نکات گردشگری

آشنایی با گشت شهری تور چابهار

گشت شهری تور چابهار یکی از جذاب ترین بخش های تور چابهار است.برای شرکت در گشت شهری تور چابهار هم اکنون از وب سایت همیشه سفر اقدام کنید.

آیا شما نیز به دنبال رزرو یکی از بهترین تورهای چابهار هستید؟ آیا می دانید که با شرکت در گشت کوه های مینیاتوری چابهار می توانید بهترین لحظات را برای خود به ارمغان آورید؟ از شما دعوت می شود که ما را تا آخر مقاله پیش روی خود همراهی و در مورد گشت شهری تور چابهار اطلاعات مفیدی را به دست آورید.

امروزه بسیاری از گردشگران به دنبال شرکت در یکی از بهترین گشت شهری تور چابهار هستند تا از این طریق بتوانند بهترین لحظات و بی نظیرترین اوقات را برای خود به ارمغان آورند. اگر شما نیز به دنبال رزرو گشت شهر چابهار هستید می توانید از وب سایت همیشه سفر اقدام لازم را انجام داده و از این طریق خود را برای یکی از بهترین سفرها آماده کنید.

گشت های مهیج شهر چابهار

چابهار یکی از دیدنی ترین و زیباترین بنادر جنوبی کشور می باشد که با داشتن جاذبه های گردشگری و طبیعی بسیار شگفت انگیز و جذاب خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و مسافران را به سوی خود جذب کند. امروزه بسیاری از آژانس های مسافرتی تورها و گشت های بسیار مختلف را به سوی بندر چابهار برنامه ریزی می کنند تا از این طریق توجه بسیاری از مسافران را به سوی خود جلب نموده و لحظات فوق العاده ای را برای مسافران خود به ارمغان آورند.

آب و هوای بسیار بی نظیر و بهاری این بندر علاوه بر گردشگران داخلی، توانسته است توجه گردشگران خارجی را نیز برانگیزد و این شهر در تمام روزهای سال مملو از گردشگر و مسافر باشد.

نام این گشت گشت شهری تور چابهار هست که شامل :

  • غارهای سه گانه بان مسیتی
  • روستای باستانی تیس
  • برکه تمساح
  • مسجد جامع اهل سنت
  • تلگرافخانه انگلیسی ها
  • قلعه پرتغالی ها
  • مقبره سید غلام رسول
  • پلاژ ساحلی
  • بازار سنتی
  • قیمت این گشت : ۱۴۰/۰۰۰ تومان

جاذبه های گردشگری در گشت شهری تور چابهار

غارهای سه گانه بان مسیتی

بسیاری از گردشگرانی که به دنبال رزرو گشت شهری تور چابهار هستند، می توانند به راحتی از غارهای سه گانه چابهار بازدید داشته باشند و بهترین و شگفت انگیزترین لحظات را برای خود به ارمغان آورند. این غار در روستای باستانی تیس واقع شده است که این روستا در ۹ کیلومتری شمال غربی قرار گرفته و از شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری این بندر نیز به شمار می آید. تیس در زبان محلی به معنای مرد خداپرست است و گردشگران می توانند با بازدید از این روستای گردشگری، با آیین و آداب زندگی مردم این روستا نیز آشنا شده و از این طریق گذر تاریخ را لمس نمایند.

توصیه می شود که هنگام بازدید از غارهای سه گانه چابهار به تمام نکات و مقررات ارائه شده از سوی تور لیدر گشت شهری تور چابهار خود توجه لازم را داشته باشید تا بتوانید به راحتی از این غار و قسمت های مختلف آن بازدید داشته باشید.

روستای باستانی تیس

روستای باستانی تیس از پربازدیدترین و محبوب ترین روستاهای دیدنی در جنوب کشور می باشد که در لیست بسیاری از گشت های شهری تور چابهار می توان اسم آن را مشاهده کرد. مردم این روستا با ارائه صنایع دستی خود می توانند بهترین سوغاتی های این روستا را به فروش رسانده و کمک بزرگی را به اقتصاد محلی داشته باشند.

گردشگران می توانند به راحتی از این روستای باستانی و زیبا بازدید داشته و در صورت علاقه مندی خود نیز اقامت شبانه را در این روستا داشته باشند. این روستا علاوه بر داشتن آثار تاریخی بسیار باشکوه از دوران باستان، از مناظر طبیعی و کوه ها و رودخانه های بسیار شگفت انگیزی نیز بهره مند می باشد که گردشگران می توانند فرصت بسیار بی نظیری را برای خود به ارمغان آورند. شما نیز می توانید با شرکت در گشت شهری تور چابهار با این روستای باستانی و مردمان آن از نزدیک آشنا شوید.

برکه تمساح

اگر شما نیز در گشت شهری تور چابهار به دنبال هیجان و گذراندن فراموش نشدنی ترین لحظات هستید، می توانید از برکه تمساح بازدید داشته باشد که بسیاری از گردشگران آن را با نام گاندو می شناسند. لازم است بدانید که تمساح های موجود در این برکه از کشورهای مختلف به این منطقه آورده شده اند که در این میان نسل بسیاری از آنها نیز در حال انقراض بوده و همین امر سبب شده است که این برکه از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار باشد.

مردم این بندر نیز علاقه مندی بسیار زیادی را به این برکه از خود نشان می دهند به طوری که هزینه های زیادی را نیز از بابت حفظ و نگهداری از این تمساح ها در نظر گرفته و خرج می کنند. توجه داشته باشید که هنگام بازدید از این برکه حتما به بسیاری از نکات توجه لازم را داشته باشید تا از این طریق یک گشت بدون دردسر را برای خود به ارمغان آورید.

میانگین طول این تمساح ها در حدود ۳ متر است و وزن میانگین آنها نیز در حدود ۵۵۰ کیلوگرم می باشد که این آمار نشان می دهند این تمساح ها از جثه بسیار عظیمی برخوردار هستند که همین امر نیز در وهله اول ترسی را در گردشگران بر می انگیزد.

مسجد جامع اهل سنت

از دیگر دیدنی ها و زیبایی های گردشگری این بندر می توان به مسجد جامع اهل سنت اشاره کرد که این مسجد در لیست گشت شهری تور چابهار واقع شده است و گردشگران می توانند با شرکت در این گشت های گردشگری به راحتی از قسمت های مختلف این مسجد باشکوه بازدید داشته باشند. معماری به کار رفته در این مسجد از معماری عثمانی ها اقتباس شده است به طوری که شما می توانید گنبدها و مناره هایی به سبک عثمانی را در این مسجد مشاهده کنید.

استفاده از طاق، تزیینات کاشی کاری، شبستان های بسیار زیبا از دیگر مهمترین آیتم های دیدنی این مسجد می باشد. در بسیاری از متون این مسجد با نام مسجد مرکزی چابهار یاد شده است که روزانه ۵ مرتبه در این مسجد صدای اذان پخش شده و مردم این شهر به سوی این مسجد برای برپا کردن نمازهای یومیه خود روانه می شوند. مسجد در ساعاتی که نماز جماعت در آن برگزار می شود، برای بازدید عموم و گردشگران بسته است و گردشگران می توانند در ساعات دیگر از این مکان بسیار زیبا بازدید لازم را داشته باشند.

تلگرافخانه انگلیسی ها

تلگرافخانه انگلیسی ها نیز از دیگر مهمترین و قدیمی ترین مکان های دیدنی این بندر می باشد گه گردشگران با شرکت در گشت شهری تور چابهار می توانند فرصت بازدید از این مکان را به دست آوردند. این تلگرافخانه در سال ۱۲۴۶ ساخته شده است که دوره تاریخی آن مربوط به دوران حکومت قاجار است و در دسته بندی جاذبه های فرهنگی واقع شده است. تلگرافخانه مذکور توسط انگلیسی ها تاسیس و احداث شده است که در آن دوران از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار بود و در لیست قدیمی ترین تلگرافخانه ایران نیز قرار گرفته است.

ساختمان اصلی این تلگرافخانه در سال ۱۳۹۲ مورد بازسازی واقع شد به گونه ای که گردشگران می توانند به راحتی از قسمت های مختلف آن بازدید داشته و با لوازم و تجهیزات آن از نزدیک آشنا شوند. از قسمت های بسیار مختلف این مکان می توان به راه پله ها، راهروها، اتاق های متعدد، پاگرد و غیره اشاره کرد. از بالاترین نقطه این ساختمان نیز می توانید منظره بسیار زیبایی از ساحل را نیز مورد مشاهده خود قرار دهید و تصاویر زیبایی را از این ساحل و دریای عمان به ثبت برسانید.

قلعه پرتغالی ها

مسافران و توریست هایی که در گشت شهری تور چابهار شرکت می کنند می توانند از قلعه پرتغالی نیز بازدید داشته و بهترین لحظات را در این قلعه برای خود به ارمغان آورند. این قلعه در ۵ کیلومتری از شمال غربی چابهار واقع شده است و توانست با شماره ۵۵۵ به عنوان یکی از ارزشمندترین آثار ملی و فرهنگی کشور به ثبت برسد.

سبک و معماری ساخت این ساختمان مربوط به دوران سلجوقی است که البته در دوره های تاریخی مختلف مورد بازسازی و تغییرات زیادی واقع شده است. استفاده از سنگ و ساروج نیز از مهمترین و اصلی ترین مصالح مورد استفاده در این قلعه می باشد که مقاومت این مصالح حیرت بسیاری از بازدیدکنندگان را برانگیخته است به طوری که توانسته در طول سالیان دراز از دوام بالایی برخوردار باشند.

مقبره سید غلام رسول

مقبره سید غلام رسولی از دیگر مهمترین جاذبه های دیدنی در لیست گشت شهری تور چابهار می باشد که گردشگران می توانند از این مقبره نیز بازدید داشته و لحظات معنوی بسیار باشکوهی را برای خود به ارمغان آورند. این مقبره در شمال غرب چابهار قرار گرفته است و در آثار ملی کشورمان نیز با شماره ۱۵۵۹/۳ ثبت گردیده است. در معماری ساختمان این مقبره می توانید آثاری از معماری بسیار باشکوه از دوران صفویه را مشاهده کنید که از زیبایی بسیار بی نظیر برخوردار بوده و توجه هر بیننده ای را به سوی خود جلب می کند.

پلاژ ساحلی

و در آخر سعی بر آن داریم تا در مورد یکی دیگر از زیباترین و شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری بندر چابهار توضیحاتی را به حضور شما ارائه دهیم. پلاژ ساحلی چابهار یکی از شلوغ ترین و پرترددترین پلاژهای جنوب کشور می باشد که با گشت شهری تور چابهار می توانید در این ساحل حضور یافته و بهترین و هیجان انگیزترین لحظات را برای خود به ارمغان آورند.

از مهمترین خدمات و امکانات موجود در این پلاژ می توان به رستوران، اغذیه فروشی ها، آلاچیق، قایق های تفریحی، دوش، شاتل، سرسره آبی و غیره اشاره کرد. گردشگران و مسافران می توانند بی نظیرترین و به یادماندنی ترین لحظات را در این ساحل و پلاژ برای خود به ارمغان آورند.

اجرای تورهای داخلی همیشه سفر همراه با گشت شهری و تور لیدر حرفه ای می باشد و تور چابهار نیز ازین قاعده مستثنا نیست و گشت شهری توضیح داده شده در بالا در تور چابهار قابل اجراست که در هنگام رزرو تور چابهار توسط همکاران ما در بخش فروش برای شما توضیح داده شده و برای شما همراه با تور رزرو می گردد. همیشه سفر به عنوان مجری مستقیم و تخصصی تور چابهار با گشت ویژه شهری با بهترین خدمات و گارانتی سالیانه هتل های چابهار از جمله:

و چارتر سالیانه پرواز در خدمت مسافران و گردشگران علاقمند به تور چابهار می باشد.با تور چابهار همیشه سفر بهترین سفر خود را تجربه کرده و از این گوهر زیبای دریای عمان لذت ببرید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو