80 میلادی ساخته شده است و با وجود اینکه در طی سالیان گذشته صدماتی به آن وارد شده است اما هنوز هم شکوه و جلال آن باقی مانده و یه همین دلیل در میان گردشگران یان مکان بسیار محبوب است. این آمفی تئاتر ظرفیت حداقل 50000 نفر را دارد. در گذشته پادشاهان برای ددین جنگ های گلادیاتورها به این آمفی تئاتر می آمدند و از تماشای جنگ ها لذت می برند.

کلیسای سن پیترو رم

یکی از کلیساهای معروف و دیدنی شهر رم کلیسای سن پیترو یا کلیسای پطرس حواری است. ساخت این کلیسای بسیار زیبا و دیدنی در سال 1626 به اتمام رسید. گنبد زیبای این عبادتگاه که قط آن به 42 متر می رسد یکی از جالب ترین قسمت های این کلیسا است. مقبره پیترو مقدس که یکی از حوارین حضرت عیسی بوده است در این کلیسا وجود دارد و به همین دلیل نام این کلیسا سن پیترو می باشد.

امروزه برای سن پیترو مقره ای در کلیسا ساخته شده است که افراد بسیاری از آن دیدن می کنند. برای پیروان کاتولیک این مکان بسیار مقدس است و در آن به عبادت می پردازند. در این کلیسای زیبا و دینی انواع نقاشی های مختلف از هنرمند مشهور میکل آنژ نیز دیده می شود که بسیار جذاب و دیدنی است.

فواره تروی رم

فواره زیبا و دیدنی تروی، یکی از محبوب ترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری شهر رم است. این فواره زیبا از چندین مجسمه که همگی نماد یکی از بزرگان رمی است، ساخته شده است. داستانی که درباره ساخت این فواره وجود دارد این سات که در سال های دور و زمانی که سربازان رمی تشنه بودند و به دلیل بی آبی در حال تلف شدن بودند در همین مکان فواره تروی آب پیدا کردند.

برای دیدن فواره تروی رمی ها رسم خاصی دارند و هر کسی که به دیدن این فواره می رود سکه ای را در آب می اندازد. گاهی نیز برخی از اشخاص سه سکه را داخل آب می اندازد که هر با هر یک از سکه ها آرزویی نیز می کنند. گاهی گفته می شود که پرتاب سکه به داخل این فواره باعث باز شده بخت دختران محرد نیز می شود. برای پرتاب سکه باید به سمت پشت ایستاده و سکه را از روی شانه سمت و با دست چپ باید داخل آب بیندازید.

فواره تروی رم

فروم باستانی رم

فروم رم بدون شک یکی از جالب ترین و متفاوت ترین دیدنی های شهر رم ایتالیا است که در گذشته میدان اصلی شهر رم بوده است. فورم باستانی در میان تپه های کیپتولاین و پالاتین واقع شده است. خرابه های رم باستان در اطراف این فروم وجود دارد. فروم در گذشته یکی از مهمترین برای برگزاری سخنرانی ها، تظاهرات و سایر مراسمات دیگر بوده است.

این فروم یکی از با ارزشترین و مهمترین فروم های مربوط به امپراطوری روم بوده است. این مکان و زیبا و دیدنی برای بسیاری از گردشگران دوست داشتنی و جذاب است و یکی از شلوغ ترین مکان ها برای بازدید از شهر رم است. خرابه ها و ساختمان های اطراف این فروم بسیار متفاوت و جالب توجه هستند. معبد زحل که یکی از قدیمی ترین معابد موجود در رم باستان است و ساخت آن مربوط به 500 سال پیش از میلاد مسیح است نیز در این قروم واقع شده است.

معبد ونوس رم

معبد ونوس، معبد جولیوس سزار و رم نیز در این فروم وجود دارند. این میدان قبل از اینکه به فروم تبدیل شود به عنوان قبرستان عمومی استفاده می شده است که پس از تغییر کاربری به فروم تبدیل شده است. در ضلع غربی میدان، انواع معابد و زیارتگاه هایی وجود دارند که دیدن آنها بسیار جالب و حذاب است.

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو