نکات گردشگری

معرفی زیباترین جاذبه های سوریه

معرفی زیباترین جاذبه های سوریه مهمترین و زیباترین جاذبه های سوریه می توان به غار سنگی، کوه قاسیون، شهر حلب، ابواب تاریخی و مسجد جامع اموی دمشق اشاره کرد

کشور سوریه با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیار باشکوه خود از زمان های دور مورد توجه گردشگران به خصوص گردشگران مذهبی واقع شده است. از مهمترین و زیباترین جاذبه های سوریه می توان به غار سنگی، کوه قاسیون، شهر حلب، ابواب تاریخی و مسجد جامع اموی دمشق اشاره کرد. شما نیز می توانید برای گذراندن لحظات بی نظیر در یکی از مناسب ترین زمان های ممکن، سفری را به سوی کشور سوریه داشته باشید.

اطلاعات کلی کشور سوریه

کشور سوریه یکی از دیدنی ترین و دوست داشتنی ترین کشورهای غرب آسیا می باشد که در نزدیکی سواحل دریای مدیترانه قرار گرفته است و با کشورهایی از جمله ترکیه، عراق، لبنان و اردن مرز مشترک دارد. پایتخت این کشور شهر دمشق بوده و بزرگترین شهر آن نیز حلب است.

جمعیت این کشور در حدود 18 میلیون نفر بوده و شما می توانید انواع مذهب های مختلف را در این کشور پیدا کنید که در کنار یکدیگر زندگی کرده و سعی بر آن دارند تا بر وضعیت نابسامان و آشفته حاکم در کشور خود پیروز شوند. با توجه به وضعیت آشفته و جنگ های داخلی در سال های اخیر، از میزان و حجم گردشگران ورودی کاهش یافته است ولی با این حال این کشور با داشتن جاذبه های گردشگری بی نظیر خود باز هم توانسته است توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جلب کند.

جاذبه های سوریه

مهمترین و مشهورترین جاذبه های سوریه

 •  کوه قاسیون
 • ابواب تاریخی
 • شهر حلب
 •  مسجد جامع اموی دمشق
 •  قصر العظم
 •  معبد ژوپیتر
 • غار سنگی
 • غار منسوب به اصحاب کهف
 • بازار حمیدیه

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد برخی از زیباترین و مشهورترین جاذبه های سوریه توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. شما نیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

خرید بلیط مینسک چارتر و لحظه آخری بصورت اینترنتی از سایت همیشه سفر

کوه قاسیون از جاذبه های سوریه

یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های سوریه، کوه قاسیون است که بنا به روایات گفته می شود که این کوه، همان کوهی است که حضرت آدم در آن سکونت داشته و در بالای آن نیز قابیل برادرش را به قتل رساند. این کوه زادگاه بسیاری از پیامبران بوده است و به همین جهت از ارزش معنوی بسیار زیادی در میان بسیاری از گردشگران برخوردار است. برای مثال حضرت ابراهیم در شرق این کوه به دنیا آمد و حضرت مریم نیز در غرب آن پناه گرفت.

حضرت موسی (ع) و حضرت عیسی (ع) نیز در این کوه نماز برپا کرده اند. اگر قصد دارید تا یکی از باشکوه ترین و مشهورترین جاذبه ی گردشگری سوریه را بازدید کنید می توانید کوه قاسیون را در اولویت های خود قرار دهید. دسترسی به این کوه بسیار آسان و امکان پذیر است به طوری که شما می توانید به راحتی به بالای این کوه رسیده و تصاویر بسیار بی نظیری را به ثبت برسانید.

کوه قاسیون سوریه

ابواب تاریخی از مشهورترین جاذبه های سوریه

از دیگر جاذبه های سوریه می توان به ابواب تاریخی اشاره کرد که شهر دمشق دارای باب تاریخی و قدیمی بسیار زیادی است که از شرق به غرب از شمال تا جنوب آن می توانید شاهد انواع مختلفی از این قلعه ها و دژها باشید. از مهمترین و دیدنی ترین ابواب تاریخی آن می توان به مواردی اشاره کرد که می توانید بازدید از آنها را در اولویت های سفر خود قرار دهید:

 • باب توما
 •  باب شرقی
 •  باب الفرادیس
 •  باب الصغیر
 • باب السلام
 • باب الجابية
 •  باب الحدید
 • باب کیسان

مسجد جامع اموی دمشق

مسجد جامع اموی دمشق از بی نظیرترین و پربازدیدترین جاذبه های سوریه است که شما می توانید با بازدید از آن یکی از شاهکار های جهان اسلام را مشاهده کنید. قدمت این مسجد به دوران هزار و چهارصد سال قبل باز می گردد که با داشتن معماری بسیار باشکوه خود توانسته است در طول سالیان دراز استقامت خود را به رخ بکشاند.

لازم به ذکر است که این مسجد در سال های اولیه تاسیس خود یکی از مهمترین آتشکده های این کشور بوده که بعد از قرن 17 و فتح دمشق توسط مسلمان ها، از آتشکده به مسجد تغییر کاربری داد. هم چنین قسمتی از این بنا بر اساس توافق انجام شده به عنوان کلیسا باقی مانده و مورد توجه ارامنه ها واقع شده است.

اطلاع از بهترین و آسان ترین راه های دریافت اقامت در ترکیه در جامع ترین مقاله اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان

مسجد جامع اموی دمشق

مراکز خرید سوریه

کشور سوریه دارای مراکز خرید بسیار مشهور و معروفی است که گردشگران می توانند بهترین سوغاتی های این کشور را در این بازارها خریداری کنند. لازم به ذکر است که روزی این کشور به داشتن بهترین بازارهای قدیمی شهرت جهانی داشته بود و امروزه بسیاری از آنها در اثر جنگ های داخلی از بین رفته است. از مشهورترین این بازارهای می توان به بازار حمیدیه اشاره کرد که طول آن 600 متر و عرض آن 15 متر می باشد و از خیابان حمیدیه تا مسجد جامع اموی دمشق کشیده شده است.

این بازار دارای انواع کالاهای و اجناس مختلف می باشد که گردشگران و توریست ها می توانند محصول مورد نظر خود را به راحتی در آن پیدا کنند. از دیگر بازارهای مهم این کشور می توان به بازار مدحت پاشا اشاره کرد که این بازار توسط رومی ها ساخته شده و سوق الطویل نیز شهرت دارد. اگر قصد دارید تا از محصولات متنوع و بی نظیری خریداری کنید می توانید این بازار را در اولویت های خود قرار داده و حتما در سفرتان به این کشور از بازار مدحت پاشا بازدید لازم را داشته باشید.

مسجد جامع اموی دمشق

حرم حضرت زینب (س) و حرم حضرت رقیه (س)

از دیگر جاذبه های مهم و پرطرفدار سوریه می توان به حرم مطهر حضرت زینب (س) و حرم حضرت رقیه (س) اشاره کرده که بسیاری از گردشگران مسلمان بازدید و زیارت از این مکان های مذهبی مقدس را در اولویت های خود قرار می دهند.

امروزه می توانید تورهای مذهبی بسیاری را به منظور بازدید و زیارت از حضرت زینب (س) و حرم حضرت رقیه (س) در بسیاری از آژانس های مسافرتی پیدا کنید و با شرکت در این تورها با خیال راحت سفرتان را به کشور سوریه شکل داده و یکی از فراموش نشدنی ترین سفرهای خود را رقم بزنید.هم چنین لازم به ذکر است که در بسیاری از روزهای مذهبی، مراسم های بی نظیری در این مکان های مقدس شکل می گیرد که شما نیز می توانید در این مراسم ها شرکت داشته و به عزاداری بپردازید.

حرم حضرت زینب (س)

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو