دسته‌بندی نشده

حقایقی درباره شهر دهلی

جالبترین واقعیت درباره شهر دهلی سرزندگی آن است.از غذا گرفته تا مردم سرزمینش همه را شامل می شود.اگر شهر دهلی قلب این کشور هند باشد ضربان آن همیشه تند است، و هیچ راه فرار از این انرژی بالا نیست. این شهر که پایتخت هند است شامل همه چیزهای خوب می شود، از آثار تاریخی گرفته تا غذاهای خیابانی، از بهترین کالج ها تا بهترین محل های اقامتی.

در مقاله “درباره شهر دهلی” با ما همراه باشید تا جذابیت ها و حقایقی درباره پایتخت هند، این شهر زیبا و شلوغ را بیشتر به شما معرفی کنیم.

بزرگترین بازارهای ادویه در آسیا

خاری بائولی، بزرگترین بازار ادویه در آسیا، در قرن هفدهم شروع به کار کرده است.اگر می خواهید غذاهای خود و یا دانش خود را در مورد غذاهای هندی طعم دار کنید حتما از این بازار دیدن کنید.

درباره شهر دهلی

بزرگترین بازار عمده فروشی میوه و سبزیجات آسیا

عمده فروشی آزادپور بزرگترین بازار میوه و تره بار در سراسر آسیاست .اگر عاشق میوه ها هستید، اینجا بهترین مکان است .از محصولات محلی تا بین المللی آن مانند کیوی، انبه، هلو، همه چیز در اینجا پیدا خواهد شد. و برای کسانی که زندگی ارگانیک را انتخاب کرده اندبهترین گزینه است.

موزه های منحصربه فرد

اطلاعات جالب دیگری در مورد دهلی نو این است که تعدادی از منحصربه فرد ترین موزه های کشور را در خود جای داده است.نمایشگاه کمودی در موزه بین المللی توالت های سولابه، قطارهای اسباب بازی در موزه ملی ریلی، عروسکی هایی که ((چگونگی پوشیدن ساری)) را در موزه بین المللی عروسک های شانکار یا دوربین جنگ جهانی دوم در موزه دوربین آنالوگ قدیمی ….

مجری مستقیم تور آفریقای جنوبی، انفرادی و گروهی + ارزان✔️

موزه ملی شهر دهلی

تنها معبد بهایی در آسیا

اجازه بدهید به شما بگوییم که شهر دهلی تنها معبد اختصاص یافته به دین بهایی در آسیا را درخود جای داده است.در واقع معبد نیلوفر آبی یکی از هشت معبد بهایی در سراسر جهان است. این برای همه ادیان باز است و دیگر تنها یک مکان برای عبادت نیست بلکه در این مکان می توانید برای مدیتیشن، قرار ملاقات یا صرفا عکس های زیبایی شناسی بیابید.

همیشه سفر یکی از معتبرترین و با سابقه ترین مراکز خرید و رزرو بلیط هواپیما و رزرو تور بصورت حضوری و آنلاین با پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

معبد نیلوفر آبی شهر دهلی

گرانترین فضای اداری در هند

از نظر فضاهای اداری در هند گران ترین و در جهان رتبه نهمین فضای اداری گران را دارد.دهلی به عنوان پایتخت کشور، یکی از مراکز تجاری پیشرو و در بخش شمالی هند است.پایتخت هند علاوه بر تولید و فروش، دارای صنایع خرده فروشی وسیع و به سرعت در حال رشد است.

گرانترین فضای اداری در شهر دهلی

سبزترین شهر

اگرچه در مورد میزان آلودگی در هند زیاد می شنوید، اما یک واقعیت جالب توجه در اینجا این است که این شهر یکی از سبزترین شهرهای جهان است.کل حمل و نقل عمومی آن با CNG کار میکند.در واقع، شرکت حمل و نقل شهر دهلی دارای بزرگترین ناوگان اتوبوس های سوخت CNG درجهان است.

محصور شدن توسط 14 دروازه

شهر دهلی در ابتدا توسط 14 دروازه احاطه شده بود که از میان آنها هنوز پنج تای آن ها با قدرت پابرجاست: دروازه کشمیر، دروازه احمری، دروازه لاهوری، دروازه دیلی و دروازه ترکمان که همگی در نقاط مختلف شهر قرار دارند.اگرچه این بقا یای تاریخ شهر هستند، اما مهاجران از این که شهر بالاخره دیوارهایش فروریخته خوشحال هستند.

دومین پایتخت پر پرنده در جهان

این ایالت بعد از نایروبی در کنیا، دومین پایتخت پر پرندگان در جهان است.خط الراس دهلی در تعداد زیادی از گونه های پرنده زندگی می کند.

شبکه بزرگ مترو

ایستگاه متروی پایتخت هند با طول 193 کیلومتر در جایگاه سیزدهم در کل جهان است، و از نظر کیفیت دومین شبکه در جهان است. فوق العاده مقرون به صرفه، اتصال خوب، فواصل زمانی مکرر در قطار، که روزانه حدود 2.4 میلیون نفر از مترو استفاده می کنند، وخطوط زرد روی ایستگاه به طور منحصربه فردی برای راهنمایی افراد نابینا طراحی شده است.

شبکه بزرگ مترو شهر دهلی

دهلی لوتین

اگرچه در این شهر یک پادشاهی تاریخی برجسته بود، دهلی نو امروزی در واقع توسط معماران بریتانیایی سر ادوین لوتینز و سر هربرت بیکر طراحی شده است.از این رو، آن را با نام لوتین دهلی نیز می شناسند، اگرچه هیچ کس دیگر از آن نام استفاده نمی کند.

شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا ✔️ اقامت دائم ، سفر بدون ویزا به بیش از 147 کشور

یکی از قدیمی ترین استادیوم های هند

استادیوم فیروزه شاه کوتلا در شهر دهلی یکی از قدیمی ترین ورزشگاه های هند است.این ورزشگاه در سال 2019 به استادیوم آرون جینلی تغییر نام داد، اما این میراث همچنان نام قدیمی خود را حفظ کرده است.

عنوان پایتختی از سال 1931

اگرچه به نظر می رسد که این شهر برای همیشه پایتخت هند بوده است، اما واقعیت اینطور نبوده است، این شهر قبل از حمله بریتانیا پایتخت بسیاری از پادشاهان بوده است، اما در واقع کلکته بود که تا سال 1931 پایتخت بریتانیا بودو بعد ازآن، دهلی تاج و تخت خود را پس گرفت.

مقبره همایون الهام بخش تاج محل

کسی نیست که نام تاج محل را نشنیده باشد، در واقع مقبره همایون در نظام الدین بوده که الهام بخش معماری منحصربه فرد آن بوده است. اگر با تور هند به این کشور زیبا سفر کردید بازدید از این مقبره تاریخی را فراموش نکنید.

تفاوت دهلی و دهلی نو

اگرچه شهر دهلی نو و دهلی را به جای یکدیگر استفاده می شود، اما دهلی نو با دهلی متفاوت است.دهلی یک ایالت و به طور کلی شهر است، در حالی که دهلی نو منطقه ای در داخل آن است.دهلی نو پایتخت این کشور نیز است.در واقع دهلی نو و دهلی قدیم یکی نیستند و کاملا دو مکان متفاوت گیج کننده است.

بزرگترین شهرهند

شهر دهلی بعد از توکیو دومین شهر پرجمعیت جهان است.این واقعیت شوکه کننده نیست.جمعیت دهلی طبق سرشماری سال 2015 حدود 25 میلیون نفر است.

خانه موزه بی نظیری از توالت ها

همانطور که این واقعیت در مورد شهر دهلی مضحک به نظر می رسد، موزه توالت ها پیامی عالی درمورد تاریخچه بهداشت ارائه می دهد.این موزه به عنوان موزه بین المللی سوالاب شناخته می شودتوسط سولاب اینترنشنال مدیریت می شود، که هدف آن انتشار کلمه بهداشت در سراسر جهان است.این موزه در سال 1992 توسط دکتر بیندشوارپاتاک تاسیس شد.

موزه ی توالت ها

دهلی میزبان گران ترین بازی های مشترک المنافع

بازی های مشترک المنافع 2010 که در شهر دهلی برگزار شد گران ترین بازی هایی است که تاکنون توسط هیچ کشوری شکست نخورده است.
دهلی بلندترین مناره های جهان را در خود جای داده است، در واقع قطب منار است! ساخت این مناره زیبا در سال 1200 بهد از میلاد توسط سلطان نشین دهلی، قطب الدین ایبک، آغاز شد و هنوز در داخل شهر به زیبایی پا برجاست.

علامت قرن ها

تاریخ فرهنگی غنی این شهر در معماری باشکوه آن منعکس شده است.در طول دهه ها، ایندراپرستا، شاه جهان آباد، لوتین دهلی و غیره نامیده می شده است و شما می توانید دگرگونی شهر را در اطراف دنبال کنید.این ایالت دارای مکان های میراثی زیادی است، از بهترین سازه های امپراتوری بریتانیا گرفته تا مناره های باستانی، قلعه ها، بائولیس ها، مساجد و معابد است.

وسعت افقی

دهلی به داشتن برخی از بهترین جاده های کشور مفتخر است.این جاده های زیبا و عریض به ما فضای کافی برای رانندگی می دهند ودرست از خطوط خدماتی گرفته تا مسیرهای پیاده روی عریض، همه چیز داریم.مجموعه بی پایان از پل های هوایی و راهروهای مرتفع که سفر را آسان تر می کند.

اگر می خواهید به کشور زیبای هند سفر کنید، می توانید همین الان با کارشناسان ما در همیشه سفر تماس گرفته و ویزای هند را درخواست دهید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو