جزیره سانتورینی

جزیره سانتورینی / کشور یونان

کشور یونان واقع در اروپای شرقی دارای جاذبه های گردشگری متنوع است که از آن میان می توان به جزیره سانتورینی اشاره کرد. بازدید از دیدنی های جزیره سانتورینی هدف تورهای گردشگری به کشور یونان می باشد. کسانی که قصد مسافرت به این جزیره را دارند می توانند با کسب اطلاع از دیدنی های جزیره سانتورینی برنامه سفر خود را مدیریت نمایند.

آشنایی با جزیره سانتورینی

کشور یونان از جمله کشورهای توریستی واقع در اروپای شرقی است که جاذبه های دیدنی زیادی دارد و مقصد بسیاری از تورهای گردشگری محسوب می شود. یکی از نقاط دیدنی این کشور جزیره زیبای سانتورینی می باشد که در دریای اژه واقع شده است و از جاذبه های دیدنی متعدد برخوردار است. جمعیت واقع در جزیره زیبای سانتورینی بالغ بر 15000 نفر تخمین زده می شود. جزیره سانتورینی در حدود 3600 سال پیش و در اثر فعالیت های آتشفشانی به وجود آمده است. این جزیره منحصر به فرد یکی از مقاصد تورها و آژانس های گردشگری می باشد.

بررسی شرایط و مدارک بازم برای دریافت ویزای آفریقای جنوبی برای سفر به این کشور و اقامت آن

جزیره سانتورینی

جاذبه های گردشگری جزیره سانتورینی

وجود جاذبه های دیدنی متعدد در جزیره سانتورینی سبب شده تورهای گردشگری داخلی و خارجی به مقصد این جزیره زیبا راه اندازی شود. در قالب تورهای گردشگری می توان از جاذبه های دیدنی این جزیره زیبا بازدید نمود. آگاهی در مورد دیدنی های جزیره سانتورینی می تواند به گردشگران جهت استفاده بهینه از زمان و مدیریت سفر کمک کند.

فیرا محبوب ترین جاذبه جزیره سانتورینی

یکی از معروف ترین دیدنی های جزیره سانتورینی فیرا مرکز این جزیره است که به دلیل سبک خاص ساختمان ها در بین گردشگران شناخته می شود. خانه های موجود در فیرا علاوه بر سبک معماری خاص به رنگ سفید است و دارای کلیساهایی با گنبد آبی می باشد که این مکان را خاص می نماید. از دیگر جاذبه های فیرا می توان به کوچه های باریک و پیچ در پیچ آن اشاره کرد. زندگی مردمان فیرا به صنعت گردشگری وابسته می باشد. از این رو مراکز اقامتی و رفاهی متعدد از قبیل هتل های کوچک، رستوران ها و کافه های متعدد و نیز مغازه های عرضه محصولات بومی در شهر فیرا مشغول فعالیت هستند.

شهر زیبای اویا

در قسمت شمالی سانتورینی، شهر زیبا و رویایی اویا واقع شده است که در حوزه صنعت گردشگری فعال می باشد. شهر اویا که در 12 کیلومتری شهر فیرا قرار دارد دارای خانه های سفید و منحصر به فرد، هتل و مراکز تفریحی متعدد است. بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی به دلیل غروب زیبای اویا راهی این شهر می شوند. گردش در این شهر زیبا به ویژه در شب های تابستان مناظر دیدنی و جذابی را پیش روی بیننده قرار می دهد. با سر زدن به شهر زیبای اویا می توان از مراکز تفریحی این منطقه بهره گرفت و به تماشای غروب آفتاب نشست.

آتشفشان سانتورینی

در میان دیدنی های جزیره سانتورینی می شود از آتشفشان سانتورینی نام برد که شکل کنونی جزیره متاثر از فعالیت این آتشفشان می باشد. از دیدنی های آتشفشان سانتورینی می توان به سواحل عجیب و غریب آن اشاره نمود. این سواحل بکر و طبیعی با سنگریزه ها و ماسه های سیاه پوشانده شده که به زیبایی آن می افزاید. از جمله جاذبه های گردشگری آتشفشان سانتورینی وجود چشمه های آب گرم متعدد می باشد که گردشگران داخلی و خارجی را به این مکان می کشاند.

ساحل قرمز

از سواحل زیبا و دیدنی سانتورینی می توان به ساحل قرمز واقع در زیر دیوار صخره ای آتشفشانی اشاره کرد. از دیدنی های این ساحل می توان از صخره های قرمز آن نام برد که چشم انداز منحصر به فرد و خاصی دارد. در طول سال گردشگران داخلی و خارجی از این ساحل زیبا بازدید می نمایند و از این رو استراحتگاه ها و امکانات رفاهی مختلف در کنار ساحل قرمز برای گردشگران مهیا می باشد. با سفر به این ساحل زیبا می توان چشم اندازهای خاص و منحصر به فرد را مشاهده کرد.

سایت باستانی آکروتیری

در حدود 12 کیلومتری جنوب غربی فیرا و در کنار شهر مدرن آکروتیری سایت باستان شناسی آکروتیری قرار دارد که جزء پربازدید ترین دیدنی های جزیره سانتورینی محسوب می شود. سایت باستان شناسی آکروتیری شامل سکونتگاه باستانی با قدمت بالا است که در قرن 16 پیش از میلاد بر اثر فعالیت های آتشفشانی مدفون شده بود. پس از انجام کاوش های باستان شناسی و از سال 2012 امکان بازدید از این سایت باستانی برای گردشگران و توریست ها فراهم می باشد.

اطلاع از قیمت و رزرو هتل کیف در کشور اوکراین و دریافت واچر به صورت اینترنتی

ثرای باستانی

از دیدنی های جزیره سانتورینی که در ساحل جنوب شرقی سانتورینی واقع شده می توان به آثار باستانی اشاره کرد. قدمت خرابه های ثرای باستانی به قرن نهم پیش از میلاد می رسد. در این منطقه باستانی می توان خرابه های معبد هلنیستی و نیز باقیمانده ساختمان های رومی و بیزانسی را می توان مشاهده نمود. آثار تاریخی کشف شده در این منطقه در موزه باستانی فیرا در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

شهر زیبای پیرگوس

شهر باستانی پیرگوس یکی از پایتخت های قدیمی سانتورینی می باشد که به دلیل داشتن ساختمان های سفید با معماری سیکلادی در بین گردشگران معروف است. خانه های منحصر به فرد پیرگوس در کنار خرابه های باستانی متعلق به قرون وسطی بنا شده است. شهر پیرگوس امروزه جزء دیدنی های جزیره سانتورینی شناخته شده و پذیرای حجم بالایی از گردشگران داخلی و خارجی می باشد.

کلیسای جامع ارتدوکس

از دیدنی های جزیره سانتورینی که مقصد بسیاری از گردشگران محسوب می شود. کلیسای جامع ارتدوکس سانتورینی می باشد. قدمت ساخت این کلیسای زیبا به سال 1827 می رسد. از جاذبه های کلیسای جامع سانتورینی می توان به طاق های زیبا، مناره و گنبد منحصر به فرد آن اشاره کرد. دیوار نگاره یا فرسکوهای موجود در داخل کلیسا که حاصل خلاقیت هنرمندی بومی است را می توان مشاهده نمود. از آنجا که این کلیسای زیبا بر روی صخره های بلند بنا شده منظره زیبایی از شهر را پیش روی بیننده قرار می دهد.

ساحل کاماری

ساحل کاماری که در نزدیکی ثرا واقع شده است از محبوب ترین مناطق تفریحی سانتورینی محسوب می شود. این ساحل زیبا که گواهینامه پرچم آبی را کسب کرده تفرجگاه ساحلی مناسبی جهت استراحت و ورزش های آبی می باشد. ساحل کاماری با ماسه های سیاه و منحصر به فرد دارای امکانات تفریحی متنوع است و بهترین مکان برای گذران اوقات فراغت محسوب می شود. از جمله امکانات تفریحی موجود در ساحل کاماری می توان به تخت های آفتابگیر، چتر، وسایل تفریحی مانند قایق سرعتی و اسکوبا اشاره نمود. با توجه به امکانات تفریحی متنوع موجود در ساحل کاماری بازدید از این ساحل جزء برنامه های تور سانتورینی می باشد.

ساحل پریسا

در بین جاذبه های گردشگری جزیره سانتورینی می شود به ساحل پرسیا اشاره نمود که در جنوب شرقی جزیره سانتورینی قرار دارد. این ساحل رویایی که در جوار ساحل پرپولوس واقع شده مناظر زیبایی از ساحل ماسه ای سیاه و اقیانوس و درختان گز را در جلو دید بیننده به نمایش می گذارد. همچنین می توان انواع غذاهای دریایی را در رستوران های کوچک ساحل پریسا میل نمود.

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

برگشت به منو