بهشتی به نام کوه باتور در بالی / کشور اندونزی / شهر بالی

دسته‌ها: جاذبه های اندونزی

درباره جزیره بالی

بالی یکی از جزایر دیدنی و جذاب اندونزی است. بالی را می توان یکی از ترندهای گردشگری سالهای اخیر دانست که بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. این جزیره بین دو اقیانوس نیلگون و بینظیر هند و آرام واقع شده است. این جزیره زیبا از غرب با جاوه (بزرگترین جزیره اندونزی) و از شرق با لومبوک همسایه است.

وسعت 6 هزار کیلومتری بالی نزدیک به 3 میلیون نفر جمعیت دارد. تور بالی یکی از جذاب ترین و هیجان انگیز ترین تورها است که طرفداران زیادی دارد در تور بالی می توانید از جاذبه های بالی بازدید نمایید. جاذبه های این جزیره دوست داشتنی بسیار زیاد است که یکی از این جاذبه ها کوه باتور است.

جغرافیای جزیره بالی

با توجه به موقعیت جغرافیایی این جزیره در نقطه تلاقی دو اقیانوس مهم آب و هوای این جزیره شرجی و استوایی است. میانگین دمای جزیره 26 درجه است و تا 85% رطوبت نیز دارد. بالی در نزدیکی خط استوا قرار دارد و برای لذت بردن از سواحل، حمام آفتاب و دیدنی های آن بهترین زمان سفر را می توان نیمه اول سال دانست.

جاذبه های طبیعی، سواحل و بازی های دریایی، هتل های لوکس، میوه های استوایی و غذاهای عجیب همگی از دلایل سفر به بالی است. اما یکی از عجایب دیدنی بالی کوه باتور است. پس ما با همراه باشید تا از این کوه آتشفشانی زیبا برایتان بگوییم.

اوبود را میتوان مهمترین شهر و منطقه مسکونی بالی دانست. این شهر حدود 300 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و یکی از خنک ترین شهرهای جزیره است. اطراف اوبد مملو از مزارع برنج است.
اوبد با رستوران ها و هتل هاف مراکز تفریحی، موزه ها و جاهای دیدنی تقریبا مقصد اصلی گردشگرانی است که به بالی سفر میکنند.

کوه باتور در بالی

کوه باتور تنها تکه کوچکی از جاذبه های طبیعی بالی است. این کشور زیبا با موقعیت جغرافیایی خارق العاده ای که در اقیانوس دارد، یکی از مقاصد محبوب علاقمندان به سواحل و بازی های دریایی است.
اما طبیعت گردان هم از لذت بردن از بالی بی نصیب نخواهند بود زیرا کوه باتور در بالی آنها را به ماجراجویی هیجان انگیزی دعوت می کند.

کوه آتشفشانی بالی در جنوب غربی کوه آکونگ واقع شده است. بومیان بالی از آکونگ با عنوان مکانی مقدس یاد میکنند. گردشگران نیز طبیعت این منطقه را شبیه به بهشت میدانند. شما برای رسیدن به قله 1700 متری باتور تنها دو ساعت کوهپیمایی نیاز دارید. پس از این پیمایش فوق العاده بر روی قله باتور میتوان یکی از بهترین مناظر طبیعی زندگی را تجربه کنید.

از فراز باتور شما دیدی کامل و جذاب به مناظر و روستاهای اطراف دارید که شبیه نقاشی های قرن هجدهمی از طبیعت است. البته فراموش نکنید که این کوه و ارتفاعات اطرافش برای هندوها بسیار مقدس است.
بسیاری برای دیدن طلوع آفتاب مسیر این قله را طی می کنند تا صبح زود از این منظره زیبا و آرامش بخش لذت ببرند. پس در سفر به این جزیره زیبا گردش در باتور را از دست ندهید.

موقعیت و ویژگی های کوه باتور در بالی

آتشفشان مقدس باتور از جمله ارتفاعات مرکزی بالی است که در منطقه ای به نام کینتمانی واقع شده است. شما برای رسیدن به باتور یک ساعت رانندگی از شهر اوبود و تقریبا 2 ساعت پیمایش دارید. در طی این مسیر میتوانید از مناظری لذت ببرید که شاید تا به حال کمتر دیده اید. همچنین در مسیر پیمایش فضای استراحت، تفریح و پیک نیک برای طبیعت گردان فراهم شده است.

در مسیر پیمایش کفش مناسب و البته لباس گرم را فراموش نکنید. اگر قصد تماشای طلوع آفتاب را داشته باشید تا پیش از آن هوا می تواند اندکی خنک باشد. علاوه بر این دهکده های اطراف و چشمه های آبگرم اطراف منطقه تفریح شما را در دامنه های باتور کامل کرده و روز فوق العاده ای را خواهد ساخت. پس از پیمایش می توانید دهکده های اطراف را برای غذا انتخاب کرده و برای استراحت سری به چشمه های آب گرم بزنید.

چرا گردش در باتور را نباید از دست داد؟

کوه آتشفشانی باتور در بالی یکی از زیباترین آتشفشان های شرق آسیا است. گردشگران بسیاری برای لذت بردن از مناظر اطراف و طلوع آفتاب مسیر کوه باتور در بالی را طی می کنند.
تورهای مختلفی نیز خدمات پیمایش این مسیر را با لیدرهای مجرب برای گردشگران انجام میدهند. کوه باتور در بالی یکی از جاذبه های طبیعی این کشور است و تمامی تجهیزات و شرایط فراهم شده تا گردشگران باتور را از دست ندهند.

مسیر پیمایش این قله چندان سنگین نیست و همین موجب شده تا راهنماهای محلی با تجهیزات لازم گردشگران را به لذت بردن از دهکده ها، چشمه های آب گرم، طبیعت اطراف و در نهایت منظره فوق العاده بر فراز قله دعوت کنند. البته این مهم را هم فراموش نکنید قهوه معروف لوواک که به عنوان گرانترین قهوه دنیا شناخته می شود شما می توانید در مزارع اطراف کوه باتور در بالی خریده و یا میل کنید. پس برای ثبت نام تورهای باتور درنگ نکرده و مطابق جدول زمانی مناسب حرکت به سمت کوه باتور در بالی را تجربه کنید.

جدول زمانی حرکت به طرف باتور

پیش از حرکت به طرف کوه باتور در بالی بهتر است حتما از راهنمایان محلی موارد مهم را جویا شوید و سپس برای پیمایش آماده شوید. در این پیمایش حتما لباس و کفش مناسب همراه داشته باشید. شب قبل خوب استراحت کرده و شام سبکی بخورید تا برای پیمایش آماده باشید. به تمامی نکات ایمنی کوهستان توجه کنید و اگر با لیدرهای محلی به باتور میروید حتما به نکاتی که میگویند توجه کنید.

اگر می خواهید طلوع آفتاب را بر فراز باتور ببینید حتما باید شب حرکت کنید و در بازگشت نیز به دهکده های اطراف رفته، مزارع قهوه را ببینید، یا از امکانات پیک نیک استفاده کنید.
در انتها باید گفت سفر به بالی بدون شک یکی از جذاب ترین سفرهای هر گردشگری خواهد بود. طبیعت زیبای جزیره، سواحل دلنشین و البته کوه های زیبا و مقدس همگی این سفر را برای طبیعت دوستان حتمی کرده است. پس برای سفر به کوه باتور در بالی و لذت بردن از طبیعتی شبیه بهشت آماده شده و همین امروز برای سفر به بالی آماده شوید.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو