برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور / کشور مالزی / شهر کوالالامپور

برج های دوقلوی پتروناس که بلندترین برج های دوقلو در سطح جهان می باشد در شهر کوالالامپور پایتخت کشور مالزی واقع شده است. این سازه ها طی سه الی پنج سال ساخته شده است. از بین طبقات 41 و 42 توسطی پلی به یکدیگر متصل شده اند. این سازه ها علاوه بر اینکه جاذبه گردشگری محسوب می شوند، بسیاری از شرکت های بزرگ و مهم مانند مایکروسافت، هوآوی و.. را در خود جای داده است.

برج های دوقلو در شب، صحنه بسیار زیبایی دارند که تماشای آن برای گردشگران خالی از لطف نیست. شهر کوالالامپور دارای جاذبه های گردشگری زیادی که که مهم ترین و زیباترین آن ها برج های دوقلوی پتروناس می باشند.

سفر به عروس خاورمیانه با تور لبنان همیشه سفر

آشنایی با کوالالامپور

کوالالامپور بزرگترین شهر در کشور مالزی و همچنین پایتخت این کشور می باشد. قدمت کشور مالزی و شهر کوالالانپور به قرن نوزدهم بر می گردد. از سال 1990 شهر کوالالامپور شاهد بسیاری از رویدادهای فرهنگی، ورزشی، سیاسی بوده است که با بسیاری از کشور های جهان برگزار شده بود. همچنین برج دوقلوی پتروناس که نماد کشور مالزی می باشد در این شهر قرار گرفته است.

طبق آخرین آمار که در سال 2016 جمع آوری شده است جمعیت این شهر حدود یک میلیون و 800 هزار نفر برآورد شده است. از لحاظ دین و مذهب حدود 45 درصد مردم مسلمان هستند و 55 درصد باقی مانده را بودایی ها، هندوها و مسیحیان تشکیل داده اند. کوالالامپور دارای آب و هوای گرم همراه با باران های فراوانی است.

جاذبه های گردشگری کوالالامپور

شهر کوالالامپور علاوه بر برج های دوقلوی پتروناس دارای جاذبه های گردشگری دیگری نیز دارد که به برخی از آن ها در این قسمت اشاره می شود:

 •   برج مخابراتی KL: یکی دیگر از برج هایی که در شهر کوالالامپور مالزی قرار دارد برج های KL هستند.
 •   غارهای باتو: این غار مجموعه ای از چند معبد هندو است که خارج از هندوستان و در شهر کوالالامپور کشور مالزی قرار گرفته است.
 •  شهر چینی ها: منطقه ای در این شهر است که نمایانگر فرهنگ چینی است و بازارهایی در آن منطقه وجود دارد که محصولات چینی را برای فروش می توانید مشاهده کنید.
 •   ساختمان سلطان عبدالصمد: این ساختمان یکی از زیباترین ساختمان ها در شهر کوالالامپور می باشد و در واقع می توان گفت شاهکار معماری در این شهر است.
 •  آکواریوم کوالالامپور: آکواریوم کوالالامپور در یک مرکز تفریحی واقع شده است و به عنوان بزرگترین آکواریوم جهان معروف است.

برج های دوقلوی پتروناس، بلندترین سازه جهان

برج های دوقلوی پتروناس یکی از بلندترین آسمان خراش های جهان است که در پایتخت کشور مالزی شهر کوالالامپور واقع شده است. هرکدام از برج ها 88 طبقه هستند و ارتفاعی بالغ بر 452 متر دارد. دو برج از طریق مرکز خرید سوریا به یکدیگر متصل شده اند. این برج ها در سال 1995 شروع شد به ساخته شدن و در نهایت سه یا پنج سال بعد در حدود سال 1998 تا 2000 به پایان رسید. یکی از برج ها توسط ژاپنی ها و برج دیگر توسط کره ای برای تکمیل پروژه ای ساخته شد و سپس توسط پلی به یکدیگر متصل شدند.

معمار این برج ها یک معمار آرژانتینی بوده که به کمک همکارانش این برج های دوقلو را طراحی کرده اند. این برج ها به 78 آسانسور مجهز هستند. در زمان فاجعه 11 سپتامبر این برج ها نیز به بمب گذاری تهدید شدند از این رو گروه های خنثی کننده بمب در برج ها ساکن شدند، با اینکه بمبی پیدا نشد ولی با این حال تمامی طبقات برج را تخلیه کردند و حدود سه ساعت بعد، اجازه ورود مردم را به برج دادند. طبقات برج ها اکثرا اداری هستند و بسیاری از دفاتر اداری شرکت ها بزرگ در سطح جهان نیز در این برج ها قرار گرفته اند.

ساعت کار برج های دوقلوی پتروناس

ساعت کاری برج های دوقلوی پتروناس هر روز ساعت 9 شروع می شود و تا ساعت 21 باز می باشد. تنها ساعت های تعطیل این برج ها روز های جمعه بین ساعت 13 تا 15 می باشد. افرادی که به کوالالامپور سفر می کنند می توانند در تمامی روزهای سال به غیر از روزهای دوشنبه و تعطیلات رسمی کشور مالزی  از برج های دوقلو پتروناس دیدن نمایند.

هزینه بازدید از برج های دوقلو پتروناس

برج های دوقلوی پتروناس به دلیل اینکه یکی از جاذبه های گردشگری کوالالامپور به شمار می رود از این رو افرادی که می خواهند از این برج ها بازدید کنند باید هزینه ای را پرداخت کنند. افراد زیر دو سال رایگان است. از 3 تا زیر 12 سال حدود 35 رینگیت با واحد پول مالزی باید پرداخت کنند.

رنج سنی بعدی یعنی 13 تا 60 سال حدود 85 رینگیت و در نهایت افراد بالای 60 سال 45 رینگیت باید بپردازند. راه رسیدن به این برج ها بسیار راحت و قابل دسترسی می باشد. گردشگران می توانند با قطار های شهری LRT به سمت ایستگاه KLCC حرکت کنند و در همان ایستگاه پیاده شوید و به سمت برج های دوقلو روانه شوید.

حقایقی جالب درباره برج های دوقلو کوالالامپور

برج های دوقلو پتروناس در ابتدا نام بلندترین سازه های دنیا را به خود اختصاص دادند پس از گذشت چندی به بلندترین برج های دوقلوی جهان تبدیل شدند. آسمان خراش های پتروناس در شب زیبایی بی نظیری را برای توریست ها و بازدید کنندگان پدید می آورند. حقایق جالبی درباره برج های دوقلوی پتروناس وجود دارد که برخی از آن ها به شرح زیر می باشد:

 •  در طراحی این برج ها از شکل های هندسی مانند ستاره، مربع و…استفاده شده است. این اشکال در اصول معماری اسلامی دارای معانی و مفهوم های زیادی مانند هارمونی، پایداری و وحدت می باشد.
 •  در زمینی که برای طراحی این سازه استفاده کرده اند در گذشته مسابقات اسب دوانی برگزار می شد.
 •   برای اینکه ساخت برج های دوقلوی پتروناس سریع تر انجام شود از کنسرسیوم کره ای و ژاپنی استفاده کردند. هر کدام از این کنسرسیوم ها بر روی یکی از برج های دوقلو کار می کردند و در ساخت برج ها با یکدیگر به رقابت می پرداختند.
 •   در ساخت آسمان خراش های مالزی بسیاری از پیمانکار های معروف همکاری کرده اند برخی از آن ها عبارتند از سی اند تی، سامسونگ و…
 •   طبق برنامه زمانی که برای ساخت این سازه قرار داده شده بود برای هر طبقه 4 روز زمان داده شده بود.
 •  در ابتدا برج اول، ساخت آن بر عهده سازندگان کره ای بود، یک ماه زودتر از برج دوم شروع شده ولی با این حال ساخت برج دوم زودتر به پایان رسید و از آنجایی که بین سازندگان دو برج رقابت شدیدی برقرار بود، کار ساخت برج اول نیز چند ساعت بعد از برج دوم به پایان رسید.
 •   برجی که توسط کره ای ساخته شد کاملا صاف و بدون خطا است ولی برج دیگر که ساخت دست ژاپنی ها می باشد دارای خطای ناچیزی به اندازه 2 و نیم سانت می باشد.
 •   برج ها به گونه ای طراحی شده اند که اگر در یکی از آن ها آتش سوزی شود افراد بتوانند به برج دیگر نقل مکان کنند.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو