کشور اندونزی

کشور اندونزی

کشور اندونزی یکی از کشورهای بسیار دیدنی در قاره آسیا است که دارای جزایر بسیار زیاد است و بزرگترین مجمع الجزایر دنیا به شمار می آید. این کشور دارای جنگل های استوایی بسیار زیاد است و به سبب نزدیکی با خط استوا از آب و هوایی گرم و استوایی برخوردار است. دیدنی های طبیعی بسیار در این کشور موجب شده تا گردشگران زیادی به این کشور سفر کنند.

اندونزی بزرگترین مجمع الجزایر دنیا

اندونزی را باید بزرگترین مجمع الجزایر دنیا معرفی کرد. در بین اقیانوس آرام و اقیانوس هند، کشوری با زیبایی های بسیار واقع شده است که اندونزی نام دارد. این کشور دارای ۳۷۰۰ جزیره بوده که اکثر آن ها به عنوان جزیره مسکونی هستند و افراد زیادی در آن ها زندگی می کنند.

شهر جاکارتا پایتخت این کشور بوده و این کشور به عنوان چهارمین کشور پر جمعیت در دنیا شناخته شده است. نیم بیشتر این کشور دارای جنگل های استوایی بارانی است، بنابراین این کشور از جمله کشورهای برتر دنیا در زمینه ذخایر جنگل در منطقه استوایی به شمار می آید. زیرا کشور اندونزی شرایط مساعدی برای کشاورزی دارد، بنابراین رشد آبی برنج در این کشور معمولا به خوبی صورت می گیرد.

از محصولات اصلی در این کشور برنج را می توان نام برد. مواد معدنی که در کشور اندونزی است شامل نفت، زغال سنگ، قلع، گاز طبیعی، نیکل، مس و بوکسیت است. دلیل این که این کشور دارای جمعیت زیادی است، بنابراین از جمله کشورهای فقیر می باشد. اکثر مردم این کشور دارای نژاد استرونزی اند که این نژاد در زمان های گذشته از تایوان به اندونزی مهاجرت کرده اند.

کشور اندونزی

آب و هوای کشور اندونزی

اندونزی در نزدیکی خط استوا قرار گرفته است،بنابراین دارای آب و هوای گرم و استوایی بوده و در آن باران های موسمی زیادی رخ می دهد. این باران ها باعث رونق کشاورزی در این کشور شده اند. خیلی کم در کشور اندونزی تغییرات فصلی صورت می گیرد و در این کشور معمولا دو فصل گرم و مرطوب و بارانی وجود دارد.

آداب و فرهنگ مردم کشور اندونزی

کشور اندونزی دارای جمعیتی بالغ بر ۲۳۸ میلیون نفر می باشد. بیش از ۸۰ درصد مردم این کشور دارای دین اسلام سنی بوده و ۷ درصد جمعیت آن مسیحی، ۳ درصد کاتولیک رومی و ۲ درصد جمعیت مردم آن دارای دین هندو  هستند. مردم این کشور دارای زبان رسکی باهاسا اندونزی هستند و زبان هایی مانند مادوری، جاوه ای و سوندانی در این کشور رواج دارند. کشور اندونزی دارای واحد پولی روپیه اندونزی است.

رزرو اینترنتی بلیط مینسک لحظه آخری با بهترین نرخ روز

گردشگری در کشور اندونزی

کشور اندونزی دارای جاذبه های طبیعی و دیدنی های بسیار زیادی است که مسلما با یک بار سفر کردن به این کشور نمی توان همه این دیدنی ها را مشاهده کرد. این کشور به دلیل این که یک مجمع الجزایر استوایی است، مکان های گردشگری فراوانی در آن وجود دارد و باعث شده تا همه نوع گردشگری از سفر به این کشور لذت بسیاری ببرند.

جاذبه های گردشگری در کشور اندونزی آن قدر زیاد و زیبا است که احساس بسیار خوبی را به گردشگران القا کرده و باعث می شود تا آن ها از سفر کردن به این کشور نهایت لذت را ببرند. این کشور دارای طبیعتی با نقاط مختلف و زیبا برای گردشگری است. در این مقاله سعی داریم شما را با برخی از مهمترین مکان های گردشگری در این کشور آشنا کنیم.

جاذبه های گردشگری اندونزی ‏ ‏

کوه برومو | Mount Bromo

از جمله مکان های توریستی بسیار مهم در کشور اندونزی کوه برمو را می توان نام برد. با سفر به طبیعت بسیار زیبای اطراف این کوه گردشگران لذت بسیار زیادی از سفر به اندونزی خواهند برد. کوه برمو به همراه چند کوه دیگر در دشتی قرار دارند که دشت شن نامیده می شود. این کوه آتشفشانی چون فوران های مکرری دارد، به یک چشم انداز طبیعی بسیار زیبا تبدیل شده است و  طبیعت اطراف این کوه و خود کوه برای عکاسان بسیار محبوب است زیرا صحنه های بسیار زیبایی برای عکس برداری دارد.

کوه برومو

ساحل کلینگ کینگ | Kelingking Beach

از جمله ساحل های بسیار زیبا در اندونزی که دارای طبیعتی بکر است و گردشگران از بازدید آن لذت بسیار می برند، ساحل کلینگ کینگ را می توان نام برد. وجود شبه جزیره ای که گویی قسمتی از این ساحل را در برگرفته از جمله علل متمایز شدن این ساحل شده است. این ساحل علاوه بر اینکه از پایین دارای جذابیت است، هنگامی که از بالا به مشاهده آن می پردازید نیز دارای جذابیت زیادی است. سفره ماهی دیو در این ساحل قابل مشاهده می باشد. گردشگران می توانند در آب های این ساحل شنا کرده و به بازدید از غارهای اطراف آن بپردازند.

دریاچه کلیموتو | Kelimutu Lake

یکی دیگر از جاذبه های معروف و طبیعی که در کشور اندونزی است، دریاچه آتشفشانی کلیموتو است که دارای رنگ های متغیری است و گردشگران را خیره زیبایی های خود می کند. کلیموتو دارای سه دریاچه است که هر کدام رنگی خاص دارند که تغییر می کنند. رنگ های این دریاچه ها طیف سبز، سیاه، قهوه ای، قرمز و … هستند و علت تغییرات رنگ این دریاچه ها فعالیت های آتشفشانی می باشد. طبق محاسبات انجام شده، یکی از این دریاچه ها در قرن حاضر حدود ۴۴ مرتبه دچار تغییر رنگ شده است. با هر بار تغییر رنگ این دریاچه ها مردم  محلی به برگزاری مراسم معنوی به یاد ارواح گذشتگانشان می پردازند.

دریاچه لابوان کرمین | Labuan Cermin

این دریاچه زیبا و طبیعی در کشور اندونزی دارای آب هایی شفاف و کریستالی است که با نگاه کردن از بالا می توان کف دریاچه را مشاهده کرد. گردشگران با اجاره قایق می توانند به گشتن در این دریاچه پرداخته و یا قایق ها را روی سطح دریاچه مشاهده کنند. از ویژگی های بسیار جالبی که این دریاچه دارد و موجب حیرت گردشگران می شود ،شور بودن آب کف دریاچه و شیرین آب آن در قسمت سطح دریاچه است. اگر در زیر این دریاچه شنا کنید، ماهیان متنوعی را در آن خواهید دید.

آبشار کوبان سوو | Coban Sewu Waterfall

در بین جاذبه های دیدنی اندونزی یک آبشار بسیار زیبا وجود دارد که کوبان سوو نام دارد. نان این آبشار در زبان محلی مردم این کشور به معنی هزاران آبشار می باشد. این آبشار دارای آبی بسیار تمیز و شفاف بوده و در اطراف آن محیطی زیبا با رنگ سبز وجود دارد. این آبشار علاوه بر اینکه از بالا جذاب و دیدنی است، پایین آن نیز دارای زیبایی های زیاد از جمله حوضچه است که می توان در آن شنا کرد.

آژانس مسافرتی همیشه سفر تخصصی ترین مجری تورهای لوکس و اقتصادی از جمله تور آفریقای جنوبی

گروه:

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو