برج کی ال

آشنایی با برج کی ال در کوالالامپور / کشور مالزی / شهر کوالالامپور

کوالالامپور، پایتخت کشور مالزی ، یکی از زیباترین و توریستی ترین شهرهای مالزی است که هر ساله گردشگران خارجی بسیاری از آن دیدن می کنند. یکی از جاذبه های این شهر زیبا، برج زیبای کی ال  است که در دنیا بسیار معروف و شناخته شده می باشد و گردشگران بسیاری از جای جای دنیا برای دیدن آن به مالزی می آیند. اگر قصد سفر به کشور مالزی را دارید، حتما از این برج زیبا و دیدنی بازدید کنید و شکوه و عظمت آن را از نزدیک مشاهده کنید.

برج کی ال  نیز یکی از شاهکارهای معماری در این شهر است که در دنیا بسیار معروف و شناخته شده است. این برج که به نام برج مخابراتی کوالالامپور نیز شناخته می شود، یکی از بلندترین آسمان خراش های کشور مالزی به حساب می آید و به دلیل معماری و ظاهر بسیار زیبای آن، گردشگران بسیاری هر ساله از آن دیدن می کنند. نمای شهر کوالالامپور بر روی این برج مخصوصا در شب بسیار دیدنی است و همین باعث متفاوت بودن آن از سایر برج های مالزی شده است. برج کی ال روزانه پذیرای صدها نفر توریست خارجی است که از آن دیدن می کنند.

برج کی ال

تاریخچه ساخت برج زیبای کی ال

برج کی ال در ماه اکتبر سال 1996 به بهره برداری رسید و بازدید از آن برای عموم مردم امکان پذیر می باشد. این برج 421 متر ارتفاع دارد و پنجمین برج بلند در دنیا محسوب می شود. ساخت این برج زیبا و دیدنی در سال 1995 آغاز شد و در ابتدا برای کارهای مخابراتی ساخته شد. برای دسترسی به طبقات بالای این برج  از آسانسور و پله های عمودی استفاده شده است که افراد می توانند از آن ها استفاده کنند.

در طبقات بالاتر رستوران گردان وجود دارد که غذا خوردن در آن مخصوصا به هنگام شب، منظره ای بسیار زیبا را در اختیار افراد می گذارد که در هیچ کجای دنیا مانند آن را نمی توان دید. این رستوران ظرفیت گنجایش 250 نفر را دارد و شما می توانید در ارتفاع 282 متری از زمین غذایی خوشمزه را میل کنید. همچنین عکس گرفتن در این ارتفاع بسیار جذاب و جالب است که این کار را در بازدید از برج زیبای کی ال نباید فراموش کنید.

برج های بلند دنیا

معماری این برج کی ال

معماری برج کی ال بسیار جالب و حیرت آور است و در معماری آن از آمیخته ای از انواع هنرها استفاده شده است که در نوع بی نظیر هستند. در ساخت این برج از انواع کاشی کاری های اسلامی، خطوط عربی و هنر زیبای اصفهان استفاده شده است. در جای جای این برج زیبا می توانید هنر اسلامی و ایرانی را مشاهده کنید که به طرز بسیار زیبا و چشم گیری در ساخت آن استفاده شده اند.

مقرنس کاری های اصفهانی در این برج کی ال به وفور دیده می شود که کار هنرمندان اصفهانی است و در واقع نمادی از سیر تکامل انسان را برای دست یافتن به بهشت نشان می دهد. سه مقرنس بسیار زیبا در ساخت برج زیبای کی ال استفاده شده است که در نوع خود بسیار جالب توجه هستند. اولین مقرنس در لابی و دیگری در آسانسور برج قرار دارد و اما سومین و بزرگترین مقرنس برج نیز در بالاترین قسمت برج و در قسمت خارجی آن قرار دارد که نمایی بسیار زیبا به برج داده است.

برج کی ال

امکانات برج زیبای کی ال

برج کی ال یکی از مدرن ترین برج های موجود در مالزی است و بالطبع امکانات رفاهی بسیاری را در اختیار گردشگران و بازدیدکنندگان قرار می دهد. شما می توانید با آسانسورهای سریع السیری که در این برج به کار رفته است،  در عرض چند ثانیه به قسمت دیدبانی برج بروید و قسمت های مختلف شهر زیبای کوالالامپور را با دوربین های تلسکوپی مشاهده کنید.

یکی از نکات قوت این برج این است که به هنگام بازدید از قسمت دیدبانی برج، توضیحاتی به زبان های مختلف درباره شهر کوالالامپور پخش می شود که شما دیگر نیازی به تور لیدر و مترجم برای این قسمت از کار نخواهید داشت. در قسمت های دیگر برج می توانید آکواریوم، باغ وحش، سینمای شش بعدی، کنسول بازی، عرشه روباز، رستوران گردان، فست فود، فروشگاه های مختلف و قسمت دیدبانی است که می توانید ساعت ها در این برج زیبا خوش بگذرانید و خاطره ای خوش را برای خود رقم بزنید.

هزینه بازدید از برج کی ال

هزینه ای که شما برای بازدید از این برج باید بپردازید، به شرح ذیل می باشد.

  • ورودی برای کودکان 45 رینگیت و برای سایر افراد 55 رینگیت به همراه پکیج استفاده از منطقه حیوانات و دهکده فرهنگی مالزی، اسب سواری، استفاده از سکوی بازدید، جنگل داخل شهر، ام پی فایو، اف وان سیمولیتر است.
  • ورودی برای کودکان 30 رینگیت و برای سایر افراد 45 رینگیت است و شامل استفاده از پکیج منطقه منطقه حیوانات یا اسب سواری، استفاده از سکوی بازدید، جنگل داخل شهر، ام پی فایو، اف وان سیمولیتر می شود.
  • ورودی برای افراد همراه با راهنما 70 رینگیت و برای کودکان 60 رینگیت به همراه استفاده از منطقه منطقه حیوانات و دهکده فرهنگی مالزی، رانما، اسب سواری، استفاده از سکوی بازدید، جنگل داخل شهر، ام پی فایو، اف وان سیمولیتر است.
KL Tower

چرا باید از برج زیبای کی ال دیدن کنیم؟

شاید بسیاری از افراد در سفر به مالزی و شهر کوالالامپور، برج کی ال را ندیده باشند و برای اینکار دلایل بسیاری از جمله علاقه نداشتن به دیدن این برج و یا آشنا نبودن با آن را داشته باشند. اما دلایل بسیاری وجود دارد که باعث می شود تا شما از این سازه بسیار تک و منحصر بفرد در کوالالامپور دیدن کنید. کسانی که به ارتفاع علاقه زیادی دارند و دوست دارند منظره زیبا شهر کوالالامپور را از این ارتفاع بسیار زیاد مشاهده کنند، قطعا از دیدن برج کی ال شگفت زده خواهند شد.

خوردن غذا در رستوران گردان آن در ارتفاع بسیار بالا لذتی دارد که بدون شک در هیچ کجا نمی توان آن را تجربه کرد. علاوه بر دیدن برج و رصد کردن شهر زیبای کوالالامپور، شما می توانید از همه امکانات بسیار کم نظیر و عالی این برج استفاده کنید و لحظاتی شاد و بیاد ماندنی را برای خود رقم بزنید. امکانات این برج به گونه ای هستند که شما را ساعت ها مشغول نگه می دارد.

دیگر جاذبه های دیدنی کوالالامپور :

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو