دسته‌بندی نشده

شهرهای برتر چین را بشناسید

بدیهی است که کشور چین پرجمعیت‌ ترین کشور جهان با بیش از 1.3 میلیارد نفررا در بردارد و به همین منظور در این مقاله قصد داریم 15 مورد از شهرهای برتر چین را به شما علاقه مندان معرفی کنیم و مهمتر اینکه بهترین جاذبه های گردشگری چین در شهرهای پکن، شانگهای، فوشان و گوانجو قرار گرفته اند.
اگر به چین سفر کنید، می توانید هیجان زندگی را در برخی از پرجمعیت ترین مکان های روی کره زمین و برخی از مدرن ترین زیرساخت های چین تجربه کنید.

1-شانگهای

شانگهای با 35.9 میلیون نفر جمعیت در منطقه متروی خود یکی از بزرگترین شهرهای جهان است. در قرن نوزدهم و همچنین در سال‌های اخیر بسیار رشد کرد و آن را به مرکز مالی چین تبدیل کرد.
خط افق شانگهای دارای ساختمان های نمادین بسیاری است، اما این شهر همچنین دارای معابد و باغ های چشمگیر است. قطار سریع السیر از پکن به شانگهای حدود 4.5 ساعت طول می کشد و مسافتی بیش از 1200 کیلومتر را طی می کند.

قلب اقتصاد چین و با رشد خیره کننده ای که دارد، انتظار می رود با نیویورک رقابت کند و به یک مرکز اقتصادی در جهان تبدیل شود. در شانگهای صنعت اتومبیل، الکترونیک و امور مالی پیشتاز هستند، صنایعی که بخش بزرگی از تولید ناخالص چین را شکل می دهند.
۱۰ درصد از شرکت های شاخص A+H بورس، از شانگهای هستند. شانگهای نیز همانند پکن از کمبود زیرساخت های شهری به نسبت جمعیت ۲۴ میلیونی خود رنج می برد. شانگهای در دلتای رود «یانگ تسه» یکی از متراکم ترین و بزرگترین مناطق شهری جهان قرار دارد و این منطقه در حال تبدیل به یک ابرشهر است.

شهرهای برتر چین: شانگهای

2-گوانجو

گوانجو بزرگترین و ثروتمندترین شهر چین بر اساس طبقه بندی طبقات شهری با جمعیت کل 44294245 نفر است.
این شهر چینی تاریخچه ای طولانی و پر اهمیت دارد و قدمت آن به جاده های ابریشم برمی گردد. این شهر، بندری و مرکز حمل و نقل مهم در چین باقی مانده است و منطقه مترو همچنین بزرگترین منطقه در چین است. اغلب صنایع گوانگجو مبتنی بر اتومبیل، الکترونیک و مواد شیمیایی است اما از لحاظ نوآوری و صنعت مالی، وابستگی و عقب ماندگی بالایی دارد. گوانگجو نیز با قرارگیری در دلتای مروارد در کنار شنجن در حال تبدیل شدن به یک شهر جهانی است.

شانگهای با 35.9 میلیون نفر جمعیت در منطقه متروی خود یکی از بزرگترین شهرهای جهان است. در قرن نوزدهم و همچنین در سال‌های اخیر بسیار رشد کرد و آن را به مرکز مالی چین تبدیل کرد.
شانگهای دارای ساختمان های نمادین بسیاری است، اما این شهر همچنین دارای معابد و باغ های چشمگیر است. قطار سریع السیر از پکن به شانگهای حدود 4.5 ساعت طول می کشد و مسافتی بیش از 1200 کیلومتر را طی می کند. گوانگژو در بخش جنوبی چین واقع شده است و زبان اصلی آن کانتونی است، اگرچه ماندارین زبان رسمی این کشور است.

جهت اخذ ویزای چین با کارشناسان ما در ارتباط باشید و به آسانی ویزای خود را اخذ نمایید.

3- چونگ کینگ

چونگ کینگ یکی از بزرگترین شهرهای چین و همچنین یکی از شهرهایی است که در بین خارجی ها نسبتا ناشناخته است. این یکی از چهار شهرداری است که مستقیماً تحت حکومت مرکزی چین است و در بخش جنوب غربی کشور واقع شده است.
بسیاری از 30 میلیون نفری که در چونگ کینگ زندگی می کنند، در واقع کارگران کشاورزی هستند که در مناطق روستایی زندگی می کنند تا آسمان خراش ها در بخش های مرکزی.

تولید ناخالص داخلی این شهر جزء ۱5 شهر برتر چین است و تولید خودرو، صنایع الکترونیک و فولاد از صنایع اصلی چونگ چینگ به شمار می آیند. این شهر از نظر اداری یکی از چهار شهر تحت مدیریت مستقیم دولت مرکزی در کنار پکن، شانگهای و تیانجین است و از لحاظ جمعیت جزء ۱۰ شهر اول چین.

چونگ کینگ

4-پکن

پکن پایتخت چین است و یکی از بزرگترین شهرهای چین از نظر وسعت و جمعیت است. مساحت پکن 16808 کیلومتر مربع است و بیش از 22.5 میلیون نفر در آن زندگی می کنند.

برخی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری پکن شامل شهر ممنوعه، معبد بهشت، کاخ تابستانی و دیوار بزرگ چین می شود.
این شهر مرکز سیاسی، فرهنگی و ارتباطات بین المللی چین است و به جهت برتری سیاسی به یک مرکز اقتصادی نیز تبدیل شده است.
به جهت محدودیت های زیرساختی و منابع طبیعی، ممکن است در آینده بخشی از جمعیت ۲۱ میلیونی پکن به شهری جدید بنام «شیونگ ان» منتقل شود. در سال های اخیر پکن از یک شهر صنعتی تبدیل به یک شهر تجاری شده است. تجارت، نوآوری و خدمات پولی و مالی سه اصل در اقتصاد پکن هستند

از مجموع ۱۲۴ کمپانی چینی که سال ۲۰۲۰ در لیست ۵۰۰ کمپانی جهانی فورچون قرار گرفته اند، ۵۵ کمپانی از پکن هستند. ۹ کمپانی از شانگهای و ۸ کمپانی هم از شنجن در این لیست قرار دارند. با برنامه ریزی های جدید و توسعه زیرساخت ها در پکن و دو شهر همسایه خود یعنی تیانجین و هبی، اقتصاد در شمال شرق چین دگرگون خواهد شد.

5-هانگژو

هانگژو یکی از شهرهای برتر چین است. هانگژو مرکز تجارت و بهشت شرکت های خصوصی، رشد جمعیت مناسبی دارد و اقتصاد خصوصی ۶۰ درصد تولید ناخالص داخلی این شهر را شکل می دهد. اینترنت اشیاء، اقتصاد دیجیتال محور و تجارت الکترونیک، این شهر را پیشرو و راهبردی برای کل کشور می کند.
هانگژو در استان ژجیانگ واقع شده و 21102000 نفر جمعیت دارد که آن را پنجمین شهر بزرگ چین می کند. از اینجا، بسته به قطار تنها در 45 دقیقه تا 96 دقیقه می توانید به شانگهای برسید.

شهرت هانگژو به خاطر دریاچه غربی آن است که توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شده است. این شهر همچنین به عنوان یک مرکز فناوری و شهری که علی بابا در آن تأسیس شد، مشهور است.

هانگژو

6-ووهان

ووهان ستون فقرات اقتصاد در منطقه رودخانه یانگ تسه و تکیه گاه قوی چین در مرکز کشور است. اتومبیل، صنایع شیمیایی، فناوری اطلاعات و علوم پزشکی در این شهر پیشرو هستند.

شهر ووهان 19780644 نفر جمعیت دارد و در استان هوبی واقع شده است. درست مانند بسیاری دیگر از شهرهای چین، تاریخ باستانی در ووهان وجود دارد که قدمت آن به 3500 سال قبل می رسد.
این مکانی بود که سقوط سلسله چینگ پس از قیام Wuchang آغاز شد. امروزه پس از دهه‌ها تبدیل شدن به یکی از برجسته‌ترین شهرهای تولیدی، نماد تغییرات صنعتی مدرن است.

جهت آشنایی با بهترین هتل های کیف و رزرو آنلاین آن ها وارد صفحه “رزرو هتل کیف” شوید.

7-چنگدو

از دیگر شهرهای برتر چین چنگد و است. در سطح بین المللی، چنگدو به لطف پایگاه تحقیقاتی چنگدو پرورش پانداهای غول پیکر، که هدف آن نجات از زوال پانداهای غول پیکر است، به عنوان پایتخت پانداها شناخته شده است.

با این حال، چنگدو نیز یکی از بزرگترین شهرهای چین با بیش از 18 میلیون نفر جمعیت است. این شهر در استان سیچوان چین واقع شده است و به یکی از مراکز مهم اقتصادی و تجاری در غرب چین تبدیل شده است.
تولید ناخالص داخلی چنگدو در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱.۷ تریلیون یوان (هر دلار ۶.۶ یوان) بود و بیشترین و کامل ترین تعداد موسسات مالی را در مرکز و غرب چین داراست.

چنگدو

8-تیانجین

تیانجین یکی از چهار شهرداری تحت مدیریت مستقیم دولت مرکزی است. این شهر در شمال چین واقع شده و بیش از 16 میلیون نفر جمعیت دارد.
این کشور برای قرن ها یک بندر بزرگ دریایی بوده است و در سال های اخیر بالاترین تولید ناخالص داخلی سرانه را در کشور به ثبت رسانده است. منطقه مالی یوجیاپو اغلب با منهتن در ایالات متحده مقایسه می شود.

دومین شهر در شمال چین پس از پکن است تیانجین در سال های اخیر تبدیل به یک مرکز تحقیق و توسعه در صنایع شده است. صنایع سنگین زیادی در این شهر مستقر و توسعه آن تا حد زیادی به سرمایه گذاری وابسته است، به همین جهت چند سالی است تولید ناخالص داخلی تیانجین در حدود سه درصد باقیمانده و رشد جمعیت نیز پایین است. توسعه حمل و نقل بین المللی، این شهر را به پایگاهی در شمال چین تبدیل کرده است.

9-شیان

شیان در استان شانشی در شمال غربی چین واقع شده است. این یکی از قدیمی ترین شهرهای چین است که قدمت سکونت در آن به حداقل 500000 سال قبل از میلاد می رسد.
همچنین مرکز فرهنگی و سیاسی چین در قرن یازدهم قبل از میلاد تحت سلسله ژو بود. در دوران مدرن، این شهر یکی از بزرگترین شهرهای چین با جمعیت 13569700 نفر است.
شیان همچنین به خاطر ارتش سفالی که ارتش اولین امپراتور چین را به تصویر می کشد، مشهور است.

شیان

10-جینان

جینان از دیگر شهرهای برتر چین است که در استان شاندونگ در شرق کشور واقع شده است. این شهر بیش از 13 میلیون نفر را در خود جای داده است و به ویژه به خاطر تعداد زیادی چشمه های آرتزینی معروف است.

اخذ اقامت بلاروس به راحتی در همیشه سفر. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

11-شنزن

شنزن به سرعت به عنوان یک مرکز تجاری مطرح شد و از سال 1980 یکی از مناطق ویژه اقتصادی است. جمعیت شنزن بیش از 12.9 میلیون نفر تخمین زده می شود و در سال های اخیر به دلیل هجوم ساکنان پاره وقت و مهاجران به سرعت رشد کرده است.
درست در کنار مرز هنگ کنگ واقع شده است و در سال 2019 در فهرست مرکز مالی جهانی در رتبه چهاردهم قرار گرفت.

شنزن

12-نانجینگ

نانجینگ مرکز استان جیانگ سو است و 12652000 نفر جمعیت دارد. در تاریخ، نانجینگ به عنوان پایتخت تحت سلسله های مختلف چینی خدمت کرده است و برای قرن ها مرکز مهم فرهنگی باقی مانده است.
این شهر همچنین در زمینه آموزش از شهرت خوبی برخوردار است و چندین دانشگاه مشهور در نانجینگ وجود دارد.
نانجینگ پایتخت باستانی و شهر چند هزار ساله در دلتای رود یانگ تسه، در تولید ناخالص داخلی و جمعیت جزء ۱5 شهر برتر چین است. این شهر مرکز ساخت تراشه های الکترونیکی، مواد پتروشیمی، اتوموبیل و فولاد است و در حال تبدیل شدن به یک شهر نوآور است.

13-شن یانگ

یکی دیگر از شهرهای برتر چین شن یانگ است که در استان لیائونینگ واقع شده و 12263612 نفر جمعیت دارد. این یک مرکز صنعتی مهم است که از دهه 1930 به رشد خود ادامه داده است.

شن یانگ

14-هاربین

هاربین به دلیل جشنواره مجسمه های برفی و یخی خود در سطح بین المللی مشهور است، اما هاربین همچنین یکی از بزرگترین شهرهای چین با جمعیتی حدود 12 میلیون نفر است.
این شهر در استان هیلونگجیانگ واقع شده است و به خاطر زمستان های سردش بدنام است. هاربین از زمان معرفی راه‌آهن شرقی چین به‌طور تصاعدی رشد کرده است و نقش مهمی در تجارت چین و روسیه دارد.

15-شانتو

آخرین اما نه کم‌اهمیت شهرهای برتر چین، شانتو، واقع در استان گوانگدونگ و محل زندگی 11630447 نفر است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو