شهر پاریس / کشور فرانسه

دسته‌ها: تاریخی ، تفریحی

فرانسه جزو کشورهای اروپایی بوده که پایتخت آن شهر پاریس است. این شهر  از نظر سیاست، هنر، فرهنگ و اقتصاد، علم، مد و تحصیل یکی از پیشرفته ترین شهرهای اروپایی به حساب می آید. پاریس خصوصا منطقه لادفانس از نظر اقتصادی بزرگترین شهر اتحادیه اروپا می باشد. پاریس توانسته در کشور فرانسه میزبان سازمان های بین المللی بیشماری باشد.

جغرافیای شهر پاریس

پاریس از دو بخش کوچک ایل سن لویی و بخش بزرگتر ایل دولاسیته تشکیل شده است. این شهر بر روی سطحی هموار واقع شده که در نزدیکی رود سن می باشد. اما به طوری شامل چندین روستا و شهر است که روستاها در حالت پیشرفته ای همانند شهر وسعت یافته می باشد. در پاریس دو پارک بزرگ نزدیک به ۸۷ کیلومتر مربع  به نام های پارک ونسن و پاک ویلونی وجود دارد.

این شهر در ۳۵ متری از سطح دریا قرار گرفته که پست ترین ارتفاع پاریس از سطح دریا  نزدیک به ۲۴ متر نسبت به سطح دریا بوده و  مون مارتر بلندترین ارتفاع این مکان بوده که نزدبک به ۱۳۰ متر نسبت به دریا بلندی دارد که از نظر آب و هوایی اقیانوس اطلس بیشترین تاثیر را بر روی آن داشته که سبب شده تا میانگین دمای این شهر حدود ۱۵ درجه به ثبت برسد.

شهر پاریس

موقعیت مکانی شهر پاریس

به مدت قرن های طولانی خیابان های پاریس کم عرض و باریک بودند اما طبق عملیاتی با نام بارون هاوسون که در سال ۱۸۵۲ شروع شد. تمامی خیابان های پاریس تغیر یافته و عریض تر شدند که سب شد تا پاریس به شهری مدرن مبدل شود. از این سال به بعد دولت پاریس سعی کرد تا ارتفاع  تمامی ساختمان های پاریس نسبتا به عرض خیابان واقع شده در آن تعیین شود البته باز هم برخی از ساختمان های بنا شده در قرن نوزدهم پاریس پا برجا بوده و مورد استفاده قرار می گیرند.

کشور فرانسه بسیاری از سازمان ها و ادارات مرکزی خود را در پاریس قرار داده که تمایل دارند به شهر لادفانس انتقال یابند به طوری که امروزه منطقه ی دفنس بسیاری از دفاتر فرهنگی، اقتصادی، تجاری و اداری را در خود جای داده است. میدان باستیل در بخش مرکزی پاریس واقع شده که از نظر فعالیت سیاسی و همچنین بنای تاریخی در پاریس شهرت زیادی را به خود اختصاص داده است.

خیابان شانزلیزه یکی از زیباترین خیابان های شهر پاریس بوده که از جمله برترین نقطه برای گردشگری محسوب شده است. خیابان شانزلیزه میان طاق نصرت تریومف و میدان کنکورد واقع شده که بزرگترین مرکز خرید پاریس می باشد و اکثر مردم با وجود آنکه به پاریس سفری نداشته اند نام خیابان شانزلیزه را می دانند به طوری که ساکنین فرانسه لقب زیباترین خیابان دنیا را بر روی آن نهاده اند و در منتهای خود میدان کنکورد را در بر گرفته که به میدان لویی پانزدهم هم شناخته می شود.

محله له ال قدیمی ترین بازار فروش محصولات و مواد غذایی پروتینی در پاریس است. آزاد ترین منطقه در پاریس محله ی لومری لست که در کنار رودخانه سن قرار گرفته است.

جاذبه های گردشگری پاریس

طاق نصرت، برج ایفل و کلیسای نوتردام مشهورترین عمارت پاریس بوده که جالب است بدانید در ابتدا برج ایفل تنها به منظور نمایشگاهی توسط ایفل و گوستا ساخته شد که پس از آن مدت به خوبی نگهداری و حفظ شده که امروزه شناخته ترین نماد پاریس معرفی شده است. بیشترین بناها و مکان های دیدنی پاریس در میدان شارل دوگل قرار داشته که از جمله این بناها میدان کنکورد، پتیت پله، گراند پله، طاق نصرت، خیابان شانزلیزه، باغ تویلری و موزه لوور می باشد.

البته در پاریس امروزی بناها و عمارت های مدرنی در در منطقه ی لادفانس احداث شده اند. مقبره ناپلوئن در موزه ی انولید مورد شهرت قرار گرفته است. قلعه ی کونسیرژری از جمله بناهایی بوده که خانواده سلطنتی کشور فرانسه در آن زندگی می کردند. در پاریس دو مجسمه با نام مجسمه آزادی جزء مکان های دیدنی این شهر انتخاب شده اند.

فرهنگ مردم شهر پاریس

از زمان های گذشته تا به امروز در فرهنگ پاریس اجرای تئاتر رواج داشته است که سبب شده تا پاریس شامل ۱۴۳ مرکز تئاتر باشد به طوری که تعداد زیادی از مشهورترین بازیگران دنیا به کشور فرانسه تعلق یافته است. سالن الیزه مارتر یکی از سالن های کنسرت پاریس است که در برخی موارد سالن های کنسرت محل اجرای تئاتر هم قرار می گیرند. از جمله خوانندگان مشهور کشور فرانسه شازل آزناوور، جورج براسون، موریس شوالیه، ادیت پیاف می باشد.

از نظر غذایی مردم فرانسه سعی کرده تا تولید کننده ی خوشمزه ترین غذاهای جهان باشند همین امر سبب شده تا شهر پاریس دربردارنده ی ۵۰۰۰ رستوران بزرگ و معروف باشد. کافه های شناخته در پاریس کافه فلور، کافه ی دوماگوت و کافه ی دولاپه می باشد. پاریس به دلیل داشتن کاباره های زیبا و دیدنی شهرت بسیاری را در جهان پیدا نموده است. کاباره ی مولن روژر از معروفترین این کاباره ها می باشد. این مکان به دلیل زیاد بودن توریست، هتل های بسیار زیادی را شامل شده که برخی از آن ها مانند هتل کریلیون در میان مردم جهان شناخته شده می باشند.

شهر پاریس هر ساله میزبان ۳۰ میلیون مسافر و توریست است که در میان سایر شهرهای جهان بزرگترین شهر توریستی را از آن خود کرده است. مردم پاریس به ورزش کردن زیاد اهمیت می دهند به طوری که وسعت زیادی در شهر پاریس به استادیوم، زمین های تنیس، استخر، پیست دوچرخه سواری و….اختصاص داده شده است.

جاذبه های شهر پاریس

روابط شهر پاریس با سایر کشورها

شهر پاریس رابطه ی بین المللی با بسیاری از کشورهای جهان داشته که همین امر سبب شده تا پاریس به یکی از پیشرفته ترین شهرهای جهان از نظر علم، مد، تفریحات، تحصیل، سیاست، هنر، فرهنگ و اقتصاد شود ۳۶دفتر مرکزی از  ۵۰۰شرکت شناخته شده و برتر جهان در این مکان بر پا شده اند که از این نظر توانسته دومین رتبه در جهان را بعد از توکیو به خود اختصاص دهد.

سازمان های بین المللی بیشماری در پاریس واقع شده که بیشترین علت رابطه بین المللی شهر پاریس با سایر کشورهای جهان شده است. پاریس چندین شهر شریک داشته که یکی از آن ها به عنوان خواهر پاریس انتخاب شده است و این شهر خواهر شهر رم در ایتالیا می باشد و از جمله شهرهایی که در شراکت با پاریس هستند عبارتند از:آلمان، کانادا، چین، اندونزی، استرالیا، برزیل، ژاپن، یونان، آمریکا، کره جنوبی و…. .

 

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

گروه:

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو