کشور سوریه

کشور سوریه

چگونه به سوریه سفر کنیم؟

برای سفر به سوریه می‎توانید از طریق هوایی، قطار، اتوبوس و کشتی اقدام کنید. این امر بستگی به مسیر سفر شما دارد. کشور سوریه سه فرودگاه بین‎المللی دارد. در این فرودگاه‎ها پروازهای مستقیمی از کشورهای انگلیس، شمال آفریقا، اروپا و خاورمیانه انجام میشود. چنانچه مایل باشید از ایران ( تهران) به طور هوایی به سوریه سفر کنید، می‎توانید از پروازهای مستقیم استفاده نمایید.

آنچه میخوانید.

مسیرهای سفر به سوریه

سفر با قطار نیز جذابیت‌های خاص خود را دارد. برای سفر به سوریه با قطار می‎توانید از مسیر تهران- جلب – دمشق استفاده نمایید. مسیر دوم استانبول – حلب است. بنابراین می‎توانید در ابتدا سفری به ترکیه داشته باشید و سپس با قطار راهی سوریه شوید.

  • سفر به سوریه از طریق اتوبوس، تاکسی و اتومبیل نیز امکان‎پذیر است.
  • همچنین می‎توانید از شهر بدروم ترکیه با استفاده از کشتی به سوریه سفر کنید.
  • سیستم حمل و نقل داخلی سوریه نیز توسط تاکسی، اتومبیل کرایه‎ ای، مینی‎بوس، اتوبوس، قطار و دوچرخه انجام می‎شود.
جاذبه های کشور سوریه

آب و هوای کشور سوریه

سوریه کشوری است که هر منطقه آن دارای آب و هوای متفاوتی است. به طور کلی این کشور در فصل تابستان آب وهوایی خشک و گرم دارد.  بنابراین در ماه‎های مرداد و شهریور با بیشترین میزان دما مواجه خواهید شد. می‎توان گفت بهترین زمان برای سفر به این کشور عربی، فصل پاییز است. در این زمان هوا از دما و رطوبت بسیار خوبی برخوردار است. این کشور در فصل زمستان سرمای  نسبتا سختی دارد. میزان برودت هوا در ماه‎های دی و بهمن به حداکثر میزان خود می‎رسد.

از سویی دیگر می‎توان شرايط آب و هوایی سوریه را بر اساس مناطق آن تفکیک کرد.  برخی از مناطق این کشور از نظر جغرافیایی کوهستانی بوده و آب و هوای  کوهستانی معتدلی دارند. مناطق دشتی این کشور دارای مقداری رطوبت بوده و  به لحاظ دمایی معتدل هستند. اگر به دنبال آب وهوایی گرم و سوزان هستید، می‌توانید به صحرای سوریه سفر کنید.

با خرید بلیط اوکراین از آژانس مسافرتی همیشه سفر می‌توانید همزمان رزرو هتل خارکوف را به صورت آنلاین انجام دهید.

صنعت گردشگری در کشور سوریه

گردشگری در سوریه به دو دوره اصلی تقسیم می‎شود: قبل از ظهور داعش و پس از ظهور داعش. از جمله این آثارها می‎توان به منطقه جذاب و تاریخی پالمیرا اشاره کرد. به زبان عربی به این شهر تدمر گفته می‎شود. پالمیرا در فاصله ۲۱۷ کیلومتری از پایتخت ( دمشق) واقع شده است. از نظر جغرافیایی این منطقه دو امپراطوری بزرگ ایران ( اشکانیان) و روم را بهم متصل می‎کرد. در واقع تدمر شهری است که در آن ردپایی از تاریخ ایرانیان دیده می‎شود. به همین دلیل به لحاظ فرهنگی، معماری و البته تاریخی بسیار قدرتمند بود.

این منطقه زمانی حدود ۵۰۰ مقبره باستانی را  در خود جای داده بود. با ظهور داعش تنها اسمی از آن باقی مانده است. ‎زمانی می‎توانستید با سفر به سوریه و رفتن به پالمیرا از بناهای تاریخی معبد بعل، بنای چهار وجهی، بنای آمفی تئاتر، معبد شامین و دروازه هادریان دیدن کنید. اکنون به همت داعش تنها تلی از خاک از آنها برجا مانده است.

جاذبه های گردشگری سوریه

اماکن زیارتی سوریه نیز از دیرباز مورد توجه ایرانیان بوده است. از جمله  این زیارتگاه‎ها می‎توان به آرامگاه زینب کبری (س) در دمشق اشاره کرد. شهرک‎هایی در اطراف حرم وجود دارند که از آنها به عنوان زینبیه یاد می‎شود. این حرم نیز مانند سایر آرامگاه‎های بزرگان شیعه، در طول تاریخ با بازسازی و مرمت همراه بوده است. با حمله وحشیانه داعش به سوریه و شهرهای آن، زینبیه و حرم نیز مورد هجوم واقع شد. همین امر سبب شد تا گروهی به عنوان مدافعان حرم، نبرد با داعش را آغاز کنند.

از دیگر اماکن تاریخی و مذهبی سوریه می‎توان به مسجد اموی دمشق اشاره کرد. در و دیوارهای این مسجد نیز شاهد وقایع تاریخی بسیاری بوده‎اند. این بنا به دستور ولید بن عبدالملک ساخته شد. ولید یکی از خلیفه‎های بنی‎امیه به‎شمار می‎آید. از نظر سبک معماری می‎توان گفت، سبکی بیزانسی دارد. در این سبک استفاده از گنبدهای بزرگ، تزیینات موزاییکی و پنجره‎های بلند بسیار رایج است. استفاده از این سبک در طراحی کلیساها بیشتر به چشم می‎خورد.

آرامگاه خضر نبی در سوریه

حتما می‎دانید که سوریه آرامگاه حضرت هود، خضر و یحیی را در خود جای داده است. با رفتن به مسجد اموی دمشق می‎توانید از آنها دیدن کنید. همچنین یکی دیگر از مهم‎ترین وقایع تاریخ اسلام در این مسجد اتفاق افتاده است. خطبه امام سجاد (ع)، پس از واقعه کربلا در این مسجد ایراد شد. پس از حمله داعش نیز این بنا  مانند بسیاری دیگر از اماکن مذهبی و تاریخی در امان نماند و در طی جنگ آسیب‎هایی به آن وارد شد.

از دیگر اماکن تاریخی و مذهبی کشور سوریه می‎توان به مزار حضرت رقیه، گورستان تاریخی، آرامگاه هابیل، بازار شام، آثار بجا مانده از کاخ یزید،  موزه دمشق، موزه رومی‎ها، شهرهای خاموش و قلعه صلاح دین اشاره کرد.

مکان های دیدنی کشور سوریه

سوریه پس از داعش چه شد؟

کشور سوریه قبل از جنگ گردشگرانی از سراسر دنیا را به خود دیده بود. پس از حمله داعش، نیمی از خاک این کشور، به دست آنها افتاد. تخریب وحشتناک شهرها، غارت آنها، بمب‎گذاری‎ها، حملات انتحاری و … سبب شد تا در طی این سالها  گردشگری به مفهوم لذت بردن از طبیعت و آثار تاریخی از بین برود. اکنون برخی از گردشگری‎ها به منظور دیدن آن چیزی است که داعش و جنگ بر سر این کشور و مردم آن آورده‎ است. با این حال اماکن زیارتی شیعه به مدد و همت مدافعان حرم همچنان پابرجا است.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو